Centrum asistované reprodukce Gennet Praha
Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.
Díky moc a mějte se hezky 😀
Stručné shrnutí
- Centrum asistované reprodukce Gennet Praha poskytuje IUI, IVF, KET (frozen embryo transfer), genetickou poradnu a prenatální diagnostiku a spolupracuje s většinou zdravotních pojišťoven.
- Pacientky v diskuzi opakovaně chválily prim. Brandejskou a MUDr. Vykysalou za přístup personálu a vysvětlení postupu, zatímco u MUDr. Daňka se objevily stížnosti na komunikaci a přehnanou stimulaci.
- V Gennetu se zmiňují běžné doplatky za léky a zákroky (poplatek za návštěvu 30 Kč, KET ~5 200 Kč, u některých pacientek doplatek ~9 000 Kč za ICSI) a čekací doby na vyšetření a konzultace mohou být řádově týdny až měsíce.
Nejčastější otázky
Q: Jaké procedury nabízí Centrum asistované reprodukce Gennet Praha?
A: Gennet nabízí IUI (inseminace), IVF (včetně stimulace a punkce), KET (rozmražení a transfer zmrazených embryí), ICSI, genetické konzultace a prenatální diagnostiku; v diskusi jsou zmiňovány také hormonální profily a imunologická vyšetření.
Q: Kteří lékaři v Gennetu jsou pacientkami nejčastěji doporučováni?
A: V diskuzi jsou nejčastěji chváleni prim. Brandejská a MUDr. Vykysalá; u MUDr. Daňka se v diskusi vyskytly opakované negativní zkušenosti včetně nespokojenosti s komunikací a jedné zmínky o přestimulaci a OHSS.
Q: Kolik stojí základní výkon nebo typický doplatek v Gennetu?
A: V diskuzi pacientky uvádějí poplatek 30 Kč za návštěvu, cenu KET zmiňují ~5 200 Kč a doplatek za ICSI či související výkony uvádějí částky kolem 9 000 Kč; výdaje za léky se liší podle protokolu.
Q: Kdy se v Gennetu provádí hormonální profil a spermiogram a jak rychle jsou výsledky?
A: Hormonální profil se běžně provádí v 2.–4. dnu cyklu (na webu kliniky uváděno až do 5. DC podle délky menstruace); spermiogram (spermio) byl v diskuzi uváděn se sdělením výsledku přibližně za 3 hodiny, výsledky hormonálního profilu byly v příspěvcích dostupné za zhruba týden s kontrolním ultrazvukem kolem 12. DC.
Q: Jak dlouhé jsou čekací doby a kam pacientky posílají na imunologii?
A: V diskuzi jsou hlášeny čekací doby na první objednání i několik týdnů (příklad čekání 5 týdnů); imunologie byla zmiňována do Imumedu s objednáním do ~2 měsíců a na Podolí s delší čekací dobou (zmíněno i ~3 měsíce).
Q: Kolik vajíček a oplodnění lze realisticky očekávat při IVF?
A: Z diskuse vyplývá velká variabilita: jeden příklad uvádí 9 odebraných vajíček s 4 oplozenými a 3 embryi, jiný příklad 13 vajíček s 8 oplozenými a 6 zmrazenými embryi; výsledky se liší podle pacientky a použití ICSI.
Závěry z diskuze
Shoda
- Pacientky souhlasí, že Gennet nabízí kompletní spektrum ART procedur (IUI, IVF, KET, ICSI) včetně genetiky a prenatální diagnostiky.
- Většina zkušeností v diskuzi hodnotí personál recepce, sestry a prostředí jako vstřícné a profesionální.
- V diskuzi je opakovaně zmiňován poplatek 30 Kč za návštěvu a nutnost doplácet léky a některé výkony.
Sporné názory
- Některé pacientky doporučují prim. Brandejskou a MUDr. Vykysalou jako výborné lékařky, zatímco jiné pacientky uvádějí problémy s přístupem a přestimulací u MUDr. Daňka.
- Někteří účastníci hodnotí organizační úroveň Gennetu kladně, jiní popisují ztrátu výsledků (hormonální profil), dlouhé čekací doby a administrativní nedostatky.
Otevřené otázky
- Jaké jsou dlouhodobé úspěšnosti IVF/ICSI u Gennetu podle věkových skupin a indikací (v diskuzi chybějí souhrnná statistická data).
- Jaké budou celkové reálné doplatky pro pacientku v konkrétním protokolu (zahrnující léky, ICSI, embryooplození) ve vztahu k úhradě pojišťovny.
Zmíněné značky a firmy
GENNET, GEST, Motol, Imumed, Podolí, PRONATAL, CAR Palmovka, sv. Klimenta, Iscar, Česká spořitelna, ČSOB
Zmíněné produkty a metody
IUI, IVF, KET (frozen embryo transfer), ICSI, Clostylbegit, Dostinex, Fostymon, hormonální profil, punkce (OPU), PIR (test na cukr), laparo, imunologie, spermio (spermiogram), embryotransfer
Místa a osoby
prim. Brandejská, MUDr. Vykysalá, MUDr. Daňek, MUDr. Hulvert, MUDr. Košťák, Gennet Praha, Letná, Podolí, Palmovka, Mlynářská 4
Ahoj holky, jdu Vás moc poprosit o radu, dneska jsem 9. den od ET a na kalhotkách jsem měla malilinko nahnědlý výtok a teď na toaleťáku trošku takové, jako hnědé žmolečky-špinění, měla jste to taky některá??? Mám strach . . . 😔 V pátek frčíme na krev na potvrzení, nebo vyvrácení těhu. Jo a dneska mi šéfová oznámila, že až se vrátím tak na mě čeká výpověď.
vveru: Me se to stalo, objevilo se to pokazde kdyz jsem otehotnela. Bylo to slaboucke a za den az dva to preslo.
mandre- můj chlap se jmenuje úplně jinak než já a dnes mi nabírali krev, až když mi vrazili zkumavku do ruky at ji odnesu sestřičkám, tak jse si všimla, že na ní je štítek z jeho jménem.měl jít na krev hned po mně. 😀 Dělal si srandu, že by mu vyšlo z krve že je těhotný 😀 😀
evak..gratulace k Brambůrce..Okukoval ji tu i synátor. Prý už chce taky a vzkazuje, ža vaše Bramborka nebude taková potvora jako naše Brambůrka. 😀
A taky krásný pokojík, asi se nechám inspirovat. 😉
hele, ted jsem jako na řadě fakt já? Jenom já?a ještě někdo je nařadě? To tu nefunguje už žádná tabulka?
svobodik..já si stříkala do nosu tuším od 1.dne MS a od 5.dne MS píchala,ale já už si to přesně nepamatuji. možná bys vyčetla něco v mých albech.
Holky děkuju Vám, mám z toho strach ☹ Přeci jen dneska je to 9. den a zatím dobrý . . .
Pet.s, já nevím asi, že jsem si dovolila marodit, dneska jsem 14dní doma a šéfová nemůže courat a být věčně v tahu a musí sedět v kanclu!
@vveru ahojky, to tom výtoku, či špinění jsem četla v jednom časopise, , že to při otěhotnění je...takže se nemusíš bát...
no a vlastně co se týče tý výpovědi...to ti přece šéfová dát nemůže, když ted jsi těhotná, že jo? to má prostě smůlu...během marodní se to nesmí...když jsi na neschopence , no a ty ted jsi těhotná 🙂 takže žádná výpověd nebude 😀
holky díky za gratulace 😉
pet.s myslím, že jsi fakt na řadě 😀 no jo, snad bude hodní, i když i sestřička na porodním sále mi říkala, že všechny Brambůrky jsou prej potvůrky 🙂 , tak uvidíme. 😉
evi neboj ja mam par kamaradek bramburek a vsechny jsou hodnoucke...
veru ja jsem taky nekde cetla, ze to znamena tehu...
Ahoj,tak jsem dneska byla na konzultaci před IVF u Daňka,nevím,jestli po dobu stimulace mám u něj zůstat, nebo se objednávat ke své dr.Lovásové,ale možná jak tam maji teď narváno,tak budu asi ráda,že mě vezme kdokoliv 😉 ,mám zatím předepsaná 2pera za 5 500,myslíte,že se pak ta cena může ještě zvýšit? Budeme asi muset mít i ICSI, tak to bude asi dardička,no co naděláme,kdyby to vyšlo,tak by to za to stálo!!!!Teď už jen aby přišla mrcha 😠
majcam to je docela darda, no, myslim, ze se ta cena muze jeste zvysit, zalezi jak budes reagovat... taky se zvysit nemusi...
evak no já když přemítám o dětech, které jsem měla ve školce, tak tam byly dvě Barborky a ořesn jak ta moje. Všechny to byly překrásné holčičky, ale děsné mrchy(sorry 😀 ) Věčně načuřené, věčně v oponenci, ale jinak to byly Berunky. No můj muž vyženil v prvním manželství jednu Báru a se mnou ted druhou Báru a říkal, že Báru už nikdy v životě.
Ale stejně je Barunka moc hezké jméno.
Mimochodem včera jsme se kvůli ní zase porafali. A to za to ani nemohla. Řešili jsme moje a tvoje děti. Kdo to zná, pochopí.Chceme jet na 4 dny na chatu, ona s námi nechce a nikdo ji nechce hlídat.Její vlastní tatík na mě ječel, at sedím doma a hlídám si ji sama. Když už nvěděl jak, tak řekl, že ji hlídat bude,ale zamkne ji na celý den doma, protože na ní nemá čas. V tomhle počasí!!Zmetek. Od rozvodu(asi 5 let) měl děti 2x. Vždy byly do 2 hod doma. No a ten můj chlap jen něco souhlasného dodal a já se rozbrečela a seřvala ho. (holt těhotenské hormony)Ale výsledek toho celého je, že v závěru na mě ječela holka, protože jsem ji oznámila, že jede na chatu s námi. Z brečení jsem usnula a od půl 3 jsem vzhůru. ☹
Tak asi z celé dovolené bude prd. Protože mít sebou Báru na chatě neustojím. Bude hnusná a bude provokovat a nudit se. To riskovat nebudu. Holt vyšlu chlapy na chatu samotné.Bára bude celý den courat s holkama u vody a já budu sedět sama doma v pařáku. A nakonec z toho vyjdu stejně jak blbec. Achjo. ☹ Už mi je zase do breku. ☹
holky tak jsem to projela zpátky asi 10 dnů a nefunguje tady žádná tabulka. Tak pokud chcete, tak já ji začnu a každá se dopište, ju?
Pet.s. .........40 let.... 4xIVF, 1x ukončení těhu, nyní čeká holčičku, TP 15.10.(22.9-dle dr.)
Pet.s. .........40 let.... 4xIVF, 1x ukončení těhu, nyní čeká holčičku, TP 15.10.(22.9-dle dr.)
kive76.........34 let 1.7. HSG, 16.7. 2. konzultace ..........................................................6DC
Pet.s. .........40 let.... 4xIVF, 1x ukončení těhu, nyní čeká holčičku, TP 15.10.(22.9-dle dr.)
kive76.........34 let 1.7. HSG, 16.7. 2. konzultace ..........................................................6DC
tehulky 😵
Pet.s. .........40 let.... 4xIVF, 1x ukončení těhu, nyní čeká holčičku, TP 15.10.(22.9-dle dr.)
snazilky 🙂
kive76.........34 let 1.7. HSG, 16.7. 2. konzultace ..........................................................6DC
darkwitch....26 let.....2xIUI...............................................................................................20DC
tehulky
Pet.s. .........40 let.... 4xIVF, 1x ukončení těhu, nyní čeká holčičku, TP 15.10.(22.9-dle dr.)
snazilky
kive76.........34 let 1.7. HSG, 16.7. 2. konzultace ..........................................................6DC
darkwitch....26 let.....2xIUI.........................................................................................20DC
ahoj holky, můžu se zeptat když jste byli na tripple testech v gennetu za jak dlouho jste volali na výsledky? já byla na odběrech v pátek, kdy můžu zkusit volat, co myslíte?
Dobré ranko,
pet.s: to je ale nespravedlnost..ty by jsi se pro ně rozkrájela a nakonec na to doplatíš..měli by se chytnout za nos 😠
Pet.s. .........40 let.... 4xIVF, 1x ukončení těhu, nyní čeká holčičku, TP 15.10.(22.9-dle dr.)
kive76.........34 let 1.7. HSG, 16.7. 2. konzultace ..........................................................6DC
petap76......34let....1x zamklé těhu (přirozeně).....další snažení od srpna 2010
Pet.s. .........40 let.... 4xIVF, 1x ukončení těhu, nyní čeká holčičku, TP 15.10.(22.9-dle dr.)
snazilky
kive76.........34 let 1.7. HSG, 16.7. 2. konzultace ..........................................................6DC
darkwitch....26 let.....2xIUI...............................................................................................20DC
petap76......34let....1x zamklé těhu (přirozeně).....další snažení od srpna 2010
tak ještě jednou 😀
tehulky
Pet.s. .........40 let.... 4xIVF, 1x ukončení těhu, nyní čeká holčičku, TP 15.10.(22.9-dle dr.)
snazilky
kive76.........34 let 1.7. HSG, 16.7. 2. konzultace ..........................................................6DC
darkwitch....26 let.....2xIUI.........................................................................................20DC
petap76......34let....1x zamklé těhu (přirozeně).....další snažení od srpna 2010
Pet.s. .........40 let, 4xIVF, 1x ukončení těhu,nyní čeká holčičku, TP 15.10.(22.9-dle dr.)
snažilky
kive76..........34 let 1.7. HSG, 16.7.2. konzultace............................................................................................6DC
darkwitch....26 let.....2xIUI...................................................................................................................................20DC
petap76.......34let.....1x zamlklé těhu (přirozeně).....další snažení od srpna 2010
majcam.......34let.....2x IUI, v červenci první IVF
Ahoj, holky poradíte? Zítra jedu na ultrazvuk do gennetu na výsledky krve co jsem byla v 10. týdnu.
K Dr. jsem objednaná na 11. hodinu, ale čas ultrazvuku mi neřekli. NA něj se chodí až po konzultaci s Dr.?
A nemáte někdo zkušenost s Dr. Raškovou? 😔
tehulky
Pet.s. .........40 let.... 4xIVF, 1x ukončení těhu, nyní čeká holčičku, TP 15.10.(22.9-dle dr.)
snazilky
kive76.........34 let 1.7. HSG, 16.7. 2. konzultace ..........................................................6DC
darkwitch....26 let.....2xIUI.........................................................................................20DC
petap76......34 let....1x zamklé těhu (přirozeně).....další snažení od srpna 2010
majcam.....34 let.....2xIUI, v červenci 1.IVF

tak to se vratis akorat na muj testik 😀