Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

anlek
2. říj 2009

Kacko, to je pekny bordel. Takze v Motole si mysli, ze budou hlidat jen neco a na neco budes jezdit jeste k nejakemu jinemu dr. 😠 A ze jsi rizikove tehotna s problemama a vecne cestovani neni asi nejlepsi jim je jedno, jo? Co zkusit jeste treba Apolinare? Nebo Podoli? Treba by tam meli lepsi pristup, tak jsou na tom stejne dobre jako v Motole, ne?

petap1
2. říj 2009

Taky bych se poptala ještě nekde jinde. Přesně jak píše Anlek...snad tě mají sledovat celkově, tedy i mimi a co hlavně...cestování je opravdu dost rizikový faktor a oni tě "nutí" cestovat obden !!!

Jani a jak je ? Vše Ok 🙂 ?

janicka.slunicko
2. říj 2009

Ju jemi dobře.. Tedka jsem po obědě ,měla jsem ten salát a řižky , jsem si pochutnala 🙂
Dneska je holky zima ,že.. 😕

petap1
2. říj 2009

Mňam...já jsem měla tady v "chemičce" (naše jídelna v práci) obalovanou klobásu a to byl tedy blaf 😝
Zima je pěkná..na horách prý už mrzne...za chvilku to bude na lyže 🙂 🙂

janicka.slunicko
2. říj 2009

Tak to teda se nedivím že to byl blaf, to bych teda nemusela. Tedka se pujdu kouknout do města abych trochu vyvětrala..papa

monivo
2. říj 2009

Kačko, Motol je velký moloch a takové problémy nemáš sama. Kamarádka tam rodila 11.9. Porod v pohodě, ale chodila tam také do rizikové poradny, vždycky tam čekala třeba i 3hodiny. Do poslední chvíle jí vůbec neřekli, jestli bude nutný císař nebo ne (měla hraniční rozměry pánve). Vůbec nevěděla, jak je dítě velký apod. Taky z toho byla pěkně naštvaná. Ale pak s porodem a tím kolem byla spokojená. Nakonec ale bez císaře.

Pets., já jdu do gennetu 7.10., v 8hod. Jdeme na NT screening. Holky, které jste to již absolvovali, dělá se vaginálně nebo normálně? Ptal se mě manža (bude u toho) a já to nevim 🙂

zdepros
2. říj 2009

Ahoj holky,

Mončo mě při NT dělala dr. obě vyšetření spodem i vrchem 🙂

No co teď čtu a tom Motole tam mám docela strach se tam registrovat, a třeba podolí je zas docela už daleko ☹ ach jo tak nevím a čas letí

milena26
2. říj 2009

🙂 úrodička se mi taky líbí tak uvidíme ještě jak dopadne OPU....další kontrolka je v pondělí,tak statečně budeme píchat dal 😀

monivo
2. říj 2009

Zdenko, je to opravdu těžký se pro něco rozhodnout. Kamarádka mi říkala, že na Motol četla špatné recenze a i přesto tam šla. A pak když to přišlo, byla tam spokojená, byla tam ale jen tři dny, přes víkend a vše bez komplikací. Neměli žloutenku, dobře kojili a přibývali, takže nebyl důvod proč ji tam nechávat déle. Já jdu do Krče, taky jsem četla i to špatné, ale mám to nejblíž. A Podolí a Apolinář nechci už z principu, jak je to tam profláklé a chodí tam samé celebrity.

Mileno, úrodička je opravdu pěkná. Hlavně hodně pij, i po OPU a po ET. Já měla úrodičku ještě větší než ty a OHSS byl na světě.

milena26
2. říj 2009

jo jo vím já u prvního IVF taky hodně pila aby nebyl OHSS a dobrý a ted taky hodně piju páááááč mám chřipku nebo nějakou virózu..... dneska jsem byla v gennetu u sestricek nahore uz po kontrole a nez mi orazitkovala recepty sestricka,tak ja se tam skoro udusila jakej me zachytil dusici kasel,tak jsem letela na chodbu abych je nenakazila... sestricka jeste halekala ze mi da napit,ale ja ne tak jeste ze jsem si vzala dychatko co mi napsala vcera moje mudra jinak nevim jak bych to rozdejchala..... 😀 😀 😀 asi priste půjdu s kyslíkovou lahvi na zadech bo co 😀

petap1
2. říj 2009

Já můžu doporučit (od kamarádek) Krč, Bulovku a Podolí 🙂 Naposledy kamarádka rodila v Podolí a byla tam moc spokojená. Mě se taky nelíbí, že je to spíše pro celebrity, ale ona si to pochvalovala 🙂

Já se s Vái na týden loučím, jedu na chalupu dohlížet na stavbu kachlových kamen a tam jsem bez přístupu k PC.

Všem přeji ať vše probíhá tak jak má 😀

Mějte se 😉

milena26
2. říj 2009

petap tak si uzivej klidu a at stavba dopadne na jednicku 🙂

monivo
2. říj 2009

Na Bulovce jsem ležela 14dní a všichni tam byli super. Při odchodu se mě ptali, jestli u nich nechci rodit, ale slušně jsem se omluvila, že to k nim mám přes celou Prahu, že tedy ne 🙂

lita
2. říj 2009

Ahoj holky,
uz snad pul hodiny mam pusteny Skype a jsem v poradi na tel. do Gennetu. Vubec se tam nelze dovolat a ja se potrebuju objednat na NT screening. Pokud budu viset pres hodinu, tak tam zitra pojedu otravovat osobne na recepci, asi nebo nevim.

Tady ctu kolem tech porodnici, ja to mam jasne, muj gyn.dr. je porodnikem u Apolinare a rodil i moji sestru.

Zdepros - ty s dvojcatky musis volit jen porodnice, kde maji i peci o predcasne narozene prcky a to maji prave Apolinar, Motol, Podoli. U Apolinare se da jeste registrovat, maji plno do 15.3.2010. Kdyz jsem odchazela z Gennetu od dr. Brandejske, tak si notovala, ze je dobre, ze jdu k dr. Kratochvilovi, protoze ho zna osobne a rodi u Apolinare, kde je pece pro rizikove rodicky s dvojcatky.

Mileno26 - ta tvoje uroda je teda neskutecna, to bude z ceho vybirat! Gratuluju 🙂 Kdy budes mit cca OPU?

milena26
2. říj 2009

lita noo v ponděli jdu jeste na kontrolu a mozná prý si taky píchnu cetrotide,tak asi ctvrtek nebo pátek bych to viděla,ale uvidíme co mi poví mudra v pondělí 🙂

jinak děkuju za gratulace holky,ale nemusí být kvantita,hlavně at jsou kvalitní 😉

zdepros
2. říj 2009

Lita já vím, motol mám nejblíž, uvažovala jsem i o podolí, ale je to právě dost dál, no ještě mám týden na rozmyšlení 🙂

janicka.slunicko
3. říj 2009

Dobré ranko holky 🙂

nannynka
3. říj 2009

Ahoj pri sobote, jak vas tady tak ctu tak se mi pro ty z vas co jsou o kousek dal vyrojila spousta otazek... Pokud zustanu v Gennetu, tak si to asi Vykysala pohlida, ale po minulych zkusennostech s mym gynekologem mi nejak nejsou jasne dalsi postupy. Vloni se registrovalo do porodnice uz v 8tt, coz jsem se na to vybodla a cekala do 12tt(i na prukazku) a bohuzel jsem dobre udelala. UTZ mi delali v 6tt v Gennetu a pak v 10.tt u meho lekare, dalsi byl 13.tt a ten nam prinesl spatne zpravy. Nekdy kolem toho 10tt mi brali krev a delali testy, zaver byl zdrava holka.
Poradite mi co si mam pripadne pohlidat a co by me melo cekat? Nebo me odkazte na nejaky chytry clanek. Taky tady dumame o te porodnici, tak Neratovice jsou skutecne zbozne prani, ale kde se zaregistruju netusim. nejbliz to mam na Bulovku a ja tam parkrat lezela na jinych oddelenich, ale nijak si me to neziskalo....tak druha nejblizsi je asi Apolinar....no uvidime...uz se pomalu blizi doba kdy to minule skoncilo zamlklinkou a obchazi me strach...Pokud to nekdo zazil, jak jste to v dalsim/uspesnem tehotenstvi likvidoval ? Diky moc.

lenkakubickova
3. říj 2009

Ahoj holky 🙂
vůbec jsem nestíhala v práci zaskočit. Teď vařím a lítám tu jak ďas 😀 Manža šel do školy,tak tu uklízím a vařím,než dorazí, do toho peru... no prostě klasika 😀 Tak jdu jen na rychlo pozdravit a odělit se s váma o šílenej článek,kdy mě běhá mráz po zádech vzteky 😠 Máme to pěkné vyhlídky holky ☹

http://ekonomika.idnes.cz/materska-pristi-rok-v...

koukám,že řešíte problém s porodnicema...ono je to fakt těžký,na každou člověk slyší chálu i stížnost, takže si myslím,že je to stejně jen o tom, na koho ten den člověk narazí 😖

Mončo: já mám Bulovku busem 7 min.od baráku 😀 Je fakt,že jsem tam loni v zimě ležela a byli taky moc příjemní a dokonce tam v tu dobu rodila Borhyová. Prý je tam gynda a porodnictví v pohodě, ostatní za nic nestojí 😒 Snad něco vyberete bez starostí 🙂

Nanynko: držím moc palečky,ať je těhu v pořádku!! 😉 ...taky bych do budoucna potřebovala odbourat strach z toho,že až budu těhu, tak se nebát další zamlkliny 😔

Janicko.slunicko: kdy jdes do toho Gennetu na utz?? Jsem zvědavá,jestli máš jednoho nebo dva bobánky 😀 😀

Mileno: a ty už konečně teda stimuluješ? 🙂 A kdy to asi vidí Dr. na OPU? Dlouho jsem tu nebyla,tak nestíhám dočítat 😅

Zdeni: jak tě zlobí dvojčátka? Všechno v ohodě? A pořád zvládáš chodit v pohodě do práce? 🙂

Lito: doufám,že jsi se dovolala do Gennetu,občas je to fakt dooooost náročný! 😝

lita
3. říj 2009

Ahoj Leni - do Gennetu jsem se dovolala a nedovolala. Pri prvnim pokusu me po 10ti minutach cekani prepojili na genetiku, ale nikdo to nebral (to jsem cekala). Po druhe po dalsich asi 10ti minutach mi to rovnou vyvesili. Potreti jsem poprosila o prime cislo na genetiku, abych si tam pristi tyden mohla zavolat - dali mi cislo, ktere neexistuje. Kdyz jsem tam volala poctvrte, abych mi dali jine cislo, tak mi to opet vyvesili. Popate jsem volala a po vice nez 10ti minutach jsem to vzdala. No skoro hodinu na Skypu a bez vysledku. A vsechny ty hovory byly s jednou sestrickou, kterou znam a mam na ni uz z minula rozporuplny nazor. Vcera jsem to po pul hodine zavesila bez vysledku. Takze tam asi v pondeli pojedu osobne.
Jinak jeste se vracim, jak si psala, ze jsi dlouho cekala na praveho manzela. To ja taky, poznala jsem ho, az kdyz mi bylo skoro 30, svatba ve 32, no a pak to proste po vysazeni HA neslo. Ale porad jsem si rikala, ze je to lepsi nez mit ditko s nejakym kretenem, co te bude mlatit. Proste osud pise ruzne cesty.

Nannynko - ja jsem loni potratila v cca 6. tydnu (nebylo IVF, prirozene) a take jsem ted byla velmi ostrazita na vsechny priznaky. Tady radit opravdu neumim. Pokud mluvis AJ, tak si to progoogluj, treba prijdes na podobne osudy. Ja se takhle dozvedela, ze u me to mohl byt lutealni syndrom (pozdni ovulace), o kterem jsem nikdy predtim neslysela.

nannynka
3. říj 2009

Lita: Já bohužel byla až do 13tt bez příznaků. Na běžném UTZ mi jen doktor řekl - "Máme problém, nebije srdíčko." A bylo....Nekrvácela jsem, nic mě nebolelo...Jen v Motole to pak byl fofr, protože podle velikosti plodu a rozkladu kontur spočítali, že je tak 3 týdny mrtvé. Měli strach, že z toho bude velký zánět celého břicha a že přijdu o dělohu...Nějak mi to tehdy bylo fuk...Sice jsem na sál na čištění musela 2x během jednoho týdne a ještě jsem si tam chvíli poležela, ale dopadlo to dobře. Zjevně asi umím těhotnět 😉 No v úterý jdeme k Mudr.Vykysalé, tak uvidíme, snad bude všechno v pohodě. Nějak naivně jsme si s mužem mysleli, že když nám embryjko vyberou, tak snad šance na zastavení vývoje bude menší.

Jak tak koukám, jsme tu hodně podobné ročníky. Holky já měla kliku, že jsem muže potkala už v osmnácti, ale k chození jsme se dostali až ve 24. Musela jsem nejdřív dojít k tomu co vlastně chci, ale to znáte. Brali jsme se když mi bylo 26 a příští víkend máme krásné 7.výročí svatby 🙂. Vztah máme krásný, zvládli jsme toho spolu hodně a moc bych si přála s ním mít rodinu. Každý den si povídáme s mrňuchem a prosíme ho, aby pěkně rostl a nezapomněl bouchat....že se na něj v květnu moc těšíme....tak snad poslouchá a vyslyší nás. Stejně tak jsme před IVF mluvili k hvězdičce na kterou odešlo první miminko, aby nám už poslalo sourozence...Jsme asi prdlí, ale pomáhá nám to se z toho nezcvoknout.

janicka.slunicko
3. říj 2009

lita: Tak to je něco se dovolat do gennetu, ja když jsem tam volala tak také skoro po pul hodině to někdo zvedl, to je zazrak když se tam člověk dovolá. 😝

nannynka: To mě lito jak jsi přišla o mimi, to je dobře že tě daly dohromady . Ze jste prdlí to je dobře, každej je nějak prdéj, kdyby jste holky vyděly co někdy dělam za kraviny,tak tomu by jste nevěřili..hihi
Doufam že mimi bude v pořadku a kontrola dopadne dobře.. 🙂

lenka: ja jdu ve čtvrtek, také jsem zvědava jestli tam budou dva. 😉

Ja jsem s manželem od osumnácti let , ve dvaceti jsme se vzaly a do tedka jsme spolu. Ted jsme oslavili osum let krasných... 😀

milena26
3. říj 2009

lenkakubickova jojo uz stimuluju v úterý to bude týden 🙂

pet.s
3. říj 2009

Nany vůbec nejste prdlí. My ted se synem sháníme anděláčka. Nemůže to být jen tak nějaký, musí to být takový, který nás oba osloví. Budeme mít z něj nějaký dojem. Protože toho si dáme na vánoční stůl za našeho prďolku. Nebo si ho pověsíme na stromeček.

janička povídej nám o svých kravinkách..sííím..no u nás doma se taky nasmějeme. Hlavně já těm mým chlapům. S dcerunkou je to většinou o skřípání zubů,ale občas se taky přemůže.

Anlek moc děkuji za pomoc. Včera mi volala dr.langerová. Poradila mi další postup. Ale budeme muset čekat 3 měsíce. To já věděla. Ale vlila mi takový optimismus do žil, chuť zase žít. Po dlouhé době mi bylo dobře. Byli jsme sami bez dětí, tak jsme si vyrazili na večeřičku a vínko. Mázla jsem se a usnula jak batole. Co udělá jen pár slov podpory a pochopení, že? 😉

Jo telefonování do Gennetu je opravdu príma záležitost. Hlavně to, že ti okamžotě sepne telefon, tudíž i když tě pak přepojují, tak pořád platíš i když se většinou nedovoláš. Myslím, že tento měsíc budu pokládat taíčkovi na stůl fakturu v sexy prádelku, aby si nevšiml částky 😀

milena26
3. říj 2009

pet.s tak to mas jeste dobry,nahodíš sexy prádélko ,zavlníš se uděláš očíčka a máš to,ale u nás by tadyto asi nezabralo,já se budu muset potit u plotny a pááák v euforii dobrého oběda předhodím účet a budu doufat,že si tý částky nevšimne 😀 😀 😀 a snad pronese svou oblíbenou větu... NOOO TAK JIM DÁME CO PO NÁS CHTĚJÍ A ONI NÁM DAJÍ POKOJ 😀 😀

pet.s
4. říj 2009

Milena to ten můj zvedne oči v sloup a řekne..nooo to se nám maminka pochlapila,šikulka, to zase musela probrat politickou situaci v Ugandě a volala až přímo do Ugandy 😀 a podobné kecy.
Zajímavé je, že když mu ůčet kolem 3000 předložila jeho dcerunka, tak jen vzdychl. Aaaale, co se budu zabývat prkotinama. To je jeho věc a peníze budou a my nebudeme.
Dnes jsme zase byli budovat na chatičce. Pustila jsem se do dělání skalky.Tak jsem na to zvědavá.

lenkakubickova
5. říj 2009

Ahoj holky 🙂

Tak o víkendu většinou okupoval PC manža,tak jsem ani neměla čas nakouknout 😝 Ale já se aspoň vyležele z tý mojí otravný chřipky,pěkně se mě drží potvora 😠

Pet.s: je super,že je manža takovej humorista 😉 Ono je to fakt potřeba 🙂 A kde máte chatičku? Záááávidím,že máte kam jezdit. My teď koupili pozemek na Berounsku 1034m2 za 300.000. Nechtělo se mi do toho kvůli prachům,brát si půjčku,když máme hypo docela dost a za dva měsíce budu bez práce...ale za ty prachy 😕 ...prostě jsme do toho šli,aby jsme jednou nelitovali,protože oba toužíme po chatce nebo baráčku a tohle bude na baráček a než ho postavíme (tak 3-5let nejdřív), tak tam budeme mít chatičku 🙂 tak pak mi řekneš tipy na skalku 😉 😀 Jůůůůů,Péťo,mám z tebe radost holka moje,že ti bylo dobře a udělali jste si krásný večer,potřebovali jste to oba 😵 Mám radost z Langerové,že ti poradila další postup!! 😵

Mileno: tak to držím palce, ať folíci jen rostou a brzy máš po OPU 😉

Janičko: tak to jsem zvědavá taky,kolik jich tam je 😉 😀 😀

Lito: tak to jsme na tom stejně 😀 😀 😀 Taky jsem manžu potkala ve 30 a ve 32 jsme se brali a mezitím se nám tak nějak párkrát povedlo/nepovedlo mimi,ale jednou to prostě přijde a povede se !!!! 😉 😵 Ale jak říkáš, než mít dítě s chlapem co tě mlátí...a k tomu ještě gemblerem...no,ještě,že je to za mnou a teď si jen užívám štěstí a pohody 😵 😵 Držím palce s tím Gennetem...je to mazec 😝

Nanynko: nejste prdlí,neboj,je to normální...aspoň já si to myslím 😉 Já to dělala po prvním nepodařeném těhu pokaždé, vždycky bobka přemlouvám,aby vydržel...snad nás už příště poslechne 😵 Držím mooooc palce,ať je vše v pořádku a má se u tebe bobáne krásně!! 😉

nannynka
5. říj 2009

Ahoj, tak zítra mě ráno čeká Gennet a další UTZ, tak se snad trochu uklidním. A taky si hned potom jdu pro výsledky do Trombocentra. Endokrinologové už mi o půlku zvedli dávky léků, takže si ráno užívám situací z kreslených filmů, kdy hrdinům buší srdce asi tak 3 metry před nima 😉. Manžel je moc hodný, řekl, že se mnou bude všude chodit, protože je to naše dítě a na dobré i špatné zprávy jsme dva... Napjatě čekám, jestli mě Vykysalá už zítra odešle k mému gynekologovi nebo jestli ještě počká. Asi ji zkusím poprosit, jestli bych u ní mohla do konce trimestru zůstat. Mám svého pana doktora moc ráda, ale netuším jak budu snášet do konce trimestru ultrazvuky, když pokaždé když ho vidím se mi vybaví náš poslední UTZ. Jak mi v zimě říkával, Jani, další těhotenství bude pěkný psycho, důležitý je snažit se to maximálně ustát....Přiznávám se, že zvažuju návštěvu psychologa, ale muž si myslí, že to zvládám dobře a to že si občas breknu a přijdu se přitulit že mám strach je normální...

anlek
5. říj 2009

Ahoj,

Moni, me delali u Apolinare UTZ pri NT screeningu jen pres bricho. Moni, proc jsi lezela na Bulovce s OHSS? Kdyz mas jinou nemocnici blize? Jsem jen opet zvedavka.

Zdepros, ja myslim, ze porodnice jsou jen a jen o lidech a zalezi, kde na koho narazis. Muzes mit stesti i v Motole.

Mileno, drzim dneska palecky na kontrolu.

Nannynko, asi je nejlepsi se podivat na stranky kazde porodnice, kazda registruje jinak (a pri posledni poradne-strasarne mi dr. rikala, ze to snad zas menili, od te doby, co jsem zaregistrovana ja). Nany, snaz se uklidnit, ze co se ti stolo loni byla jen blba nahoda, ostatne vetsinou i je. Vim, ze se mnou treba Lenka asi nebude souhlasit … Ale vetsinou, kdyz to na zacatku nedopadne dobre, tak mrne neni zdrave a priroda to rozhodne za nas.

Leni s tou materskou to pekne vymnoukli. Hlavne, ze nechali porodne na 13tis misto snizeni na 10. Takhle prijdou vsichni o vic penez, hlavne ze rvali, jak mysli na lidi. Ale to je tim, ze oni poradne nectou nebo jim nedojde, pro co vlastne hlasuji.

Pet.s, jsem rada, ze se to nakonec nejak prostouchlo. Aspon jsi mela klidnejsi vikend. Jaky bude dalsi postup u vas? Myslim, ze obcas restart alkoholem neni na skodu. Tvuj muzik je podle tveho popisu dobry sympatak. 😀

My jsme v patek vyzvedli anglicany na letisti a od te doby je vozim sem a tam. Ale jsou nadseni, tak z toho mam dobry pocit. Porad se o me staraji, ze je to pro me moc narocne. Jsou uzasni. Za pul hodiny me vyzvedne jeden clovek a jedu s nima do Budvaru. Jsme slibila, ze budu ridic abstinent, at muzou ochutnavat. 😀 Jo a pochlubim se vam, mame pujceny Ford Tranzit, ma 3 tuny, je to krava velika, diesel s automatickou prevodovkou a ja si ho nakonec troufla ridit a slo mi to. 😵

janicka.slunicko
5. říj 2009

ahojik holky.

Pet.s: To je super že pracuješ na zahradce, ja také rada dělam na chatě , mam tam samé kytky a stromečky, je to super odreagovaní, ja tam pořad něco vytvařím. Jsem si tedka dělala dřevěné truhlíky na stromečky. Manžel mi říka že to mam křivé,že jsem to dělala snad za spanku, ale na poprvé jsi myslím že je to super. 😀

Lenka: To je dobře že ti jsi vyležela tu chřipajznu, tedka jak je ošklivo tak to nas bude asi víc kdo jí bude mít. Stim pozemkem to je dobrej kup, to jste udělali dobře. 😉

Milena: Jak dopadla kontrola u doktorky,

Nannynka: At ti zítra dopadne UTZ zítra dobře. Dřžíme palečky.. 🙂

Anlek: Ty jsi takhle jezdíš v super autě, to jsi myslím že se ti jezdilo dobře, to jsi měla přehled z autičky 😀