Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

ajriska
6. led 2011

@ivula21 ahojky...nevěš hlavu, i z těch tvých folíků může být jeden vítězný. Opravdu. Však to tady někdo už psal, že jich moc neměl a stejně se zadařilo..S

ajriska
6. led 2011

@ivula21 Jo a s tou pojišťovnou...hradí se 3 cykly do věku 39 nebo 40 let ženy, teď nevím přesně, ale určo si tohle pojiˇšťovny mezi sebou předávají, aby náhodou něco navíc nezaplatily. Ale zkus se zeptat. A nezapomeň, že rok 2011 bude pro nás všechny šťastným!

anlek
6. led 2011

Monn, je mi to lito. Zvlast u tebe. Ale jednou uz jste spravne embryjko nasli, otehotnela jsi, tak se to musi povest. Presne to jsme psali pred rokem a kousek Pet.s a dneska ma Terinku.

Ivula, rekla bych, ze skoro kazda z nas tady nekdy odchazela z Gennetu se slzami v ocich. Oni jsou tam na to zvykli. Jeste neni vsechno ztracene, ikdyz to nevypada uplne ruzove. Ale treba se v tech trech folikac schvavaji spravna vajicka. Ver jim.

ajriska
6. led 2011

@anlek Přesně..já z Gennetu odcházela skoro vždy ubulená...tento rok je Tvůj 🙂
Moon: Taky mě to moc mrzí, strašně jsem ti fandila...vyjde to napodruhé, uvidíš...

sichatka
6. led 2011

@iuvla21 hradí se 3 cykly do 40 let věku ženy. KET můžeš mít kolik chceš. Pojišťovny si údaje předávají. Skutečně nechtějí platit více, než musí.

a jak už se po několikáté opakuji 3 folíky, 2 embrya - 2 holčičky

sipkova1
6. led 2011

@ivula21 Ahoj, já včera byla taky u Vykysalé, ale viděla jsem tam čekat jen jednu zrzku a jednu brunetu, blonzka žádná 😀 . V kolik jsi tam byla? Byl tam tročku chaos, mají ten nový počítačový systém.
A trojka je dobřý číslo, je to více než dvojka a víc než jednička a víc než nula.

anlek
6. led 2011

@sipkova1 Vykysala tam byva stredy a normalne ordinuje? Asi se k ni teda objednam a proberu s ni, jak to vidi u nas.

sipkova1
6. led 2011

@anlek Ja nevím, ale zdá se, že ano. Já chodím normálně k Feldmarovi, ale objednávali mě na UTZ před IUI a mělo to být tuhle středu, tak mi řekli, že Feldmár tam ten den není a dali mě automaticky z Vykysalé.

sipkova1
6. led 2011

Ahoj holky, je tu docela depka se mi zdá ... Tak to zkusim trochu rozptýlit anketkou: zkoušela jste některá akupunkturu? Děkuji

petaloudi
6. led 2011

Feldmar ordinuje ve stredu na fetalni medicine bych rekla. Protoze ja byla na NT screeningu ve stredu a byl prave tam.

petaloudi
6. led 2011

@sipkova1 Já jsem zkoušela v létě. Otěhotněla jsem pak asi za dva měsíce, ale nemyslím si, že by to bylo jen díky tomu, i když určitě to tělu neublížilo 😉 Na mě to tenkrát mělo hlavně strašně dobrý vliv po psychický stránce. Že jsem měla pocit, že neplýtvám jen tak časem, když čekám na druhé IVF. Chodila jsem do institutu čínské medicíny TCM v Praze na Národní třídě. Ač na tyhle alternativní věci až tak nevěřím, přišlo mi, že tam tomu rozumí. Ale lezlo to dost do peněz - hlavně ty bylinné odvary, které jsem k tomu pila.

anlek
6. led 2011

@petaloudi A kolik stoji TCM? To by me docela zajimalo.

sipkova1
6. led 2011

@petaloudi no já se na akupunkturu chystám. A bolí to? Taky na to moc nevěřím, ale to já celkem na nic moc nevěřím, spíš si to tak odškrtávám na seznamu, co už jsem vyzkoušela a co ještě néé 😕

petaloudi
6. led 2011

@anlek Úvodní vyšetření stálo myslím 500 Kč a v rámci něj byla i akupunktura. Každé vyšetření pak stálo nějaký tři stovky, ale záleželo vždycky, jak dlouho jsi tam byla, jestli byla i akupunktura atd. Já teda tam teda byla jen 3x a vždy po měsíci, tak se to dalo. Byli jsme domluvený, že před ivf bysme trošku zvýšili intenzitu. Větší pálka byla za ty byliny - to stálo asi 1500 na měsíc.

@sipkova1 Ne nebolí to, trochu to píchne, pak to chvíli brní a pak to už vůbec necítíš. Chvilku si poležíš a pak ti jehličky zas vytáhnou.

cibka
7. led 2011

ahoj holky kde jste všechny snad ste se někde nevmazly
tady je nějak mrtvo na nový rok všechny vás zdravím

pet.s
7. led 2011

@ivula21 nebeeeč, bude líp neboj. Hele a ty jsi měla 3 pokusy i ET? Já vím, že pojišťovny hradí 3 pokusy,ale počítá se celé IVF i s ET jako pokus.Pokud nedojde k ET, tak to nepočítají. Já měla neúspěšné 2 stimulace a normálně mi vše uhradili.Tedy až na poslední pokus, to jsem už nesplnila věkem. Hele do 40 let to hradí jen VZP, ostatní do 38+365.Pozor na to.Info si předávají.

anlek
7. led 2011

@cibka Ja nakukuju, jenze ja se tu citim trochu nepatricne. 😅

U nas se to ma tak, ze podle ff minuly cyklus ovulace byla (byla jsem na IVF kvuli anovulaci), ale jaksi jsme se ve spravne dny nesnazili, protoze jsem tomu uz nedavala sanci, ze by ovulace jste byt mohla. Tenhle cyklus je totalne zmateny, zkusila jsem koupit ovulacni testy, mela jsem jeden predpisove pozitivni, ale podle bazalni teploty ovulace nebyla a myslim si, ze ten test byl asi vadny. Navic jak u nas horelo a zrejme jsme se trochu priotravili kourem, tak mam ten graf docela divoky.

darkwitch
7. led 2011

@pet.s jeste metal aliance hradi do 40 🙂 teda pokud to ten nezmenili

pet.s
7. led 2011

@anlek a co u vás hořelo? stromeček?

anlek
7. led 2011

@pet.s Televize. Byste neverily, co maly ohnicek dokaze udelat za bordel. Dneska tu byli z pojistovny, tak jsem pocitali, kolik hodin jsme to uklizeli, rekli jsme 30, ale myslim, ze je to znacne podhodnocene. Pracek jsem hlasila 20, ale taky myslim, ze jich bylo vic.

pet.s
7. led 2011

@anlek jak vám mohla chytit televize? Neděs mě, shořelo vám ještě něco?

anlek
7. led 2011

@pet.s Zustala na ni horici svicka celou noc. Nebyl maleho, ktery se vzbudil na kojeni v pul seste, tak si myslim, ze jsme se udusili. Krom televize a repraku od DVD neshorelo nic. Jen je ocouzena zed a strop. A popilek byl po celem byte.

pet.s
7. led 2011

@anlek svíčku na TV???? hooolka to jste měli štígro. 😲

cibka
7. led 2011

@anlek ja mam taky anovulační cykly a 2 ivf a zatim nic
teda to jste fakt měli kliku s tim bytem ještě že se malej vzbudil

cibka
7. led 2011

anlek a prvního prcka máte taky z ivf?

anlek
8. led 2011

@cibka Prvniho mame z IVF, protoze se nepodarilo me dobre nastimulovat na IUI. Ale dr. mi davala sanci, ze po tehotenstvi,porodu a kojeni jako hormonalni bouri bych mohla zacit ovulovat.

ivula21
8. led 2011

ahoj holky, jak se tu máte?
Já blbě, všechno v háji, ale možná že se mi dneska nějak ulevilo, i když mi sestra zavolala jenom samé špatné zprávy.
Tak po OPU jenom 2 vajíčka, z toho jedno nezralé, embryolog doufal, že by mohlo dojít ....nedošlo a to druhé co oplodnili se nevyvíjí, takže nic. I jsme se tam s tím embryologem dlouho rozhodovali, co s tím, jestli to PGD risknout kdyby jsme měli ty dvě embrya nebo nebo je mrazit a stimulovat ještě jednou.....podle toho jestli další stimulku pojišťovna zaplatí. Jinak pojišťovna nevím co, dost mě v tom gennetu s tím nasrali, už to měli mít dávno zjištěné , Langerová už to zjišťuje 4 měsíce a vykašlala se na to a včera to nedokázali zjistit, že až v pondělí.

Ale tím, že mi dneska volali, že ty embya nemáme, tak už se to asi vyřešilo samo. Já už do dalšího pokusu nepůjdu, nemá cenu už mě stimulovat, když už jsem no hovno. Jo a doktorovi z jednoho folíku při odběru vytekla tmavá tekutina, tak mi řekl, že to podezření na endometriozu.....tak to už jsem se z toho úplně sesypala.

Ale je mi teď líp. Tak nevím, teď určitě budu řešit jestli fakt mám tu endometriozu a jestli vůbec můžu otěhotnět přirozeně nebo ne. Jenomže můj přítel si představuje, že jestli otěhotním přirozeně a mimčo bude mít tu mojí nemoc, tak že půjdeme na potrat. On to bere jako normální věc....je to cvok 😠
A nebo poslední možnost...začnu šetřit na darované vajíčka, i když JÁ CHTĚLA VLASTNÍ 😢

anlek
8. led 2011

@ivula21 To je mi lito. Co vy mate za genetickou nemoc?

ivula21
8. led 2011

@anlek je to druh neuropatie, která postihuje hlavně dolní končetiny. JAkoby odumírají buňky v míše , ketré stimulují periferní nervy končetin. Mám jakoby deformaci nohou - tak jako když se nevyvíjí šlachy a růstem se zkracují, tak ta noha se deformuje - skrčené prsty, vysoký nárt, svaly na látkách se ztrácejí ...noha se v kotníckách křiví. trochu mi pomohly ortopdecké operace, ale to není taky žádná sláva. Prostě problémy s chůzí atd. Ale každý to má v jiné jakoby progresi, intenzitě. třeba na mojí sestře to nejde vůbec poznat, já jsem to třeba zas slízla dost.

anlek
8. led 2011

@ivula21 Aha, a jaka je pravdepodobnost prenosu na potomka? Pokud by ti moje otazky vadily, tak je ignoruj. 😉 A da se to poznat jeste v tehotenstvi?