Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

merope
27. pro 2015

@padly_andel Já chodím k Brandejské - otázkou je, co to je přesně ten 4D ultrazvuk, protože i na normálním to je prostě vidět. Sice ne možná dokonale, ale že jich tam je dost, vidím i já.

klami
27. pro 2015

Ahoj. Mame s Gennetem vybornou zkusenost co se pristupu lekaru tyce. Vice jsme nestihli 🙂 po dvou letech a trech potratech jsme si behem vsech vysetreni vyrobili Kubicka prirozene 🙂 ted bychom radi souroznce a zatim se nedari. Rada bych se zeptala maminek tady, ktere chodily do Gennetu. Na genetice nam pani doktorka predepsala kys.listovou v lekove forme-Acidum folicum. Na krabicce mam napsane datum a matne si vybavuju, ze bylo dukezite..snad se to melo brat jen omezeno dobu... Nemate to nektera podobne prosim?

rory_g
28. led 2016

Ahoj holky, tak jsem tu po třech letech zpátky 🙂 Zatím máme za sebou konzultaci a v pondělí mi brali krev na HP, v plánu je IUI...

rory_g
29. led 2016

Ahojky, tady je nově založená skupina o Gennetu, kdyby někdo chtěl info: https://www.modrykonik.cz/group/7265/ 🙂

drnkla
13. zář 2016

Ahoj, chtěla bych se objednat v Praze do Gennetu na screening, celkem to hoří, ale vůbec se nemůžu dovolat. Mají na stránkách aktuální číslo? Děkuji

princezna22
5. říj 2016

Ahoj holky ... jsem tu po několika měsících zpět ... je tu někdo kdo zkusil darovaná vajíčka ... Hooooodně okrajově o tom přemýšlím ... napište své zkušenosti ... jestli to mám zkoušet v Gennetu ... je to 88 tisíc za pokus ...a jak se vyrovant s pocitem, že dítě není moje ale jen mého partnera a nějaké dárkyně ??? ☹ není to "Divné" nosit v bříšku "Cizí" dítě ? Jsou ty pocity stejné jaké u vlastního ? Bojím se toho, ale tolik si přejeme dítě ... nevím ... a nechci udělat chybu ... ani o tom neumím pořádně mluvit ...

merope
6. říj 2016

@princezna22 Je tu na koníkovi skupina přímo o darovaných vajíčcích, myslím, že ti docela dobře odpoví (sama o tom uvažuji, tak v ní jsem) - holky se shodují na tom, že to dítě je "jejich" od toho, co to embro mají u sebe.

martiina_k
9. říj 2016

@princezna22 já bych se toho nebála. Ale je pravda, že já jinou možnost než darovaná vajíčka neměla. Takže pro mě by to dítě bylo moje tak jako tak. Prostě bych ho porodila, tak bych ho vnímala jako moje. Nepopírám ale, že na mě občas přijde splín, že mé geny nepůjdou dál, že vlastně mým životem ta linie končí ☹ ale holt se nedá nic jiného dělat.

princezna22
10. říj 2016

@martiina_k
rozumím Ti !!! Já už také jinou možnost nemám ... 4.IVF několik inseminací, 2 roky domácího snažení ... stále jen nervy a nervy ... v dubnu po posledním hrazeném pokusu IVF jsem byla vyčerpaná a prostě jsme zkončili a pochopili, že dítě mít nebudeme. ..Uběhlo půl roku a teď uvažuji o darovaných vajíčkách ... v miminku bude proudit naše krev ... říkám si, že to vajíčko je tak malé, že ho nevidíš očima, jen pod mikroskopem ... v nás vznikne dítě ... to darované je jen buňka ... říkám to sama sobě a tak i Tobě. Věřím tomu, že když ucítíme jak v nás roste ... bude naše !!! Držím palce

fresijka
10. říj 2016

Holky prosím, byla jsem nedávno na první konzultaci na Gennetu na Letné, IVF jinak v Podolí..ale chtěji mi v době menzes dělat 4D ultrazvuk..tjst prosím co a proč? Slyším to prvně..paní doktorka jen řekla, že se podívá, zda je vše v pořádku. A máte někdo zkušenost s objednáváním spíš k večeru? Potřebuji to kvůli dojíždění a skloubit i práci. Moc děkuju

misutka30
11. říj 2016

@fresijka Ahoj, já na 4D ultrazvuku v Gennetu byla před 14 dny u dr. Hynka, je to jako klasický ulz jen v době menzes (v ordinaci je klasická kabinka s toaletou a umývadlem, kde se připravíš), je to rychlé, výsledek ti neřeknou hned, musí ten ulz zpracovat. No, zatím jsem si pro výsledek nevolala, popsat by to měl prý pak více doktor při osob. konzultaci. Ale pochopila jsem, že se podívají na tvar dělohy a vnitřek... ale upřímně také blíže nevím. Na recepci jsem si všimla, že tam k tomu mají nějaké info materiály, které ale byly dostupné jen tam k pročtení. Nicméně se není čeho bát. Držím palce.

lentixx
17. led 2017

@klami ahoj, ja zmiňuješ tři potraty. Šlo o zamlklé? Já mám za sebou dvě zamlklé 4/16 gest. váček, 11/16 10tt. V prosinci jsme byli v Gennetu na krvi a čekáme na výsledky. Ale nijak zvlášt se nechráníme a je tedy i možné, že otěhotním dřív, než budou výsledky (ano,, dost nezodpovědné, já vím).

klami
17. led 2017

@lentixx ahoj. Taky pekny skore ☹ Ja 3/2012 gest.vacek, pak 9/2011 a 12/2012 samovolny potrat v prvnich tydnech. Hodne casta je nejaka mutace, ktera zpusobuje trombozy a odumreni embrya. Na to se daji injekce na redeni krve a miminko se v pohode donosi 🙂 Treba to bude tvuj pripad. Ja mela problem se stitnou zlazou. Zodpovedne/nezodpovedne..nam doporucili nesnazit se dokud nebudou vsechny vysledky a zalecena stitna..chranili jsme se a bylo to prdlajs platny 🙂 Budu drzet palce!

lentixx
18. led 2017

@klami Děkuji. Štítnou žlázu mám ok, z té už výsledky mám. Toxoplasmosa taky ok. Na genetice i na gyndě mi doktoři tvrdili, že se přiklánějí k náhodám, že genetika vyjde špatně tak 10% lidem - většinou jde prý o špatnou genetiku plodu a to ovlivnit léky stejně nejde. (určitě me i jen chlácholili). Řekli mi, že je rozhodnutí na nás, jestli počkáme nebo ne. Ale pokud otěhotním ještě před výsledky, mám okamžitě volat do Gennetu a říct to.

klami
18. led 2017

@lentixx to je jasny, aby si te pohlidali. Tak drzim pesti. 🙂

jita123
29. led 2017

Ahoj, my jsme s Gennetem taky max. spokojení, chodíme do Archy k Mudr. Vokrojovi, odborník, pečlivý, trpělivý a sympaťák, narozdíl od Mudr. Daňka, od kterého jsme po 1. konzultaci utekli..

luska__
29. led 2017

Ja jsem pacientka doktora Daňka nově, asi 3 týdny. Mám to přes známost , Takze je to asi jiné. Navíc misto 1.navstevy na konzultaci byl ultrazvuk a odběr krve 320hcg.
Jinak prostředí úplne o něčem jiným. Sestry příjemné

maja1111111
14. dub 2018

ahojky všichni funguje ještě tato diskuze??přešla jsem do genetu a hledám třeba nejake info 🙂

odvalilova25
14. dub 2018

@maja1111111 pridejte se do skupiny Gennet Praha Letna

maja1111111
14. dub 2018

@odvalilova25 tak snad všichni nechodi jen na letnou??já jsem v arše

odvalilova25
14. dub 2018

@maja1111111 tusim ze par je i z Archy
😊

merope
21. srp 2018

@maja1111111 Já do ní teď koukla po letech. Chodila jsem na Letnou, kvůli darovaným vajíčkům mě převedli do Archy. Nějak jsem si v Arše moc nemohla zvyknout, prostě na Letné už jsem to znala, bylo to takové pro mě domáčtější, tady neznámí lidé (já jsem v tomto strašná, první stimulace v létě ještě na Letné byla hrozná, že jsem na UTZ v sobotu musela k "cizí" doktorce, pak už jsem je tam znala aspoň jmény, tak když nebyla moje, uměla jsem říct, ke které chci). Ale moc jsem do Archy chodit nestihla a pokud se nic nestane, tak teď už jenom v září na UTZ a pak za 2 roky pro zbylé "mrazáčky" 🙂.

Na druhou stranu prostředí mi přijde v obou klinikách dosti podobné - sestřičky milé, hodně se snaží a v Arše mi dost vyhovovalo, že na krev stačí jít do sousední ordinace a ne někam přes celou budovu s žádankou a ještě čekat frontu 🙂.

maja1111111
26. srp 2018

@merope takže se ti zadařilo?

merope
26. srp 2018

@maja1111111 Uvidíme, dneska ráno jsem trošičku špinila, tak jsem si "naordinovala" maximální klidový režim a zítra volám do CAR. Ale podle HCG jsem těhotná.

maja1111111
27. srp 2018

@merope špinění nevadí,,moc gratuluju potichounku..🙂 takže darovaná vajíčka...?Já mam v arše min stimulaci a dnes 4 den po et ,ale myslim ,že opět nic...😔...Ale chci zde zustat a zkusit treba i inseminaci ,nebo aby me prohledli vnitřek...někde je neco špatně...Určitě mi dej vědět jak si dopadla🙂

merope
27. srp 2018

@maja1111111 Inseminací jsem měla mnoho, mnoho - pokud ti to ještě platí pojišťovna, myslím, že to je super věc na "vyplnění" času, kdy čekáš na to, než půjde další IVF-ko. Pak mi ho pojišťovna platit přestala a to už mi přišlo lepší peníze schovat na další cykly IVF. Jinak ano, darovaná vajíčka - poté, co jsem za 4 cykly měla 1 blastocytu, 2x dvě embrya pochybné kvality třetí den a jeden cyklus bez ET jsem se rozhodla, že už s vlastními na to kašlu, že jsem moc stará na to, abych ještě další 2 roky zkoušela vlastní.

Mimochodem - všechny 4 předchozí pokusy jsem doufala a snažila se a všechno a teď už jsem začala zkoumat jiné varianty, hledala si pro sebe náplň života bez dětí, zjišťovala si informace o hostitelské péči dětí z dětských domovů a podobně a tak nějak brala, že to ještě zkusím, ale že se svět nezboří, pokud ne (hodně pomohla psychoterapie) no a najednou bác, pozitivní test. Samozřejmě uvidíme, co dál, ale psychika dělá moc a pokud jsou všichni doma v klidu, tak to vyjde mnohem spíš.

maja1111111
27. srp 2018

@merope jako přirozeně??

merope
27. srp 2018

@maja1111111 Myslíš jako s tou psychikou? Tak i u psychiky to je známé, že často rodiče mají první z IVF, žena se hodí do klidu a najednou přirozeně otěhotní - ale to tam nesmí být pochopitelně žádný problém, který by tomu bránil.

utrikocku
5. kvě 2019

Ahoj, chtela jsem se zeptat, zda mel nekdo pozitivni tehotensky test dele nez 10. Den po KET petidenni blastocysty? Ja 10. Den uplne negativni, zadny duch. Citim uz dlouho, ze to nevyslo a vyrazne pocity jako na menstruaci. Rada bych vysadila leky a necekala do ctvrtka. Prijde mi menstruace pomoci leku zbytecne oddalena a "pridrzena". Poprosim, abyste se zdrazely zbytecnych nadeji. Radsi to beru, jak to je.

odvalilova25
5. kvě 2019

@utrikocku moje kamaradka mela tehotensky test pozitivni az v 8 tydnu a to uz mela davno potvrzene dvojcatka