Čerstvě po IUI. Jaké máte pocity?

kaluka
25. bře 2011

Ahoj. Jsem třetí den po IUI . Jaké máte pocity, na co myslíte, bolí vás něco ? Pojďte si o tom promluvit,.... Já jsem z Jižních čech... 🙂

klara2509
24. črc 2017

@marryline holky v květnu jsem byla na průchodnosti laparoskopicky, říkali, že průchodnost byla super, ale pro jistotu udělali profuky. Týden jsme se nemohli snažit, pak jsem zase měla cystu asi 6cm a teď jsme byli na tom IUI. A snad se konečně povedlo. Průchodnost byla hrůza (ale já jsem citlivka), ale za ten výsledek to stálo!! Děkuji všem a všem Vám přeji //!!!!

brussali
24. črc 2017

@uzivatelkapetra no my jsme po svatbě rok a něco a těch dotazů je hodně. Dokonce od lidi, které vídáme málo nebo jsou to čerství známí. Takže v rodině celkem rypani a od povrchnich známých jako konverzační tema.. blízcí kámoši jsou zatím celkem diskrétní. Ale samozřejmě ve spojení s tím, že už vážně chci taky, a že ostatním to jde a mně ne, je to celkem stresující..

brussali
24. črc 2017

@klara2509 gratuluju moc!!🍀
Před průchodnosti jsi taky byla na nějakém Iui?

klara2509
24. črc 2017

@brussali jj byla jsem v únoru. Hlavně jsem měla samé anovulační cykly.. Takze jsme jich více nemohli podstoupit.. Teď při druhém IUI jsem měla 3 folikly.. Snad poprvé, jinak jsme předtím nebyl žádný max. 1 a to jen 16mm..

sheronek90
24. črc 2017

A děvčata, ještě další dotázek. Před IUI se nějak připravujete? Jíte něco speciálního nebo čím podpoříte třeba růst folikul?

Děkuji za rady.

uzivatelkapetra
24. črc 2017

@sheronek90 já piju jen kontryhel a samozřejmě listovku

volfici
24. črc 2017

@marryline já tento cyklus nic, maximálně by se povedlo přirozenou cestou 😄🙏, no a 3.srpna pro léky a se začátkem nového cyklu začínám stimulovat na IVF....

volfici
24. črc 2017

@sheronek90 co se týče hormonů, já dostala až po IUI Utrogestan na udržení. Asi záleží na tvém vyšetření a na CARu... A sama zobu vitamíny Be Parents (listovka a spol.) a piju kontryhel. Dále tu holky doporučují do ovulace, resp. IUI grepy (roste sliznice) a potom bromelain (udržet plodu).

klara2509
25. črc 2017

@sheronek90 já měla clostilbegit 😊

sheronek90
25. črc 2017

@volfici Moc děkuji za info 🙂 Listovku jím taky a kontryhel jsem pila taky dosti dlouho a asi se k němu zase vrátím 🙂

sheronek90
25. črc 2017

@klara2509 Moc děkuji za info a zároveň gratuluji 🙂

sofinka84
26. črc 2017

@babeta1 Ahojky, nějakou dobu jsem tu nebyla. Ještě totiž rozdýchávám poslední utz, na kterém už nebyly dvě, ale rovnou tři. Takže trojčata. Pro mě v tu chvíli byl jasná redukce, to už je opravdu moc, i když to beru jako obrovský zázrak, přeci jen se na to zdravotně necítím. Ale je to po morální stránce strašné, všem třem už bila srdíčka. Příroda si se mnou až moc hraje....

babeta1
26. črc 2017

@sofinka84 coze? No tak to je gol ovsem... ty jsi brala predtim
clostil nebo tak? Mame totiz ve skupince lednovek jednu holku a ta ceka taky trojcatka, ale prirozene, zadne hormony, nic.. Chapu, ze to musel byt obrovsky sok, neumim si to predstavit (u nas se tedy taky nejdrive lekla ze jsou tri). Nevim co bych delala, ale i ze zdravotniho hlediska bych asi volila redukci.. A do kdy mas cas na rozmyslenou? Ja kdyz byla na screeningu tak mi doktor rikal, ze tam mel taky trojcata akorat tyden zpet takze se to asi da, ale co si budeme povidat, financne to tak pak musi byt mazec a ty nervy..no nevim, co bych delala, boze to je teda :(

sofinka84
26. črc 2017

@babeta1 Nebrala jsem nic. Jako šok to byl šílený. Když už se člověk vypořádá s myšlenkou dvojčat, tak pak přijde tohle. Nejen, že je to prostě mazec, když už jim bijí srdíčka, zároveň si říkám, že taky můžu přijít o všechny at už redukcí nebo je prostě nedonosím, o finanční stránce ani nemluvím, ani ta redukce není zadarmo...prostě děs, místo, abych se radovala z těhulkování, tak řeším tohle ☹(((

babeta1
26. črc 2017

@sofinka84 Redukce neni zadarmo? Jako fakt? To bych tedy necekala.. kde jsi byla v nemocnici? Urcite doporucuji nejakou, kde s tim maji zkusenosti!
Co manzel/pritel?

sofinka84
26. črc 2017

@babeta1 Co jsem se dívala na stránky Caru, kam chodím, tak za to chtějí 4990,-. S tím, že to pojištovna nehradí. Ale když doktor napíše, že je to ze zdravotních důvodů, tak jsem si taky říkala, že by to mělo být zdarma. Ale nevím. Manžel z toho byl ve stejným šoku jako já. Nechce to přiznat, ale sám neví, co dělat. On si velkou rodinu přál, ale zas takhle najednou asi taky ne.

babeta1
26. črc 2017

@sofinka84 Doporucuji jeste zkusit ke konzultaci Apolinare nebo Podoli v Praze, tam se na to specializuji. Tak pokud to nemate daleko tak verim, ze za teto situace vas prijmou. Reknou vam rizika z obou stran a myslim, ze platit se nebude nic.
Chapu, taky jsme byli v soku ze dvou natoz ze tri.. Drzim moc palce at to dopadne dobre at se rozhodnete jakkoliv! ❤

sofinka84
26. črc 2017

@babeta1 Mám to do Prahy dvě hodiny vlakem. Ale pokud by mi poradili, případně zákrok udělali odborníci, tak vzádelnost je už minimální problém. Díky moc ❤

babeta1
26. črc 2017

@sofinka84 Tak to jeste vcelku jde, ja bych to fakt zkusila, mrkni na jejich stranky a zkus najit nejaky vhodny kontakt a zavolat. Ja tam byla zrovna pred tydnem, bych si ti i zeptala to uz vedet.. Moc moc drzim palce!

sofinka84
26. črc 2017

@babeta1 Já mám známého v nemocnici v Brně, tak to ted nějak zkouším konzultovat s ním. Tak uvidím, co mi zjistí.

horvi02
26. črc 2017

Ahoj holky, dnes jsme měli úplně poslední pokus IUI. Je tady někdo, kdo byl/půjde teď někdy? Bylo by fajn nebýt v tom čekání sama :(

horvi02
26. črc 2017

@marryline Ahojky, jak dopadlo poslední IUI? Četla jsem tu, že si nějak necháváš myšlenky na IVF na zimu - mám to brát tak, že se nezadařilo? :( Doufala jsem, že po té cystě už to půjde pak jak po másle.

babeta1
26. črc 2017

@sofinka84 Jj urcite je lepsi to zkonzultovat na vice mistech a kdyz je redukce rizikova tak aby to delal nekdo zkuseny. Dej vedet novinky🙂 Stejne je to mazec 😀 Ta holcina u nas ve skupince se rozhodla nechat si vsechny tri, zatim snad vse ok tak je to dobre.

uzivatelkapetra
26. črc 2017

@horvi02 já bych šla ráda ale v pondělí 13dc se to netvářilo, že by bylo co inseminovat🙂

brussali
26. črc 2017

@sofinka84 no teda, to je mazec..a mela jsi stimulaci a před iui byly 3 folikuly? Je to mazec asi z hlediska těch zdravotních rizik..asi bych dala na úsudek lékařů.. když už se to pak podaří, musí být doma krásne veselo😀

brussali
26. črc 2017

@horvi02 ahoj. Já jsem dnes 11.den po iui. Ale nic necítím, vše je jako vždy před ms..takze si nedělám naděje, i kdyz vim, že ještě budu v konečném důsledku zklamaná..
A proč máte poslední Pokus?

volfici
26. črc 2017

@sofinka84 ahoj, no to je teda gól..... Nic, nic, a pak tři najednou..... To rozhodování ti vůbec nezávidím 😟 držím palce ať hlavně všechno dobře dopadne 🍀

marryline
26. črc 2017

@horvi02 Ahojky, zatim nevím... MS jeste nedorazila a na krev jdu v patek, TT jsem si nedelala, protoze pak by se mi na krev ani uz jit nechtelo a ja tam chci jit, abych se domluvila popr.na dalsi mesic... jinak moje pocity.. od nedele me boli v podbrisku jako pred MS. Boleni je celkem velke. Vzdy kdyz mam takove boleni, tak ms dorazi na druhy den, ale dnes uz je to 4 den. Do toho me boli silene záda, kyčel i bedra, takže tak jako pred MS. Psala jsem i do diskuzi jake jsou prvnotní priznaky tehu a vetsinou jsou stejne jako pred MS, ale i tak si nedelam velke nadeje.. jsem smirena s tim, ze to nevyslo... pokud to tedy nevyjde, tak na 3 iui ted v srpnu nejdu. Chci jit v srpnu konecne na pruchodnost vejcovodu roztokem a v záři bych sla na 3 IUI, ale tentokrat se stimulaci. Do ted jsem chodila na IUI nativ... O IVF obcas premyslim, ale jsou to vzdy zoufale myslenky a pak od nich upustim. Do zimy IVF resit nebudu, pak se uvidi co mi poradi dr.,ale zatim IVF nechci. A co ty? Jak se citis? TT jsi nedelala? 🙂

marryline
26. črc 2017

@sofinka84 Ahojky, akorat ctu tvuj pribeh, ze cekas trojčátka. No to je teda prekvapeni,vid? Čtu něco o reedukaci, muzu se zeptat co to znamena? Jako tezko se mi to mluvi, sama si nedokazu predstavit trojcatka, ale asi bych si je nechala nebo ja nevim.. je to fakt tezky rozhodnutí. Taky hodne zalezi kolik ti je let a zda cekas první miminka nebo uz nejake doma mas? Pred IUI jsi mela kolik folikulu? Drzim moc palce at se spravne rozhodnes :-*

marryline
26. črc 2017

Holky, vy co čekáte mimi, jaké jste meli prvotní priznaky pred terminem MS? Jsou stejne jako pred MS?