Centrum asistované reprodukce Gennet Praha
Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.
Díky moc a mějte se hezky 😀
Stručné shrnutí
- Centrum asistované reprodukce Gennet Praha poskytuje IUI, IVF, KET (frozen embryo transfer), genetickou poradnu a prenatální diagnostiku a spolupracuje s většinou zdravotních pojišťoven.
- Pacientky v diskuzi opakovaně chválily prim. Brandejskou a MUDr. Vykysalou za přístup personálu a vysvětlení postupu, zatímco u MUDr. Daňka se objevily stížnosti na komunikaci a přehnanou stimulaci.
- V Gennetu se zmiňují běžné doplatky za léky a zákroky (poplatek za návštěvu 30 Kč, KET ~5 200 Kč, u některých pacientek doplatek ~9 000 Kč za ICSI) a čekací doby na vyšetření a konzultace mohou být řádově týdny až měsíce.
Nejčastější otázky
Q: Jaké procedury nabízí Centrum asistované reprodukce Gennet Praha?
A: Gennet nabízí IUI (inseminace), IVF (včetně stimulace a punkce), KET (rozmražení a transfer zmrazených embryí), ICSI, genetické konzultace a prenatální diagnostiku; v diskusi jsou zmiňovány také hormonální profily a imunologická vyšetření.
Q: Kteří lékaři v Gennetu jsou pacientkami nejčastěji doporučováni?
A: V diskuzi jsou nejčastěji chváleni prim. Brandejská a MUDr. Vykysalá; u MUDr. Daňka se v diskusi vyskytly opakované negativní zkušenosti včetně nespokojenosti s komunikací a jedné zmínky o přestimulaci a OHSS.
Q: Kolik stojí základní výkon nebo typický doplatek v Gennetu?
A: V diskuzi pacientky uvádějí poplatek 30 Kč za návštěvu, cenu KET zmiňují ~5 200 Kč a doplatek za ICSI či související výkony uvádějí částky kolem 9 000 Kč; výdaje za léky se liší podle protokolu.
Q: Kdy se v Gennetu provádí hormonální profil a spermiogram a jak rychle jsou výsledky?
A: Hormonální profil se běžně provádí v 2.–4. dnu cyklu (na webu kliniky uváděno až do 5. DC podle délky menstruace); spermiogram (spermio) byl v diskuzi uváděn se sdělením výsledku přibližně za 3 hodiny, výsledky hormonálního profilu byly v příspěvcích dostupné za zhruba týden s kontrolním ultrazvukem kolem 12. DC.
Q: Jak dlouhé jsou čekací doby a kam pacientky posílají na imunologii?
A: V diskuzi jsou hlášeny čekací doby na první objednání i několik týdnů (příklad čekání 5 týdnů); imunologie byla zmiňována do Imumedu s objednáním do ~2 měsíců a na Podolí s delší čekací dobou (zmíněno i ~3 měsíce).
Q: Kolik vajíček a oplodnění lze realisticky očekávat při IVF?
A: Z diskuse vyplývá velká variabilita: jeden příklad uvádí 9 odebraných vajíček s 4 oplozenými a 3 embryi, jiný příklad 13 vajíček s 8 oplozenými a 6 zmrazenými embryi; výsledky se liší podle pacientky a použití ICSI.
Závěry z diskuze
Shoda
- Pacientky souhlasí, že Gennet nabízí kompletní spektrum ART procedur (IUI, IVF, KET, ICSI) včetně genetiky a prenatální diagnostiky.
- Většina zkušeností v diskuzi hodnotí personál recepce, sestry a prostředí jako vstřícné a profesionální.
- V diskuzi je opakovaně zmiňován poplatek 30 Kč za návštěvu a nutnost doplácet léky a některé výkony.
Sporné názory
- Některé pacientky doporučují prim. Brandejskou a MUDr. Vykysalou jako výborné lékařky, zatímco jiné pacientky uvádějí problémy s přístupem a přestimulací u MUDr. Daňka.
- Někteří účastníci hodnotí organizační úroveň Gennetu kladně, jiní popisují ztrátu výsledků (hormonální profil), dlouhé čekací doby a administrativní nedostatky.
Otevřené otázky
- Jaké jsou dlouhodobé úspěšnosti IVF/ICSI u Gennetu podle věkových skupin a indikací (v diskuzi chybějí souhrnná statistická data).
- Jaké budou celkové reálné doplatky pro pacientku v konkrétním protokolu (zahrnující léky, ICSI, embryooplození) ve vztahu k úhradě pojišťovny.
Zmíněné značky a firmy
GENNET, GEST, Motol, Imumed, Podolí, PRONATAL, CAR Palmovka, sv. Klimenta, Iscar, Česká spořitelna, ČSOB
Zmíněné produkty a metody
IUI, IVF, KET (frozen embryo transfer), ICSI, Clostylbegit, Dostinex, Fostymon, hormonální profil, punkce (OPU), PIR (test na cukr), laparo, imunologie, spermio (spermiogram), embryotransfer
Místa a osoby
prim. Brandejská, MUDr. Vykysalá, MUDr. Daňek, MUDr. Hulvert, MUDr. Košťák, Gennet Praha, Letná, Podolí, Palmovka, Mlynářská 4
Tak jsem zpet,.. byla jsem si pro leky...takzeee... vecer uz zacnu strikat Synarel,... a od zitra rano synarel a gonal a vecer synarel... a ve stredu pristi tyden jdu na utz....a doplacela jsem 4tis...ufff... ale na to, kolik ty leky stoji,.. se pojistovna placla pres kapsu...
evi, super zpravicky. Jeste doporucuju malinikovy caj a masaze hraze. Me to bylo k prdu, ale okoli na to prisaha 😉.
U nas dneska nastoupili prdiky....ja nikdy netrpela na nadymani, ale od ty operace si prijdu jako baloooon...a ted zacal malej...
Zubajdo, super, že už začínáš 😉
Já ten Synarel nemám, budu píchat Fostimon a pak Cetrotide.
Sestra říkala, že budem platit cca 3 000,-. Tý jo, není to nějaký levný? 😨 😀
My si dali bokem na to IVF o dost víc peněz, tak nevím, co ještě budeme platit nebo nebudeme....
Denis, tak to je super, že Ti to dobře dopadlo 😉 Já Vám budu také v patách jestli bude v pořádku ta genetika. Já mám psanej tuším Gonal a Cetrotide.
Evi, super zprávy, držím palečky 🙂
vveru, taky jsem měla gonal + cetrotide
evi, tak to vypadá nadějně 🙂 🙂 🙂
dennis, třeba vám pak udělají prodlouženou kultivaci a cena ještě o 2500,- stoupne, nebo zvednou dávku, případně prodlouží stimulku a bude to ještě o pár set víc, ale jinak je to akorát - taky jsme platili něco přes 3000,- a pak prodlouženou kultivaci a to bylo vše.
půjdu vás dočíst 🙂
Ivarei, děkuju za info, no vidíš, já si říkala, že určitě ještě něco k placení bude, však s tím se počítá, je mi to jasný.
denni bud rada, ze si moc neplatila, porad se to jeste muze nastradat... a je lepsi to platit postupne 😉
To jo Dark, to já jsem ráda, že to zatím nevypadá na tolik peněz, my jsme s manželem počítali, že nás to bude stát 20-25 tis., takže když to bude míň, budeme samozřejmě jen rádi 🙂
Dark, to by bylo o dost víc, kdyby to neplatila pojišťovna. Já nevím, kde jsme přišli na tu částku kolem 20 tis. 🙂
No to je fuk, ráda budu platit míň 😝
denni to kazda budeme rada platit min 🙂 ono by to nastoupalo kdyby ste meli PK, ICSI, nebo zamrazeni...
Ivu, tak to je super, žes to měla také, ráda bych šla ve Tvých šlépějích 😅 Dvojčátka, chlapečka a holčičku . . . po prvním IVF . . .
ahojky, vveru, ty ještě nespíš? Určitě se to teď povede!!! to je jasná věc....oni podchytí, co se dá a po ET ti třeba ještě něco připíchnou a budou tě hlídat, aby to vyšlo..takže směle do toho! 🙂 .
Deniska oni to tak říkají, že jeden cyklus vychází na 20 tisíc. My teda se pokaždé na tiuhle částku dostali.Ale já potřebuji děsně moc hormonů.Denně jsem si píchala 300:navíc jsme měli ICSI.To je 9000 (nebo 7000??už nevím)
Nás ten poslední stál skorem 70 tisíc.Ale stál za to 😀
Koukám, že se rozjíždí stejná vlna stimulek jako loni v létě. z toho je tu většina miminek. Nanynka tu řadu uzavírala. Tak holky držím palce at to vyjde. Jdu donatřít okna, koupit si novou Monyovou a jedeme na chatu.
Včera jsme byli na noci kostelů. Strašně krásné. V jednu chvíli začali v kostele hrát varhany a já bulela po Matyáškovi jak blázen. Zapálila jsem mu svíčku a pan farář za něj vznesl modlitbu.taky za zdraví všech mých dětí i za nenarozenou Terinku. Bylo to krásné a dojemné. ☹ tak snad Pán Bůh dá, ne? V pondělí jdeme na velký UZ.Tak zase červík hlodá.
Jo děvčata a prdel mě stále bolí. Užasná věc!!! 😀 😀
ahojky, uvidíte holky, že ted se nám brzo zadaří....a v příštím roce se děti budou rodit.. to bude dvojčátek...hi,hi.....tenhle rok to už nestihnem..kromě ivarei, evak99,doufám, že jsem na některou z čekatelek nezapomněla.. 🙂
kdepak máme jechulku? už se nám dlouho neozvala...
Peto, myslim, ze radu uzavira iva s evcou 😉 ale je cas na novou vlnu! tak sup sup sup.
Ja mela na stimulaci Puregon a Orgalutran (oboji v kratkem protokolu) a pichala jsem si 300 Puregonu. ICSI ani PK nebylo, takze jsme platili 4500 Kc.
jojo myslím, že loňskou "letní vlnu" uzavíráme my s ivčou, takže holky je čas na další 😉 a léto stimulacím přeje 😉
nanny díky za radu, maliník taky piju a hráz taky masírujem, ale je to teda masakr 😀 prdíky jsou teda blbý, tak budeš muset asi trochu omezit nějaký potraviny? no musíš to holt ozkoušet, každý dítě reaguje na něco jiného.
Ahoj.
Holky, to je super, jak to tu jede ve vlnách 😅 Léto je opravdu skvělá doba na těhotnění, tak uvidíme, jak se podaří 🙂
Pet.s, no to je pravda, že to ICSI cenu dost navýší, my to budeme mít bez toho. Ale teda vy jste se dostali na závratnou částku 😨 Ale jak píšeš, bohatě se to vyplatilo 🙂
Kive, Jechulka má odklad IVF, tak si dává asi oddych....
No a já se bojím, abych to nedostala už teď o víkendu, už mě pobolívá břicho, tak snad neee. Potřebuju vydržet aspoň do zítra do večera, když v neděli v Gennetu nejsou.
Neznáte nějakou radu, jak oddálit MS? 😀 Na to asi nic není, vím rady, jak ji přivolat, ale oddálit nevím.
evi, uvidime. Zkusila jsem se zacit dopovat laktobacilem a je to lepsi. Holt je to chlap a ti na to udajne trpi vice. Jinak fakt nevim, prijde mi, ze se dymame po vsem. Ale zacalo to kdyz jsem prestala kojit s kosickama...Tak jsme se k nim vratili a je to fakt o necem jinem. Mozna z holeho prsu natahoval moc vzduchu....Ted uz je 2 hodiny vzhuru a je pekne nevrlej, protoze nemuze usnout.
kive to teda zapomněla!!!!a co já?já mám teda v plánu ještě letos porodit 😀 😀 za prva nosit to dítě déle než 9 měsíců bych psychicky nezvládla, za druhé už mě prdí jak mi ten můj furt říká kuličko, nechce se se mnou milovat, a pořád m i nakazuje netahej to, nedělej to, a za třetí tak velkou zimní bundu abych se do ní vešla mít nebudou 😀 😀 😀 😀
denisa bodejt stejně bychom ty prachy nastrkali do dětí nebo do bytu nebo do chaty., tak takhle jsou alespon zúročeny 😀 😀 😀
jinak jsme dnes byli na chatě...přijela ségra s dětmi...tak jsem se pomuchlovala se synovcem a s neteřinkou 😉pak jsme vyrazili na Kost.Byl moc hezký večer. a mě pořád bolí prdel!!!!!! 😀 😀
Pet.s, jsem si říkala...sakra, Kive na někoho zapomněla, tady přece ještě někdo bude tenhle rok rodit krom jmenovaných...a jo...ty 😀 No přes Vánoce určitě přenášet nebudeš, to je jasný 😀
Pet.s, no jo, ty peníze by se daly vždycky někam vrazit, to je jasný 🙂 Ale když je dám na umělko, i kdyby nebyl nakonec výsledek, vůbec toho nelituju....jasně, že si je netisknem a nemůžeme to platit do nekonečna, ale ta šance je a jiná možnost u mě už ne, tak to holt člověk zainvestuje 🙂
Holky, já jsem tak nadšená z těch voleb...vím, že to sem až tak moc nepatří...ale já to sledovala celej den a nemůžu si pomoct, jsem spokojená! Politiku hodně sleduju už od puberty, tak mě omluvte, že to tak prožívám 😀

dark díky 🙂 no jo i na tom monitoru jsem na ní byla hrdá 😀 😀
anlek: já vím. 😉 ale stejně se mi moc nechce rodit 4kg macka 🙂 piju sliz z lněnýho semínka, tak snad beruška jen tak hezky vyklouzne 😀 😀