Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

alpinka1
18. říj 2015

@zuhra Hrozné je to vždycky, ať je to na začátku nebo později, neměly by se takové věci stávat ☹ Mě zjistili zase zvýšenou buněčnou imunitu proti spermiím a trofoblastu. Asi dávají Prednison na všechno. V některých CAR ho dávají rovnou před IVF i bez vyšetření na imunologii. Stejně mám dojem, že kdokoli jde na reprodukční imunologii, tak tam vždycky něco najdou a nasadí Prednison a kondom styk...

merope
18. říj 2015

Mě říkala MUDr. Brandejská, že se zvýšenými NK buňkami přichází z imunologie každá druhá holka. Hlavně z té imunologie vidí i přesný nález. Jo, mě třeba nedoporučili Prednison, ale Metypred. Jinak v Gennetu jsem neměla žádný problém s tím, že by mi jakékoli vyšetření nechtěli napsat, naopak zpočátku jsem měla až pocit, že "buzerují" a chtějí toho straaaašně moc. Ale když jsem pak tuhle potkala holku, co vyplácala 2 pokusy, než jí dali vůbec imuno, genetiku či něco podobného - tak jsem té doby naopak velebila tento přístup, kde prostě v tuto chvíli víme, že všechny výsledky jsou ok, jen se prostě zatím nezadařilo (asi hlavní faktor věk a erektilní dysfunkce nicméně tak dobrý spermio, že podle doktorky by to mělo jít i tak).

Pokud bude ta nová budova od ledna, tak super, oni právě měli šílené čekačky i proto, že holt super služby = velký zájem. Já se telefonicky "přihlásila" koncem června (vloni) a objednání jsem pak měla na začátek října (volali někdy v září) a v listopadu bylo první IUI.

Co se týče PGD - u mě absolutně žádný problém mi ho napsat, jen jsme se domlouvaly, že pokud bude jen jedno embryo k ET, tak se bude stejně transferovat a embryoložka mi říkala, že z 5 odebraných embryí přežije do 5. dne typicky jedno - a já měla jen 4, takže jsme se vykašlali na ICSI a PGD a rovnou šli na ET. Nicméně dobře vědět a zjišťovat, jak to je předem, protože moje doktorka byla zrovna na dovolené a ta, co mě převzala, mi už neřekla o tom, že k PGD musí být ICSI, moje taky ne a dozvěděla jsem se to až po probrání z narkózy, když mi to řekla embryoložka (poté, co jsem jí tvrdila, že ICSI kvůli dobrému spermio nepotřebujeme).

Jo a co hodnotím na Gennetu asi nejlíp odevšad jsou snad stále usměvavé a hrozně příjemné zdravotní sestřičky. S doktorkou je člověk typicky v kontaktu s jednou max dvěmi (já byla tedy nakonec se třemi, ale to kvůli dovoleným), ale sestřičky se různě střídají, potkáte je na recepci, u ordinace, při objednávání se - a prostě fakt skvělé. Nikdy nic není problém, i když jste totálně tupí a nerozumíte, co se po vás vlastně chce. Vysvětlí klidně třikrát a ještě se málem omluví.

veveruse78
19. říj 2015

@alpinka1 no je fakt, ze dostat se k dr. Malickove je něco 🙂 ja tam byla uz před 2 roky a když jsem rekla, ze jsem z Gennetu, tak me vzala prednostneji 🙂 Jenze ted ji pribylo strasne množství pacientek, rozneslo se o ni, ze je dobra, vzala si tam tu asistentku, aby ji ubyla aspoň nejaka administrativa, ale stejnak je pretizena a je tezke se k ni dostat.....ale stoji to pak za to. Ja jsem teda asi jedna z mala, komu nezjistila nic ani ona 🙂 Pak jsem se k ni vecpala ještě po dalším neuspechu, jestli se imuno třeba nezmenilo, ale porad nic, porad vse v norme, nebyla jedina zvysena hodnota. Takze my s manželem oba naprosto zdravi, spermio sper, ja pravidelna ovulka, všechny hodnoty v normalu, sliznice ukazkova a stejnak se snažíme 7 let a nic...ted mam za sebou teda čerstve minimalku a zda se zatím, že to klaplo (nechci to zakřiknout, teprve mě čeká první utz a může se stát ještě plno věcí...).

darkwitch
19. říj 2015

@veveruse78 jak ses k Malíčkové procpala podruhé? já u ní byla a taky mi nic nezjistila (a to mi na ostatních imuno vyšetřeních zjistili zvýšené NK bunky) ale zase když mě nabírala, tak už jsem byla těhotná a myslím si, že by to mohl být ten důvod, proč byly výsledky dobré. Teď bychom chtěli druhátko, a po ZT v 10tt v březnu se zatím nezadařilo, ale otěhotněla jsem dvakrát a pokaždé to bylo v době kdy jsem brala atb tak bych se chtěla zeptat jestli to má vliv a jak stejné podmínky zařídit bez toho abych si musela uhnat anginu 😀

veveruse78
21. říj 2015

@darkwitch No já mám za to, že když už její pacientka jsi, tak to není problém 🙂 Já se prostě rovnou objednala na nějaký termín 🙂 Ale funguje i na emailu, kde poskytuje konzultace, takže já bych zkusila na ni ten dotaz vznést a jestli třeba můžeš na nové odběry, a buď Ti v té věci nějak odpoví a vysvětlí, anebo Ti řekne, aby ses objednala...Tak držím pěsti, ať to klapne 🙂

darkwitch
21. říj 2015

@veveruse78 děkuju, tak já ji zkusím poslat e-mail a uvidím

luccila
23. říj 2015

@zdeena Já byla v Geetu Praha tento týden.Měla jsem hraničí testy na vývojové vady u miminka.Měla jsem hrozný strach.Na mimi jsme čekali hodě dlouho a tak když už to přišlo a řekli mi že mám hraniční testy na vývoj.vady začala jsem vyšilovat.V Gennetu mě uklidnili a s obrovskou péčí a pochopením se o mě postarali.Byla jsem na amniocenteze a výsledky měli do 48 hod.Jsou laskavý a profesionální.Jinak na IVF jsem byla v ISCARE.Tam jou také užasní.Horší zkušenost mám s ÚPPMD.Tam moc příjemní nebyli.Držím palce.Sama vím jaký je IVF stres.

nelinkasari
29. říj 2015

Ahoj podstoupila jsem 2 ivf v Genettu a zatím bez úspěchu

veveruse78
30. říj 2015

@darkwitch tak jak to dopadlo? 🙂 dostala jsi nějaký termín u Malíčkové?

jinak u nás bylo včera srdíčko, jsem 7+3, tak zatím vše v pořádku 🙂

darkwitch
30. říj 2015

@veveruse78 zatím nijak protoze jsem střevo, jsem si rikala ue mi nejak neodpovídá acted jsem zjistila ze jsem ten e-mail nedala odeslat... gratuluji k srdicku a drzim palce na dalsi kontroly

nelinkasari
31. říj 2015

@veveruse78 Ahoj chodila jsi do Gennetu ,a ta p .Dr Malíčková ta je kde .jaké máš zkušeností .Já též chodím do Genettu a jsem po 2 ivf a ndepodařilo se

veveruse78
2. lis 2015

@nelinkasari Ahoj, jj do Gennetu chodím. K dr. Malíčkové jsem chodila na imunologii na VFN na Karlově nám., až někdy od ledna by měla docházet přímo na Gennet (do nově přistavené budovy). Žádanku mi v Gennetu v pohodě vypsali...a jinak dr. Malíčková je super, jestli někdo najde nějaký imuno problém, tak ona 🙂 a hlavně to neřeší paušálně nasazením Prednisonu, ale i různou medikací přímo na tělo.

darkwitch
9. lis 2015

@veveruse78 tak jsem se dnes k paní doktorce objednala, tak uvidíme co mi řekne 🙂

veveruse78
9. lis 2015

@darkwitch tak super 🙂 a jake jsou ted cekaci lhuty? na kdy jsi objednana?

darkwitch
9. lis 2015

@veveruse78 na 15. Prosince takže měsíc to není tak hrozne 🙂

nelinkasari
11. lis 2015

@zdeena ahojky já mám zkušenosti 2 ivf a nezdařile a 5 iui nezdařilých

luciamala1979
13. lis 2015

@nelinkasari a v čem Vám našli problém? Jaké máte za sebou vyšetření?

nelinkasari
14. lis 2015

problém v málo odebraných vajíček a pri prvním ivf i při druhém se oplodnilo pouze vždy jedno vydrželo do 3 dne do transferu,ale pokaždé jsem to dostala.A nekolik nezdarilích iui.

padly_andel
23. lis 2015

Ahoj, sme objednaný do genetu na 11.12. a na netu sem se dočetla, že poslední inseminace dělají do 19.12 a IVf ještě dřív a že pak zase otevíraj až 6.1. takže to s náma začnou něco dělat asi až v únoru? Děkuji..

luciamala1979
23. lis 2015

@padly_andel ano, oni mají takový snížený provoz, ale přesně to rekne až dr. Určitě dělají iui i ivf, ale ve mají k tomu jenom méně dr..

darkwitch
24. lis 2015

@padly_andel pokud budes mit vsechna vysetreni a budes ve spravne casti cyklu muzes i neco stihnout 😀 ja sla na inseminaci za dva dny po první schuzce 😀

padly_andel
24. lis 2015

@luciamala1979
@darkwitch Jé holky děkuju já právě mám od mojí gyndařky udělanou průchodnost a hysteroskopii a manžel spermio tak bych měla mít nějak kolem novýho roku mít ovu. Tak uvidím moc děkuju já sem myslela, že mají úplně zavřeno 🙂

darkwitch
13. pro 2015

@padly_andel tak jak dopadla prvni schuzka?

paolapou
13. pro 2015

Já čekala 5 měsíců...:-/

padly_andel
19. pro 2015

@darkwitch Ahoj moc se mi tam líbilo, až příde mrcha, tak na HP, test chlamídie a jestli bude volno tak utz na zásobu vajíček. A musím si zařídit imunologii a endokrynologii 🙂 Mám z toho dobrý pocit, když to pujde dobře tak v lednu skusíme inseminaci

merope
21. pro 2015

@padly_andel Asi to už víš, spíše pro ostatní - v Gennetu se přes Vánoce malují sály = je zavřené všechno na ně navázané, tzn. i embryologie = dá se tam jít např. na prohlídku, pro léky a podobně, ale nic, co by potřebovalo manipulaci s embryi či spermatem. Tzn. ano prohlídka před IVF, nikoli samotné IVF. A samozřejmě dost doktorů má dovolenou, takže lepší počkat na leden. Já jsem naštvaná, že mi to nakonec vyšlo přesně tak, že se mi posunula MS a stihla bych inseminaci těsně před tím než zavřou - a byli jsme oba marod, tak jsem to musela zrušit. To fakt naštve.

padly_andel
22. pro 2015

@merope Děkuju. Já dnes začala špinit takže zítra MS, budu volat, jestly můžu přijet na horm. profil a jestly bude zázrakem místo tak na zásobu vajec. Sem zvědavá. A taky mám domluvený termín už k mudře na ultrazvuk a potřbuju teda posunout to my udělají taky rovnou nebo musím nějak chtít spojit přímo sní?

merope
22. pro 2015

@padly_andel Zásobu vajec? Mě doktorka říká, že ji mám dobrou - a na žádném zvláštním vyšetření jsem nebyla, normálně to vidím na ultrazvuku. Na vše tě objednají sestřičky na recepci / po telefonu. Pokud nevíš, tak se jich ptej, zmatené dotazy má zpočátku asi každá z nás. Co je hodně důležité v počátku, je přesné časování těch hormonálních profilů na cyklus (a nevím, zda odběry krve taky malují nebo zda ti mají otevřeno - ale zavolej tam a uvidíš).

annna79
23. pro 2015

Kdyby někdo potřeboval menopur, mám 5 amp.

padly_andel
25. pro 2015

@merope Tak samodřejmě ms přišla blbě, tak sme nestihli nic, tak až příští cyklus. Ke komu chodíš? Ten 4D ultrazvuk se dělá právě při MS aby zistily zásobu 😝