Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

jennyii
13. bře 2010

Ahoj holky, moc děkuju za rady, volala jsem hned v pátek odpoledne, chvíli potom co jsem dopsala sem... nevím co to se mnou bylo, že mi bylo tak hloupé volat, nějak je to pro mě poslední dobou velký nápor na psychiku, bojím se... 😔 ale jsem moc ráda, že jsem zavolala, paní doktorka byla hrozně příjemná a milá, uklidnilo mě už jen to, že jsem s ní mluvila... 🙂

pet.s
14. bře 2010

aleluli...hele my máme dohromady dětí jak smetí a hlavně ti mladší mají ruce furt natažené..takže tenhle prcek si to holt vybral už předem..hlavně to tak neberu.Stejně bychom to za něco utratili. Sice mužík oznámil předem, že dovolenou mám vybranou,ale my loni koupili novou chatu v Českém Ráji, takže se těším tam. Dá-li Pán Bůh budu tam courat s pupíkem po lesích, k rybníku. Už se fakt těším.A je fakt, že se trochu zbrzdila rekonstrukce druhé části bytu, takže se stále mačkáme ve 4 místnostech,ale když už jsme to zvládli rok, tak to taky vydržíme.Je psina, když přijedou mužíkovi holky. (teď měly prázdniny)Já spím u kluka na matraci, mužík v hale na matraci a holky se nám roztahují v posteli.Aby bejvalka neřekla.Jen dcerunka nikoho do pokojíku nepustí a to má potvora největší pokoj.Ale vše se dá zvládnout, když se chce.

Anlek...ty to už máš za pár..ty se máš 😉

betox
14. bře 2010

Ahoj holky, včera proběhla IUI, dělala jí Lovásová a byla fajn. Chtěla jsem se zeptat, jestli jste brali Utrogestan. Na první konzultaci mi říkala Brandejská, že ho budu brát (teda aspoň si to myslím), pak jsem byla nucená jít k Daňkovi na UTZ, ten mi n

betox
14. bře 2010

omlouvám se, ale válí se mi po klávesnici kocour a ten mi odklikl text ☹

..ten mi ho nepředepsal a včera taky nic. Je to normální postup, nebo na to někdo zapomněl? Já si to bohužel uvědomila až dneska ráno...Asi zítra zavolám do Gennetu, co s tím?

inza
14. bře 2010

aleluli: jenom dotaz jak jsi byla spokojena s pani dr ve studenstkym dome? Jinak zda z jednoho pera asi bude zalezet na tom jak budes reagovat. Ja priprvnim IVF mela 2*900 jednotek a 1*450jednotek a spotrebovala jsem skoro vse. Ted pri druhem IVF 2*900, ale z druheho pera me zbyal cca 1/3.

zatim nemam odvahu testnout znova ☹ . Zatim porad je spineni 😒 ☹

nannynka
14. bře 2010

betox: Já ani u jednoho ze svých 4 IUI nedostala Utrogestan. Takže asi to není pravidlo - jen se mě Langerová na sále ptala jestli mi ho napsali a když jsem řekla, že ne, tak mi řekla, že je to na zvážení a pokud má Vykysalá pocit, že sliznice je OK a stačí na to sama, tak není důvod to cpát. A i bez Utrogestanu jsem otěhotněla a udržela skoro 4 měsíce (zamlklo). Moc Ti držím pěstičky.

betox
14. bře 2010

nannynka: moc ti děkuji za odpověď, uklidnila jsi mě 😉 . Teď mě napadá, že mi Daněk říkal, že sliznice je OK. Asi to nechám být....

inza
14. bře 2010

no tak nevim, ale prijde me ze to slabe spineni pomalu, ale jiste zacina prechazet v mrchu ☹
Jinak ja utrouse kdyz jsme meli IUI tak jsem ho brala

janicka.slunicko
14. bře 2010

Ahojik holky tak sluničkum se vede lépe,už važem kolem 930g.a papaj 12ml tak to jsou jedlici. Jinak jsou to drobečkové, jsem si vyfotila Valerii jak ji zrovna přebalovaly, ješte mi chybí Riša. Pokažde když tam přijedu tak jsou zachumlaní v decce a kouká jim jenom hlavička. Ale hlavně že jim je takhle dobře. To už je mi lépe je vidět že se jim daří dobře.

Holky mějte se a opatrujte se. papa

aleluli
14. bře 2010

pet.s: nahodou je to fajn, kdyz jste tak velka rodina. A jeste lepsi, kdyz vsichni spolu navzajem vychazite.Muj drahy ma jeste dva sourozence a kdyz se vsichni sejdeme u tchyne, tak tam take pak vsichni spime na zemich.....I s jejich detma....a to pak teprve pro ne zazitek..... 😉

inza: prosimte nestras nas.....muj vykulil ocima, kdyz sem mu to cetla.....my to s tebou prozivame spolu....ja byla vcera u kadernice a ta mi rikala, ze realne menstruovala, pak sla na gyne pro dalsi antikoncepci a doktorka ji rekla, ze uz je ve ctvrtem mes....jeste nehazej flintu do zita.....drzim palce jak nejlim umim....jinak dr. supr.

mandre
15. bře 2010

Betox: já 2xIUI bez Utrogestanu a dalších pilulí, 3.IUI s Utrogestanem, Pentomerem a kys. list. - a sliznici jsem měla normální, asi jak se Dr. vyspí 😀 😀

Inza: to bude dobrý, je tam duch...kolikátý jsi DC?

mandre
15. bře 2010

Inza: add krevní skupina
Jsem taky A+...
doporučení od léčitele 🙂
* nejíst moc maso - špatně ho trávíme (obzvláště nejíst kuře - je plné estrogenů, a JČ kapra + lososa), kdyžtak jenom hovězí, krůtu, ryby - pouze volně lovené (ostatní mají v sobě hormony)
* nejíst mléčné výrobky, zejména mléko (nejhorší kombinace je mléko v kávě) a tavené sýry (max. omezeně můžeme: kysané - kefír, jogurty)...skupina A se po nich zahleňuje a působí potratově
* nejíst ze zeleniny hlavně rajčata (ani kečup) a mrkev (hejhorší je betakaroten), jíst spíše zelené max. žluté zeleniny
* hodí se lehká středomořská strava, zelený čaj, čistá voda

zkusím, uvidím jak to vydržím. 😝
Jinak pro oplodnění se k sobě trošku nehodí krev. skupina 0 a A - jsou to výrazné protiklady 😵, co se týče metabolizmu, imunity apod.

nannynka
15. bře 2010

mandre: tak to koukám jím úplně blbě 😀 a to mlíko v kafi....teda 😀 já chci asi jinou krevní skupinu 😉

mandre
15. bře 2010

nanny: 😀 já jsem závislá na rajčatech a všemožných sýrech 😝 ...ty jsi taky A?? 😀

Ale má s tím dost úspěch, s tou výživou...asi to funguje 😎 😵 . I když já jsem celkem skeptická sama o sobě 😀 😝 .

inza
15. bře 2010

mandre: koukam ze to zrovna jim tak vesmes nemuzu. Jeste ze mam rybarsky listek a muzu si rybu chytit 😀 . No budu travit vice vikendu na lovu ryb at mam co jist. No rajcata take spatne ty me chutnaj a syry taky. Nastesti kafe nepiju resp tak 1 za 14 dni takze to mliko tam asi nevadi 🙂
nastesti maso moc nemusim, teda krome ryb.

inza
15. bře 2010

tak dalsi pokus neuspesny ☹, takze me hezky prvniho ceka pracák 😝 a pred nim jeste konzultace v gennetu co dal, ale nevim zda mam jeste snahu dale neco resit ☹

mandre
15. bře 2010

Dělala jsi dneska test? 😒

inza
15. bře 2010

mandre: jj, a prijde me ze to je bile ☹

evak99
15. bře 2010

betox: já taky měla utroš jednou a jednou ne...takže záleží. to, že ho nebereš, nic neznamená.

inza: bílé? ☹ kolikátý den po et jsi? tak si dojdi do gennetu na krev...

mandre: co ty? povedlo se ti objednat na tu akup.? 😉

jani: to je skvělé, že se prckům daří...informuj nás průběžně. myslíme na tebe!

nannynka
15. bře 2010

mandre :A2 pozitivní 😉

Inza: jestli dobre pocitam, jsi 11.den od ET, ze ? Pokud vylozene nemensesujes, fakt nedelej zavery. Gennet test se ma delat az po 2 tydnech od ET. Ja mela az do 16.dne po ET vsechny "urychlene/nevydrzene" testy negativni - uplne bilo. A 14.den po ET vychazel na vikend u rodicu coz jsem jim nechtela kazit bulenim, tak jsem to odlozila na pondeli....a kuk byly tam a i v krvi masivni HcG. Nechci Ti davat falesnou nadeji, jen popisuji jak to bylo u nas. A mam z okoli podobne zkusenosti. Jo a taky jsem spinila nekolik dni pri cekacce na test.
Nepijes treba moc ? Oni ty testy celkem blbe reaguji na redenou moc...aspon tak mi to rikal gyndr. Drzim pesticky a neprestavam verit.

janicka: myslime na Tebe a jsem rada, ze papaji.

mandre
15. bře 2010

evak: zatím ne, budu tam volat 😉
nanny: ta 2 za tím A je ????😕, mně napsali jenom A+

Inza: hmmmmm, co na to říct, jak píše nannynka... ☹ 😒 Něco ti ještě povím na povzbuzení, jedna holčina z jiné diskuze snaha 5 let...2xET a 3xKET - vše 2 krásná embrya, negativní...řekl jí ten léčitel, že nemá vůbec jíst mléčné výrobky, že to embryo tím vždycky potratí, resp. že v děloze jsou jedy díky všem těm silážím, co tím krmí krávy...holká zlatá přirozeně otěhotněla po pár měsících (jestli počítám dobře, tak po 5), teď je ve 20tt, a je jí 39.
Já snad začnu i věřit na zázraky. Jinak normálně, kdybych nevěděla tohle, tak léčitel se pro mě = šarlatán 😅 😕. Hlavu vzhůru!!!! Je to vysilující, já vím...Musíme věřit 😉 😵.

inza
15. bře 2010

evak99: dneska 11. Nevim zda na to mam jit tam na krev, ani jsme se o tom nebavily s dr ze bych mela jit na krev

nannynka: no mylsim ze to co mam uz spineni neni 🙂 , ale pekna mrcha ☹ . Prave z eted nepiju skoro vubec...proste nam asi neni souzeno ☹

nannynka
15. bře 2010

mandre: oni ty skupiny jeste deli na podskupiny. A protoze nez zasahla vazna choroba, tak jsem 3x do roka davala krev, tak z transfuzky vim i tu podskupinu, kdyby ji shaneli, tak abych vedela.

inza: tak to chapu. Me po ET jen rekli, za 2 tydny si udelejte nas test a zavolejte. A co vim, tak si stejne reknou o krev. Ja kdyz jsem volala, tak jsem jen stihla rict, ze jsem 2 tydny po transferu aniz bych rekla vysledek a sestra mi rekla at si k nim kazdopadne dojedu na krev....

inza
15. bře 2010

nannynka: no me se jenom zeptala zda jsem byla na krvi a tim to skoncilo.....

ivarei
15. bře 2010

Ahoj holky, hlásím se po horách 🙂. Byla to fajn relaxace a procházky stály za to, skoro mě ani nemrzelo, že nemůžu lyžovat. Celý týden bylo sluníčko, paráda. Zítra nás čeká kontrolní UTZ, tak jsem zvědavá, jak se vyvíjí cysty... strachy ani nedýchám, čekání je horší než čekání na test po ET... Přišly mi výsledky od dr. Raškové - manžel OK, já double heterozygot MTHFR C677T: CT + A1298C: AC, doporučují užívat listovku a béčko 6 a 12. Mám strach.

inza: Určitě jdi na krev, mě taky řekli, že si mám udělat test a když jsem se pak obkjednávala na utz, tak se sestřička ptala, kolik mám HCG z krve. Moc přeju, aby ti to vyšlo.

pet.s: Lístky jsme objednávali tady: http://www.mestskadivadlaprazska.cz/repertoar/a..., ale mají vždy na 2 měsíce plno, takže nám doporučili volat 1. den v měsíci mezi devátou a desátou a až tak jsme lístky sehnali, jinak to nešlo 😉 .

aleluli: Tak ať stimulka dobře pokračuje. My bychom bývali stimulovali jen z jednoho 900 gonalu, ale nakonec folikuly rostl pomalu, takže se stimulace o dva dny prodloužila a ještě jsme 450 gonalu dokupovali.

janička: Teda, vám už je měsíc, to je krása. Je dobře, že bobánci rostou, těším se, až dodáš fotky do alba.

nannynka, evak, lita, anlek: Holky, vy už jste daleko 😀 , mám pocit, že zatímco vám naskakujou týdny, my se nějak nehýbeme.

lenkakubickova: Ještě jsem vše nedočetla (jste spisovatelky), jak dopadly výsledky???
petap: Jak reaguješ na léky?

aleluli
15. bře 2010

teda holky vy mi davate....predemnou me prvni IVF a ja si klidne bastim kazdy den jogurt, dve neska s mlikem a vcera jsme si udelali puding a syrovou pomazankou a na obed bylo kure. Jeste k tomu ja jsem krevni skupina 0 a muj je A. Takze vsechno spatne.... ☹ A plus nervy v praci.

Inza: Je vam souzeno!! Jen si holt ten smolar, co si na to musi pockat. Hlavne to nevzdavej,chvili si odpocin a pak znova do boje. Ja znam osobne dva !! pripady, kdy to vyslo az na potreti.

ivarei: muzes mi prosimte rict, ktere dny cyklu jsi byla na UTV a ktery den cyklu na OPU a ET? Holky uz mi neco psali, ale chtela bych si udelat takovy prumer a harmonogram kvuli praci a vikendum, jelikoz nechci aby neco v praci tusili a take nas cekaji stale nejake oslavy o vikendech...Otec 60, pak mamka hned narozky, tchan narozky, apod...Ja jsem v Praze, ale na oslavy musime az na moravu.A zrovna mi asi vychazi tuto sobotu druhy UTV pred OPU.Jestli nedojedu na oslavu, tata to neprezije.... 😉 Diky moc

lita
15. bře 2010

Inza - tak nevim, jestli krvacis ... 😒 Krvacis nebo jen spinis? Protoze to je rozdil a muze tam byt porad sance, jak pise Nannynka!

Ivarei - na zitra moc drzim pesti, at mate stesti a vse je v poradku 🙂
Trochu jsem si na netu cetla o tech cystach (vzala jsem ten slozity nazev od tebe z albicka) a vyslo mi z toho, ze s tou plodovkou jsi se nejspise rozhodla spravne. Plodovka se doporucuje odebrat, pokud jsou nejake dalsi markery spatne, jako napr. nespravne vyvinute ledviny ci jine organy (coz u vas na utz vyslo v pohode, vid) nebo by spatne vysel NT screening ci triple test (a ty jste meli take v poradku).
Ty cysty se klidne mohou vstrebat, coz vis anebo pokud se nahodou nevstrebaji, tak je dulezite, aby nerostly. Tudiz je tu stale hodne sanci, ze vse bude v poradku. A ono urcite bude, musi!
O tech heterozygotech nic nevim, ale jsou tu na diskuzi holky, kterym take vysly nejake typy.

Mandre - to s tou dietou zni docela rozumne. Ja jsem nekde cetla, ze strava s mnoho mlecnymi vyrobky neni dobra pro otehotneni bez rozdilu krevni skupiny. Nejenom kvuli potratum, ale ze pry muze negativne ovlivnit ovulaci. Ze za to mohou obzvlaste hormony z kravskeho mleka.
A bude tu upravu stravy dodrzovat i tvuj manzel?

Aleluli - klid, ja miluju vsechno mlecne, hlavne syry a jogurty a pred IVF jsem se rozhodne nijak neupejpala a bastila je bez omezeni. Tohle nemusi pausalne platit na kazdeho, ale v nekterych pripadech to muze byt treba jedna z pricin. A s tou krevni skupinou taky neboj, na dvojceci diskuzi je holka a s partnerem jsou A a O a maji dvojcatka - z IVF. Takze neboj, opet to neni zadne pravidlo. Stresy ted hod za hlavu a necin zadne cerne zavery, treba to u vas vyjde zrovna ted 😉

Holky, na dvojceci diskuzi je docela dost holek, ktere maji ci cekaji dvojcatka po 3. ci 4. IVF. A na jine diskuzi bylo par pripadu dvojcatek po 5. IVF. Proste treba se jeste najde nejaka ta skryta pricina anebo to vyjde priste, jako to nevychazi napoprve lidem prirozene, ale klidne trva nekolik mesicu.
Rozhodne je ale dobre vyzkouset tu Mojzisovku, akupunkturu i upravu stravy. At uz vam to muze pomoci otehotnet prirozene nebo zvysit sance pro dalsi IVF pokus.

lita
15. bře 2010

Janicko - milacci teda rostou!! Uz pribrali 50% sve porodni vahy 😉 Je uzasne, jak krasne papaji. Hodne stesti, at se jim dari lepe a lepe a brzy se obali kojeneckym tukem 🙂

nannynka
15. bře 2010

ivarei: Neplaš beruško 😉 Já mám taky MTHFR a manžel to co Ty(jen v homozygotní formě, to je trochu horší) , jediné co doporučí je sledovat v trombocentru - 7 zkumavek krve cca jedenkrát za 6 týdnů. Já na to papám listovku a hodně zeleniny a čekám, jestli dostanu něco na ředění krve teď ke konci /jdu tam příští pátek/. Přišli na to až po předoperačním v Gennetu, dovyšetřovali v trombocentru na Karláku. A to že máš pocit, že to neutíká je normální, mě to do tý třicítky taky neletělo. Mě to teď letí až se mi hlava točí. Jsem ráda, že sis na horách odpočinula a neztrácej víru.

aleluli: Neřeš, dělej co je Ti příjemné. Můj jídeníček byl přesně proti tomu co popsala mandre a koukej jak jsem z prvního IVF daleko 😉 Netrap se malichernostma, důležité je být co nejvíce v pohodě a věřit.

nannynka
15. bře 2010

ivarei: A na zítra držím všechno co mám a muž se taky přidává.