Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

mufinka26
7. zář 2011

@luciferka29 včera večer sem koukala na telku a najednou mě polil pocit neuvěřitelnýho štěstí a v tu chvíly sem si řekla, že se tam malej zavrtal, no snad tohle tušení bude správné a příští týden se ty // ukážou 🙂

mufinka26
7. zář 2011

@jani2 nestrácej naději, někdy řeknou, že je embryjkko blbé kvality a ono se pa nakonec uchytí, na jiné diskuzy se tohle pár holkám stalo, takže nevěš hlavu. Věř, že to jedno bude oto víc bojovat 🙂

medved09
7. zář 2011

@jani2 Myslím na Tebe a držím palce. Třeba to bude malý bojovník a uvidíš, co vše zvládne! Opatruj se.

fiallinka
autor
7. zář 2011

@jani2 tož Jani, ty stará korytnačko 🙂, to fakt není nic moc výsledek. Ale pro jistotu budu na tebe nejbližších deset dní usilovně myslet!'

ejviska
7. zář 2011

@jani2 jani, ja vim, ze sama vis nejlip, jak to vsechno je, ale par holek uz tu bylo, co jim dali embryjko "bez sance" a byly tehu. Tak porad budu drzet palce.
Kolik mas roku? Ja se taky snazim smirit s tim, ze treba budeme mit jedinacka. Samozrejme, ze to nejde. Jedine pozitivum je, ze jak clovek starne, tak je pohodlnejsi a ma uz sve zvyky apod., takze pak mam nekdy alibisticky pocit ( a mozna i sobecky ), ze nam jedno ditko staci. 😉 Nekdo nema ani ten jeden poklad!

jani2
7. zář 2011

@ejviska - tento rok som mala už 37. Doteraz som si nepripadala na dieťa tak stará, ale tá embryologička mi to "vmietla" do tváre. Ale má zas pravdu, po tej 35 ide žena s plodnosťou rapídne dole a nemá význam snažiť sa donekonečna.
Tiež už niekedy mám chvíľky, že malá mi stačí...človek rokmi skutočne pohodlnie. 🙂 A ako píšeš, buďme osudu vďačné aspoň za to jedno dieťatko, lebo bez neho by bolo veľmi, veľmi smutno.
Minule mi dr. vravel, že mám vlastne 3 možnosti čo ďalej:
1, zmieriť sa s tým, že budeme mať jedináčika
2, ponechať ten poškodený vajíčkovod a skúsiť otehotnieť ešte z mrazáčkov čo tam mám. Podarilo sa otehotnieť 2x, možno sa podarí zas.
3, isť na operáciu, odstrániť vajíčkovod a tak zvýšiť šance na otehotnenie pri mrazáčikoch.
Takže sme práve s manželom vo fáze rozhodovania, on vraví, že je to hlavne na mne. Viem, že ešte dieťa chce, ale toto necháva na mňa....tak uvidím, za 2 týžden idem do CAR na krv, tak dovtedy sa musím rozhodnúť a povedať dr, čo ďalej.
@fiallinka - veru, veru, som stará korytnačka 😉 ....ale dnes som bola u kaderníčky, bola tam jedna žienka 47 rokov a má 27 ročného priateľa....takže tak zlé to so mnou ešte nebude, možno si najdem ešte 20 ročného milenca! 😀 Ale to len srandujem, ja som s manželíkom úplne spokojná 🙂
@mufinka26 - bodaj by ten pocit šťastia bolo to správne znamenie. 😉 Ja som sa zas pri prvom tehu zobudila v noci na silné pichnutie v maternici a vtedy som akosi pocítila, že sa embryjko asi uhniezdilo......a bola to pravda, za pár dni som mala //.

mufinka26
7. zář 2011

@jani2 tobě je teprve 37 let? a ona ti vmetla do tváře, že jsi stará? 😠 😠 vždyt to je úplný nesmysl, znám holky, který teprve ve svých 37 letech se snaží o první dítko 😠 a ona si ti tohle dovolí říct. No to mě nadzvedlo 😠

jani2
7. zář 2011

@mufinka26 - na obhajobu embryologičky musím povedať, že nepovedala rovno "stará". Iba mi na rovinu povedala, že pod kvalitu vajíčok sa už podpísal vyšší vek a v mojich rokoch už vraj nemôžem veľa očakávať😒.... to už len ja som si v duchu povedala, že som stará, proste som to tak vycítila z jej slov 😒.
...ale čo už nejak prežijem, len ma to dosť prekvapilo.Veď ms mávam úplne ukážkovo pravidelnú, ovulačné testy každý mesiac tiež pekne pozitívne, u mojej gyndošky vždy vidno pekne folíky, hormonálne o.k.....tak som si myslela aká som ja ešte mladica, keď to u mňa pekne funguje (teda až na tie pokazené vajíčkovody od endometriozy 😢 )...no a asi zrejme nie. 😖
Normálne teraz chápem chlapov, ktorým povedia, že majú nekvalitné spermie.....teda dosť to zamáva so sebavedomím alebo s takým tým vnútorným egom 😵

ejviska
7. zář 2011

@jani2 ja mela vloni 35 roku a 22 vajicek, letos o rok vic a vajicek 27 a kvalita dobra. 🙂 Embryjka jeste lepsi jak vloni.

@mufinka26
@jani2 holky, ja ted po tom IVF, jak jsem zacala krvacet, tak jsem sla koupit testy a druhy den delala test a ja proste vedela, ze tam budou //. Byla jsem si uplne jista. Takze neco na tom je 😉

jani2
7. zář 2011

@ejviska - ja si tak vnútorne myslím, že tentokrát to bol proste zlý čas na stimulku. Tiež sa mi nechce veriť, že by som už v 37 rokoch mala "staré" vajíčka. U mňa to vždy nejak skákalo, prvé IVF v 31 rokoch som mala 1 vajíčko, druhé IVF v 33 rokoch 22 vajíčok, no a teraz z jedného vaječníka 7 vajíčok....ktohovie, možno na ďalšej stimulke by bolo zas viac! 😉 Ale v tomto mám jasno, už žiadne IVF nebude, bez poisťovne sú to strašné peniaze a ja si už hormónmi nechcem ničiť zdravie.
Možno ešte domíňam tých 6 mrazáčikov, vyhodiť či darovať ich nechcem.
(už len teda rozhodnúť či ísť na tú operáciu vajíčkovodu či nie. Keď ja tak strašne neznášam nemocnice 😢)
Dievčatá poraďte mi.
@ejviska - ty máš myslím ešte jedno IVF k dobru, viem že už nechceš ísť....ale predsa neláka ťa to?
...a čo sa vraví o ženskej intuícií, asi niečo na tom bude! 😵

ejviska
7. zář 2011

@jani2 mam pokus, ale nechci. Ty prachy by snad byly ( i kdyz momentalne ani nahodou), ale nechci si nicit zdravi hormony, na psychiku je to zahul. Proste uz nechci.
No a do budoucna...vyhledove, behem let by ten vajecnik stejne musel pryc? Pokud jo, tak bych si ho nechala vyrezat a pak "vypotrebovala" vsechny embryjka na KET. To uz neni pro telo takovy zahul.

ejviska
7. zář 2011

@jani2 jo a moje dr. rikala, ze ne kazdy cyklus je vhodny na IVF, takze neco na tom je

fiallinka
autor
8. zář 2011

@jani2 Jani, já mám taky pocit, že to asi vhodná doba na stimulaci nebyla. Je spousta lidí, kterým každé ivf vychází úplně jinak, navíc u tebe se nedostali k vaječníku, ze kterého mohly být třeba zrovna kvalitní vajíčka, kdo ví. Pravda je, že plodnost klesá, ale fakt bych to tak dramaticky neviděla...

Ale stejně, já být tebou ty zmražené embrya využiju. Bylo by mi líto, že jsem to nezkusila, že nedostaly šanci - šest embryjek je fakt hodně, mohlo by se to povést. Jestli je větší šance s odoperovaným vejcovodem, asi bych do toho šla, ty laparoskopie nebývají tak hrozné, za tři dny jsi doma a bez problémů. To, že problémové vejcovody vylučují tekutinu, která může v otěhotnění bránit, jsem už slyšela - možná by pak případně byla ještě šance na otěhotnění doma (pokud druhý máš 🙂.

A s tím stářím - já si taky pořád připadám mladá, ale když se podívám na jakékoliv fotky, tak vidím tlustou paní, žádnou holku, to je taky drsné - kdo to je?

jani2
8. zář 2011

@fiallinka , @ejviska - asi to fakt nebol správny čas na stimulku. Škoda, ja som tomu tentokrát tak verila 😢 . Ale nevadí, "otrepala" som sa. A hlavne som sa rozhodla, že pôjdem na vybratie toho vajíčkovodu. Skôr, či neskôr by som musela ísť, lebo mi robí problémy. Druhý vajíčkovod je celkom v poriadku, tak možno sa potom stane aj prirodzene zázrak 😉 (ale to už snívam 😵 ). V každom prípade dám šancu aj tým mraziačikom.
Do budúcna už ale radšej počítam s tým, že Janka zostane sama a budem sa snažiť nájsť v tom pozitíva. (no, tých nebude veľa 😒)
Radšej nech príde prekvapko ako znovu sklamanie. Doteraz sme mali v spálni ešte rozloženú aj detskú postieľku, včera ju manžel už zložil a niekomu ju darujem. Tak isto aj detské vecičky.....
.....a čo sa týka toho pribúdania rokov. Fakt je ten život krutý, mesiace si človek nič neuvedomuje, len niekedy v niektorých momentoch sa zastaví a zistí, že to telo už nie je to čo bývalo 😠 .
Ale nebuĎme pesimistky, sme v najkrajších rokoch, tak si ich užívajme. Na bedákanie nad vekom budeme mať dosť času v 70-tke. 🙂
Dobrú nôcku, nezabudnite, teraz treba držať palce mufinke a luciferke......ale pri KEToch zas mne, jasné! 😉

ejviska
8. zář 2011

@jani2 teda vymyslene to mas hezky, ale jeste pockame na vysledek 😉
Asi bych to udelala jinak stejne. 🙂

fiallinka
autor
8. zář 2011

@jani2 tak tak... ale ještě nebudu přestávat myslet ani na tebe 🙂. Jestli se ale pro tu laparku rozhodneš, tak běž fakt co nejdřív, ať se to všechno neodsunuje do alelůja.
A ta postýlka a dětské věci, to byla největší chyba, to musí jít pryč, aby se to povedlo. Tak příště už je to pak jasné 🙂

fiallinka
autor
8. zář 2011

KUK 🙂

ejviska
9. zář 2011

@fiallinka no ti jsou!!! 😵

jani2
9. zář 2011

@fiallinka - jéj, ty sú krásní....to ste boli na nejakej oslave?

jani2
9. zář 2011

...a tak som sa nejak inšpirovala fialinkou, prikladám Jankinu fotečku. 😉

veruleg
9. zář 2011

@jani2 ahoj Janka, to me teda dost mrzi jak to dopadlo. Nehazej ale flintu do zita, prece jen to muze porad vyjit...vyslo i predtim tak sance tu je. Ja bych asi taky radeji ten zakrok podstoupila a ten jeden vejcovod dala pryc. Zbyvajici vajicka bych urcite vyuzila....vim ze bych si to vycitala ze jsem to aspon nezkusila. Drz se a mysli pozitivne 😉 😉

@fiallinka no nemam slov 😵 😵 😵 jsou rozkosni. To urcite z te segriny svatby ze jo ?

fiallinka
autor
9. zář 2011

@veruleg, @jani jj, ségřina svatba 🙂

fiallinka
autor
9. zář 2011

@jani2 ta roste, to není možné... 🙂

ejviska
9. zář 2011

@jani2 kolik janka ma?
To ani nechtejte videt nasi slecnu. Bude mit 7 v rijnu

mufinka26
10. zář 2011

@jani2 téda to je slečna 😀 😀 tý mojí bude v březnu už 10let 🙂

ejviska
10. zář 2011

@mufinka26 ty pracujes v hrackarstvi? Ctu ve statusu....
To bych neprezila, tahala bych vsechno domu, ja miluju hrackarny a detske katalogy s hrackama.

ejviska
10. zář 2011

@mufinka26 ty pracujes v hrackarstvi? Ctu ve statusu....
To bych neprezila, tahala bych vsechno domu, ja miluju hrackarny a detske katalogy s hrackama.

TAdy muj milacek, ta prvni fotka je stara dva roky, ta druha rok, ale nove v pocitaci nemam

jani2
10. zář 2011

@fiallinka - no narástla veru. Ja som v prvom momente bola tiež tak trochu v šoku, že Jurášek je už veľký "chlap". Dobre si pamätám, keď sme sa tu zoznámili ako som obzerala jeho bábätkovské fotky.

jani2
10. zář 2011

@ejviska - tá je krásna, hotová princeznička. 🙂 Inak Janka má 3 roky, ale vyzerá väčšia. Má 120 cm a každý by jej tipoval 5-6 rokov.
@mufinka26 - tvoja dcérka je už skutočne veľká slečna, tá pri bábätku už bude veľmi dobrá pomocníčka. 😉

mufinka26
10. zář 2011

@ejviska krásná, je to takové sluníčko 😀 no co myslíš, máme doma půlku krámu 😅 někdy je to nanervy, ale je to jinak krásná práce 🙂 prodáváme totiž i věci pro miminka 🙂