Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

ejviska
9. lis 2010

@veruuu_kadlecova ahoj, my mame taky terezku 😵 , letim pro ni do skoly

veruuu_kadlecova
9. lis 2010

@ejviska Ahojky, taky už se těšim, až pro tu naší malou treperendu budu chodit do školy 🙂

veruuu_kadlecova
9. lis 2010

@fiallinka Já ti budu moc držet palce, protože si to určitě zasloužíš. 🙂 Mě se právě moc těch odborných článků nechce číst, protože bych se akorát zbytečně vystresovala a to by nebylo dobrý ani pro malou. I když je pravda, že dneska dost těch doktorů obtěžuje ti sdělit nějaké podstatné informace. Kdybych tenkrát nebyla hloupá a něco jsem si o té amniocentéze našla, tak to tak vůbec nemuselo dopadnout. Ale mě nikdo neřekl, jaké může být riziko. Teď už si taky dávám větší pozor.

ejviska
9. lis 2010

@leneclenec
@veruleg teda, to bych se nasmala, kdyby to fakt ten dr. rekl.
Jaka je ta svedstina? Jak hrozilo, ze pujdem do Svedska pracovat, tam byla podminka naucit se jazyk. Ale nakonec jsme do toho nesli.
@fiallinka ja teda samozrejme tvuj pribeh znam, ale kdyz ho ted ctu, tak porad mrazi... ☹
@veruuu_kadlecova to ti musi davat mala dobre zabrat a taky nez jste ji "vypiplali". A proc jsi sla na amniocentezu?

veruuu_kadlecova
9. lis 2010

@ejviska: No pořád si s ní dost užíváme. Šla jsem kvůli tomu, že Terezka byla o hodně menší, než Honzíček a jim se to nezdálo. Teď toho lituju.

ejviska
9. lis 2010

@veruuu_kadlecova aha. Bohuzel, to clovek asi jen tak z hlavy nevypusti, i kdyz jsi to nicim nezavinila a tvoje chyba to urcite nebyla. To je teda paradox, ze ta mensi holcicka to vybojovala do konce. To je nahodou uzasne.

Ale teda je to nahoda, ze jste se tu sesly s podobnym osudem ctyri.

JInak teda ta nase diskuze " IVF v rijnu " .... my jsme si zalozily s holkama nakonec novou a tu ukoncily, protoze je plna jenom smutnych zprav, jsou tam 4 tehule a asi 16 neuspesnych. Nebo i vic.

veruuu_kadlecova
9. lis 2010

@ejviska Už mi to tu psala Leneclenec, že jsme se tu sešly 4. A já jsem si vždycky myslela, že my jsme jediná výjimka, která nemá to štěstíčko.
Já doufám, že teď už tu budu číst jen o úspěšných 🙂

ejviska
9. lis 2010

@veruuu_kadlecova to by bylo hezky 🙂 Ty vypadas jak Iva Fruhlingova, proto se nam zdas " povedoma" 🙂
A nevadi, ze jsem zvedava....kolik ta terezka teda vazila? Je to stejne neuveritelna bojovnice teda. A treba ocicka ma v poradku?

veruuu_kadlecova
9. lis 2010

@ejviska Nevadí, že jsi zvědavá 🙂
Terezka vážila 420 gramů, pak měla IMC a zhubla na 380 g. Očíčka v pořádku nemá, docházíme do Motola na kontrolu. Zatím nás strašili barvoslepostí nebo že nebude mít periferní vidění. Ale kdy nám řeknou definitvní výsledek, to nevíme. My doufáme, že to třeba budou jen nějaké dioptrie a bude mít jen brejličky, což už dneska není žádný problém.
Jako Iva Frühlingová? 😀 To jste mě povavily 😀 Do té mám daleko.

veruleg
9. lis 2010

@veruuu_kadlecova Ahoj Veruuu vitej mezi nami 😉 jak uz psala fiallinka tak nejsi jedina kdo mel smulu, Moc me to mrzi s chlapeckem. Zivot je nekdy strasne nespravedlivy ......musime se s tim ale poprat.Mam tady v Rakousku kamaradku a ta musela porodit kvuli preklamsii ve 24tt, Holky mely obe lehce pod 500g, ta mensi podstoupila tri operace strev.Nakonec to ale obe ustaly..teda vsechny tri i ta kamoska neb ji slo taky o zivot.Ve ctvrtek bude holkam rok.
Jinak ja teda nebyla na IVF, doufam ze ani nikdy nebudu muset...takze jsem tady tak trosku cerna ovce, ale jsem tu hlavne kvuli holkam 😵

veruleg
9. lis 2010

@veruuu_kadlecova no ale na fotce fakt vypadas moc povedome, jako modelka. Akorat ta Praha to jisti...ze se nezname 😉

ejviska
9. lis 2010

@veruuu_kadlecova ty jo, tak to je neuveritelne, a to se rika, ze hranice je 500g. A to byla v Motole nekde na jIPce nebo tak..? ( jako myslim tim, kde jsou schopni se postarat o takove deticky )
TAk pokud by byla barvoslepa, tak to je nic. A pokud by nemela periferni videni, tak s tim se taky da zit 🙂 Ale hlavne, ze vubec vidi!!!Ona nemela zadne ocni operace? ( kvuli retinopathii nedonosenych )

ejviska
9. lis 2010

@veruleg no ty zrovna vypadas taky jak modelka na fotce 🙂

veruleg
9. lis 2010

@fiallinka Fialli a nejsme my dve dvojcata? Podobny pribeh, ja taky pesimista jak blazen, vsecko vidim cerne 😕

veruuu_kadlecova
9. lis 2010

@veruleg Škoda, ráda bych vás poznala i osobně. Asi změním profilovou fotku teda 😀 Četla jsem, že i ty patříš mezi ty, kterým se štěstíčko trohu vyhnulo. Život mi přijde dost často nespravedlivý, ale jak píšeš ty, musíme se s tím poprat 🙂 Už i kvůli těm našim zlatíčkám 🙂

veruleg
9. lis 2010

@ejviska no to me fotila kamoska Polka jeste v Uppsale a pekne me nalicila a tak a to jsem si jak modelka pripadala 😵
jinak svedstina je super....teda kdyz jsem ji poprve slysela v radiu, tak jsme si rekli s manzou ze to nikdy nedame a ted je mipo ni smutno. Tak aspon knizky a filmy co to jde tak do sebe laduju ve svedstine a stejne silene zapominam ☹

veruuu_kadlecova
9. lis 2010

@ejviska Naštěstí nic. Jen 14 dní před propuštěním jí operovali kýlu.
Ležela v ÚPMD v Praze, nejdřív na RES a pak JIP.
Taky jsme si s manželem říkali, že kdyby byla barvoslepá nebo neměla periferní vidění, že se to ještě dá zvládnout. Ale podle nás zatím vidí výborně 🙂

veruleg
9. lis 2010

@leneclenec ahoj, citlive tema to porad je, ale ucim se denne s tim zit. Erisek byl se mnou jen 35tt a 5dni. Pak pri bezne kontrole se na ultrazvuku prislo na to, ze uz mu netluce srdicko. Nasledoval akutni cisar, pri kterem zachranili Viktorka. U mne byla pocinajici sepse, takze to bylo stesti v nestesti, ze jsem ten den mela kontrolu. Eriska jsem nikdy nevidela, moc jsem chtela, ale primar mi to nakonec pri porodu rozmluvil. Erik uz byl podle odhadu tak 30h mrtvy a jak si tam i Viky udelal misto tak pry to nebyl prijemny pohled. Takze jsem si homela v mysli uchovat tak jak jsem jej citila. Ja ho ale mam pred ocima kazdy den. Viktorek je jeho jednovajecne dvojcatko.
Tak ted uz zase bulim....ale to je taky dobre....dostat to ze sebe 😔

veruleg
9. lis 2010

@veruuu_kadlecova no tak dalsi modelacka fotka 🙄 🙂

veruuu_kadlecova
9. lis 2010

@veruleg Možná buď ráda, že si ho neviděla. Opravdu je asi lepší si ho nechat v mysli tak, jak si ho vytvořila tvoje fantazie. Já jsem mého Honzíčka viděla a asi jako ty ho dodnes mám před očima pokaždé, když dělám cokoliv s Terezkou.

veruuu_kadlecova
9. lis 2010

@veruleg Ale to nene 😀 To je jen z dovolene 😀

fiallinka
autor
9. lis 2010

@veruuu_kadlecova ty sis změnila fotku, abys vypadala ještě líp, jo 🙂?

@veruleg no, osudem našich kluků a i dnem narození a tím, co se stalo, asi dvojčata skoro jsme... ale jinak jsi taky jakási moc hezká na té své fotce, ale dvojvaječné být třeba můžeme 🙂

ale jinak do téhle diskuze jsem asi přilákala Jani2 a Veruleg já, takže to spíš nabalujeme, ty dvojčatové příběhy, moc jich totiž fakt není...

fiallinka
autor
9. lis 2010

@veruleg u vás je skoro zázrak, že se Viktor to zvládl, i když byli jednovaječní, dřív jsem si myslela, že to nejde... ale jinak si taky myslím, že nejvíc ze všeho mne teď mrzí, že jsem ho neviděla...

veruleg
9. lis 2010

@fiallinka no Leni, ja si taky kdyz jsem cetla o dvojcatech tak si rikala, ze kdyz jednovajecny umre tak okamzite bere sebou i druheho. Vis jak ja se bala aby se neco nepo... pri porodu...a ono se po... pred. Jak uz ted rikam, ze tehotenstvi je velice rizikovy podnik 😕

veruleg
9. lis 2010

@fiallinka vis kolik mi dalo prace najit hezkou fotku ????? 😅

veruleg
9. lis 2010

@fiallinka To me taky mrzi, ze jsem si aspon nozicku nemohla pohladit nebo tak neco.......ale na druhou stranu, vim z eby me to taky pronasledovalo cely zivot. Prece jen uz tam byl delsi dobu...a v pitevni zprave byl uveden rozklad organu tretiho stupne. Zatim jsem se na tohle zadneho doktora neptala....kolik to presne bylo hodin 😔
U vas Ondrasek asi byl jeste "v poradku"

veruleg
9. lis 2010

ja jsem strasne rada, ze tyhle diskuze existuji, ikdyz jsou casto zatracovany. Taky se nemam moc komu vykecat, a uz vubec ne s timhle tim a kdyz uz jedne kamosce jo tak uz na ni zacinam videt, ze si mysli a ona to i rekne , ze proc se v tom zase stouram, at se netrapim 😔

leneclenec
9. lis 2010

@veruleg To je mi moc líto, že jsem Tě dostala do stavu, kdy pláčeš. Moc se omlouvám, nechtěla jsem to.

fiallinka
autor
9. lis 2010

@veruleg no, u nás to tak dlouho nebylo, ale taky už tam něco našli a mohlo to být možná i den, i když spíš míň. Ale stejně si myslím, že by mi pomohlo se trošku s tím vyrovnat, kdybych viděla, že byl jiný jak Juja. Na druhou stranu, ty víš, že byli stejní... každopádně v cizině je naprosto běžné, že dítě vidíš, pokud chceš...

já si tu fotku asi nikdy nedám, žádnou hezkou nemám 🙂... hlavně jsem nějak neměla chuť tu dávat fotku v průběhu ivf, protože to moc lidí nevědělo, ale vzhledem k následným událostem mne každý identifikuje i podle fotoblogu, takže je to celkem šumák 🙂

fiallinka
autor
9. lis 2010

@leneclenec mluvím za sebe, ale je to u všech podobné - plakat neuškodí, naopak, důležité je se vykecat a shodit to ze sebe... hodně lidí neví, jak se bavit s někým, komu se něco podobného stalo, ale jediné řešení je, přesně jako ty jsi to udělala 🙂, zeptat se, jestli o tom chce mluvit... a věř, že většina chce. Protože i ty mrtvé děti byly a jsou naše a já jsem vlastně ráda, že se na něj nezapomíná.

Už jsem nad tím uvažovala víckrát - neznala jsem ho, ráda jsem ho měla jen coby mimino v břichu, spíš jsem měla ráda tu svou představu o dvojčatech.. a tím, co se mu stalo, mne dokázal už hodně naučit...