Čerstvě po IUI. Jaké máte pocity?

kaluka
25. bře 2011

Ahoj. Jsem třetí den po IUI . Jaké máte pocity, na co myslíte, bolí vás něco ? Pojďte si o tom promluvit,.... Já jsem z Jižních čech... 🙂

brussali
27. črc 2017

@marryline teda o ifi jsem taky nevěděla. Ta účinnost zní super. Rozhodně lepší než ivf, tedy v rámci těch okolností..
Jinak mne na prvni stimulaci doktorka nabídla clostyl nebo femaru. U prvního přiznala, že snižuje sliznici, což je pak naprd. A pac uz i tak ji mívám nízkou, šly jsme do femary. Je trochu dražší, ale přiinimalni stimulaci balení vydrží na 3 cykly. Nevím teda zda je u všech aplikivatelna jako clostyl, je to antiestrogen (což je u mě kvůli pcos vhodne).

marryline
27. črc 2017

@babeta1 jj.ja chodim do soukromeho centra, prootze jine pobliz nemam :-/ ale tak to je hodne dopredu, zatim o ivf nechci jeste premyslet.

brussali
27. črc 2017

@horvi02 ifi by určitě stálo za to, pokud člověk není zcela přesvědčeny o ivf.
Jinak já před iui v patek měla 2 folikuly 19mm a jeden 15. A doktor nechtěl dělat iui až po víkendu kvůli tomu menšímu a říkal že tady nebudeme vyrábět trojcata. Takže množství větších folikulu před iui určitě hraje roli. Ale doktor to snad dokáže zhodnotit dle všech kritérií a vi co dělá. Určitě hraje roli velikost folikulu, kdy Se případně picha pregnyl/ovitrelle, věk, nebo amh hladina.. jakože některé ženské mají větší zásobu kvalitních vajíček, jiné méně. Teda tak jsem to laicky pochopila..jeste se v tom moc nevyznám.

marryline
27. črc 2017

@brussali ja prave brala clostil jeste pred tim nez jsem byla na prvním iui a snizuje mi silene sliznici, takze ho taky nemuzu brat. Dr.mi nabidla alternativu injekce. Tak uvidim jak se zitra domluvime. Ale prvni chci jit na tu pruchodnost pokud ted iui nevyslo...

marryline
27. črc 2017

@brussali tobe pichali pregnyl pri jake velikosti folikulu?

horvi02
27. črc 2017

Holky vám všem automaticky doktoři říkali jakou máte sliznici? My se o tom nikdy nebavili - a to už mám za sebou 6 IUI... je to důležité? K čemu je ta úroveň sliznice vlastně dobrá?

marryline
27. črc 2017

@horvi02 me o tom dr. vzdy informuje jen kdyz je nizko. Ted pred posledním IUI jsem ji mela zase trosku níž i kdyz neberu zadnou stimulaci a dr mi napsala leky na del.sliznici aby jeste trosku narostla pred IUI . Takze ty beru az do ted. Jinak kdyz mas moc nizkou del.sliznici, tak otehotnet muzes jen zazrakem, vetsinou se nema plod kde zahnizdit, neudrzi se. Je to celkem dulezite aby byla pekne narostena.

marryline
27. črc 2017

@horvi02 prave ten clostilbegyt tu del.sliznici nekomu hodne snizuje ( me ji snizil tak, ze bych ani otehotnet nemohla, plod by se neuhnizdil )

horvi02
27. črc 2017

@marryline Tak to je síla, tohle by mi snad měl taky doktor říct? Jako já jsem se svým doktorem spokojená - je milý a rád mi odpoví na otázky, ale jak mám vědět na co vše se ho ptát - myslela jsem, že by mi to měl říct sám od sebe :( Mám z toho teď trošku blbý pocit, když vezmeme v úvahu IUI se 7 folikuly a ani jednou zmínku o sliznici (i když je to takto důležité)... :(

marryline
27. črc 2017

@horvi02 Ja treba kdyz jdu na utz tak se dr. vzdy ptam na velikost folikulu a na jake je strane, co se tyce del.sliznice to me upozorni sama jen kdyz je nizka, takze si myslim, ze u tebe je to v pohode, jinak by te dr. na to upozornil. Hele, vubec se nestresuj. Podle me vi co dela. Ver mu. I kdyz ma jine postupy. Jen je skoda, ze ti nenabidl to IFI. Nevim, zda na nej mas narok kdyz uz jsi vyuzila 6 pokusu IUI. Jestli to nepatri taky mezi tech 6 pokusu, je to totiz skoro stejny zakrok jako IUI. Ale kazdopadne,ty uz dalsi IUI ani IFI nebudes potrebovat, protoze s takovou velkou zasobou foliku se to urcite ted podarilo 😍 Nekdo ma vicercata i prirozenou cestou a nekdo je rad za jedno a ma moc foliku.. podle me zalezi na tvem tele. Uz se tim netrap. Mysli pozitivne 🙂 uvidis ze to ted vyslo 🙂 jo a jeste k te del.sliznici, podle me na to zadny dr.jen tak neupozornuje, vetsinou upozornuji jen kdyz je nizko,takze u tebe byla urcite v poradku 🙂

marryline
27. črc 2017

@horvi02 a mit vicercata je opravdu male %. Kdyz jsi byla na tech prechozich iui taky jsi mela tolik foliku nebo mene?

horvi02
27. črc 2017

@marryline Děkuji moc, jsi hodná :* Nebudu to řešit (stejně s tím nic už nevyřeším :D ). Budu jen čekat na výsledek. Vždy jsem měla kolem 4-5 folíků, takže to zas takový rozdíl není od 7mi a ještě se to nepovedlo, tak vážně budu ráda alespoň za jednoho mimíska a není důvod se strachovat z vícero! Děkuji a určitě dám příští pátek (to už by to mělo být poznat na testu) vědět! Pokud tady ještě jako těhule budeš docházat "nás" pozorovat :D

brussali
27. črc 2017

@marryline
@horvi02
Jo, měla by být kolem 6mm, tuším. Taky mi říkala, když je moc nizka. I ve zprávě z iii mám tě sliznice OK.

brussali
27. črc 2017

@marryline pichala jsem si ovitrelle a měla 2 folikuly 19mm.
Kdybys nechtěla ty injekce, zeptej se na tu femaru. Ale je opravdu možné, že její aplikace vyžaduje urcite hodnoty estrogenu (ja jich mám více, I testosteronu)

brussali
27. črc 2017

@horvi02 taky myslím, že pokud to neříkal nic, pak je u tebe sliznice OK. Mně třeba v předchozích cyklech rostla spíš ke konci cyklu, a to je pak na hnízdění málo..

marryline
27. črc 2017

@brussali dobre dekuji moc za info 🙂

brussali
27. črc 2017

Tak ted jsem mluvila s carem a ptala se, zda vůbec mám chodit v pondělí na krev, když budu mít domácí test v nedeli negativní, a říkali, že jo, pac některé ženy na ten z moci nereaguji😕
@marryline tě obdivuju, že máš příznaky a test sis ještě neudelala👍🙂

marryline
27. črc 2017

@brussali no ja se prave bojim, ze bude negativni a pak se mi do centra ani chtit nebude. A taky tam musim. No mam klasicky PMS jen tento mesic trva uz 5 dni. Vetsinou kdyz mam silne pms tak na druhy den ms dorazi. Ale stejne si myslim ze to muze byt i utrosem nebo uz mi hrabe😀 ty nemas pms?

brussali
27. črc 2017

@marryline nn, klasický pms několik dní dopředu ne. Jenže Jenze ja dopředu třeba 4-12 dnů spinim (Prý pcos dáreček.. ); takže to dopředu vím. No a pak třeba půl dne dopředu velká bolest břicha nebo beder..

brussali
27. črc 2017

Nicméně teď jsem trochu vykolejena.. Před půl hodinou jsem šla na wc a tam takova zredenejsi krev, na dvakrát utreni. Jsem ale 12.den po iui (24dc). Normálně mívám 30-32 dnů. Teď samozřejmě bude asi cyklus kratší proto že byla ovulace stimulovana na 11dc. Ale stejně.. na ms brzo. Na hnízdění pozdě ne?

brussali
27. črc 2017

Vlastně jsem jen 23dc..

marryline
27. črc 2017

@brussali holky psaly ze uhnizdeni vajicka 5 az 11 den po ovu cervena krev. Ty jo, ze by? To by bylo supeeeeer😍

brussali
27. črc 2017

@marryline super by to bylo 😝 ja se ale bojím jen pomyslet..zas větší zklamání, když to pak nevyjde ze. Ale to bylo jasný, že to bude desny čekání. Já jen na ty nervy nejsem ještě zvykla😀 to bude vikend toto. 🤐

brussali
27. črc 2017

Normálně bych zavedla "po IUI" spánek.. jako maji medvědí, jen tenhle by měl 14 dnů. Probudis se, testnes a bez nervů jedeš dal😝

cambra
27. črc 2017

@horvi02 já to mám tak že kdyby to vedeli..tak mě vyhodí.. ..taky tu práce na mě ceka...takze o nic rozhodně oni nepřichází.. .jsem tu každý den přescas....je to rodina firma a tak nějak nám dávají najevo že si můžou dělat co chtějí.. ..ale práce mě bavi..kdyz to nejde do extrému jako poslední dobou...vubec se nestíhá a do toho mám být v klidu 😀...ale to se fakt snažím.. ..jen do mě už ryjou co mi je...a to jsem byla 2x do mesice....snad se to povede a já to tu ustojim 🙂
Držím pesti...at ten 6.pokus vyjde....🙏

horvi02
28. črc 2017

@cambra Včera jsme měli na firmě oslavu (docela často slavíme narozeniny každého) a jak se trochu popilo, tak se mě na to všichni začali vyptávat a jediný šéf o tom vůbec nevěděl, tak byl docela v šoku a ptali se mě, proč po každém IUI nejedu domů a neležím - ty jezdíš po IUI domů, nebo jezdíš do práce? Sami říkali, že tohle je důležitější a mají pravdu - takže být tebou, vyprdnu se na tlak v práci a vždy po IUI jedu domů, hodím nohy na stůl a alespoň ten jeden den vypnu ;) určitě to pomůže i na psychiku...

horvi02
28. črc 2017

@marryline Dobré ranko, tak šup šup info!!! Myslela jsem na tebe hned ráno po probuzení!!!

marryline
28. črc 2017

@horvi02 ty jsi uplne zlato :* uz cekam v centru. V 7:30 krev a v 9:00 vysledky a konzultace s dr.ale hned po ranu nemam dobry pocit. Dnes mam mit ms a podbrisek boli poradne :( uz se s tim smiruji pomalu ze z toho nic nebude, ale hned dam pak vedet 🙂

marryline
28. črc 2017

@horvi02
@cambra
@brussali holky po prvnim iui jsem sla hned do prace a po druhem donu, ale stejne jsem nedokazala lezet :D hned jsem se vrhla do uklidu :D jinak vy jste to vsechny rekli sefovi v praci o tom, ze se snazite o mimi a chodite na iui? Ja uz to 7.mesicu tutlam. Vymyslim ruzne vymluvy, ale uz mi dochazeji :-/

horvi02
28. črc 2017

@marryline no tak jestli tě bolí podbřišek, tak je to dobré znamení - já měla při těhu snad ještě větší křeče jak u normální MS... Takže držím palce!!!
Jinak já to řekla, protože jsme malá firma o cca 12ti zaměstnancích a jsme taková rodinná firma (každý tady má alespoň jednoho rodinného příslušníka jako taťku, bráchu, manžela... ). A po 7mi letech co tu pracuju už je ta atmoška lepší ;)