Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

betox
12. bře 2010

vveru: Díky moc. Chodíme k primářce Brandejské, ale teď naposledy jsem musela k Daňkovi, páč měla totálně plno 😒 Ke komu chodíte vy?

sarik1
12. bře 2010

betox: Ahojda, taky chodím k Mudr. Brandejské, je to moc prima bezva ženská, která dokáže pohladit na duši.. moc mě pomohla, zítra jdu doufejme na transférek a doufám, že tam bude ona 🙂

jennyii
12. bře 2010

Ahoj holky, promiňte, že vám sem tak lezu, ale chtěla bych poprosit o radu... Za týden bychom měli začít stimulaci na 2.IVF, s dlouhým protokolem od 22.DC. Ale nevím proč, nějak se mi zbláznil cyklus, menses ted přišla tak jak měla, ale byla dost slabá a spíš jsem špinila, ale až do 12.DC a dneska, 13.DC se mi rozjelo vyloženě krvácení... Volala jsem ráno do gennetu, kde mě sestřička odbila, že tam má doktorka není a at si zavolám v pondělí a nejlíp odpoledne, ani se neptala proč ji sháním, tak jsem jí říkala, že mi na sebe doktorka sice dávala mobil, s tím at ji zavolám kdyby byl problém, ale že nevím jestli ji můžu rušit a ona na to, že to neví, že neví jestli paní doktorka má dovolenou nebo je v zahraničí a že prostě neví, at si to udělám jak chci... 😕 na takovýhle přístup jsem v gennetu teda zvyklá nebyla ☹ holky, nemáte některá podobnou zkušenost? mě by hlavně zajímalo, jestli budeme moct začít se stimulkou jak bylo v plánu, ale nejspíš ne, že? Paní doktorce jsem nakonec nevolala, bylo mi to blbý, když má asi volno...

sarik1
12. bře 2010

jennyii: tak to se nenech odbýt. Hezky si zavolej na mobil, já volala paní Brandejské na mobil a čas si našla.. může to být důležité info pro ně a hlavně je pátek, takže tam někdo určitě bude.....

petap1
12. bře 2010

jennyii: Určitě ji zavolej. Taky jsem volala Dr. na mobil a byla v pohodě. Kdyby nechtěli, aby jsme jim volali, tak by ho nedávali. Takže určitě volej !...s tímhle ti nikdo jiný neporadí.

inza
12. bře 2010

jennyii: urco volej, pokud ti dala mobil tak bych nevahala a nebo ji napis sms. Ja jsem dr psala sms a vzdy bud zavolala anebo poslalatez sms....Nebo volej jeste jednou do gennetu a tam se nenech jen tak odradit

vveru
12. bře 2010

Jenyii, souhlasím s holkama, když Ti dali číslo na mobil, tak počítají, že zavoláš. Určo volej to Ti za to stojí a na nějakou nepříjemnou sestřičku se vyprdní.

Inza, já také chodím k paní primářce Brandejské, byli jsme tam zatím jen jednou, ale měla jsem z ní dobrej pocit a přišlo mi, že nám chce opravdu pomoc. Byla úžasná!

jjaanca
12. bře 2010

Čau holky, mám v Gennetu zmažená embria, a začínám uvažovat o dalším těhotenství. Nevíte jak je to s platbami pojišťovny? Konkrétně OZP. Jak platí KET? A do kolika let? Nejdřív jsem slyšela do 38,ale pak zas do 40. (Máme za sebou 1 IVF.)

inza
12. bře 2010

vveru: ja k pani primarce nechodim. Delala me akorat druhe OPU a je fakt ze me prisla celkem vklidu.

jjaanca: ja myslim ze KET neplati zadna pojistovna. Mam za to ze KET stoji priblizne 5200 Kc (jako transfer...)

jjaanca
12. bře 2010

Aha, to jsem teda zklamaná, to se vyplatí místo KETu jít radši na komplet IVF které je hrazené.... a co ten věk, nevíte někdo?

pet.s
12. bře 2010

co? on se KET nehradí? a proč ne? Já myslím, že hradí, ne?
jjanca, zase když máš zamražené nanuky, tak je snad lepší jít na KET než trápit tělo novým IVF, ne?

evak99
13. bře 2010

jjanca: myslím, že se ket nehradí pojišťovnou, ale mrkni na jejich net nebo tam zavolej.

jenyi: určitě volej na mobil!

jjaanca
13. bře 2010

oet.s: Nejsme na tom finančně nejlíp a každá tisícovka se nám hodí. Za IVF jsem nedala ani korunu, a za KET budu asi platit.

Na svých stránkách nemají co je a co není hrazené pojišťovnou. Mají tam jen cenník kolik co stojí pro samoplátce.

inza
13. bře 2010

jjaanca: no my kdyz meli jit na KET tak jsme byli upozorneny ze se plati. Plati se pri nem teda penos zmrazenych embryi a ten je myslim 5200. Jinak asi leky a nejaka ta vysetreni pred tim pojistovna hradi. Dle meho je teda lepsi jit do KET kdyz mate nanuky nez do dalsiho IVF. Tam pokud chces lepsi leky, PK, ICSI tak u toho taky platis a je to urcite daleko vetsi zatez pro organismus nez KET. jinak myslim ze IVF je "hrazeno" do 40 a pak uz jenom za svoje korunky. Urcite bych neplejtvala dalsi IVF kdyz mate moznost nanuku. Pak budes nekdy spolehat na to ze mate nanuky a pocitat s KETem na 100 = a muze se stat ze se nanuci neproberou ze zmrazeni (to se stalo nam ze neprezili rozmrazeni a my museli na dalsi IVF). Je to ale na tobe a pokud stale vahas tak se porad s dr.

lita
13. bře 2010

jjanca - my na KET nemuseli, ale pokud si pamatuji, tak KET neni hrazen pojistovnou nikde. Musis si zaplatit nejen zamrazeni a rocni poplatek, ale take samotny KET. 3 pokusy IVF hrazene pojistovnou neznamenaji vcetne KET, jen samotne IVF.
V ceniku na strankach Gennetu si vsimni, ze u IVF v zavorce pisou (neni-li hrazen ZP), u ostatnich nabizenych technik vc. KET to neni.
Napr. Inza mela podstoupit KET, tak se zde k tomu jiste muze brzy vyjadrit.

Inza - tak co, pokracuje to nejak? Jeste spinis? Nebo sis uz delala testik? Doufam, ze nas tu potesis pozitivni zpravou! 😉

lita
13. bře 2010

Vida, tak Inza prave odpovedela 🙂

Myslim, ze IVF je hrazeno do 39, jen u VZP do 40. K tomu by se tu mohla zase vyjadrit Pet.s. Pokud si pamatuji,
tak do 40 znamena do 39 let + 364 dni veku.

lita
13. bře 2010

jjanca - a to IVF u vas vyslo? tim myslim vasi krasnou dcerku 😉 Anebo jste ted byli na IVF a nepodarilo se? Protoze pokud se nepodarilo, tak by asi bylo dobre si nejdrive projit par vysetreni, zda se neprijde na nejakou skrytou pricinu. A muzu se zeptat, kolik ti je let? Kolik mate tedy casu na vyuziti tech zbylych 2 IVF?

inza
13. bře 2010

lita: no tak jsem nakonec testik udelala dneska rano a mozna tam je jenom hodne slabej duch a nebo je to ze ho tam chci videt. 😀 Takze zase nic urciteho. Sopineni vcera odpo ustalo a ted zatim vypada ze neni.
Jo jinak psisko je uz na me pekne nasr...jak jsem porad doma tak dneska radostne odjel z mnz na barak na hory ze mu pomuze bourat nejake pricky vevnitr + plus asi i krb. Ze si tam odemne odpocine a vyvali se ve snehu. Vcera vecer mel rande a prisel jako dobytek. Mnz vencil kamaradce fenku tak spolu blbnuli a ona pak vzala drahu tak ji nas pes chytal...Takze slouzil i jako lapac dive zvere 😀 😀

lita
13. bře 2010

Inza - no to je super!!! To vypada nadejne 🙂 😉 😀
Jestli spineni ustalo, tak to se urcite mimanci nebo mimanek u tebe usidloval/i. A jestli tam je duch, to vypada take nadejne, protoze je uz celkem pozde na ovlivneni testiku stimulkou. Zitra testni znova, at vidis, jestli z ducha bude neco trosku silnejsiho 😉
No teda, jeste jsem na ty palecky pritlacila a drzim o to vic 🙂
Maggie vcera take sla do vany po prichodu ze Stromajdy. A ted odesli na prochajdu se svym novym kamaradem, 5-ti mesicnim labrouskem Murphy. Maggie ho pred tim u nas doma pekne utahala, on je docela takovy pohodar a ta nase, znas ji, aktivistka. Takze jsem zvedava, kolik sil jim zbylo do Stromajdy 🙂

inza
13. bře 2010

lita: tak spineni neustalo. Ten duch fakt nevim zda je e nebo ho tam chci proste videt 😀 . No mozna to zkusim znova v pondeli. Takze si hleda nahradnika 😀 😀 . No ja jsem zvedava vecer az prijede ten nas posuk z hor a snehu domu jak bude mrtvej a to ma mit jeste vecer rande. Ja ted do stromajdy moc nechodim. Spise se s nim snazim chodit po chodniku aby nebyl jak dobytek a ja ho nemusela cpat do vany. No uz se nastesti unavi rychleji nez drive, preci jenom starne

pet.s
13. bře 2010

K tomu placení.KET netuším.Já nikdy nanuky neměla.
IVF hradí pojišťovny do 38+364 dní, jen VZP do 39+364. IVF, které nám hradila pojišťovna nás stálo asi 24tisíc(asi 15 tisíc doplatky za léky + 7500 ICSI+1500 už nevím co.ale je pravda, že já potřebuji velké množství hormonů)
IVF jako samoplátci nás stálo 46088,- + ale k tomu se musí připočítat ještě 17000 (za léky, které mi zbyly z minulého IVF). Takže celkem IVF stojí cca za léky 27722,- + 26000,- za výkony(OPU, narkóza, ET)+ 7000,- za ICSI + 2500,- za prodlouženou kultivaci- celkem 63222,-Ale to jen v našem případě. Třeba někdo nepotřebuje tolik léků,ani ICSI. nebo naopak to má dražší.
To jsem Vám udělala přehled, co? 😀 😀 😀

inza..jo jo..takhle já měla taky duchy..měla jsem pocit, že jsme blázen, že si to tak staršně přeji, že to tam vidím. Postupně jsme dala na zkoumání dceři, mužíkovi, kamarádce.Inza tak gratuluji.-))ú

pet.s
13. bře 2010

iriel.--teda já kvůli dr.Langerové přešla z jednoho caru do druhého za ní. Dříve byla jinde. je to užasná doktorka, u které nechám vždy pytel styrostí a odcházím plná naděje. Děsně mi pomohla po potratu. Vyhovuje mi, že mi všechno polopaticky vysvětlí. Je vtipná, usměvavá a v dobré náladě. Ale není člověk ten, co se líbí lidem všem. 😀 😀 😀

Hele děvčata, kde máme anlek? Nerodí nám berunka? A taky janička.sluníčko tu dlouho nebyla, jak bojují miminečka? Myslím na Vás holky,ale daně volají 😖 😖 😖

inza
13. bře 2010

pet.s: tak to je teda pekny prehled a jasny pro vsechny 😀 . No zatim to necham na duchy a nebudu moc pocitat s pozitivnim vysledkem. Proste mozna ze tam toho ducha chci videt tak ho vidim. Nejdrive me to prijde barva snehu a pak pomalu jakoby takovy maly duch. Ja musim rici ze s dr. Langerovou take naprosta spokojenost a i s tim ze vse vysvetluje polopaticky. Proste tomu nerozumim tak jsme rada ze me to vysvetli kdyz toreknu tak jak pro "debila" 😀
Tak hodne uspechu s danema 😀 😀

evak99
13. bře 2010

inza uvidíš. ale vypadá to slibně. zase testni, ať víš, zda duch sílí 🙂 držím pěsti. a špinění ještě neznamená neúspěch, takže neklesat na mysli. 😉

sarkan
13. bře 2010

Ahoj děvčátka, musím se k vám přidat...celé to tu pročítám, tak alespoň teď něco přidám. Byl tu dotaz na KET jestli se hradí..musím potvrdit, že ano a cena je 5200 plus léky, které musíte brát ale to už není tak strašná částka a záleží co kdo užívá.
Jinak já mám za sebou 1IVF, 1xET-neg., bylo nám zamraženo 7 bobánků, 1xKET 2 embryjka-neg., letos v únoru 2KET, který se konečně zadařil ale v 5tt najednou konec, ikdyž mám obavy, že mi to podělali v nemocnici. Začala jsem krvácet, vše bylo ok, hladina hcg 20 den po Ketu byla 8500 a pořád rostla a mě přesto udělali revizi....no a co čert nechtěl, za týden na to jsem musela znovu na revizi, protože páni doktoři mi tam nechali zbytky...Teď mám stále ještě 2 embryjka ale po tom všem mám fakt už strach.
Jinak ještě musím doporučit i MUDr. Lovásovou...chodila jsem k dr. Vykysalé a teď mě přehodili k ní. Je fajn...

sarkan
13. bře 2010

...já testila už osmý den a byl tam už duch...a čárka pak pěkně sílila...

sarkan
13. bře 2010

....jo a taky jsem špinila..takže to fakt nic neznamená 🙂

jjaanca
13. bře 2010

lita: ano, první IVF vyšlo, holčičku máme z toho. Bylo to v červnu 2007. Máme 3 mrazáčky a tenkrát nám zapomněli naúčtovat zamražení. Neměli jsme žádné ICSI a nic za co se platí, i léky jsem si nechala dát hrazené pojišťovnou. Takže jsme doslova neplatili ani korunu. Po roce se měli ozvat co bude dál s mrazáčkama. A oni mi zavolali až před pár dny s tím, že tam mám dluh 3000 za 3 roky zamražení a ať se rozhodnu co s embrii dál. My chceme dítě až tak za 3-4 roky, to by byli další 3-4000 + těch 5200 za KET. Kdyby mi zavolali po tom roce, tak bych je asi nechala zničit, ale teď když už musím platit ty 3000 tak si říkám že je možná nechám........ já fakt nevím. Teď mít druhý fakt nemůžem, protože mi došly úspory a nemůžu být déle doma, neutáhli bychom hypotéku. Musím do práce a zase si našetřit. A je mi 34, takže jestli bych otěhotněla za 4 roky tak mi bude 38 to je za pět minut dvanáct 😔

anlek
13. bře 2010

Ahoj,

pet.s ja jen nestiham. 😅 Nejak se toho na me sesypalo moc, jeste jsme chteli stihnout to a to a to ... A pak takove ty posledni pripravy take zaberou docela dost casu. 😀 Do toho stale hlidam, cestujeme, uz teda moc netancuju. Dneska mi prisla PA na poradnu k nam domu, takze prcek je stale nahore, na porod to v nejblizsich dnech nevypada. Jen mi namerila tlak 130/80, coz je pro me vysoky, doted jsem mivala 110/60-70. Takze v pondeli premereni, jestli nespejeme k nejakemu problemu. Ale ja si spis myslim, ze jsem byla nervozni, zacinam trochu hnizdit a navstevy snazis cim dal tim hur. Proste mam rada doma svuj klid. 😀

Jinak s cenami muzu poslouzit jen tak, ze nam se povedlo 1. IVF, leky jsme meli v peru, na ty jsme neco doplaceli, ale ja mela docela malou spotrebu, aspon co mam porovnani tady. Neplatili jsme PK, to byla nejaka akce, ICSI take ne, protoze nam embryolog rekl, ze u nas je to zbytecne (to si u me nasplhal ... jasne rekl, ze by to bylo jen tahani penez od nas), za zamrazeni jsme platili tu tisicovku. Mame 4 snehulacky, ikdyz porad tajne doufame, ze sourozence treba doma vyrobime. Proste pro nas IVF bylo nakonec pomerne levne, ac nas dopredu leckdo strasil, jak to bude hrozne.

aleluli
13. bře 2010

Ahoj holky,
dnes jsem si poprve aplikovala prvni injekci gonalu.Mohu potvrdit, ze je to docela v pohode a jsem rada, ze nemusim mit trauma z pichani. 😅
Holky,je mozne abych se nastimulovala jen z jednoho pera?

Inza: potichounku, nenapadne, tajne a neviditelne ...tfuj.. tfuj...tfuj...gratuluji k duchovi 🤐

Pet.s: ?? To je ale sila ty cisla nahore. To jste se dobre prohli... ☹

jennyii: vubec nad nicim nepremyslej a volej!! Sestry nejsou doktorky a ty mas pravo vedet, jak dal postupovat pri lecbe a tim tuplem, pokud to nejde podle planu....

iriel: me take na prvni schuzce nebyla pani dr.Langerova uplne nejsympatictejsi. A pokud jsem se ji na neco zeptala, abych se ujistila ze tomu rozumim, tak dokonce zakoulela ocima ve sloup,coz me docela nas....tvalo. Ale verila jsem holkam tady na koniku, ze pani doktorka je super( vzdyt je to taky jen clovek a opakovat furt neco stokrat do kola asi taky neni zadna hitparada 😀 )no a ted, jakmile si te '' adoptuje'' do svych klientek, tak je docela v pohode. Asi si potrebuje trochu zvyknout. Jinac pan doktor Danek je fajn, ale trochu huhna a neni mu moc rozumet. Dobry dojem na me udelala dr. Lovasova.

lita: kukala jsem do albumu....krasne brisko, krasna nevesta.. 😉