Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

petap1
16. říj 2009

miluše: máš pravdu, že pokud by měl člověk jen tak nečině sedět a čekat na IVF, to si radši to IUI prubne 😀 A jak říkáš...nikdy nevíš kdy to štěstí sedne právě na nás 🙂

pets: tedy ten tvůj mažílek je opravdu poklad 😉

hypo
16. říj 2009

ahojky, vcera mi kamoska oznamila ze jsou tehu po IVF cekaji dvojcata 🙂 sice nechodila do gennetu ale nejak jsem to musela napsat 🙂 mam z nich radost, nevyslo jim 3x IUI ....

jinak my meli nadprumerne spermijky, problem byl u me v anovulaci, syndrom PCO (polycystycke vajecniky kde nedozravaly vajicka) takze nam ani IUI nebylo doporuceno, po pravde bych na nej ani nesla procenta mi prisla dost nizka a rovnou jsem se hrnula do IVF ktere napoprve vyslo 🙂

lita
16. říj 2009

Anlek - asi pisu pozde, podle me je to jako pri genetice a screeningu. Zmacknout si tlacitko na recepci, tam ti vypisou kartu na odber krve a pak si zase zmacknes tlacitko do Klinlabu. Jinde tam krev snad neberou.

lita
16. říj 2009

Pet.s - tady bohuzel neporadim, ucetnictvi jsem studovala, ale uz je to nejaka doba. Takze si ted vzdycky nastuduju, to co potrebuju pro sebe.
Jestli je manzel v pohode (to je ale zavidenihodny muzsky!), tak se netrap. Protoze treba z toho taky nic nemusi byt, radsi FU delaji bububu a pak to treba bude jen nejake doporuceni do budoucna a ze se na vas prijdou zase za rok podivat. Pokud stat neokradate zamerne na DPH nebo ve velkem na ostatnich danich, tak to tak hrozne nemusi byt.

zdepros
16. říj 2009

Ahoj holky

tak jsem tak koukala na postýlky a řeším problém jestli stahovací bočnici jelikož jsem prcek 🙂 , nebo vyndavací příčky to e zas dobrý že dětičky můžou vylézt až budou větší, který by jste dali přednost?, škoda že nejsou obě varianty 😒

petap1
16. říj 2009

hypo: Každý úspěch je super, i když není z Gennetu 🙂 Asi po IUI skočím, pokud to bude znamenat vyplnění času před IVF, pokud to bude buď a nebo...asi taky upřednostním IVF. No uvidím, ještě to jsou u mně předčasné úvahy..a taky co na to řekně manža 😀

milena26
16. říj 2009

holky díky za palečky.....
jinak v práci mám klid a kolegyně to ví,tak mě šetří 😉

jinak blbá zpráva,že mám práci jen do konce roku,tak nevím jak to bude,když se bobásci uchytí nebo jeden ,no každopádně jak to bude kdybych šla na mateřskou.... to asi ani žádnou nedostanu nebo nevíte někdo jak to je? 😕 sice je ještě brzy tohle řešit,ale mě to zajímá

anlek
16. říj 2009

Petap, u IUI se uvadi, ze uspesnost je skoro stejna jako kdybyste se snazili sami doma bez jakekoliv pomoci. Takze prsote neni tak vysoka. Ale asi ma smysl, pokud to u vas jde, timhle zacit. Je to jednodussi, levnejsi, min nervu ...

Miluse, triple testy jsou jen odber krve. A v Gennetu se jde na recepci, genetickou (ovsem dneska tam recepce nefungovala) a pak do laboratore. Jinak me nic na recepci nevypisovali, mela jsem dostatecne krasnou zadanku od me dr. 😀

Pet.s FU vzdycky neco najde. Hlavni je, ze muzik je fajn a nedela z toho neco horsiho nez to je.

Zdepros, my mame stahovaci bocnici. Kdyz jsem byla ja mala, tak jsem mela k postylce schudky ... nemohla jsem vypadnout, ale byla jsem se schopna tam dostat a dostat se ven, kdyz uz jsem byla dost velka na to, aby mi to nasi dovolili. A moc se mi to libilo. 😵

Mileno, pokud se bobasci uchyti (a to teda by meli 😉 ), nech si napsat neschopenku. Budes na ni az do porodu, dostanes materskou, budes si moci zvolit rodicak. Behem doby, co budes doma se budes moci koukat po nejake jine praci. Pokud bys zustala v praci a skoncila na pracaku pred porodem, tak budes tezko hledat praci, podle me ji nejspis nesezenes. Nejspis ani nebudes splnovat podminky pro materskou, tim padem budes na 4letem rodicaku automaticky.

milena26
16. říj 2009

anlek nase firma ale konci nadobro ,takze tak jako tak zkoncim na dlazbe jen s rozdilem,ze kdyz me propusti jako tehu dostanu o 5 platu min.... takze i kdybych byla na neschopence,tak si asi nepomuzu,....

anlek
16. říj 2009

Prave, kdyz budes na neschopence, tak na ni budes, ikdyz firma skonci. Otazka je, jak je to s odstupnym, kdyz jsi na neschopence a firma konci. To se zkus poptat, treba aperio.cz, tam je nejaka poradna.

milena26
17. říj 2009

anlek diky moc za radu urcite se optam,ale jak pisu jeste je brzy a cas ,ale co kdyby nahodou.... 😅

petym.
17. říj 2009

Ahojka Holky Nějakou dobu jsem tu nebyla ale jsem z Vás nějak mimo. Vůbec nevím co je to IVI. Nezlobe se. Je fakt že dr. Vykysala mi v podstate dala rovnou přečíst nějaké Revers že to potom budeme muset podepsat. Já jsem dostala žádanku protoze nám to nešlo skoro dva roky. Tak jse sli do gennetu tam mi delali nejake vys. a pak muzicek sel na spermio. to dopadlo spatne. Pak jsme to odlozili kvuli fin. po roce jsme sli znova a to bylo jeste horsi. Pritom nekouri, nepije , neridi, doprava si pouze vlaznou sprchu atd. Kvuli tomu ze jich je malo tak nas poslali na genetiku jestli je to v poradku. Tak teda nevim na cem jsem. Nezlob te se za hacky a carky nejak mi nejde klavesnice. Budu rada kdyz mi nektera trosku vysvetli nebo mi to trochu priblizi. MOC ekuji

pet.s
17. říj 2009

lita ne okradla jsem je nechtěně na svých daňových bonusech.Mám je vyplacené 2x. Ve firmě je nás 5 na daňové bonusy. Všichni to mají v pořádku jen já mamlas, jsem je jednou dostala ve mzdách(vtip je v tom, že já fyzicky svoje výplaty ani výplatnice nevidím) a jednou jsem je dostala při ročním zúčtování od FÚ.
Jsem mameluk. tak jsem zvědavá jestli mě zavřou 😉 Ale já to neudělala schválně.Ale to jim asi nevysvětlím, co? Uplatňovala jsem si to jen v lednu 08¨a pak už jsem to nechtěla,ale nějak jsem to blbě v tom účetním programu nastavila a ani nevěděla, že se mi to jde do mezd. Prostě jsem si udělala daňový přiznání podle potvrzení, co mi manža vyjel a tam ty bonusy nebyly.
Trapný je, že kdyby se mi to stalo u klienta, tak to holt chyba a je to,ale takhle to fakt vypadá jak podvod. No uvidím.

nannynka
18. říj 2009

Pet.s - moc na Tebe myslim, to dobre dopadne. Jsme jen lidi...

petym.- sice jsem se mozna uplne nechytila, ale zkusim odpovedet. IUI = inseminace - tj. pohlidaji si Tvoje vajicko - bud prirozene vytvorene nebo mu pomohou leky a ve spravnou dobu Ti pres delozni hrdlo tenkym katetrem poslou dovnitr manzelovo sperma. Je to asi nejsetrnejsi, ale take nejmene uspesne - pravdepodobnost ze to vyjde je stejna jako u normalniho milovani vez dopomoci. takze cca 10%.

IVF je oproti tomu narocnejsi - umele Ti dodavaji hormony s jejichz pomoci se snazi Ti vypestovat vice vajicek. Celou dobu jsi pod kontrolou a pichas si obvykle injekce do briska. Az je vajicek dost a jsou dostatecne kvalitni, tak Te na chvili uspi a odeberou Ti je na sale v narkoze. V den doberu odevzda i Tvuj muz sperma a oni se to pokusi zkamaradit. Bud to jen daji do spolecne "zkumavky" a nechaji to prizozene nebo zdrave spermie Tveho muze "napichaji" do Tvych vajicek a tim je oplodni. Celou dobu monutoruji vyvoj a deleni a za nekolik dni ty nejlepsi vyberou a prenesou Ti nektere z nich tenkou trubickou do delohy. za dva tydny od transferu se dela test. Uspesnost je mezi 30-40 procenty. Pokud zbydou dobra embrya, tak Ti je mohou zamrazit a nemusis pri pripadnem neuspechu prochazet znovu pestovanim vajicek.
Drz se, vsechno se v dobre obrati. My se snazili 6 let, po druhem IUI jsem sice otehotnela, ale nedopadlo to dobre a ted o dalsi rok pozdeji jsem po prvni IVF znovu tehotna.

Holky, pokud jsem na neco zapomnela, klidne doplnte 😉

lendam
18. říj 2009

nannynko, popsala jsi to pěkně. Chci za sebe doplnit, že jsem v genetu od července a narazila jsem tam na samé příjemné lidi - od recepce, přes sestry až k lékařům. Nikdy jsem neměla narkozu, takže před OPU jsem byla dost vystresovaná, ale sestry i anestezioložka byly úžasné. Mají tam opravdu dobrý tým, mohu jen doporučit.

petym.
18. říj 2009

Nany dekuji za tvou odpoved. ale ja si myslim ze to bude IVF jinak by mnam nedala na precteni ty reversy ne?

pet.s
18. říj 2009

Petym neboj holka, do toho zapdneš. Já když na mě někdo promluvil tou umělooplodňovací hantýrkou, tak jsem myslela, že mluví svahilsky. 😀
V Gennetu jsou fakt všichni fajn. Na vše se můžeš vyptat a jsou příjemní. Mě tak rozmazlili, že já pak takovouhle zdravotní péči očekávám všude a pak si připadám jak v Turecku. 😀
No nic děvenky. Včera a dnes celý den účtování.
Děti pruděj, že brzy jim šlápnu na krčíček. Hajzlíci dva!!! Už jeden odevzdal za trest kabel od PC a večer dojde i na dcerunku až se vrátí.
Asi si otevřu terapeutické centrum pro ty, co touží po dětech.Léčbou bude propůjčení mých pubošů na týden a pak uvidíme, jak všem Carům klesne klientela. Rodiče toužící po krásném rozkošném dětátku budou od nás utíkat s křikem "Pomoc...dítě? Nikdyyyyyyy!!!!!!!!" 😀 😀 😀
Ale jak je na mě vidět, tak jsou i tací šílenci, co to mají doma a stejně touží. 😀 😀
Jenže já jsem přesvědčena, že tohle bude hodné, klidné dítě. Na tváři jen úsměv, v pokojíčku pořádek, v žákovské samé jedničky a odpovědi budou znít pouze "ano, matinko.Jak si přeješ tatíčku" 😀 😀 😀
Ale to jsem si představovala u těhlech taky. 😀 😀 Ať žijí naivní ideály. 😀 😀

nannynka
18. říj 2009

petym, jestli to je takova halda papiru, tak to bude nejspis skutecne IVF, ale co si pamatuju tak tam v tech papirech byl presny postup lecby. A Vykysala sice pusobi odmerene a nepristupne, ale nevahej se ji ptat kdyz necemu nerozumis, odpovi a mile. Se mnou mela veselo, protoze me v podstate na IVF musela ukecat, protoze jsem se strasne bala....Drz se.

petym.
18. říj 2009

pet.s. Jo tak v to doufam. Uz si pomalu pripravuji malej seznamek s otazkama. Tak uvidime. Jo ja vim ze s prckama je docela sranda uz se na to moc tesim. Obcas hlidam kamosce holku.

janicka.slunicko
19. říj 2009

ahojik holky. Jak jste si užili vikend? ja nic moc skoro pořad ležim je mi špatně od žaludku, nezvracim ale pořad se mi jako chce... no nic moc ☹

nannynka
19. říj 2009

janicka: tak to Te lituju, ale ver nejsi v tom sama 😀 . Vikend odpocinkovy, jen vcera jsem se vydala na letiste za sestrou neco ji predat nez odleti. Divny, sedet tam a vedet ze se dlouho nikam nepodivam...az mi to trubce prislo lito 😉 Kdy si jdes znova nechat ukazat mrnouse ?

petap1
19. říj 2009

Ahoj holčiny :¨-)

Jani vím, že to není příjemné, ale vydrž..je to pro mrňousky 🙂 teď si nejsem jistá...máte jednoho, či dva ? To se ti má ještě potvrdit, viď 🙂

Nannynka: ty jo, taky bych se vzdala cestování pro mrňouse...to ale asi všechny tady, že 😀

U mě jinak nic nového..jsem opět ve fázy čekání. Ale už je to příjemnější čekání, jelikož už beru prašule a tím pádem se něco děje 🙂

berounanda
19. říj 2009

Zdravím všechny snažilky!
Přesto, že jsem některé přísíspěvky četla už dříve zaregistrovala jsem se až dnes.
S partnerem jsme již absolvovali spermiogram v Gennetu - na doporučení mého gynekologa (antikon. neberu již 3roky a pořád nic).
Diagnóza : oligoasthenoteratozoospermie (6ml semene, koncentrace 0,02ml), a také nějaký zánět.
Takže jsme navštívili urologa p.MUDr. Šafaříka. Ten si dal opravdu záležet(dle mého názoru) - provedl testy jak z moč. tak z krve - vše v normálu. Pak si ho objednal na deferentografii, kde zjistil, že jsou moc úzká, neprošla jimi ani kontrastní látka. Což vysvětluje tak minimální počet perm. Do doporučení pro CAR doporučil MESA-TESA.

Já na žádném vyšetření nebyla (jen můj gyn. že nezaznamenal nic negat. proč bych nemohla otěh.), předpokládám, že to proběhne v Gennetu, kam jdeme 29.10.09 k pí. Dr. Brandejské.

Vůbec netušim, co nás čeká, jestli mě pošle na nějaké vyšetření ihned, nebo se budeme objednávat. N aco se zeptat, po pravdě jsem z toho trošku vyplašená. Přítel naopak - je naprosto v poho, jak já mu to závidim. Asi PŘEDČASNĚ řešim věci, které ani nenastali - ale to už jsem celá já ☹

dneska jsem na těchto stránkách strávila asi 3hodiny, kdy jsem si všechno (asi do 50-té strány) pročítala. Sice jsem nenašla žádnou nit, kdo by procházel MESA/TESE ale i tak jsem ráda za pozitivní názory.
Mimčko by jsme chtěli oba hrozně moc, už taky nejsem nejmladší😉 Tak budu doufat, my oba, že nebudeme čekat další 3 roky, to bych se asi zblátnila 😖

Všem držim palečky ať to vyjde!! 🙂 🙂

berounanda
19. říj 2009

Lež jako věž ... prý vůbec netuším co nás čeká .... i když vlastně ..... představu mám jen z toho co jsem se tu dočatla...takže až taková lež to neni.
Ale právě proto mi to asi nahání hrůzný bludy do mý hlavy 😲

nannynka
19. říj 2009

Berounanda: Vítej a gratuluju k výkonu, kdy ses pročetla skoro celým fórem 😉. Z toho že máš teď hlavu jako pátrací balón si nic nedělej, prošly jsme tu tím všechny. Co se týká TESA/MESE tak nemůžu sloužit, ale určitě se tubněkdo najde. Drž se, bude líp.

petap1
19. říj 2009

Berounanda : Vítej, vítej 🙂
Ohledně TESA/MESA také bohužel neporadím ☹, ale minulí týden, jsem byla také na 1. konzultaci, tak mám čerstvé zážitky 🙂 Nás poslali na spermio. Pak nás poslali na krev a moč (to musí všichni, aby vyloučili pohlavní choroby). Při konzultaci u Dr. (já mám Vykysalou) se na mě podívala UTZ jak vypadá sliznice. Poslední vyšetření, které budu muset jít, aby mohli udělat závěr, kde je "chyba" je hormonální profil, který ti udělají z krve. Na něj ale musíš jít v 2-4 den cyklu, takže až budeš mít MS 🙂
Až budou výsledky všech vyšetření, máme další konzultaci a tam už stanový co s námi 🙂
Snad je to srozumitelné, pokud ne, tak se ptej 🙂

berounanda
19. říj 2009

nannynka:
Díky za povzbuzenění. Je to poradox, tolik příspěvků, tolik "příběhů", tolik snažilek a jejich snažilců, a přesto neznám ani jeden pár, kde by byl nějaký takový problém. S nikým nepoklábosit a nepodělit se je asi to nejhorší co může být.

petap1
19. říj 2009

pardon MESA -TESA 😀

berounanda
19. říj 2009

petap1
jestli jsem to dobře pochopila, vše proběhlo hned při první konzultaci. Jsem ráda, že ses ozvala, je fajn že je to z "teplé" ruky 😀 DÍKY MOC

cibka
19. říj 2009

Ahoj všem snažilkám, taky vás tu pročítám delší dobu a teprve ted jsem se zaregistrovala. Jezdím taky do gennetu o mimčo se snažíme cca 2 roky a pořád nic.Manžel je v pořádku ale mě zjistili že nedochází k ovulaci nebo jen málo a neví přesně kdy ☹ ,minulý týdej jsem byla na kontrolním UTZ, protože jsem brala clostík a ve st a čt jsme se měli snažit, prý když to nezabere tak to máme ještě 1 měsíc zopakovat, na utz zjistila dr, že mi vyrostli 2 foliky na pravý straně ani nevim jak byly velký a pak mi sestra prdla nějakou injekci, od středy do soboty jsem měla v přiše takový divný cukání bylo to vidět i pouhým okem, vůbec nevim co to mohlo být nevít někdo??Omlouvám se jesti vás tím obtěžuju ale už to musí ze mě ven takže díky