Čerstvě po IUI. Jaké máte pocity?

kaluka
25. bře 2011

Ahoj. Jsem třetí den po IUI . Jaké máte pocity, na co myslíte, bolí vás něco ? Pojďte si o tom promluvit,.... Já jsem z Jižních čech... 🙂

babeta1
28. črc 2017

@horvi02 jestli ti pan doktor moc netlaci ivf, kdyz ti rika, ze je tak mala sance?
Vim, ze s hlavou je to tezke, ale da se to, zkus to priste vypustit a nespekulovat podle internetu;)

horvi02
28. črc 2017

@babeta1 No docela mě to teď překvapilo, protože jsem pátrala a našla jsem vážně 10-15% na cyklus. Je možné, že mě jen chtěl myšlenkově odvést od toho, že to prostě musí za každou cenu vyjít... ale taky mám občas pocit, že vše směřuje k tomu co nejdřív začít IVF (i tím, že dělají dvě IUI v jednom cyklu, jak kdyby ten čas k IVF chtěli co nejvíc zkrátit?). No další bude prosba o IFI a pokud to nedělají, tak se budu muset mrknout po jiné klinice :(

brussali
28. črc 2017

@horvi02
@babeta1
ano, taky jsem vsude cetla (i na strankach car to mylsim maji), ze cca 10-20 % - a to ze hodne zalezi na situaci (vek a zdravi zeny, kvalita spmg). Ja tedy 2 folikuly mela, ale pak taky zalezi, zda jsou v nem vajicka, ze😀

marryline
28. črc 2017

Ahoj holky, tak test negativni :( ale uz jsem se z toho vzpamatovala. Ted cekam na MS a pak hned pruchodnost vejcovodu a v zari 3 iui ale tentokrat se stimulaci. Moje dr.byla na sale tak jsem mela jineho dr.a rekl me ze uspesnost iui bez stimulace je cca 10% a se stimulaci 15% tak uvidime no. Je mi celkem smutno, ale verim ze to brzy vyjde. Ted budu drzet palecky vaaam. Nekomu to musi tento mesic vyjit 🙂

horvi02
28. črc 2017

@brussali Já se dr ptala na to, jestli jde zjistit, že ve folíku byla vajíčka či ne a on mi řekl, že v dozrátém folikulu je na 99% vajíčko. Že to že tam není je jen velmi zřídkavé a že to je zaviněno nemocní ženy (což se bohužel ale dřív než na IVF nezjistí).

@marryline sluníčko to je mi hrozně líto :( Měla jsi naprosto perfektní příznaky :( Ale aspoň si můžeš plně užít dovolenou se všemi neřestmi a radostmi. Máš za sebou pouhé 2 pokusy, takže zatím vůbec o nic nejde! Budu ti držet palečky a napiš jak se budeš chystat na tu průchodnost!

brussali
28. črc 2017

@marryline ahojky, diky, ze ses s nami podelila o zpravu... Neuspech je mi lito, ale pevne verim, ze se s tim poperes. A je dobre uz mit dalsi plany urcite, jak uz pises... Snad to bude do tretice 🍀

brussali
28. črc 2017

@horvi02 to je docela zajimave, ze ti to doktor rekl. Tedy samozrejme pro zdrave zeny vyborna zprava 🙂 nicmene uz vicekrat jsem tu cetla, ze se holkam pri ivf pak zjistilo, ze ne vsude bylo vajicko. Ale to uz mozna i souvisi s jeho kvalitou, tomu uz moc nerozumim. Bohuzel u me mudr z horm. profilu prave zminovala, ze s kvalitou to je na hrane. Cili u me ne kazdy dozraty folikul asi ma uvnitr kvalitni vajicko...

babeta1
28. črc 2017

@horvi02 a nemuzes si to iui nechavat delat po jednom? Prijde mi, ze tim opravdu zbytecne plytvaji pokusy, aby hned bylo ivf a pritom to nema zadne lepsi vysledky:( a jeste jim platis..
Jinak to ze tam vajicko je jeste taky bohuzel nic neznamena, muze mit zrovna nejakou vadu nebo tak..no je to zapeklite. Ale holky co maji ivf tak v kazdem foliku vajicka nemaji takze tech 99% mi prijde trochu optimisticke..

@marryline to me mrzi, ale urcite si nech udelat nejdrive tu pruchodnost at mas jistotu a sla bych do nizke stimulace (ja mela jen pul tablety Clostilu po pet dni) a uvidis, ze pak to pujde jak po masle;) mezitim jeste dovcu at jsi odpocata🙂

horvi02
28. črc 2017

@babeta1 No tento rok už ne, protože ve středu jsem měla poslední pokus. Doktor říkal, že to dělají 2x za cyklus aby zvýšili pravděpodobnost, tak nevím, jestli by kvůli mně to dělali jen jednou :( Tento rok už buď IFI nebo IVF... Jinak přijde mi, že až na tu úspěšnost IUI je doktor dost optimista :D

babeta1
28. črc 2017

@horvi02 no uprimne toto je jediny car snad kde to tak delaji mi prijde..skoda tech trech zbytecnych pokusu:/ protoze kdyby to melo vetsi uspesnost tak to tak delaji vsude..jinak hledala jsem to IFI a ze bych o tom neco nasla tak to vubec..jen ze to dela klinika ve Zline, nikde ani tuk. Ani na diskuzich temer nic. Tak drzim moc palce a dej vedet co dal🙂 🍀

horvi02
28. črc 2017

@babeta1 Díky, no mi o IFI řekla marryline - musím se doktora zeptat o co go a jestli to dělají. Jinak Zlín nemám zas tak z ruky, takže by nevadilo tam zajet. Určitě dám vědět co a jak a ty piš jak ti rostou mimísci!!!

brussali
28. črc 2017

@horvi02
@babeta1
Pro zajimavost jsem se novu divala na stranky meho CARu a tam uvadi uspesnost ruznych typu IVF (jak ja to chapu)a to i vzhledem k veku zeny, nicmene uspesnost IUI uz ne. IFI tam taky neuvadi. A jesze jedna zjimavost, ze na strankach pisou u IUI indikace - vek zeny do 35 let.. No tak tim se taky hezky vetsi stado uz nahaneji rovnou na IVF, ze... Tak ja treba chapu doktory, co neradi slysi internetove diagnozy z ust pacientek uz ve dverich, ale jinak je jsou CARy a asist. reprodukce normalni byznys... takze clovek aby se vazne informoval, co kde a jak delaji.
@horvi02, drzim pesti, at najdes dalsi schudnou alternativu a cestu k uspechu.👍

cambra
28. črc 2017

@babeta1 popravdě asi nedokážu odpovedet....mela jsem tam kamaráda a vlastně ten mi dělá partnera...papirove...ale že musí být spermiogram nevím.. ..no řešilo se to..ale zamítli to...

cambra
28. črc 2017

@marryline to mě mrzi.....hlavne se hodit do pohody a pak to snad půjde lepe....uzivej dovolenou 😊

babeta1
28. črc 2017

@cambra aha, jakoze tam pracuje?

cambra
28. črc 2017

Ne vůbec.. ..jen jsem na rovinu řekla jak to je a pomohli...ale vůbec jsem nevěděla o tom že darované sperma musí být podloženo spermiogramem...nevim jak to udelali...

cambra
28. črc 2017

Mám po IUI.. .2.pokis..dnes mě nechala ležet asi 2 min...11.8. Testuji.. .. 🙂

brussali
28. črc 2017

@cambra hodne stesti!! snad to vyjde 😉

babeta1
28. črc 2017

@cambra jo tak, no jestli to musi byt podlozeno nevim, ale jestlize to neni legalni tak me jen napadlo, jak to tedy funguje. Tak at to vyjde 🍀

cambra
28. črc 2017

@babeta1 legální to není.. .ale já jsem šťastná že někdo v tomto případě zavřel obě oči.. ..ale "partnera" jsem tam dovézt musela..osobne...

marryline
28. črc 2017

@horvi02
@babeta1
@brussali
@cambra Holky moc vám děkuji za podporu ani nevíte jak moc mi pomáháte, jste fakt super. A hlavne doufam, ze porad je tu nejaka mezi nami, ktere to tento mesic vyjde, tak porad piste jak jste na tom... z centra jsem jela rovnou do prace, takze jsem nemela cas premyslet. Nejhorsi to bylo zavolat priteli. Porad v telefonu doufal, ze si delam srandu a reknu, ze jsem tehotna, ale bohuzel... dodelam poslední veci v kanclu a vyrazim na vikend si odpocinout. Doufam, ze mi co nejdrive dorazi MS a hned jak skonci pujdu na pruchodnost a v zari IUI s injekcemam, uz ted se tesim,ale i bojim dalsiho zklamaní, ale to je asi normalni 🙂. JInak jsem si cetla co jste tu psaly a ja vzdy po IUI 30-40 min lezim na pokoji s pokrcenyma nahoma. Vlastne od zakroku vubec nestoupam na nohy, daji me na pojizdnou postel a odvezou vzdy na pokoj kde mam 30 min.lezet, ale minule jsem se tam tak zakecala s jednou holcinou, ze jsem tam lezela dokonce celou hodinu 😀 Hlavne se dnes tesim az dojedeme na misto a dam si v klidu vinecko a trosku se odreaguji. Je mi sice hodne uzko, ale zase se mi trosku ulevilo, ze uz vim jak na tom jsem. Priste uz nebudu cekat na krev, ale budu testovat doma o par dni drive TT.

horvi02
28. črc 2017

@marryline ozvi se po dovči a večer si pořádně užij!! Nebuď smutná, jsi daleko mladší a máš za sebou daleko méně pokusů než máme některé tady. Máš před sebou ještě spoustu času a možností ;)

cambra
28. črc 2017

@marryline jak tu všechny pisou...hlavně se odreagovat a odpočinout si 😉
Mě jen prostě zaráží že někdo tak dlouho leží a u mě..poprve jsem í se zákrokem byla na koze 45vterin a teď mě po nechala ležet než dopsala zprávu.. ..snad to í presto vyjde...

uzivatelkapetra
28. črc 2017

@cambra já taky odcházela vždy hned, ale na čípek mi dávali takový klobouček se zbytkem plavců, takže možná nebylo třeba ležet

cambra
28. črc 2017

@uzivatelkapetra já o nicem takovým nevim...tak snad to i tak bude mít účinek.. ..no a teď čekat 14 dni...🙄🙂

babeta1
28. črc 2017

@cambra neboj, ja nelezela a otehotnela dvakrat ;) vubec se tim nestresuj🙂

volfici
28. črc 2017

@marryline mrzí mě že to nevyšlo, hlavně si teď odpočiň, vyklidni se a příště to klapne 🍀

volfici
28. črc 2017

Jinak holky k té úspěšnosti, mě v CAR řekla doktorka, že je to 10-15%, ale s věkem klesá a mě že to je už jen třetinové, takže 3-5%
A po IUI jsem ležela na koze asi dvě minuty, pak jsem přelehla na lehátko na UTZ a po vyšetření hned vstala.... IUI nevyšlo, ale asi to tímhle nebylo.

volfici
28. črc 2017

@cambra držím palce 🍀🙏

cambra
29. črc 2017

Krásné dopoledne....tak den 1.po IUI.. .rozdíl.. .no v podstatě veliky...minule jsem měla velké bolesti v podbřišku.. .a dnes...vubec nic....citim se hodně v pohodě 😃
Tak snad je tento rozdíl pozitivní.. ..dneska jdeme grilovat a malovat do parku a večer bowling....takze krásnou sobotu 😊