Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

meleri
25. zář 2010

nejhorší je že MIkuláš se pomalu ale jistě blíží a já bych chtěla upéct ty čerty my tomu říkáme bandury v Ostravě....ale musí se dělat právě toto kynuté a k tomu těsto jednoduché na bublaninu a pak se to nějak míchá no hrůza ale co bych kvůli dítěti neudělala a kvůli tradicím.... 😅

fiallinka
autor
25. zář 2010

@meleri já jsem to zrovna teď nafotila i s postupem 🙂, dám to na naše stránky, protože je to takový dobrý recept, na který se mne ptalo už víc lidí 🙂, tak to můžeš zkusit...je to z hladké mouky a to kynuté těsto je právě výjimečně jednoduché... zkusím to tam hodit zrovna 🙂

meleri
26. zář 2010

fiallinko,

jé děkuju! 🙂 z hladké mouky? tak to koukám! to je super, protože to je jediná co se tu dá sehnat.....
já tady straším už nemůžu spát, kvůli alergie, myslela sem že je tak tři v noci a vida už je skoro čtvrt na sedm..🙂

fiallinka
autor
26. zář 2010

@meleri ježiš, co to máš za hroznou alergii... ale článek už ti píšu, brzo bude 🙂

meleri
26. zář 2010

fiallinko,
trápí mě pyl jakési ambrosie, pořád oči svědí a nos ucpaný...mělo by to skončit v říjnu...doufám!
děkuju!
sem našla stránky s krásnýma věcma, pokud máte rády originální a kreativní věci tak fakt to stojí za to..www.fler.cz. furt na to koukám a fakt čumím co se dá udělat pokud má člověk šikovné ruce...

fiallinka
autor
26. zář 2010

@meleri http://www.zajicvyjenamesic.com/ tak tady to máš, pokud bys něco nechápala, tak se zeptej a já to tam dopíšu

článek pod tím je ze včerejška, byli jsme na vlaky 🙂

a buď ráda, že jsi fler objevila až teď 🙂, protože je to mor...

meleri
26. zář 2010

děkuju! já si to zkopíruju a zkusím to upéct a pak ti poreferuju! 😅 😝 s tím že zvládám tak max. bábovku a bublaninu... 🤐

aha ty to znáš! to je úžasné co? já na to čumím normálně od rána tam sou tak úžasné věci! třeba ty šperky a ty věci pro děti atd......

fiallinka
autor
26. zář 2010

@meleri jj, znám, je to úžasné, když potřebuješ koupit dárky...

no a jinak neboj, to upečeš, jen to chce duševní sílu 🙂 a smířit se s tím, že to napoprvé nebude ideální (nebo mi řekneš, kdy to pečeš a já budu na netu a budu radit)... já totiž taky nejsem žádná pekařská hvězda, ale mám tu babičku na telefonu a to fakt pomáhá 🙂

meleri
26. zář 2010

fiallinko,
je to hrůza já už s přestávkama na ten fler celý den čumím.... 😅

jej dík! já fakt zvládnu málo věcí, myslíš že se to dá stihnout za 2 hoďky (jak by malý spal) no to máš pravdu jako sem smířená že přinejhorším to sním sama....🙂 tak to jo to máš fajn, moje mamka umí upéct dobře ty čerty, ale koláče nikdy nepekla....

meleri
26. zář 2010

ted se na to sakryš dívám že píšeš dvě hodiny! 😅 super to bych měla stihnout jak bude spát! 🙂))
ale nemůžu tam najít ten recept!

meleri
26. zář 2010

už sem to našla, skopírováno, četla jsem jen začátek ale vypadá to pro mě na dýl jak na dvě hodiny!! 😀

markett_a
26. zář 2010

ahoj holky... dnes jsem poprve nakoukla na tuto diskusi a jde mi hlava kolem z tech vsech zkratek a pojmu a vseho 🙂 omlouvam se, ale plno vecem nerozumim, muzu se nejake z vas zeptat? tak zaprve, co znamena KET? a jeste jedna otazka, pojistovna hradi jen 3 pokusy IVF. Co se pocita jako pokus? odber vajicek nebo embryotransfer? diky moc za odpovedi 🙂

dagi33
26. zář 2010

Ahoj holky 🙂 ahoj Markett,taky vítej mezi nováčky 🙂 k tvým otázkám KET-kryoembryotransfer.tzn.zavedení zmražených a znovurozmražených embryí-kontroluje se,zda se dále vyvíjí.Některá embrya rozmražení nepřežijí.Prý je větší úspěšnost při zavádění čerstvých embryí,tedyET-embryotransfer,ale taky to není pravidlem,mnoha ženám vychází i KET.
Jinak,pokud vím,tak jako hrazeny pokus ET se počítá cyklus ukončený embryotransferem.Tzn,že pokud podstoupíš stimulaci hormony a odběr vajíček a nakonec nejsou žádná embrya k zavedení,tak se cyklus nepočítá jako hrazený pojištovnou.Ale léky ke stimulaci si hradíš,teda možná nějaké léky ty levnější hradí i pojištovna.Ja jsem třeba měla Pregnyl a ten jsem si hradila sama..chtěla jsem ty lepší léky.V prvním pokusu jsem využila všechny nejlepší léky a dostupné metody pro zvýšení úspěchu.Nechali jsme si i ICSI-zavedení spermie přímo do vajíčka pomocí injekce,ikdyž manžel měl spermio dobrý a taky asistovaný hatching-což je narušení obalu embrya,pro snadnější uhnizdění ve sliznici.
Doufám,že jsem to napsala dobře s těmi hrazenými cykly,když tak mě holky opraví 🙂 Přeji všem hodně úspěchů 😉

dagi33
26. zář 2010

Jinak Stazi,to je pěkné,že máte po IVF dvojčátka.To by třeba mně úplně stačilo a už bych do dalších pokusů nešla 🙂 Ale chápu,že někdo touží po více dětech...já měla taky zavedená 2 embrya,ale uchytilo se jen jedno a i tak jsem měla konec těhotenství hrozný.Porodila jsem v 34.týdnu akutně císařem a celé těhu mě hodně bolely záda-mám skoliozu a měla jsem migrény a zvracela jsem,hlavně ke konci.Pak jsem dostala preeklampsii.Týden ležela na porodním,ale tlak se nelepšil,byl i po lécích hodně vysoký,odcházely mi z těla bílkoviny,horšily se krvinky a hlavu jsem měla jak střep,tak to museli ukončit.Jsem vděčná,že je malý zdravý a přesto,že bychom si přáli druhé dítě,tak se už bojím... ☹

markett_a
26. zář 2010

@dagi33 ... diky moc 🙂 nikdy me nenapadlo, ze vsechno tohle budu potrebovat znat, mno asi jako kazdou z nas... prvni tehotensti pred 12ti lety bylo hned na prvni pokus (prirozeny) a ted to proste nejde :(

dagi33
26. zář 2010

Njn Market,za chvíli to budeš mít v malíku 🙂 nakonec to není zas tak složitý.A kolik ti je ted Markett?? před 12 lety si asi byla mladá,tak to šlo lehce.Ve 30 už to nejde tak rychle...ale zas když se chce člověk zařídit a vystudovat,tak to nejde tak brzy-někdy trvá i najít toho správného partnera,jako u mě 😉 Já měla 2 mimoděložní v odstupu 10 měsíců,takže nemám vejcovody...

markett_a
26. zář 2010

@dagi33 ... v prosinci mi bude 39... mam jineho partnera, nez u prvniho tehotenstvi, je mladsi o 8 let, zdravy, spermiogram ukazkovy... ja jsem podle vseho taky ok, ale kvuli memu veku mi U Apolinare doporucili IVF... tak uz mam doma injekce na stimulace a uvidime...

dagi33
26. zář 2010

@markett_a Aha,tak pokud jste oba vpořádku a je to jen kvůli věku,tak by to mohlo vyjít..Přeji ti úspěch 😉 🙂

markett_a
26. zář 2010

@dagi33 ... diky, jsi hodna 🙂... jaka je pravdepodobnost otehotneni, kdyz nemas vejcovody?

fiallinka
autor
26. zář 2010

@markett_a ahoj, jestli ti to neva, tak si uprav v profilu, že máš dítko, ať víme 🙂... jinak přeju hodně štěstí, ono sice s vyšším věkem je úspěšnost o něco nižší, ale rozhodně stojí za to to vyzkoušet... Dagi ti to vysvětlila myslím přesně, pokud to chceš vědět ještě víc, najdi si stránky nějakého CAR, kde to popisují (nedávno jsem si to hezky četla na unica.cz myslím...). No a co se týká těch úhrad, tak u Apolináře to pravděpodobně budeš mít nejlevnější ze všech CAR, jsou tím proslulí, na druhou stranu v některé metody nevěří a ani ti je nebudou nabízet 🙂... je tu i diskuze holek, které chodí přímo k Apolináři - pokud máš konkrétní dotazy, zabrus tam 🙂

markett_a
26. zář 2010

@fiallinka ... diky moc 🙂 juknu na ty stranky... ted jeste resim, jestli si nechat "vlozit" dve embrya najednou nebo jen jedno... ale ta pravdepodobnost je zase vyssi... nevim, co poradi jeste MUDr.

stazina
26. zář 2010

ahoj holky!
@dagi33 tak to si měla opravdu neslavný těhotenství aporod, ale snda to podruhé bude dobrý..už budeš vědět, ty i dr. c, o se může stát...a nebo tělo zareaguje uplěn v pohodě....každý těhotenství je asi jiný...tak držím palce...
a já i manžel jsem z více dětí, takže , ještě předtím, než jsem zjistili, že to nepůjde, dohodli jsem se na dětech třech....dvojčátka by nám asi stačila, ale máme uložená jště tři mrazáčky a prostě jim je tam nechceme nechat 😉 jsou naše🙂

@markett_a ahoooj, snda to napíšu dobře, a holky mě kdyžtak opraví, ale pokud ti při prvním odběr vajíček odeberou třeba 20 vajíček( to je fakt hodně) a třeba dvě ti nechají na ET, a zbytek zamrazí do třech zkumavek, tak můžeš potom ješět třikrát během jednoho IVF na KET...kamarádka to takhle měla...mají za sebou 1IVF- 1ET a 3KEty....ale asi málokdo má tolik vajíček,pak už to asi hraničí s hyperst. syndromem....
Tak držím palce...a kdy začínáte? Už pícháš injekce?

Začíná některá z vás ted v říjnu?

stazina
26. zář 2010

@markett_a to je taky těžké rozhodnutí...my jsem se rozhodli hned pro dvě s tím, že dvojčata by nám nevadila...a byla tam, a ani jednu chvíli jsem nauvažovali, že bych šla třeba na redukci...ale těhu hrozně náročný, věčné ležení v nemocnici...ted máme jasno....máme 3 vajíčka, v případě, že by přežilo víc jak jedno, stejně si necháme vložit jen jedno..je menší šance, ael redukci bych nepřežila a dr. mi doporučil už jen jedno kvůli předchozímu císaři....navím, celé těhu s dvojčty jsem byla nemožná..a při představě...mít doma ani né dvouleté dvojčata a ležet s dalšíma dvojkama v nemocnici..to je síla🙂))
a co přítel( manžel( ten je pro jedno , enbo dvě?

markett_a
26. zář 2010

@stazina ... ahoj 🙂 diky za info... mno vzhledem k memu veku asi tolik vajicek mit nebudeme... injekce jsem "nafasovala", tak cekam na MS a pak zacnu...

stazina
26. zář 2010

@fiallinka a jak se na to tváří Jurášek, že bude mít sestřičku? Myslíš, že skloubíš program pro Juráška a ptro mimi? Toho se staršně bojím...že prostě nebudu stíhat 😀

stazina
26. zář 2010

@markett_a já taky čekám na ms, kd ymá dorazit?
Ale my jdeme jen na KET, takže u nás to bude asi dřív...
věk taky určiět rozhoduje, ale ono spíš záleží , jaký ti dají silný dávky a léky...

markett_a
26. zář 2010

@stazina ... mno ja se nechci rouhat, ani se to tady nehodi, kdyz kazda touzi po mimi, ale ja se na dvojcatka necitim... i tim, ze uz jedno ditko mam... navic jsem zacali stavet a hypoteka na 30 let na krku... bohuzel je to hodne o penezich :(... pritel o dvojcatkach nechce ani slyset 🙂 ja myslela, ze redukce u dvojcatek neni mozna, ze jen u trojcatek...

stazina
26. zář 2010

@markett_a já myslím, že redukci u dvojčat atky dělají...myslím, ež tady je i takové téma....ale asi nestojí za to potom řešit...já někde četla, že kdžy zavedou dvě , tak jen v 1/3 vyjdou opravdu dvě...ale když ty ani přítel neche, tak není co řešit...

markett_a
26. zář 2010

@stazina ... mno MS by mely dorazit cca v prvni polovine rijna... tak mam injekce Fostimon na 5 dni, pak ultrazvuk a pak se uvidi

stazina
26. zář 2010

@markett_a já čekám na ms příští týden, tak uvidím, zda přijde...a název těhlech injekcí mi vůbec nic neříká..já chodím do UNICI v Brně