Čekání na 1. IVF aneb těším se, ale i obávám neúspěchu

ni_ki
22. zář 2015

Rozhodla jsem se založit tuto diskuzi, protože si možná jen potřebuji povídat s někým, kdo je na tom stejně jako já a cítí se podobně. Po neúspěšných iui nás s manželem čeká přibližně za měsíc první ivf. Na jednu stranu se těším a doufám v zázrak, že už se nám konečně podaří vytoužené miminko, na druhou stranu se bojím, co bude dál, když se ivf nepodaří. Za ty neúspěšné měsíce si člověk už trochu zvykne, ale stejně stále doufá a každý další měsíc je přeci jen nepříjemný, když si miminko přejete. Nejhorší na tom je asi to čekání, čekání na ms, na zákrok, na výsledek, a atd. pořád dokola. Přijde mi, že ten čas utíká v tomto hrozně pomalu a musím na to myslet čím dál častěji. Jak to cítíte vy? Jak zvládáte to neustálé čekání na zázrak?

kecka28
6. říj 2015

Ahoj holky, mohu se k Vám přidat? Včera po druhém spermiu bylo rozhodnuto - jedině IVF, ještě metodou PICSI. Bohužel, manžel má jen velmi málo spermií a z toho mála ještě 75% nepohyblivých. Hned příští týden máme znovu přijet kvůli kontrole ovulace a už si stanovíme další kroky. Hledám nějakou spřízněnou duši, se kterou bych to vše mohla probrat a kdo mě trochu pochopí.

darinka84
6. říj 2015

@capriola tak to je super, že si došla ke stimulaci a krok po kroku si jdete pro vysněné dítě 🙂 super že to na sobě nijak nepociťuješ!!! držím pěsti

darinka84
6. říj 2015

@kecka28 přeji optimismus a co nejvíce pozitivní energie....aspoň víte v čem je problém a teď už budete s mužem podnikat kroky...my jsme prý zdraví 😠 ale nic...

kecka28
6. říj 2015

@darinka84 to musí být mazec, když vlastně nevíte kde je chyba... taky držím palce a přeji mnoho síly...

ni_ki
autor
6. říj 2015

@capriola....ahoj, já začínám někdy příští týden, ale dostali jsme na výběr, buď injekce v podobě pera každý den, který stojí do 5 tis. nebo injekce jednou v centru, která by se měla uvolňovat postupně po dobu cca 6 dní a pak ještě injekce na 3 dny, ale to by bylo u obou metod stejné, vybrali jsme druhou, méně injekcí a levnější, napsali mi Elonvu 100mg do 60-ti kg, celkem 1900Kč, já už brala clostilbegyt pro stimulaci na iui a reagovala jsem pěkně, tak snad to bude stejné i teď

capriola
7. říj 2015

@ni_ki to ani nevím, že jsou i takové možnosti (spadla jsem do toho IVF nějak nepředpokládaně rychle), každopádně pro tebe bude určitě příjemnější varianta "méně injekcí", ono to se to samozřejmě dá vydržet, ale já jich měla jeden den rekord 5 a to už trochu bolí. Držím ti palce 🙂

capriola
7. říj 2015

@darinka84 děkuji! 🙂