Čerstvě po IUI. Jaké máte pocity?

kaluka
25. bře 2011

Ahoj. Jsem třetí den po IUI . Jaké máte pocity, na co myslíte, bolí vás něco ? Pojďte si o tom promluvit,.... Já jsem z Jižních čech... 🙂

cambra
25. zář 2017

@misko5 ziju se ženou.. ..ackoliv jsem několikrát zmínila že dítě chci...maji asi pocit, že ho nikdy mít nebudu...kdybych jim řekla pravdu, hrozil by vyhazov....mama tam ženský na matersky..ale to je na hlavní pobočce kde jsou všichni zaměstnanci.. .u nás na pobočce nás je cca 8 a jedna co tam byla tehotna...dostala výpověď.. .tahle firma má hodně kladu ale i hodně zaporu....a když už.. .tak ty stojí za to..

cambra
25. zář 2017

@volfici já půjdu dle všeho na rizikove...ale spíš bych byla v praci..kdyby to šlo.. .až otehotnim tak jim to nejspíš reknu..at se s nimi domluvím na klidovem rezimu...nebo hold půjdu na rizikové...nasla bych tam podporu některých kolegu..ale až to půjde k vedeni...nechci aby v tom lítali se mnou...u nás se vše hodně řeší.. .

pajavaldol
26. zář 2017

@misko5 ja te domac.krev.neverim,nevim rikal za dva tydny mam dojit

fialka77
26. zář 2017

@misko5 To je mi líto. Opravdu je velká škoda, že ti neudělali průchodnost dříve. Přeji hodně štěstí u IVF.

juliia
26. zář 2017

@misko5
Clovek se citi pravem nastvane, co vsechno uz zkusil a uzival aby se povedlo a ono to bylo vse zbytecne.
Ty jsi mela nejakou operaci nekdy? Nebo se pidili po důvodu neprůchodnosti. Nelze to operativně resit?
Ja ted taky sezrim na IVF jako samoplatce, 39 na krku. Taky bych byka pro minimalku, ale uvidím co mi reknou v rijnu na konzultaci.
Tak drzim palce at to v prosinci vyjde. Myslim, že by nam to mohlo vyjit společně. Taky bych to chtela v prosinci znovu zkusit. 🙂

misko5
26. zář 2017

@juliia
@fialka77
@horvi holky díky za podporu..
Jj měla jsem operaci,,malý bylo 2,5 let, když jsem měla pocit že mám v břiše cosi..bylo mi špatně a myslela jsem, že jsem těhotná, jako bych tam měla plod..no a dr. zjistil..cysta na vaječníku houbovitého charakteru velká jak kokosový ořech..No a hned jsem šla pod nůž..cysta už byla srostlá s vaječníkem, musel jít pryč taky..Takže..v tuto chvíli moje diagnoza: Věk..39.., jeden funkční vaječník, neprůchodné vejcovody, AMH 0,79. A přítel morfoligie 10%..no sešlo se to..ale naděje je...a umírá poslední 😉 😉

kachiiina
27. zář 2017

Zdravím všechny 🙂 spíše pro info... Dneska jsem první cyklus po neúspěšném prvním iui....jelikož mám jen jeden vejcovod, pravděpodobnost, že folík bude dva cykly za sebou na pravo mizivá....I tak jsem šla na ultrazvuk a ejhle.... 12 DC folik 21...prej dnes večer praskne, takže iui č.2 jsme nestihli, ale prej do toho máme dneska bušit o sto šest , dle slov doktora 😂 ještě že je zítra volno 😂 Pro zajímavost jsem si udělala ovu test... Přikládám 😀

misko5
27. zář 2017

@kachiiina hii, já ti to říkala 😉 😉 vidíš..držím palce 😉

miracleelcarim
27. zář 2017

Ahoj,tak ja se hlasim s novinkami,dnes probehlo 3iui.pokud nevyjde,bude konzultace co dal ☹ pry kdyz nevyjdou tri pokusy,tak se to bere jako neuspesna metoda a prechazi se vetsinou na jine reseni,coz je asi uz ivf :-/ no budu doufat,ze se udela jeste nejake vysetreni,chybi mi urcite imuno,genetika tak se zkusim poptat ☹

kachiiina
28. zář 2017

@misko5 ano ano, říkala 😀 děkuji ❤

marryline
28. zář 2017

@miracleelcarim ahojky já se chystala taky na 3 iui a bylo z toho ivf s minimální stimulaci a vyšlo to 🙂 . Je u vás nějaký problém? U nás žádný velký problém nebyl. Já v pořádku a přítel trošku pomalejší spermie ale žádná hrůza. U iui je fakt malá pravděpodobnost. Je to skoro jako smažení doma sexem, ale je tu spousta holek které 3 iui vyšlo. Držím palce 🙏

marryline
28. zář 2017

@miracleelcarim *snazeni

miracleelcarim
28. zář 2017

@marryline dekuji a gratuluji 🙂 zadny problem nebyl zatim objevem,vse v norme,tak nevim proc nam to nejde ☹ muzu se zeptat,jak min.stimilace probiha,kolik a co vsechno se plati?a jaka vysetreni si mela jiz za sebou?kdyz uz by u nas na ivf melo dojit,tak bych rada zkusila taky minimalku,aby se to blizilo co nejvice pritozenemu cyklu.mam totiz obavy z hormonu,ktere se uzivaji pri normalnim ivf.dekuji

marryline
28. zář 2017

@miracleelcarim stimulovala jsem pouze 75 jednotkami, kdežto klasické ivf je cca 400jednotek. První dvě iui byly bez stimulace tak dr. Chtěla zkusit 3 iui se stimulaci, ale na kontrole bylo 7 folikulu a řekla že s takovým počtem na iui nemůžu jít a že by byla škoda ten měsíc propadnout. Tak jsem za dva dny šla na odsati folikulu a byly 3 ZRALÁ vajíčka, zbytek prázdný nebo nezraly. Dvě vajíčka v jedničkove kvalitě a jedno dvojkove kvality. Všechny tři krásně vydržely 5 denní kultivaci. Jedno mi zavedli dve mám v mrazácku. Žádnou genetiku ani imunologii mi nedělali protože je mi 26 let a jsem úplne zdravá, ovulaci mám pravidelnou, dostatek vajíček a nikdy žádný problém. Genetika se většinou dělá v pozdějším věku. Tobě je kolik? Já bych asi do klasického ivf nešla, tohle byla pohodička. Sice mám teď 4 dny menší hyperstimulacni syndrom což se u minimálky běžné nestává ale piju bílkoviny a hodně vody a už to ustupuje. Platila jsem celkové 25.500kc. Měla jsem metodu PISCI to znamená že vyberou úplně NĚJ spermií. A taky jsem měla embryo glue-to znamená že vajíčko obali lepidlem specialnim aby se rychleji uchytilo a nikam necestovalo. Jsem ráda, že jsem do toho šla. Iui bylo pro mě hlavně psychicky náročné,tim že jsem věděla že je šance malá. Ale záleží hodně naštěstí. Věřím že by se nám Zadarilo časem i přirozeně, ale psychicky už jsem byla vyčerpaná. Ivf bylo úplně rychle a nečekane,nemela jsem ani čas přemýšlet a už 6 den od zavedení jsem měla dusíka na testu 🙂. U minimální stimulace je méně vajíček ale zase kvalitnější. Už to že mi vzaly tři vajíčka a všechny tři se uchytily říkala dr. Že je super. Naroste jich méně, ale pokud si zdravá budou kvalitní.

marryline
28. zář 2017

@miracleelcarim já osobně jsem se ivf bála ale můžu říct, že to byla taková rychlost že jsem nezaznamenala nic co by mě od toho odradilo. Ještě nemám vyhráno, jsem 5tt, ale už jsem mimiska viděla na utz a je to boží pocit. V úterý jdu na kontrolu zda hyperstimulak ustoupil. Držím moc moc palce at 3 iui vyjde🙏

misko5
28. zář 2017

@marryline hezky jsi to popsala 🙂 tu minimálku, je suprr, že už máš klid od snažení, vid??
Jak se hyperstimulák projevuje? A to může přijít i za takovou dobu po otěhotnění??

marryline
29. zář 2017

@misko5 sama jsem byla překvapená že se mi projevil až za 14 dní😨 ale mám jen minimální hyperstimulak. No já bych to asi ani nepoznala, občas mě bolelo břicho a bylo nafoukle, ale myslela jsem si že to patří k tehu. Moje tělo celkové reaguje přehnane na hormony. Tu stimulaci co jsem měla nebyla určena ani na minimálku. Na minimálku se stimuluje většinou 150 jednotkami. Já měla 75 to bylo stimulace vyloženě jen na iui po které mělo být max 3 folikuly a já měla 7. Řekla bych že jsem v tomhle ojedinely případ. Asi by mi stačil pouze clostik kdybych to bývala věděla. Při hyperstimulaku mi dr. Našla ještě 2 cysty. Jednu 6cm a druhou 4cm na vaječníku. Ale to se prej stává. Není to stimulaci ani ivf. Normálně to ženy mají i při přirozeném otěhotnění. Cysty miminku nevadí, naopak ho vyživují jen nesmím nosit nic těžkého a musím být víc opatrná. Měly by se samy vstřebat během pár měsíců. Podle mě hyperstimulak už ustoupil protože břicho už neboli spíš tlačí ale to jsou ty dvě cysty. A ty jsi na tom jak? 🙂 chystáš se na iui? 🙂)

marryline
29. zář 2017

@misko5 a jinak na hyperstimulak a cysty jsem přišla náhodně. Šla jsem na krev a měla přes 2000hcg a dr říká že by mělo být mimi už vidět v bříšku. Tak mi udělala utz a tam viděla cysty a zvětšený vaječník. Kdyby mimi mělo méně hcg tak to asi ani nezjistí, protože utz se dělá až později.

miracleelcarim
29. zář 2017

@marryline dekuji za podrobnou odpoved.da se rict,ze jsem jeste mlada,na jare mi bude 30.na jednu stranu si rikam,ze mame jeste cas,na druhou stranu je to pro me uz dost psychycky narocne.treba se bude snazit a vyjde,ale taky se muzu par mesicu jeste trapit a pak jit stejne na ivf.jo kdyby clovek vedel,co je spravne rozhodnuti ☹ teda ale 25tis neni zrovna malo,tolik stoji cca i klasicke ivf ne?

misko5
29. zář 2017

@marryline ahoj, no já se chystám na Ivf, jelikož mám neprůchodné vejcovody, jak zjistili..psala jsem viz.výše..takže šetřím... :-I
zjistit to dříve,tak jsem ušetřena všeho trápení a čekání..a stihla bych to na pojištovnu..njn, co naděláš..

marryline
29. zář 2017

@miracleelcarim zase si Vem, že čím dřív půjdeš do ivf tak to tělo lépe zvládá a vajíčka jsou kvalitnější. Ale musí se na to člověk cítit. Ano cena je stejná jako u klasického ivf. Minimálku nepriplaci pojišťovna.

marryline
29. zář 2017

@misko5 jo tak, my měli odložené peníze na něco jiného a nakonec jsme je použili na ivf, ale stálo to za to. Určitě si brzy nastřite 🙂 kdybych spočítal kolik jsme utratili za vitamíny, iui, vyšetření atd. Tak už jsem ivf taky mohla mít dávno :/je na houby že to stojí tolik peněz :/

levana33
1. říj 2017

Tak to mam zasebou..prvni iui se spermiemi norma 0,5% tak jsem zvedava...a hned po zakroku spinim, myslite, ze me nejak poranili? Jsem dnes 4den

hanimili
2. říj 2017

@levana33
Ahoj ja po minulem IUI taky trochu spinila může se stát 😉

hanimili
2. říj 2017

Ahoj všem dnes 10 den po IUI no vypadá to že to o5 nevyšlo a mrška se dostaví.
Ale my už jsme stejnak smíření že v listopadu jdeme na 1 IVF😉
Všem ostatním držím palecky👍🤰

janca84
2. říj 2017

@hanimili treba to jeste vyjde. Na listopad mame taky v planu ivf.

cambra
2. říj 2017

Taky všechny zdravím... jsem dnes 11 den po IUI, pořád doufam, ale těžko říci...cca od 6-7 dne mě bolí prsa a občas podbrisek...ji ak nic...MS nebo sance na úspěch?Uvidíme...MS by měla přijít v pátek, ve čtvrtek mám testovat...

volfici
2. říj 2017

@cambra to jsou dobrá znamení, tak uvidíš, držím pěsti 🍀

hanimili
2. říj 2017

@janca84
No v to už ani nedoufám to by byl opravdu zázrak.
Začíná mě bolet břicho jako vždy do čtvrtka by to mělo přijít 😉

hanimili
3. říj 2017

Tak právě se mrška dostavila.
Tak v listopadu na 1.IVF 😉