Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

janicka.slunicko
21. říj 2009

Ahojik holky.

Barcca. Jak je manželovi? Ja jsem mluvila s tatkou a ptala jsem se ho na ten žlučník, tak řikal že tam měl nějakej žlučovej kamen, už ho ma venku tak 20let.ma ho i skovanej kamínek. 🙂 Prý ho ze začatku tak bolela břicho ,že když už to nešlo vydržet tak šel k doktorce. Hned ho posali do nemocnice a na operaci, vyndali mu ho a vyčistili mu takové žlučové kanalky, občas ho zlobí,když třeba něco sní a nesednemuto.ale jinak že je to dobré. On má takovou velkou jizvu na břichu,ale prý dneska to dělají že to skoro není ta jizvička vidět..Snad manželovi už zjístlili co mu zpusobovali zachvaty. .

janicka.slunicko
21. říj 2009

Cibka. Ja jsem měla metodu ICSI , manžel měl špatny spermograf ,tak hned doktorka nam doporučila tuto metodu. Ja měla čtiři vajíčka , dvě mi zavedli a ty dvě pak ani nezmrazili nebyly na to dobrý,tak jsem tak rada že to vyšlo na poprvé, hlavně aby vše probíhalo jak má. Obdivuji holky které to podstupují po několikáté, je to takový zahul hlavně na psychiku. Tak to přeji ze srdička všem holkám co to podstupují... 🙂

miluse
21. říj 2009

Anlek, aha, no vidíš a já myslela, že jsou povinný 😅 , no já na ně šla, ikdyž vím, že jsou většinou zkreslené a u dvojek kort ☹, je fakt, že pak akorát maminy straší, páč to hodně vychází pozitivně, já ještě ani ty výsledky nevím, musím si k mudrovi zavolat příští týden.

Petap, na stránkách http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/vyziva/byl... jsou popsané tak nějak všechny bylinky co by jsi jako těhu nesměla a co by asi tak mohly způsobit 😉

monivo
21. říj 2009

Já jsem v gennetu byla na NT screeningu i s odběrem krve, vše ok. A dostala jsem žádanku na triple testy. Dnes jsem byla v poradně u svojí gyn a ona říkala, že pokud vyjde dobře NT a první krev, že na triple testy již neposílají, že se jim také stávalo, že vyšly špatně a pak bylo vše ok. Ale říkala, ať tam klidně jdu. Našli mi na pupečníku cystu 7mm, tak prý pro klid. Tak jsem na to zvědavá. Nerada bych, aby vyšly falešné. Ale já bych si nedokázala představit, že budu mít dítě s rozštěpem. Na UTZ v 20tt jdu do gennetu 24.11. opět k dr. Matouškové.

Dnes jsem u svojí dr dostala žádanku na krev a moč (Rh, HIV apod.) a také žádanku na toxoplazmozu. Prý si to ale pacientka hradí sama, stojí to 750Kč. Máte s tím někdo zkušenost? Byly jste na tom některá?

miluse
21. říj 2009

Moni, tak na tohle jsem žádanku nedostala 😅 , takže bohužel

monivo
21. říj 2009

No povinně tam jít nemusím, když si to platím sama. říkala jsem sestře, že doma kočku ani jinde nemáme, ale ona říkala, že to může být i z holubů apod. Tak vůbec nevim. Přeci jen je to dost peněz.

nannynka
21. říj 2009

Monivo: Vloni když jsem byla těhotná jsem na toxoplazmě byla a nic jsem neplatila. Můj gyndr to dělá standardně.

monivo
21. říj 2009

nannynka: to jsem přesně tušila. Zítra jdu do gennetu na triple testy, tak se zkusím zeptat tam, jestli by mi to nabrali.

cibka
21. říj 2009

jani.:tak to jo manžel ma spermiograf dobrý, tak aspon nekdo je v poho, dnes mě začali nějak bolet prsa nebo jsou spíš citlivý, alo to jsem měla i tenkrát a nakonec jsem to dostala ☹ tak jsem zvedava co se z toho vyklube asi si ty pocity už vsugeruju

pet.s
21. říj 2009

Ahojky děvenky, jsem zavalena prací, tak alespon mi dny do nového IVF utíkají rychleji. Anlek četla jsem ten tvůj příspěvek o PAPP. já měla 0,35 . Zajímalo by mě jestli se z těhlech odběrů dá poznat už ten rozštěp. my měli rozštěp lebky. ☹ Myslíš, že už z těch krevních testů to poznali?

anlek
22. říj 2009

Pet.s ja nevim. Ja jsem o tom nevedela vubec nic nez tu byla polozena otazka a zkousela jsem diky tomu neco hledat. Ale muzu se pokusit jeste pohledat, popripade se poptat. Aspon to, co jsem nasla vcera, tak ukazovalo, ze pokud je PAPP nizke, mohou byt problemy s placentou pozdeji, proto doporucovali hlidat od toho 26tt UTZ miminko. Ale nasla jsem to jen na jedne strance a dal jsem nehledala, tak si netroufam rict, jestli je to stopro spravne. Jen se k tomu zrejem nedostanu do nedele, dneska hlidam a pak resim dalsi kolecko kolem hypoteky, zitra odjizdime do Nemecka a vracime se v nedeli vecer.

petap1
22. říj 2009

Dobré ranko 🙂

miluse : děkuju za odkaz...někde si to uložím 😀

zdepros
22. říj 2009

Ahoj holky

Miluše, můžu se zeptat máš už vybraný kočárek a jaký, já s tím pořád bojuju a vůbec nevím

nannynka
22. říj 2009

Ahoj, narazila jsem na www.ordinace.cz, ze rozjizdeji projekt "Poceti online" kde bude par, kteremu se nedari mimco popisovat jak cesta za mimi vypada a odbornici to budou komentovat. Snahou je pry aby byly na jednom miste informace pro pary se stejnym problemem, protoze weby si obcas protireci. Tak to treba bude zajimave...
Opatrujte se.

janicka.slunicko
22. říj 2009

Ahojik holky.
Jsem tedka trošku začala krvacet. Jsem se uplně vyděsila. Volala jsem do Gennetu a tam mi sestřička řekla že když budu hodně krvacet tak mam dorazit, jinak když to bude trošku tak to prý nevadí... vy jste holky někdo krvacel....

zdepros
22. říj 2009

Jani, a neměla jsi tam jít dneska na kontrolu?, já teda naštěstí zatím nekrvácela, tak ti nepovím

nannynka
22. říj 2009

janicka: Jani, ja taky jeden den silneji prospinila. V Gennetu mi rekli at si zmerim teplotu, poptali se na bolesti a rekli at pockam. Pokud to nebude jen silnejsi spineni nemam se plasit. Za den to ustalo a zatim se jevi vse OK. Stalo se mi to dokonce i v podobnou dobu v minulem tehotenstvi. Myslim na Tebe a drzim pesti, at je to jen banalita.

nannynka
22. říj 2009

Janicka, blbe jsem se vyjadrila - pokud nebudu mit bolesti, krece, horecku a BUDE to jen silnejsi spineni, tak se nemam plasit. Gynekolog mi vloni rekl, ze se uzavira deloha a nekdy neco malo krve odejde.

nannynka
22. říj 2009

Jani a stalo se mi to koncem 6tt

janicka.slunicko
22. říj 2009

Holky děkuji za odpovedi. Snad to nic nebude ja mam jít v uterý na kontolu, to se mě sestřička taky ptala jestli mě nebolí hodně břicho, to mě jenom trošičku pobolívá. Tak mi řekla že kdyby něco tam mam zavolat...snad to bude ok...

pet.s
22. říj 2009

jani já špinila asi 7 den po ET a pak někdy v 12 tt.K tomu prvnímu špinění mi řekli, že se uhnizdují embrya ale já si spíš myslím, že tenkrát odešlo jedno embryo. V tom 12tt to prý mohlo být od placenty.Jak se tvoří. Ale každopádně pokud to je jen málo jasné krve a nebo opravdu špinění, tak se neděs. Neboj já to taky ořvala. Vždycky nás to vyděsí, viď? V kolikátém tt jsi?

hypo
22. říj 2009

jani - i ja jsem spinila, ted presne nevim kdy ale tusim ze to bylo kolem 6tt, nastesti to hned preslo......

petap1
22. říj 2009

jani : drž se..určitě to nic nebude. Taky mám 2 kamarádky, které špinili..jedna dokonce začala krvácet. Pak ji řekli, že to mohla být prasklá žilka či hematom ..no a před měsícem se jí narodil zdravý chlapeček 🙂

monivo
22. říj 2009

Jani, já jsem slabě krvácela cca ve 13tt, bylo to akorát na státní svátek sv. Václava. Neměla jsem se koho zeptat, tak jsme raději jeli na ambulanci do Hradce (byli jsme zrovna u tchánů). A tam doktor říkal, že je to asi nějaký starší hematom, který se uvolnil, že ta krev je staršího původu. A pak to velice rychle (do dvou dnů) ustálo úplně, to už jsem jen špinila. Ale chápu, že jsi vyplašená. Já tenkrát byla taky. Dala bych na sestru, kdyby to do dvou dnů neustalo, tak si někam zajdi. Já tomu doktorovi na ambulanci řekla, že jsem po IVF, tak říkal, že mám právo být vystrašená a pak se mě ptal, kde jsme to podstoupili a on že Gennet zná i doktory, takže to pak bylo i fajn vyšetření.

hypo
22. říj 2009

teda dneska me ta deloha pracuje jak o zivot, uz od 29tt citim stahy (prej nejaky Braxton-Hicksovi kontrakce nebo jak se to pise) takze amala ma dneska peknou masaz.....
v utery mam zas poradnu u vykysale, mam na ni papirek s otazkama. cim vic se blizi porod tim vic jsem nervoznejsi s kazde blbiny.....

janicka.slunicko
22. říj 2009

Holky děkuji za odpovědi snad to nic nebude... Ja jsem měla ET 14.září .
Hypo v kolik jdeš k doktorce ja tam jdu také v utery.

hypo
22. říj 2009

jani v 9.15 hod tam mam byt, mam poradnu takze dorazim asi na 9.00 k sestrickam nez me zmeri tlak, skontroluji moc a zapisi vse do karty 🙂

cibka
22. říj 2009

jani.: neboj to bude v pohodě držim palečky

barrca
23. říj 2009

ahoj holky, vsechny zdravim ... nestiham vas vubec cist, tak jdu alespon pozdravit ... co jsem se vratila do prace, tak porad jen makam (mam toho strasne moc), tak ani nemam sanci na nic myslet, coz je nakonec dobre.... protoze vas ale fakt ted vubec nectu, tak nevim, co se deje a proto jen preju vsem hodne stesti, sily a zdravi ....ja se zase casem objevim.

jani, diky za info od tatky, manzel je OK, ale za mesic ho ceka magneticka rezonance a pak se uvidi co dal 😕 A neboj, urcite u tebe bude vse v poradku, spousta holek tu psala, ze obcas mela spineni ci lehce krvacela ... ale urcite je dobre se nechat radeji prohlidnout ...

hezky vikend vsem!

cibka
24. říj 2009

ahoj holčiny, co je s vámi? žádný nový info? 😢