Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

tonytony
14. únor 2011

@ami33 No, jo, já Ti říkám i bez UZ, že tam jsou dvě- pohlaví budu tipovat až za pár týdnů, jo?

ami33
14. únor 2011

@tonytony ok, uvidíme jakou budeš mít úspěšnost hehe 😀

cepecek
14. únor 2011

Ahoj holky,
dneska jsme byli v CARU rozhodnou co s mrazáčky a je rozhodnuto, ale bylo to hrozně těžké rozhodování.
Jinak miminkům po nemoci brali krev a Dr. zjistila, že mají kritický nedostatek železa, tak dostali kapičky a když se to nezlepší do května, tak jdou na transfúzi☹
Jinak já to mám také tak a teď jsem byla na gynekologii a tam mi dr. řekl že mám Laidenovu mutaci. Takže mi odebrali ještě jednou krev a za 14 dní budou výsledky a pak se uvidí co dál.

paja1
14. únor 2011

@tonytony Já si myslím,že jsou pěkně vidět.Tak držím pěstičky,upřímně jsem moc ráda.Je vidět,že je i nějaká spravedlnost.Musí se i dařit. 🙂

tonytony
14. únor 2011

@paja1 Děkuju🙂

tonytony
14. únor 2011

Tak vám jdu napsat, jakej jsem debil a je jasný, že jsem těhu, když jsem tohoto schopná... U 1.IVF jsem si nakoupila v druhé várce ještě jedny mamatesty- před tím my tady ve všech lékárnách řekli, že už ty 25 neberou, že už mají jen ty 10ky☹... Tak jsem to v té druhé várce pak už nezjišťovala, automaticky řekla mamatesty apočítala s tím, že mi dají ty 10ky...No a teď, jak jsem si dělala po ránu ty dva dny ty testy na tajňačku před manželem, tak to bylo ve stresu a chaosu ajá je nějak nestudovala a teď jsem šla kouknout na krabičky a nachystat ten pro manžela a koukám, že ty, co jsem dnes a včera dělala jsou 25ky, takže se mi tak moc ulevilo, že je to takhle vidět na 25kách a ne na 10kách Jen teda na zítra už mám fakt jen ty 10ky, takže nepoznám změnu oproti těm dnešním, ale možná dobře- tam by teda ale měla být jasně tmavší... Já jen, aby jste věděly s jakým blbem si tady píšete a čeho jsem schopná!
A už dám s těmi testy pokoj, slibuju☹

fiallinka
autor
14. únor 2011

@cepecek a co teda s nima? A jinak železo se dá řešit... a buď moc ráda, že s Leidenskou mutací jsi bez problémů zvládla tři děti, ona je poměrně častá a v podstatě kromě občasné kontroly krve se nebude nic dít, ale v posledním trimestru může způsobovat problémy... já mám podobnou mutaci a přišli jsme kvůli ní asi o O. A nech pak vyšetřit holky, jestli ji mají taky, je to dobré vědět kvůli těhotenství, antikoncepci, apod.

fiallinka
autor
14. únor 2011

@tonytony tak ho zítra radši nedělej 🙂

tonytony
14. únor 2011

@fiallinka No, možná udělám jen ten digitální, co mi dnes manžel koupil🙂

ejviska
14. únor 2011

@tonytony ja teda genetice rozumim pramalo 🙂 Ale to zni dobre! Ono kdyz je jedna alela zdrava a jedna nemocna, tak vetsinou ta nemoc se neprojevi, asi tak, ze jo?
@ami33 ty jsi vydrzela testovat az 16.den?

ejviska
14. únor 2011

@cepecek tak to je neuveritelny, ze s tou mutaci jsi opravdu odnosila a porodila tri deti. Moje svagrova s tim potratila a tak se to zjistilo.
@tonytony no parada! 🙂

tonytony
14. únor 2011

@ejviska Hele nevím, já to ani moc tam nevnímala, když to dr. říkal, byla jsme tak mimo, že ET nebude, že jsem jen brečela a říkala si, co budeme dělat- před tím nám totiž embryoložka řekla, že nic na ET není, až pak dr. napadlo při procházení těch výsledků tohle, probral to s embryologem a prý, pokud to chceme s těmi riziky risknout, že by mi to doporučil než hned další IVF- že na to je vždy času dost, prý jednou se jim to taky stalo a ženská si trvala na tom, že embryjkovi věří, že bude v pořádku a fakt nakonec bylo... Jako pokud se tohle podaří až do konce, tak tomu svému dr. budu jezdit obden líbat ruce🙂

ejviska
14. únor 2011

@tonytony to si teda budu pamatovat ;) ( ze budes ob den libat ruce dr. ) 🙂

tonytony
15. únor 2011

Tak jsem už doma z Caru- krve mám na obou místech odebraný- byla jsem i na hematolce kvůli těm mým trombofilním mutacím... Po 13.hod. budu volat pro verdikt z krve- to budu pokakaná až za ušima, a na hematolku, když teda bude těhu potvrzeno jedu k dr. zase příští středu, co a jak teda bude a nebude s injekcemi neinjekcemi atd...
No a dnes jsem teda ráno taky testovala- manžel to totiž chtěl vidět, když už ty testy nakoupil, ale asi jsem neměla- ten 10kový mamatest byl tak stejný jako ten 25 ze včera i předvčera, což jsem teda čekala, že jako 10kový bude už čára pořádná, no a pak ten digitální, na který se manžel nejvíc těšil sice + ukázal, ale délku těhu jen 1-2 týdny, což už by měl ukázat 2-3 týdny... Tak nevím, jak moc to je přesný, ale moc mi to nepřidao a obavy, že hcg je nízké a nebo klesá jen posílily... měla jsem se na to už vykašlat, stejně bude směrodatná až ta krev dneska...Bolí mě dnes břicho, asi jak jsem po těch ležících dnech byla poprvé venku a v akci...

Pamatujete si někdo, kolik má ten cca 12.den po ET, co dnes jsem být to HCG( je to od OPU 18.den= jako od početí 18.den, jestli to chápu dobře)... Díky... Už se teď jen modlit, aby to bylo fakt v pořádku... S testy končím☹

katy2
15. únor 2011

@tonytony strasne ti drzim palce... na testy sa uz vykasli, krv je dolezita.... na 14 den po ET byva okolo 250 ale i menej... ja som mala 500 ale s dvojkami.... drzim palce a strasne na teba myslim.... 🤐 😵 zasluzis si to 🙂

cepecek
15. únor 2011

Ahoj holky,
omlouvám se, ale nějak mi vypadlo to naše rozhodnutí. Tak nakonec jsem udělali radost nějakému páru - mimi jsme darovali. Nevím, zda jsme udělali dobře. Večer jsem to obrečela a přemýšlela komu je asi dají a zda se u nich budou mít dobře a tak......
Jinak o té mutaci jsem se toho moc nedozvěděla, jen že je vyšší riziko trombu a taky bych to měla hlasit např. před operací nebo i antikoncepce je prý problém. Tak jsem ráda, že mám tři děti. A je to dědičné. Nevím, proč mi na to přišli až teď, že mi nedělali na to testy dřív. Musím se Dr. zeptat až si půjdu pro výsledky.

cepecek
15. únor 2011

@tonytony - já jsem měla 14dní po ET s dcerkou 380jednotek a teď s dvojkama 14 dní po KETU 216jednotek🙂

ejviska
15. únor 2011

@cepecek ale zase si vem, ze jste nekomu dali sanci mit dite, to je krasne prece! A to uz je vlastne oplozene vajicko, ze jo?

cepecek
15. únor 2011

@ejviska - jj darovali jsme naše embrijka . Je jich 12.

tonytony
15. únor 2011

Holky, je to vhajzlu bohužel to nevypadá dobře, mám jen 21 V Caru říkala paní, že to pozitivní sice je, ale že je to nižší a měla bych to v pátek zkontrolovat, ale je to asi jasně ztracený, tak jak nám hrozilo,že to bude Viděla jsem tabulky, jak má HCG teď být a jsme moc málo, to prostě není šance už Jsem na dněJá to dnes dle těch nesílících těstů tušila, že to bude špatný Jsem hotová, holky

ejviska
15. únor 2011

@cepecek zvlastni pocit, ze budou nekde vase dalsi deti. A dostali jste za to penize? ( Neptam se, ze bych si myslela, ze jste to udelali pro penize!!!! Ale resili jsme to tady a nejak se neshodly)

ejviska
15. únor 2011

@tonytony jedna holcina vedle mela den po vynechani ms ( coz je tak 14-15.den po oplozeni ) hcg 37. TAk uvidis, jestli to roste! Drzim palce MOC MOC!!!

cepecek
15. únor 2011

@ejviska - nn můj CAR za to peníze nedává ☹ jinde nějaké penízky dostanou

ejviska
15. únor 2011

@cepecek aha, protoze nekdo tu psal, ze penize dostane i darce. Totiz ten komu vajicko darujete, ten za to plati. To je nespravedlive, kdyz ma prachy jenom CAR. Bud nikdo nebo oba. Ale co nadelame!
MAs dobry "stav", same trojky 🙂 Co rika MAruska na sourozence?

ami33
15. únor 2011

@ejviska no vydržela, taky se divím hehe, ale nic jinýho mi nezbývalo měla sem po OPU 3 injekce pregnulu, po kterých je falešně pozitivní test docela dlouho, takže mi nic jiného nezbývalo než čekat.

ejviska
15. únor 2011

@ami33 aha. A proc to davaji i po OPU? My uz jsme se o tom s holkama "vedle" bavily, ze to nekomu davaji. A gratuluju!!!

ami33
15. únor 2011

@ejviska Díky...já chodím na Uniku a tam to dávají všem klteří mají pod 15 punktovaných folikulů píchá se to asi 4,7,9 den... tak nějak a je to vlastně hormon hcg. Ale jakej k tomu je konkrétní důvod to nevím.

fiallinka
autor
15. únor 2011

@ami33 jj, ono to prý může podporovat uhnízdění, ale skroo nikde to nedávají 🙂

@tonytony, to není dobré číslo, ale naděje umírá poslední...

@cepecek: to je hezké rozhodnutí... ale netrap se tím, možná to ani nikde nevyužijou, dyť já neznám vůbec nikoho, kdo by měl darovaná embrya... jo, ale možná bys jim tam ještě měla říct, že ti toho Leidena našli...

@ejviska: ono to s tím Leidenem není až tak hrozné, jeho incidence v populaci je totiž okolo 7 - 9% (heterozygot), tolik lidí v těhotenství problémy, které by s tím souvisely, nemá... většina lidí o tom prostě vůbec neví, nic jim to nezpůsobuje, těhu ok... ale pak je taky pár těch, které potrácí, předčasně porodí, placenta nevyživuje, dítě umře... ale je to minimum, proto se to vlastně nezjišťuje dopředu, ty testy jsou tady dost drahé.

ami33
15. únor 2011

@tonytony drž se bojuj, nikdy nevíš

ami33
15. únor 2011

@fiallinka No jasně každý Car má jiný fígle.