Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

petrita83
12. srp 2010

jo jo přesně, nejdřív dodělat jednu školu, pak druhou, pak práce, pak bydlení...prostě vše podle harmonogramu ale najednou šmitec a na další kapitolu ne a ne navázat 😢
JInak s tou lapárkou jste mě tak trochu vyděsily, já myslela že to bude ,,sranda,, jako třeba OPU..brrr, tak to bude chtít hodně odvahy 😀

petrita83
12. srp 2010

@darkwitch 😀 😀 no ale to nám nikdo neřek 😀

darkwitch
12. srp 2010

@petrita83 hlavne manzovi to nikdo nerek 🙂 trvalo mu o pul roku dele nez chtel dite 🙂

majcam
12. srp 2010

@betox a může se pak po té laparce normálně do práce..?Nebo musí být dodržena nějaká rekonvalescence?

petrita83
12. srp 2010

@darkwitch no u Vás to bylo jen půl roku 😅 já čekala asi 2roky 😖 ateď další 2roky úplně nedobrovolně 😖 to je děs.

petrita83
12. srp 2010

@majcam a už víš akm půjdeš?to je děs, že to neni jen nějáká brnkačka..to abych už s dovolenou neplejtvala 😖

aajina
12. srp 2010

Děvčata nebyla jste v Gennetu na plodovce?Zítra mě to čeká a řekli mi jen v kolik hodin nástup a nic víc a já nebyla schopná se ptát.Na jak je to dlouho?Musím mít doprovod apod.Díky moc A.

darkwitch
12. srp 2010

@petrita83 no jsem presvedciva, proste jsem prestala kupovat kondomy 😀

majcam
12. srp 2010

@petrita83 vůbec nevim,hlavně si to musim nějak naplánovat kvůli menzes,ale jelikož stále špinim,tak nevim jestli se mi to rozjede,anebo to skončí a menzes přijde tak jak má...,no ale ono to neuteče,než bude ta genetika a imunologie, tak mám času dost,kdy jdeš k dr,?

petrita83
12. srp 2010

@darkwitch ahaa, ty mi nekupovali nikdy 😀 ...a na to přestat brát antiko..jsem nervy neměla...tak že jsem čekala až k tomu dospěje a roky plynuly..a dneska se otáčí za každym kočárkem a mně je z toho někdy pěkně smutno..nejradši mám když mě lidi začnou uklidňovat, že jsem ještě mladá..jako minule jeden dokrot v gyncentru..měl otázky typu..jako proč chci děti 😲 že mám ještě čas...když si vezmu jak je to složitý, tak jsme vážně měla začít ve dvaceti...

petrita83
12. srp 2010

@majcam já jdu v po nebo út zase na HCG pak se musim tel.spojit s Lovásovou a pak mi řekne prý co dál..no s tou mrchou mi ani nemluv, měla přijít prý tak za 14dní, přišla včera a dneska zase nic..asi to taky bude na dýl..no snad se to nějak rychle srovná..

darkwitch
12. srp 2010

@petrita83 tak ja uz dite chtela, tak jsem prestala brat HA (prece si nebudu huntovat telo, kdyz by mi mimco nevadilo) a pak jsem teda kupovala kondomy a pak jsem nechala nakup na manzovi a pak se mi rozhodila ms (na kondomy se obcas zapomnelo), prisla asi az 45DC tak se manza zacal tesit na mimco a tim jsme se zacli oficialne snazit 🙂

majcam
12. srp 2010

@petrita83 tak jsem teď četla trochu o té laparoskopii a rekonvalescence i se zákrokem je zhruba na nějakých 14dní neschopnosti,tak teda nevim,jak to bude ať už někde v nové práci nebo v té stávající(překecávají mě totiž),to už mě s těma neschopenkama zabijou...

darkwitch
12. srp 2010

@majcam tak to me asi taky ☹ kde si cetla o te laparce? si to taky prectu 😀

darkwitch
12. srp 2010

to me nenapadlo kouknout se tady...

majcam
12. srp 2010

třetí strana...katarina82

majcam
12. srp 2010

@darkwitch 😀

majcam
12. srp 2010

začínám přemýšlet,že nejdřív půjdu na hysteroskopii...po tom se jde hned domu a neni potřeba být doma..?

darkwitch
12. srp 2010

tak ja vim ze me ceka laparka... ach jo zase nemocenska to si po dalsim pokusu nebudu moct dovolit pn...

majcam
12. srp 2010

ale zase ta hysteroskopie ukazuje jen(to jsem si přečetla) tvar děložní dutiny,a vnitřní ústí vejcovodu, nikoliv jejich průchodnost.

darkwitch
12. srp 2010

no tvar delozni dutiny a pruchodnost uz mam udelane...

majcam
12. srp 2010

no ale ta hysteroskopie neukazuje úplnou průchodnost vejcovodů,jen vnitřní ústí vejcovodů,a dr. řikala,že je lepší laparka je to prý komplexnější,ale já si nemůžu dovolit znova marodit,tak jsem si myslela,že bych šla nejdřív na tu hysterku,ale ta se mi teda po přečtení článku jeví jako nanic,jakože už je lepší jít na tu laparku,ale ta PN 😠 ,

darkwitch
12. srp 2010

to jsme na tom stejne me je hysterka na nic kdyz jsem byla na hsg... a ta pn u laparky se mi taky nelibi a nehodi 😠 😠 😠

dennisa
12. srp 2010

Jen tak si pročítám o čem se bavíte....hysteroskopie je hlavně na zjištění stavu dutiny děložní. Na průchodnost vejcovodů je opravdu jen ta laparoskopie. Já jsem po hysterce ležela v nemocnici jednu noc a ráno jsem šla domů, do práce pak do týdne, to šlo. Po laparoskopii jsem byla doma cca 3 týdny, ale myslím, že ty 2 týdny by i stačily...

Jinak holky, já si už taky hledám jinou práci, jelikož po týhle další neschopence v září už určitě poletím 😖 Mám totiž smlouvu na dobu určitou do listopadu, oni nám to prodlužují jen po půl roce 😠 Stejně mě ta práce nebaví, takže se to jen urychlí...

milka77
12. srp 2010

ahoj holky, jen bych chtěla přidat svou zkušenost s laparkou: také mi prim.Brandejská doporučila GYNCENTRUM v Hloubětíně (stejně jako betox). Nikdy předtím jsem nebyla v nemocnici nebo dokonce na nějaké operaci pod narkózou - takže strach byl...ale vše bylo OK. Také jsem byla na nadstandartním pokoji (1000,-Kč/noc), ale ráda jsem si připlatila. Ty levnější pokoje jsem neviděla, ale určitě jsou taky fajn - za mě tam nebylo volno, tak jsem nemohla jinak. Je třeba předoperační vyšetření, které mi na jednom místě udělali v tom Gyncentru. Nastoupila jsem ve středu odpoledne, MUDr. mě vyšetříl, pak klystýr a od půlnoci nic nejíst a nepít.Ještě jsem dostala nějakou tabletku na sklidnění. Druhý den (čtvrtek) byla operace (50min), pak jsem zbytek dne a noc strávila na JIPce, ráno (pátek) pak přechod na pokoj. Narkozu jsem snášela OK - jen se mi trochu točila hlava, ale to přešlo.Další noc už na pokoji a v sobotu ráno hurá domů s doprovodem a nejlépe autem 🙂 po 3 dnech doma jsem se cítila už OK. Za 14 dní byla kontrola u Mudr. Stehy jsem si vyndala doma sama. "Dírky" v břiše jsou pidimini - ta jedna mi úplně zmizela, ta druhá v pupíku se krásně zahojila 😉 co si ještě pamatuju je, že jsem měla po té operaci hroznej hlad! 😀 a jediný, co jsem mohla byl čaj! tak jsem se to radějí snažila zaspat! 😔 ten další den jsem pak dostala nutridrink a piškoty - to byla hostina! 😀 každej piškůtek jsem vychutnávala jak delikatesu 🙂 tak, to byl stručnej popis mé zkušenosti s laparkou, možná vám to trochu pomůže při rozhodování... 😕 jo, a ten skvělej doktor-operatér je MUDr.Müller 🙂

darkwitch
12. srp 2010

milka to je podrobny popis 🙂 klystyr ach ne, se ho bojim od te doby co jsem jako mala videla Svejka 😀 to je ta klasika...

milka77
12. srp 2010

dark, neboj, ono to zní a možná vypadá hrůzostrašně, ale není to tak 😉 vším jsem tam procházela poprvé a ten klystýr byl docela příjemnej 😀 stejně dva dny před operací se moc nejí a i to, že se to tam uvnitř pročistí je docela dobrej pocit 😎

dennisa
12. srp 2010

Já ani žádný klystýr neměla. A laparky mám za sebou dvě a hysteroskopii jednu. A když jsem tohle všechno zvládla já, tak to už potom zvládne úplně každej 😅 🙂

pet.s
13. srp 2010

Dobré ráno, děvečky, mastím do firmy a pak na velký Uz ve 30tt. Trochu se bojím. Je pátek 13 😒 ☹ TAk snad to dopadne dobře.