Centrum asistované reprodukce Gennet Praha
Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.
Díky moc a mějte se hezky 😀
Stručné shrnutí
- Centrum asistované reprodukce Gennet Praha poskytuje IUI, IVF, KET (frozen embryo transfer), genetickou poradnu a prenatální diagnostiku a spolupracuje s většinou zdravotních pojišťoven.
- Pacientky v diskuzi opakovaně chválily prim. Brandejskou a MUDr. Vykysalou za přístup personálu a vysvětlení postupu, zatímco u MUDr. Daňka se objevily stížnosti na komunikaci a přehnanou stimulaci.
- V Gennetu se zmiňují běžné doplatky za léky a zákroky (poplatek za návštěvu 30 Kč, KET ~5 200 Kč, u některých pacientek doplatek ~9 000 Kč za ICSI) a čekací doby na vyšetření a konzultace mohou být řádově týdny až měsíce.
Nejčastější otázky
Q: Jaké procedury nabízí Centrum asistované reprodukce Gennet Praha?
A: Gennet nabízí IUI (inseminace), IVF (včetně stimulace a punkce), KET (rozmražení a transfer zmrazených embryí), ICSI, genetické konzultace a prenatální diagnostiku; v diskusi jsou zmiňovány také hormonální profily a imunologická vyšetření.
Q: Kteří lékaři v Gennetu jsou pacientkami nejčastěji doporučováni?
A: V diskuzi jsou nejčastěji chváleni prim. Brandejská a MUDr. Vykysalá; u MUDr. Daňka se v diskusi vyskytly opakované negativní zkušenosti včetně nespokojenosti s komunikací a jedné zmínky o přestimulaci a OHSS.
Q: Kolik stojí základní výkon nebo typický doplatek v Gennetu?
A: V diskuzi pacientky uvádějí poplatek 30 Kč za návštěvu, cenu KET zmiňují ~5 200 Kč a doplatek za ICSI či související výkony uvádějí částky kolem 9 000 Kč; výdaje za léky se liší podle protokolu.
Q: Kdy se v Gennetu provádí hormonální profil a spermiogram a jak rychle jsou výsledky?
A: Hormonální profil se běžně provádí v 2.–4. dnu cyklu (na webu kliniky uváděno až do 5. DC podle délky menstruace); spermiogram (spermio) byl v diskuzi uváděn se sdělením výsledku přibližně za 3 hodiny, výsledky hormonálního profilu byly v příspěvcích dostupné za zhruba týden s kontrolním ultrazvukem kolem 12. DC.
Q: Jak dlouhé jsou čekací doby a kam pacientky posílají na imunologii?
A: V diskuzi jsou hlášeny čekací doby na první objednání i několik týdnů (příklad čekání 5 týdnů); imunologie byla zmiňována do Imumedu s objednáním do ~2 měsíců a na Podolí s delší čekací dobou (zmíněno i ~3 měsíce).
Q: Kolik vajíček a oplodnění lze realisticky očekávat při IVF?
A: Z diskuse vyplývá velká variabilita: jeden příklad uvádí 9 odebraných vajíček s 4 oplozenými a 3 embryi, jiný příklad 13 vajíček s 8 oplozenými a 6 zmrazenými embryi; výsledky se liší podle pacientky a použití ICSI.
Závěry z diskuze
Shoda
- Pacientky souhlasí, že Gennet nabízí kompletní spektrum ART procedur (IUI, IVF, KET, ICSI) včetně genetiky a prenatální diagnostiky.
- Většina zkušeností v diskuzi hodnotí personál recepce, sestry a prostředí jako vstřícné a profesionální.
- V diskuzi je opakovaně zmiňován poplatek 30 Kč za návštěvu a nutnost doplácet léky a některé výkony.
Sporné názory
- Některé pacientky doporučují prim. Brandejskou a MUDr. Vykysalou jako výborné lékařky, zatímco jiné pacientky uvádějí problémy s přístupem a přestimulací u MUDr. Daňka.
- Někteří účastníci hodnotí organizační úroveň Gennetu kladně, jiní popisují ztrátu výsledků (hormonální profil), dlouhé čekací doby a administrativní nedostatky.
Otevřené otázky
- Jaké jsou dlouhodobé úspěšnosti IVF/ICSI u Gennetu podle věkových skupin a indikací (v diskuzi chybějí souhrnná statistická data).
- Jaké budou celkové reálné doplatky pro pacientku v konkrétním protokolu (zahrnující léky, ICSI, embryooplození) ve vztahu k úhradě pojišťovny.
Zmíněné značky a firmy
GENNET, GEST, Motol, Imumed, Podolí, PRONATAL, CAR Palmovka, sv. Klimenta, Iscar, Česká spořitelna, ČSOB
Zmíněné produkty a metody
IUI, IVF, KET (frozen embryo transfer), ICSI, Clostylbegit, Dostinex, Fostymon, hormonální profil, punkce (OPU), PIR (test na cukr), laparo, imunologie, spermio (spermiogram), embryotransfer
Místa a osoby
prim. Brandejská, MUDr. Vykysalá, MUDr. Daňek, MUDr. Hulvert, MUDr. Košťák, Gennet Praha, Letná, Podolí, Palmovka, Mlynářská 4
petap, ale ty mas tabulku na nove strance, takze dalsi prichozi pouzije nejspis tvoji 😉
majcam koukam, ze mi delas predskokana 😀 me taky ceka v cervenci ivf pokud se nezadari IUI 😀
Jinak hlásím, že včera večer dorazila MS..huráá ..a pěkně mě nad ránem bolelo břůško, tak jako před tím, než jsem začala brát Antikoncepci...takže spokojenost velikáá 🙂
Sice si ji povezu na dovču, ale neva..hlavně, že je 🙂
Chtěla jsem se objednat k Daňkovi a on má 14 dní dovču ☹ Takže půjdu k tomu novému....ale nevím co budeme probírat, když jsem s Daňkem měla probrat jestli půjdeme ještě na nějaké testy.
petap tak gratuluju k ms 🙂 telo se nastartovalo, uzijes si prazdniny a do srpna to rychle utece...
teda jsem si myslela, ze kdyz me pri nevydarenem iui bude cekat ivf, ze budu to cekani snaset lepe nez kdyz me cekala hsg, ale ne jsem mnohem nervoznejsi a pocitam pomalu hodiny... to nevim co budu delat po ivf...
petap: super ze mrcha dorazila. Ted uz bude vse v pohode a pojede to jako po masle.... 😀 . Jinak ja jdu v patek k tomu novemu dr na UTZ
tehulky
Pet.s. .........40 let.... 4xIVF, 1x ukončení těhu, nyní čeká holčičku, TP 15.10.(22.9-dle dr.)
snazilky
kive76.........34 let 1.7. HSG, 16.7. 2. konzultace ..........................................................6DC
darkwitch....26 let.....2xIUI.........................................................................................20DC
petap76......34let....1x zamklé těhu (přirozeně).....další snažení od srpna 2010
majcam.......34let.....2x IUI, v červenci první IVF
inza..............34let.......2* IUI, 2*IVF, v červenci 3 IVF
dakrwitch : úplně tě chápu, měla jsem to taky tak...odčítala jsem hodinu po hodině...jak píše Inza (radila i to mě 🙂 ) nejlepší je soustředit se na něco jiného. Ono to nakonec uteče jak voda...vem si mě....teď to bude 5 týdnů od revize a je to jak včera co jsem vám to tu psala...ono se to nezdá, ale ten čas opravdu letí 😀
Inza: Doufám v to. Tento měsíc zkusím otestnout ovulku a pak už to nechám na přírodě 🙂 Já už jsem u něj jednou byla..byl super...myslím, že s ním budeš spokojená 🙂
Tedy děvčata..já tu nakonec zbudu jediná netěhu...všichni za chvíli budete hýčkat bobánky v bříšku a já budu tiše závidět 😅
petap: uvidime jak ot vse nakonec dopadne. Aby jsi nas nahodou jeste vsechny nepredbehla 😀
@tereza1980 - ahoj, me rekli, ze kdyz se do dvou tydnu neozvou, tak je vsechno OK. Vysledek jsem pak mela u sve gyndr.
@gilotek - to bude nejspis rovnou cas ultrazvuku. Raskova je dela.
Holky a berete do seznamu i maminy ? At maji snazilky pred sebou motivaci 😉
inza: To tedy ne..vy všichni otěhotníte a pak všichni budete fandit mě..budu si pak užívat, že jsem jediná snažilka a že mi všichni držíte palce 🙂 🙂
nannynka: že váháš...maminky sem 🙂 🙂
nanny jasne pripis se tam, jsem tu kategorii zapomnela napsat 😉
inza tak ja na to obvykle myslim, cestou do/z prace, to mam dost casu na premysleni, jinak se celkem snazim nejak zabavit, ale ty cesty...
petap to jo, posledni dobou cas leti jak splaseny...
jak tak koukam na tu tabulku, vy jste domluvene...
dark: tak co na cestu nejaka knizka, casak a k tomu dobra hudba do usi 😀 . Ja musim rici ze jsem to fakt nejak vypustila.....
ahoj vveru,ja začala špinit 8den po ET,trvalo to 2dny a ted už snad dobrý,jenže já pila bezovou štavu a to se vubec nesmí tak bacha na to, na krev pojedu až toho 7.7 po těch svátkách test si mám dělat ted v sobotu,ale jeden zkušební jsem udělala už dnes a mam tam 2 čárky holky fakt bacha na tu bezovku já to vubec netušila pa pa
na mňa ste zabudli, lebo sem menej chodím 🙂 😲 😀
tehulky
Pet.s. .........40 let.... 4xIVF, 1x ukončení těhu, nyní čeká holčičku, TP 15.10.(22.9-dle dr.)
ahojkyy ...... 31 let ... registráce v Gennete - září 2009, únor 2010 - 1xIUI, duben 2010 - 1xIVF - 12. tt, TP leden 2010
snazilky
kive76.........34 let 1.7. HSG, 16.7. 2. konzultace ..........................................................6DC
darkwitch....26 let.....2xIUI.........................................................................................20DC
petap76......34let....1x zamklé těhu (přirozeně).....další snažení od srpna 2010
majcam.......34let.....2x IUI, v červenci první IVF
inza..............34let.......2* IUI, 2*IVF, v červenci 3 IVF
já se taky doplním, i když jsem tu teď míň... ale stejně vždycky nakouknu aspoň 1x denně 🙂
tehulky
Pet.s. .........40 let.... 4xIVF, 1x ukončení těhu, nyní čeká holčičku, TP 15.10.(22.9-dle dr.)
ahojkyy ...... 31 let ... registráce v Gennete - září 2009, únor 2010 - 1xIUI, duben 2010 - 1xIVF - 12. tt, TP leden 2010
snazilky
kive76.........34 let 1.7. HSG, 16.7. 2. konzultace ..........................................................6DC
darkwitch....26 let.....2xIUI.........................................................................................20DC
petap76......34let....1x zamklé těhu (přirozeně).....další snažení od srpna 2010
majcam.......34let.....2x IUI, v červenci první IVF
inza..............34let.......2* IUI, 2*IVF, v červenci 3 IVF
petaloudi.....27let......1x IVF, srpen IUI se stimulací, případně podzim 2.IVF
maminy
Nannynka.....34 let...4xIUI, 1xzamlklé těhu(2.IUI), 1xIVF a z něj Vojtíšek((14.5.2010, 3860g, 50cm)
tehulky
Pet.s. .........40 let.... 4xIVF, 1x ukončení těhu, nyní čeká holčičku, TP 15.10.(22.9-dle dr.)
ahojkyy ...... 31 let ... registráce v Gennete - září 2009, únor 2010 - 1xIUI, duben 2010 - 1xIVF - 12. tt, TP leden 2010
snazilky
kive76.........34 let 1.7. HSG, 16.7. 2. konzultace ..........................................................6DC
darkwitch....26 let.....2xIUI.........................................................................................20DC
petap76......34let....1x zamklé těhu (přirozeně).....další snažení od srpna 2010
majcam.......34let.....2x IUI, v červenci první IVF
inza..............34let.......2* IUI, 2*IVF, v červenci 3 IVF
petaloudi.....27let......1x IVF, srpen IUI se stimulací, případně podzim 2.IVF
@inza ja myslim na cestu co jdu na vlak a z vlaku, ve vlaku uz si ctu, ale jit po ranu a cist nezvladam, asi bych vlitla pod auto nebo narazila do sloupu 😀 hudba by byla fajn, ale ja nejak nemam rada sluchatka a hlasitou hudbu do nich a kdyz si to dam tak potichu, aby me z toho nebolely usi tak to vubec neslysim, proste potizista... ale ted mi v praci dali takovy namet na premysleni, ze si na mimco par dnu ani nevzpomenu...
dark: no tak mas alespon o premejsleni postarano. Ja jezdila rano do prace se sluchatkama ale taky jsem je mela potichu aby me neboleli usiska z nich ......
se me v tomto vedru ani nechce cvicit 😝 Jak je tak hnusne vedro tak to nezvladam

majcam..nevadí..to se spraví 😀
tehulky
Pet.s. .........40 let.... 4xIVF, 1x ukončení těhu, nyní čeká holčičku, TP 15.10.(22.9-dle dr.)
snazilky
kive76.........34 let 1.7. HSG, 16.7. 2. konzultace ..........................................................6DC
darkwitch....26 let.....2xIUI.........................................................................................20DC
petap76......34let....1x zamklé těhu (přirozeně).....další snažení od srpna 2010
majcam.......34let.....2x IUI, v červenci první IVF