Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

tonytony
4. kvě 2011

Takže jsme dobrali ATB a je nám lépe, ale samozřejmě bychom to nebyli ani my, kdyby nepřišla další jobovka do toho- aby toho nebylo málo, tak mi nevzali malou do školky☹ Takže paráda, vůbec nevím, co mám dělat, pokud se teď IVF nepovede, tak je to v prdeli a já prostě jsem nahraná- končí mi MD a v práci musím hlavně dát vědět, jak co bude a nebude, takže nejen že těhu nevyšlo, ale ani školka! Fakt super, líp už to vyjít nemohlo, takže další stres a pres☹ Jsem nebetyčně nasraná- a budu hnusná, ale za komunistů bych aspoň tu školku měla a hlídací babičku už v důchodu taky, tady nefunguje fakt nic!!! Proboha, jak mě by teď to IVF, kdyby dopadlo, vše vyřešilo☹

fiallinka
autor
4. kvě 2011

@tonytony a kolik přesně má dcera? Mně Juráša taky nevzali, ale řešit to teď nemusím.

tonytony
4. kvě 2011

@fiallinka Malá je listopadová, jenže když mi ji nevezmou teď, tak už asi až příští rok a jak mám od listoadpu jít do práce? Babičky nemáme a hlídání s mojí prací od 7 do 17 je denně nereálné☹ Kruci, proč aspoň nemůžu normálně otěhotnět- vše by se tím vyřešilo☹Já bych si malou doma i ráda s miminkem nechala, v tom problém není, problém je, že v práci na mě tlačí, co najak teda bude a já prostě nevím- jednak miminko fakt chceme( to v práci ví), děláme pro to maximum, ale jako kdy a jestli to bude nevíme a teď ještě školka průšvih další☹ To jsem spoléhala, že aspoň tohle dopadne a když nevyjde teď IVF, že aspoň teda budu mít odrazový můstek stran práce☹

tonytony
4. kvě 2011

@fiallinka Teď to čtu v klidu černé na bílém a o měsíc a půl jsme se narodily blbě- pozdě, aby nás vzali☹

ejviska
4. kvě 2011

@tonytony a mala bude mit tri nebo 4 roky? U nas je to tak, ze vlastne ty deti pak nastupuji i v prubehu roku, kdykoliv, jak dosahnou tech 3 let. Nebo casto treba od ledna, coz by bylo asi u vas. Akorat myslim maminky za to misto plati nejaky mesicni poplatek, i kdyz tam dite zatim neni.
No a pak jeste jedna vec, mamina kt jde do prace ma prednost v umisteni do skolky. Takze by meli vasi malou vzit prednostne nez jine dite, jehoz mamka je treba doma, i kdyz je starsi.
Uplnou prednost pred vsema pak maji matky samozivitelky.
A taky ma prednost celodenni dite pred 4h.

fiallinka
autor
4. kvě 2011

@ejviska u nás teď zavedli jediné kritérium - věk, takže i ti, co jdou do práce, mají smůlu - pro nás by to mělo být výhodné, ale ani tak ho prostě nevezmou, je málo míst... a maminy, které fakt jdou do práce, jsou v háji....

tonytony
4. kvě 2011

@ejviska
@fiallinka
Já si žádala až od listopadu, kdy jí budou 3, ale bohužel ani to nepomholo, ani, že mám potvrzení z práce, že mám od listopadu nastoupit zpět, takže ani v průběhu to prý nehrozí, prostě kdyby se narodila o měsíc a půl dřív, tak by se vešla, takhle máme smolíka- jako v práci budou mít fakt radost☹ Nejvíc mě štve, že nakonec budu bez školky, bez práce i bez miminka☹ Fakt super zařízený☹

ejviska
4. kvě 2011

@fiallinka a nejaky nejaky zakon? Urcite jsou na prvnim miste predskolaci, ty maj povinnost vzit, to vim. A pak ty matky samozivitelky a pak asi zalezi na skolce

@tonytony ale jste asi v poradniku, ne? Jak se neco uvolni , tak nastupujete, ne? Nebo nemate moznost jine skolky? Jenze to by jste tam museli byt asi na zapise na jaro, co?

fiallinka
autor
4. kvě 2011

@ejviska no, právě že zákon zakazuje diskriminaci dětí, letos se k tomu poprvé vyjádřil ombudsman a ten řekl, že téměř jediné zákonné kritérium je věk (nehledě na ty předškoláky, ti mají přednost přímo ze zákona), že školka není hlídací zařízení, ale vzdělávací, a holt děti mají stejné právo na školku, ať je matka doma s dítětem nebo je na UP, apod... jako jo, ono na tom něco je, protože sama z okolí znám spoustu lidí s falešným potvrzením o práci, případně matky, které byly v době zápisu těhotné, a ty, které už měly "porozeno" a rozdíl mezi mladšíma dětma je měsíc a už to má vliv na školku...

jenže problém je v tom, že těch míst je prostě málo ☹ a co mají dělat ti, co nastupujou do práce ☹

Tony, a co soukromá školka, školky v okolních vesnicích, apod.? Zkoušela jsi všechny varianty?

tonytony
4. kvě 2011

@ejviska U nás- malé město- je jedno ředitelství školek, takže si můžeš podat jen jednu přihlášku a buď tě vezmou nebo ne☹ V pořadníku asi jo, ale když jsme viděla ten stoh nepřijatých, tak to je síla☹ To se asi jen tak na řadu nedostaneme☹

tonytony
4. kvě 2011

@fiallinka Víš co problém je hlavně v tom, že je málo školek a za to jako matky, co musí jít do práce fakt nemůžou, že☹ A jinak paradox je, že my máme školku vedle baráku pár metrů. A taky, co vím, tak pokud Ti někde dítě náhodou časem vezmou, tak už je bez šance se časem dostat kamkoli blíž- přeřadit, protože už v nějaké školce jsi, takže to si snad raději fakt počkám než to nějak krkolomně mít celý 3 roky☹ Štve mě ten blbej měsíc a půl a hlavně to, že kdyby vyšlo IVF, tak tohle vůbec nebudu muset řešit a bude mi to moci být šumák a ráda si malou nechám ještě doma...

fiallinka
autor
4. kvě 2011

@tonytony hele, tak musíš se teď fakt přeladit a věřit tomu, co se občas říká: že to, co si moc přeješ, se stane... tak teď prostě nemysli na nic jiného, než "budu těhotná, a brzo", nic jiného ti teď už totiž nezbývá.

tonytony
4. kvě 2011

@fiallinka No, to si dnes celý den říkám, že mi fakt nic jiného nezbývá než být těhotná, ale jako u mě teda ta fráze, co píšeš, nějak nikdy nefungovala, ale snažím se teď nějak na to upínat, prostože mi fakt nic jiného nezbývá, pak teda to bude asi děsná facka, ale teď to musím asi takhle brát... ach jo, pres pěknej teda☹

fiallinka
autor
4. kvě 2011

@tonytony no, já taky nejsem ten zarytý optimista,který tak uvažuje, ale když je to jediná možnost, tak holt si ji pořád budeš muset opakovat 🙂

ejviska
4. kvě 2011

@tonytony ty, ale to je jedno, kdy se narodila, ne? Kdyby meli misto, tak podle veku postupuji dal... berou zarijove atd... nebo maji strop, ze berou jenom decka narozene do 30.8.? To asi ne, ne?
Ja bych si zjistila, na kterem miste jste v poradniku a jestli je sance, ze ji vezmou treba od ledna a pokud by byla, tak bych si zajistila jina hlidani, at to stoji kolik chce, nez dojit o praci.

fiallinka
autor
4. kvě 2011

Tony, ale to, jestli už v nějaké jiné školce je, nemůže být oficiální kritérium, to ti nemůže škodit, navíc když je to školka v jiné vesnici nebo soukromá - bez ohledu na to, co se říká. U nás letos lidi přihlašovali děcka třeba do všech 9 školek, co tu máme, + do té soukromé + vesnice, prostě úplně všechny možnosti...

ejviska
4. kvě 2011

Ja jsem taky prihlasila malou do skolky v nasem meste i ve vedlejsim
Protoze ten zapis je na jaro a nevedela jsem, jak to bude. A pak jsem tu druhou zrusila a proto se jeste dodatecne bere hodne deti, protoze mista se uvolni

tonytony
4. kvě 2011

@ejviska Jo, na papíře je strop- 30.9. Jako já o práci snad nepřijdu, stojí tam o mě, už rok mě nahání, ale jde spíš o to, že je to další zbytečná komplikace a stres a že člověk nemůže na ničem stavět, co bude dál... ani se domlouvat na návratu do práce ani se těšit na bříško... Já teda bych fakt nejraději těhulkovala a tohle vůbec nemusela řšit teď☹ Vždyť víte☹
@fiallinka No, u nás je to tak, že tady jsou školky prostě pod jedním vedením tj.ví o tom, kde kdo je a zda je atd.a lze si podat právě jen jednu přihlášku do jedné z nich...

No uvidíme, napsala jsem odvolání a uvidíme... Kéž bych fakt mohla řešit úplně jiné starosti...

ejviska
5. kvě 2011

@tonytony ja si vzdycky rikam, ze vsechno zle je pro neco dobre! Tak hledej to "dobre" 😀 😀 😀 😉
U nas ve vedlejsim vetsim meste je asi 6 skolek, maji jedno vedeni, takze si clovek davav jednu prihlasku, ale pokud je preplnena skolka kam chces, tak te muzou dat do jine. Ale porad je to v jednom meste.

Tady je taky strop. Do skolky i do skoly berou deti narozene do 1.7. urciteho roku. A vyjimky nedelaj

medved09
5. kvě 2011

ahojky - tak UZV je OK. Měříme 1,63 cm. Jsem dle UZV 8+2. Od neděle mám vysadit utroš.
Strašně to letí, za měsíc mám už objednaný screening NT.

ejviska
5. kvě 2011

@medved09 uz jsem si rikala, jak pokracujete! Prima 😵

tonytony
6. kvě 2011

Tak poslušně hlásím, že v bříšku něco narostlo- sice asi ne tolik jako u dvou předchozích IVF- aspoň tozatím tak vypadá, ale aspoň něco, takže v po poslední UZ a pak už OPU- tipuju středu... Uf, už se to blíží...

medved09
7. kvě 2011

@tonytony držím všechny palce, ať se brzy připojíš k nám dvoučárkovým!!!!

tonytony
7. kvě 2011

@medved09 Děkuju za držení palečků- kéž by to pomohlo- připojila bych se moc moc ráda, ale to každá z nás🙂

medved09
12. kvě 2011

@tonytony Tak co, jak jsi na tom?

veruleg
12. kvě 2011

@tonytony tak co holka probehlo OPU? Jaka je bilance. Moc drzim pesti at je vajicek co nejvic 😉

tonytony
12. kvě 2011

@veruleg
@medved09 Ahoj holky, moc děkuju za optání🙂 Už to mám za sebou- jen cesta byla dlouhá a trošku jsem lenošila...- tak jsem se zkalamala ve svém těle a ač jsem měla obavy, že tentokrát mi míň roste bříško, byl kratší protokol atd., tak nakonec mám dokonce 26 vajíček( minule bylo 20 a 21), takže se mi, co do počtu ulevilo a byla jsem spíš šokovaná, ani mě po OPU tolik břicho nebolelo jako minule, nicméně už začíná fest, dostala jsem opět kortikoidové injekce, budu denně teď píchat jako prevenci hyperstimuláku, který mi hrozí... Tak teď, jen aby byla ještě aspoň nějaká vajíčka kvalitní a hlavně manželovy potvůrky, aby se i po té nemoci a ATB před pár dny pochlapily... Co do počtu vajíček se mi dnes moc ulevilo, uvidíme, jak to bude s kvalitou a kolik se jich oplodní- vím, že se počtem nemůžu uchlácholit, že to může být právě zase na úkor kvality, ale snažím se aspoň trošku brát to pozitivně, že snad bude z čeho vybírat- zítra budu vědět víc. Jsem zvědavá, jestli něčemu líp napomůže PICSI, co jsme si připlatili. Moc díky za palečky- asi opravdu zafungovaly... Jdu odpočívat, dnes aspoň trošku, zítra už chci fungovat-abych mohla lenošit pak po ET- doufám, že něco na zevedení bude, snad... Zítra asi zkolabuju při tel. do Caru o oplození atd....
... Kéž bych se mohla připojit k Vám🙂 Pohladte za mě pupísky🙂

ejviska
12. kvě 2011

@tonytony tak moc moc drzim palce, urcite tam vystrachaji nejakych 20 supermanu 🙂 Tak at nam zitra napises same dobre zpravy! VAjicek jsi mela teda hooodne 🙂

tonytony
13. kvě 2011

@ejviska Díky, malá dušička- za chvíli volám, jen aby vyštrachali- oni se budou resp. díky PICSI štrachat sami, tak snad zabojovali a něco se na ten gel nalepilo☹ Bojím se moc, kdyby aspoň 12 oplozených bylo jako minule, uf☹

tonytony
13. kvě 2011

Tak holčičky, jak jsem říkala, počet není rozhodující, z 26 bylo jen 14 zralých a z nich se oplodnilo jen 11, což je o 1 méně než minule, takže trochu zklamání, poprvé z 12 bylo jen 1 ok a podruhé ani to jedno ok nebylo, takže to moc nadějí nedává, ale chci věřit, že tam to jedno zbyde a už se chytí... Další volání v neděli...