Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

pet.s
22. led 2010

Nějak nemůžu spát..ráno mě čeká OPU..jsem z toho nějak nervózní a vůbec nevím proč. Však vím, co mě čeká. Bude mě dělat Daněk jako minule..ale prostě nervičky 😒 ještě nemám ani zbaleno...musím se jít vyholit...chjo...asi to budu mít do rána a ráno jim usnu bez narkozy 😉

lita u nás? no jasně..Bára se mazlila možná do 11..spala se mnou v posteli..každou noc v noci přišla..já jen odhrnula deku a ona se stulila jak do štěně těsně vedle mě..
kluk se mazlí do teď..když má náladu..je mu 13..ale je to takovej mamánek rozcapka.. 😉 dneska v 23 hod ležel užv pelechu jedním okem koukal na TV a druhým okem mastil nějuakou hru na PSP..šla jsem mu dát dobrou noc a on se tak zamilovaně na mě kouká a sladce povídá..maminko, těm knedlíkům (kynutým jahodovým, co zbyly od večeře,sežral 4 obrovský)je v lednici smutno..tak šup, šup..ohřej je a přines synečkovi...mám hlad!!! 😀 😀
a co myslíte, že maminka šla dělat??..správně...ohřívala a mixovala mu nový tvaroh, tamten si sežral k večeři 😀 😀
jenže já ho ani nemůžu zabít.on je tak sladkej a roztomilej...černoušek jeden můj nugátovej.. 😀 😀 😀

lita takže se těš..ale na druhou stranu..je doma, nikde nefláká...to dcerunka jela na diskotéku a pak spí u kámošky,tak docela trnu..proto taky určitě nespím... 😒

janicka.slunicko
23. led 2010

pet.s. Drzim palečky at ti to dopadne dobre, znam to i když človek ví co ho čeka stejne je nervozní,ja jsem porad nervozní když mam jít treba jenom na kontrolu.To mam vsobě asi vsugerovano už... 😀

Berounanda.Mi jsme také měli malo spermiku, tak jsme sli rovnou ICSI a povedlo se nam to na poprvé a čekam dvojčatka.Neplatily jsme za injekce nic ale pak za za vedení 7000,_kč.A platily jsme to až když jsem sla na to.Mužeš platit i kartou. Tak snad vam to také vyjde napoprvé..

Eva.Je lepsí se hnedka objednat ja předtím čekala skoro čtiři měsíce,neboj to vzladneš,ja to také vzladla a to je co řict 😀

Lita.Hlavně ze jste v pořadku,to je dobře.

Jak holky přibírate,ja teda nejak moc ne jsem zatím přibrala tři kila,ale bříško mam už velké. Jsem si to přibíraní vybrala před otehotněním to jsem nabrala deset kilo ani jsem nevedela jak,to bude zase fuška to pak schodit, mate nejaké vyhrazené chute,ja akorat co jsem přestala pit kafe, to jsem dříve jich vypila hrozně moc a prestala jíst vse co ma s cokoladou společné.Na co jsem ulitlá tak to na coca colu a na nanuky ovocné.

evak99
23. led 2010

pet.s to je jasný, že jsi nervozní. už jsi asi tam, tak držíme pěsti a pak napiš, jaká byla úrodička 🙂

jani, já zase jím pořád okurku s kefírem 🙂 každej den musím jednu mít, můžu se po tom úplně utlouct. ale jinak asi nemám žádný specifický chutě 🙂 a přibrala jsem 4,5kg ☹ ale prý to je normoška a břicho mám taky velké, ale dr. říkal, že teď nejvíc poroste 🙂

anlek
23. led 2010

Pet.s drzim palecky. At je to, co mozna nejvic v pohode a at je pekna urodicka.

Jani, ja jsem pribrala zatim 4 kg, jsem totalne mimo vsechny tabulky (dr. si tak rada kresli do grafu a u me to radsi vzdala 😀 ). Od zacatku pribiram malo. Uz poslednich par poraden u dr. bylo se zvednutym obocim. U PA naprosto v pohode. Podle vsech UTZ je prcek spravne velky. Holt pribiram opravdu jen to, co vazi on, deloha, plodovka, neco malo na prsou (porad mam stejnou podprsenku). Jinde ani tuk. A to jsem pred IVF byla spis normalni az hubena. Navic mam docela male brisko, nikdo mi nechce verit, ze uz koncim 7. mesic. Kdyz jsme se o tom bavila s mamkou, tak ona byla se mnou uplne stejne tehotna. Pak s dvojkama si ji dr. pochvalovala, ze konecne jede podle tabulek, ale jaksi ji uniklo, ze v brise neni jedno, ale dve deti. 😀 😀 😀 Takze myslim, ze je to z velke casti o genetice, aspon u nas v rodine.

nannynka
23. led 2010

berounanda: co si pamatuju tak ICSI se platilo az pri transferu.

janicka, anlek, eva: ja se pridam - ja byla pred tehu tlustoch, takze jsem mela strach a jeste k tomu jsem behem stimulace nabrala 4 kila, ale zatim se to da - mam 2,5 kila navrch. Snazim se jist pravidelne, hodne zeleniny a krotim se se sladkym, ale da se to. Zatim me doktorka moc chvali, ze ja sama za sebe jsem spis zhubla a mam navrch mene nez mi ted uz dal malej. Uvidime, varuji me, ze to ted poleti. Brisko uz mam docela velky a s prsama jsem na tom porad stejne, zatim nemusim menit podprsenku. Opatrujte se.

anlek
23. led 2010

Nanynko, ja se teda nacpavam jak mam chut. Jim hodne sladkeho, ale nejak mi prijde, ze energii potrebuju. A zvlaste, kdyz to nezene vahu raketove nahoru, tak to snad opravdu potrebuju. Nebo se tim aspon uklidnuju. Jeste k tem chutim, ja na sobe (teda krom toho sladkeho) nic nepozoruju. A to sladke jim porad to, co jsem jidavala, ale ted se neomezuju, driv jsem se omezovala, abych nebyla koule. Jen ted zpetne vidim, ze v prvnim trimestru mi sice nebylo spatne, ale nejedla jsem skoro maso a naopak jsem jedla neskutecne mnozstvi zeleniny. Ted uz zase jim jak jsem byla zvykla driv.

lita
23. led 2010

Pet.s, myslim na tebe a drzim palecky, at je uroda kvalitni a vysoka
Teda mate doma veselo, ale takhle to prave ma byt, teply domov s jahodovyma knedlikama a navic v zime 🙂 Tak to jsi me potesila, ze jeste umi byt alespon jeden mazlik, to se pak neda odolat. Fakt maji oba stesti, ze maji takhle suprovou a spontanni mamu, nejlepsi dar do zivota co jim muzes dat.

Janicko, chute zadne specialni nemam, ale za 3 rozhodne nejim, navic mi kluci zacinaji utlacovat zaludek, tak se toho do me vejde jeste min, nez drive. A uz utlacuji i plice, tak to nekdy v noci v sede rozdychavam. Na to se s dvojcatkama priprav, ale to ti mamka urcite jiz barvite popsala 🙂

eva.u
23. led 2010

Ahoj holky, jak tady psala dennisa, že si můžu vybrat doktora, tak se ptám, koho si mám vybrat? 😒

inza
23. led 2010

tak uz pekne papam prasky na stimulku. Na UTZ jdu teda az prvniho. Jinka je za nama Imuno a mnz je v poho a ja mam neco s krvi snad s NK (nejaky typ cervenych krvinek ci co) tak jsem vyfasovala prasky des si vzpomenout 3* denne po jidle je pro me nadlidsky vykon 🙂
Pet.s: tak snad OPU dopadlo v pohode a bylo dost materialu a kvalitniho 🙂
lita: koukam ze ti tu nastinily vsichni pekne vyhlidky 😉 Jestli by jsi jeste nahodou k tomu nechtela honit nejake male 4 nohe potvory od Meg 🙂 . Ten nas by se nabizel jako otec 🙂 . Jinak vcera jsem pres noc hlidali jeste jednu 4 nohou slecnu a malem s tim nasim posukem udelali z naseho bytu kulnicku na drivy 😉

lita
23. led 2010

inza, ahoj, tak hlavne ze uz papkas, ze se to konecne pohlo a navic budes uz kryta i po imuno strance, treba prave v tom byl ten zakopany pesan 🙂
No vidis, ty si musis hlidat prasky jen pro sebe, ja musim jak pro sebe tak i pro Meg, protoze zacala taky zobat antibiotika, konecne prisly vysledky a ma nejakou bakterii, navic me pripravila jako privitani prvni noc po prichodu z nemocnice zase prujem a zvraceni (neco tu noc pry slupla na Puskinaku u lavicek), snad to ty antibiotika konecne vyresi.
Na nase spolecne venceni to ted na nejakou dobu nevidim, do porodu mam byt doma v klidku a musim rict, ze jsem ve ctvrtek byla doma aktivnejsi a uz zase prislo intenzivnejsi tuhnuti, tak si ted davam opravdu basoura.
A kdy to vypada na ten KET, zacatek unora?

lita
23. led 2010

Tak Milu uz ma porod za sebou! Ve stredu se ji narodili 2 chlapeckove.
Timto posilam gratulace, a prani hodne zdravi pro oba milacky, drzim palecky, at vas pusti z inkubatoru domu co nejdrive! 🙂

evak99
23. led 2010

ty jo holky těhulky, tak já jsem nejpozději z vás všecha a už mám nejvíc nabráno 😎 ale pravda je, že to mám zatím taky všechno v břichu a podprsenky mám taky pořád stejný, i když už asi dlouho nevydrží... 🙂 já totiž naštěstí ani při stimulce nepřibrala...

lito, opatruj se a šetři se.

evi, to záleží, co ti vyhovuje, jak jsem už psala, všichni jsou tam milí. my chodili převážně k pí prim. Brandejské a byli jsme spokojení. dr. Vykysalá a dr. Lovasová jsou taky fajn - párkrát jsem u nich byla. Tolik mi nevyhovoval dr. Daněk, ale ne že by udělal něco špatně, jen mi tolik lidsky nesedl. Nicméně mi dělal hysteroskopii a byl profesionální...k někomu se objednej a uvidíš. když ti nesedne, příště můžeš jít k jinému 😉

inza
23. led 2010

lita: no asi zacatek unora. Toho 1 co jdu na UTZ jsem 13 den od zacatku MC, tak bych to pak videla nejak hned po tom. No skoda ze nejakej melir nebude, tak treba bude nekdy jindy ci se treba nahodne potkame s panickem 😉 . Jinak ja asi pak od dubna budu mit furu casu, pokud nesezenu praci. V úpatek me nejak uz dohnala v praci vypoved ☹ . Tak ted brouzdam po netu a tak nejak koukam na nejaka volna mista a snazim se vymyslet nejake motivacni dopisy proc tam chci zrovna delat..., jako kdyby jim nestacilo ze proste clovek potrebuje nekde delat..... 😉

evak99
23. led 2010

inzo: to je průda s tou prací ☹ až bude mimísek v bříšku, tak bude líp 😉

eva.u
23. led 2010

evak99: Děkuji

inza
23. led 2010

to evak99: jo ale mel by tam byt co nejdrive at nemusim na pracak 😉

pet.s
23. led 2010

ahojtě...OPU za námi...5 folikulů..z toho 4 vajíčka..prý pěkná...ET asi pondělí,úterý..zítra ráno budu volat kolik oplodněných))

nelynka
23. led 2010

pets docela malo ale kdyz jsou hezka tak je to supr, gratuluju a drzim palceky 😀 😀

inza
24. led 2010

pet.s sice málo, ale zato budou kvalitní a určitě zbyde i na nanuky 😉

evak99
24. led 2010

pet.s: stačí jedno, ale kvalitní 🙂 je fajn, že to máte za sebou! dej nám vědět, jak se vyvíjí 🙂

inza: to je jasný 😉 když budeš pozitivní, tak se určo zadaří 🙂 🙂

pet.s
24. led 2010

nelynka u mě velký počet...poprvé jsem měla 1 folikul, špatnej..a navíc praskl ještě před OPU, po druhé 1 a 1.Jeden horší a druhý ještě horší, po 3 jsem měla 1 pěknej a 5 drobotin, z toh jednoho jsem otěhotněla. A ted máme 4 krásná a jeden špatnej 😉

Já to beru za úspěch. u mě je fakt spíš o kvalitě než o kvantitě. Navíc jsme na pokoji měli dvě 4 vajíčka a jedna 1. Takže žádné rekormandky jako 22 a podobně. Já jsem spokojená.
Akorát jsme ráno vezli kluka na zápas. Byli jsme tak zmrzlí, že jsme vlezli zpátky do postele.A vzbudili se v poledne. Do laboratoře se už nemůžu dovolat, takže nevím kolik máme oplodněných. Tak musím počkat do zítra.Nevadí.

pet.s
24. led 2010

Teď řešíme horší věc.Kolik si jich nechat zavést 😒 Vím, že 2 jsou větší šance,ale co když budou dvojčata? Při mém zdravotním stavu a věku to bude docela riziko. Chjo. chjo..to je docela dilema. 😒

nelynka
24. led 2010

pets, tak to potom jo, kdyz ste to meli takhle naprd predtim..
ja nevim, ale kdyz si to vemes i z toho jednyho muzou byt dvojky 😀 😀

inza
24. led 2010

to pet.s: bejt tebou asi radsi jdu do 2, kdyby neco tak porad je vetsi sance ze alespon jedno zustane a pokud z toho budou 2 tak budou. Jak pise Nelynka i z jednoho muzes mit dva 🙂

nannynka
24. led 2010

pet.s - gratuluju, vypla ses s heroickemu vykonu. Moc Ti drzim pesticky at Ti zbydou i snehulacci. Co se tyka tech dvojcat, rozumim. Mozna se porad s Dr.Langerovou co Ti doporuci - jesti dve i s rizikem vicetneho tehotenstvi nebo jedno s rizikem neuchyceni....Ja se o tom bavila s Vykysalou a ta mi doporucila dve s tim, ze pripadne muzeme ke konci prvniho trimestru ze zdravotnich duvodu redukovat. Asi bych se fakt poradila....jsem napnuta jak trenky a doufam, ze se zkamaradi cela urodicka.

cibka
24. led 2010

ahoj holky uz víte proc tam dr vykysala nebude od unora?

nelynka
24. led 2010

cibka, jak to že nebude? to mi ani neříkej..
jako na dýl nebo jenom na chvíli tam nebude??

cibka
24. led 2010

no ja tam byla ve stredu a rikala mi že tam v unoru není ale nekdo z holek tady na koniku rikal ze tam nebude az do září rekla ze nás dá k dr lovasový ale ze kdyz budu cokoliv potrebovat tak ji muzu zavolat ze bude na prijmu

nelynka
24. led 2010

ty jo, tak to abych cekala pokým se vratí kdyz budem neco potrebovat ☹

cibka
24. led 2010

a kdy tam jdes