Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

medved09
13. říj 2010

@ejviska ahoj, na krev jdu v pátek. Dám vědět, ale naděje si moc nedělám.....

ejviska
13. říj 2010

@medved09 proc??? test byl negativni?

medved09
13. říj 2010

@ejviska no jak jsem psala, testla jsem se 11. den večer - jsem pořád pekelně unavebá a prsa mám jak Pamela, tak jsem si říkala, že to zkusím, no a toho 11.to bylo negativní. Od té doby jsem netestovala-počkám až na krev.
Docela mě dneska dostal chlapeček (7 let), který ke mě chodí na NJ, když jsem ho vedla domů, ptal se, jestli nechci Dádovi pořídit sourozence, že už je Dáda velký a on má taky mladší ségru...... ☹ ☹ ☹

ejviska
13. říj 2010

@medved09 promin, ja to tu ctu, ale ctu i jine temata a tam pribyde 10 stran denne, tak jsem si nemohla vzpomenout, jak tvuj test.
No jo, uprimne deti. Uplne ti rozumim, dcera ve 4 letech vsude vykladala, ze budeme mit mimino apod.. ☹ Ja si s pribuznymi uzivam doted. Posledni prednaska byla o vikendu.... terezka uz je velka...kdy bude druhe....kdyz nepracuju, tak by to chtelo druhe.... vy nechcete druhe?..... Je to nekonecne!!!! Vzdycky jim reknu, ze chceme a nedari se a oni to pri dalsi prilezitosti probiraji znova 😠 😠 😠 Vzdycky se naseru, kdyz o tom pisu! 😠 😉
Ale na ne jsem mila, vsechno jim to odkyvu 🙂 , ale nekdy mam 100 chuti zarvat, at jdou doprdele.

medved09
13. říj 2010

@ejviska u nás to naštěstí všichni vědí a nikdo to moc neřeší, jsou ohleduplní - až někdy moc... Ale dítka jsou v tomhle kouzelná... Kdybys ho viděla, jak mudroval, že jeho ségra je o 2 roky mladší, a tím pádem, když Dádovi je 2 a půl, že to tak jako tak nestihnem stejně 🙂

ejviska
13. říj 2010

@medved09 to verim, ze deticky jsou roztomile v tomto 🙂
Oni taky vedi, ze se snazime a vidis ☹ (myslim rodina )

fiallinka
autor
13. říj 2010

@ejviska no, mně se taky tak už od 3. dne ozývalo - to není špatné znamení, určo bude dobrá úroda 🙂

eyael
13. říj 2010

@cepecek - úžasně veliká miminka, jsi opravdu super žena! Držím pěsti pro štěstí na porod a už se těším na fotečky těch broučků 😉

ejviska
13. říj 2010

@fiallinka doufam! 🙂

ejviska
14. říj 2010

Tak mam za sebou 1.UZ, dr.Slovakova tam nebyla, tam me vzal jiny dr ( Chovanec , pro fiallinku 🙂 ), dopadla jsem dobre, NA jedne strane asi 8 foliku, na druhe 5, ale moc to nepocital. TAkze dalsi UZ v pondeli.

fiallinka
autor
14. říj 2010

@ejviska dobrý 🙂, to je myslím taková pěkná průměrná reakce 🙂...

ejviska
14. říj 2010

@fiallinka no snad dobry, jich je asi vic, tech folikulu, on pocital jen ty vleke. Ale mne by i stacilo. 🙂 Od zitra mam Cetrotide, ale to teda nedam. Bude muset mamka. Pichla sis to sama?

fiallinka
autor
14. říj 2010

@ejviska píchal to manžel, ale jednou jsem to zvládla i sama... ono se to nezdá, ale jak to zarazíš do toho stehna, tak to nijak nebolí, horší je to vytlačit 🙂, a počítej s tím, že ti to opuchne jak píchanec od včely a pár hodin to nezmizí (ale třeba ne 🙂... no jinak já jsem těch folíků měla tak okolo sedmi na každé straně, ono je to asi tak akorát, navíc když jich není až tak strašně moc, tak ohss má menší šanci 🙂...

v to pondělí tam jdeš na kdy?

ejviska
14. říj 2010

@fiallinka
Prave se "vedle" bavime, ze nekdo to pichal do bricha a na letaku je do bricha, ale dam to do nohy, teda. Jdu na 11h krev, na 12h Slovakova. Hodi? Plany na potom nemam. Darky jsem nakoupila dnes 😀 Synovcovi Lego Duplo a nejaky darecek dceri, za tu "odluku", ze zvlada. Ja musim mit darky v rijnu, pak uz se tim nehodlam zabyvat 😀

ejviska
14. říj 2010

@fiallinka ty mas jeste mrazacky?

beeba
14. říj 2010

@ejviska , já jsem si Cetrotide píchala do špíčku do břicha, dle toho, jak mi to naordinoval doktor. Jinak jak tak čtu, tak budeš mít pěknou úrodu vajíček, super, držím palce 🙂

medved09
14. říj 2010

@ejviska tak držím palce, ať je košík vajíček 😉
Mně píchal manžel všechny injekce do břicha - sama bych to nedala....

ejviska
14. říj 2010

@beeba
@medved09 holky dekuju. Jak na Velikonoce 😀

ejviska
14. říj 2010

@beeba vsechny holky rikaji do bricha, tak ja fakt nevim, teda. Ale fialli rika taky do nohy

beeba
14. říj 2010

@ejviska a co ti říkal doktor? Osobně bych se řídila tím, co jsem měla naordinováno. Po injekci Cetrotide velmi často místo vpichu zčervená a okolí štípe, ale po 30 min. mi zarudnutí zmizelo. Sestra v CARu mi tehdy říkala, že kdyby byla reakce nějak nesnesitelná, tak mám zavolat a domluvit se na nějakém jiném preparátu, ale opravdu to štípání vždycky přešlo. Všechny injekce krom pregnylu, jsem si píchala sama a nic to nebylo. Myslím že jsou daleko horší věci. Ejvi, dej na radu doktora a píchej to na místo, které ti bylo určeno!

ejviska
14. říj 2010

@beeba mne to rekla sestra, s doktorem jsem se o tom nebavila. O aplikaci apod. poucuje sestra. Urcite dam na ne!!! 🙂

fiallinka
autor
14. říj 2010

@ejviska teď jsem se trošku zblbla, protože vím jistě, že poprvé to bylo do nohy, ale podruhé si nejsem naprosto jistá... ale zase třeba vím, že poprvé jsem do nohy píchala ten poslední pregnyl (nebo do zadku - prostě do svalu) a podruhé jsem ho píchala do špeku do břicha... jak mi nakázali i přes můj dotaz, že minule... no, a bylo to vlastně jedno 🙂

jinak ejvis, máme ještě 3 osmibuňkové frajery v mražáku, co s nima, nevím 🙂... uvidí se časem..

ejviska
14. říj 2010

@fiallinka hi hi, ja bych vedela, co s tema frajerama 😉 😀 Az ti bude smutno po Chovancovi..... 😀

fiallinka
autor
14. říj 2010

@ejviska to by mi muselo být hodně smutno 🙂... ale řeknu ti, trošku bych měla strach, že sice jsou jedničková, osmibuněčná (minule měli mražáci jen 7 buněk, takže už trošku pomalejší), ale jsou z "várky", ve které to už v jednom případě dopadlo blbě... sice je to prý obecně vzato "náhoda", ale zase DS vzniká při dozrávání vajíček nejčastěji, tady jich dozrávalo víc naráz... no, ale to jsou fakt teorie, protože řeknu ti, že na jednu stranu už strašně chci zdravé mimino u sebe, na druhou si uvědomuju, že s Jurim už je to teď celkem pohoda a že to zas začne znova - hlavně to vstávání, nevyspání...a vlastně už se trošku "děsím" 🙂 teď...

ejviska
15. říj 2010

@fiallinka tak to jsem si rikala taky, kdyz jsem byla onehda v noci vzhuru. Jestli ja to vubec chci? 😀 😀 😀

medved09
15. říj 2010

ahoj, tak zase NIC.... Už jsem se fakt chtěla na vše vykašlat, ale Dr. a sestra mě přesvědčily, ať dáme ještě jeden KET. Jen to zkusíme v nativu bez Estrimaxu. Koupila jsem si Sarapis, v minulosti jsem po něm krásně ovulovala, tak uvidíme. Je to v podstatě fytoestrogen, čistě přírodní produkt z mateří kašičky. Tak čekáme na MS, pak 11.den UZV a pak pokud bude sliznice, tak KET. Máme ještě 4 embrya.

ejviska
15. říj 2010

@medved09 tak to me mrzi! Ale zase kdyz mate mrazacky, tak by to bylo skoda nevyuzit. Ale kde ma clovek porad brat silu, ze? ☹

medved09
15. říj 2010

@ejviska no právě - a navíc Dáda z toho má docela zmatek - 14 máma v pohodě, sportujem, dovádíme a všechno a 14 dní mu tvrdíme, že maminku bolí břicho a musí odpočívat..... ☹

beeba
15. říj 2010

@medved09 ahoj, tak to je mi líto, že se nezdařilo, ale skutečně vytvrvej...kruciš a něco na podporu nidace Tví doktoři nevymysleli??? To by byl v tom čert

medved09
15. říj 2010

@beeba no, když ono to vypadá vždy ok, a pak nic - obakrát jsme měli i AH - vž tvrdili, že je to zbytečné, že embrya jsou natolik OK, že je to jen pro klid - a nic... Obávám se, jestli v tom nemá prsty ta podělaná imunita - my jsme totiž úúúúplně v pořádku, jen mám velice silnou imunitní reakci na manžela.
No tak to zkusíme ještě jednou a pak aspoň rok nic - zbývá nám ještě jedno regulerní IVF.