Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

fiallinka
autor
12. dub 2010

jani, nechci to zakřiknout, tak počkám aspoň na srdíčko.. a kolik jich tam bude taky...

holky, taky se cítíte tak hrozně, když jsou děcka nemocné? Asi nejsem sama, že? Já jsem z toho úplně mimo, a´t je mu cokoliv, bojím se, nedokážu být klidná, i když vím, že jsou to pravděpodobně jen zuby nebo běžné infekce....

beeba
12. dub 2010

Fiallinko, dětské nemoce nenávidím.Cítím se taky hrozně, ale přece jenom, jsem o kapinku klidnější u Terky,protože vystresovaná jsem byla u Erwinka. To jsem byla na vše sama a on byl do 3 let hodně nemocný s průduškama. Malému je špatně? Má teplotu?

fiallinka
autor
12. dub 2010

Beebo, tož blil dnes třikrát, teplotu měl, ale teď jsem ji srazila nurofenem, průjem měl taky... ale večer vypadal docela čile 🙂

beeba
12. dub 2010

Fiallinko,to určitě bude podobná virozka jako tomu bylo u nás. Terka začala blinkat v pondělí odpol. a až ve čtvrtek přestala. Ne, že by vyblinkala vše, ale bylo to děsný, dostat do ní alespoň něco. Naše doktorka, jak jsem psala, nám nic nedala. Pouze doporučila doplňovat tekutiny velmi studenou převařenou vodou s glukopurem. Někdo též doporučuje vychlazenou coca colu, ale to Terka vyblinkala taky. Prostě studený, aby se žaludek zklidnil. Po třech dnech se pak přidal průjem, ten taky trval až do soboty. Ne, že by to bylo 11 za den, stačilo 4x, ale skutečně obrovské množství páchnoucí vody... Na teplotu jsem střídavě dávala nurofen a paralen - čípky, že se to má střídat, aby látky zabíraly. Ovšem, pokud to vykalala, tak jsem jí srážela horečku zábaly....

fiallinka
autor
12. dub 2010

beebo, a jedla ti něco? Juráš už od včerejška odpoledne nic... a je pravda, že na pití zabral až na Kulíška, kterého jsem vychladila a taky osladila glukopurem, jinak se to nedalo pít - cucla jsem si a málem jsem letěla to vyblít i já.... (i když je pravda, že mně taky dnes není nic moc)...

beeba
12. dub 2010

U synka to začalo dnes v 1,30 zvracením...., tak jsem ponocovala s ním do 3 do rána, přes den se přidal průjem, naštěstí ale bez teplot. Odpoledne měl roupy takže zítra putuje do školy. Babička (bývalá zdravotní sestřička) doporučikla podávat minerálku magnezii, taktéž studenou...

Třeba bude Juráškovi také zítra už lépe, přece jenom byla Terka oslabená tou předchozí nemocí, prototo u nás trvalo déle. Nedávno v tel. novinách hlásili, že se chystá epidemierotavirů, tak my jsme rozhodně obětmi... To bude dobré. Hlavně, aby po lžičkách žadou 1/4 hod. vypil pár lžiček vody a tu udržel. Kdyby ale ztráta tekutin byla během zítřka vysoká, začnou mu modrat rty, nožičky, ručičky, tak hurá do nemocnice nakapačku. Takto skončila minulý týden s rok a půl starých chlapeč moje kamarádka z Kladna. Týden bojovali a po týdnu skončili na týden v nemocnici.. Terka byla taky děsně vyhublá, ale teď se za dva tři dny už docela zpravila.

beeba
12. dub 2010

Ne, Terka nic den dva nejedla, ovšem dožadovala se mlíčka, který jsem jí nechtěla dát. Tak vlastně den byla na studený vodě s glukopurem, a dala jsem jí trošku kousat starý rohlík. Druhý den jsem uvařila rýži s mrkví, rozmixovala to na hodně řídkou kaši a dostala jsem do ní asi tak 4 lžičky, opět vychlazené. Zase dostala kousek rohlík. a to asi 3 denně. Moc to nejedla, jenom tak žmoulala. A zase rýžový vývar s mrkví. Potom už dostala kousek jablíčka s banánem. To víš, vždy to byly tak 2-3 lžičky, prostě nic moc. Hlavně jsem jí dávala pít. Nakonec jí začala chutnat obyčejná voda se šťávou, protože Kulicha a Smectu zásadně odmítala a vždy vyblila...

beeba
12. dub 2010

Třetí den, to už bez mlíčka nešlo, tak jsem jí dala po kapkách vychlazený a potom snědla s chutí tročku obyčejného choceňského bílého jogurtu. 3. den přes den dobrý a večer vyblila vše. Potom ale už to šlo až na ten průjem....

beeba
13. dub 2010

Ahoj marodi a zahrádkářky 🙂
Doufám, že nemoci zvládátea že je dětičkám líp.

fiallinka
autor
13. dub 2010

čau - u nás teploty a průjem trvají, ale aspoň trošičku pije a jevil zájem o piškoty a rohlík (a čokoládu 🙂, takže je to o něco lepší... noc byla výživná, horečka neslezla ani po nurofenu, tak jsem ho měla u sebe, na hlavu mu nutila mokrou plenku a stejně to moc nepomohlo...

beeba
13. dub 2010

Fiallinko, zkus nurofen prostřídat paralenem, umím si tu noc představit, chudinka Jurášek. mamku lituju taky, ale to je už holt náš úděl 😉 Hlavně ať malý po lžičkách NĚCO pije. Drže se!

jani2
13. dub 2010

fial - ja nurofen tiež striedam s panadol baby....sú to dva rôzne prípravky proti horúčke, takže môžeš striedať a dávať každé 3 hodiny raz to, potom ono 😉 ...ja to tak pri horúčkach robím, lebo ako som písala, bojím sa febrilnych krčov ako čerta, keď má teplotku nad 39, už robím aj zábaly 😒 ...tak verím, že to Juráškovi čoskoro prejde. Janka bola ráno tiež ešte zachrípnutá a kašľala, no a ani tá vyrážka ešte neustupuje 😢 ...svrbí ju to ale, stále chodí a šuchá si to a vraví "subi"!
...inak zo záhradničenia dnes nie je nič, doobeda bolo ešte pekne ale teraz sa rozpršalo a nevyzerá, že by chcelo prestať! 😖

beeba
13. dub 2010

Vzpomněla jsem si, sousedka mi říkala, že existuje nějaký lék, který dávala dětem, proti průjmu...
Nelenila jsem a jsem od sousedky zde. Jmenuje se to Enterol, snad to lze zakoupit i bez předpisu. Kapslička se rozdrtí a podá dítěti na lžičce ve vodě, čaji 3x denně. Já to vyzkoušený nemám, protože jsem sousedku potkala až když nás průjem opouštěl, ale ona to má vychytaný. Je to zdravotní sestra a profesionální mamka.

krupice
13. dub 2010

Ahoj holky, fial je mi líto Juráška. Snad se mu brzy udělá lépe. Nám také pokaždé na teplotu zabere kombinace Nurofen+Panadol nebo Paralen, tak to vyzkoušej 🙂.
U nás to jsou zuby, protože jedno kakání máme řidší a několik dalších zase normální. Ruku má Peťula permanentně v puse a v noci spaní - katastrofa! Ale to my máme u každého zubu, takže už si začínám zvykat 🙂. Vždycky ho to na chvilku přestalo bolet po namazání calgelem anebo tím citrovitalem. Tak jsem ještě Nurofen nenasadila, ale stejně nás bude čekat, protože má dásně nateklé na víc místech, takže se nám tentokrát asi prožízne víc zoubků najednou. A vzhledem k tomu, že Peťulka je "bolestínek", tak bude Nurofen potřeba na úlevu.
Nevím jaké zkušenosti máte se zoubky vy, ale z mého okolí to prožívají všechny maminky chlapečků hodně podobně jako my a maminky holčiček najdou už prořízlý zub bez jakýchkoliv potíží...

beeba
13. dub 2010

Jani, chudinka malá, co vám doktor předepsal na tu vyrážku?

beeba
13. dub 2010

Krup, to máš pravdu, my vždycky na nějaký zub narazíme, jen jednou měla lehší virózku, ale jinak je Té v poho. To u Erwina jsem nevěděla čím mu tlamičku chladit.... Taky byl ubulený a bolestínek až hrůza. Teď když je normálně marod, tak umírá. Chudák nějaká nevěsta, jestli mu to zůstane do dospělosti, ale co s ním mám dělat?

fiallinka
autor
13. dub 2010

Holky moje - enterol mám, panadol s nurofenem střídám... právě ten nurofen nezabral, tak jsem musela čekat ty tři hoďky...

krupice
13. dub 2010

Bee, no jo, jsou to prostě "jenom chlapi" 🙂. Nic proti nim, jsou to naše zlatíčka, ale jak přijde nějaká nemoc nebo bolístka, tak je to hrůza 😀

beeba
13. dub 2010

krup, to máš pravdu 🙂

krupice
13. dub 2010

Bee, jinak jsem dneska měla chvilku času, tak jsem našla stimulační protokol z druhého IVF celkem jsem měla 1825 jednotek Puregonu a zároveň s ním jsem si ještě stříkala do nosu Synarel.

beeba
13. dub 2010

Já budu mít asi taky tolik jednotek, jak jsem se dozvěděla od doktora. U 2:IVF jsem měla něco okolo 1300 IU. Prý mi mírně zvýší dávky (jsem holt staroba). Synarel ještě doma mám, tak uvidím co mi ještě dají... krup a co jsi měla ještě? Jako myslím tímn, třeba v druhé části stimulace? A kolik dní jsis puregon píchala?

beeba
13. dub 2010

Bože píšu jako Tatar, ale jsem vyčerpaná ze cvičení, právě jsem se vrátila a nečtu to po sobě 🙂

fiallinka
autor
13. dub 2010

Beebo, ale těch 1300 je fakt poměrně málo, to spíš teď budeš mít cca ten průměr 🙂... já jsem teď měla odběr 13. den, předtím o den míň.

Držte zítra palce, jedu do Zlína na kontrolu, tak už snad bude něco vidět. Ale příznaky už mám slušné - žaludek jak na vodě, noční směnu s Jurim jsem dospávala odpoledne (to je u mne fakt výjimka, usnout ve dne) a mám chuť na maso, hroznou 🙂, tak snad se tam vevnitř něco děje 🙂

A kde jsou ostatní, hlaste se 🙂. Co Čepeček, jak se cítí?

beeba
13. dub 2010

Fiallinko, moc ti držím na zítřek palce 🙂 Jsem zvědavá, zda-li budou dvojčátka 🙂 Jak je Jurýskovi?

chiwule
13. dub 2010

ahoj holky, jak tu píšete o zubech, tak Anet je asi nějaká holčičí výjimka - zuby trápí vždycky hodně. Dneska třeba zrovna taky, večer už byla notně mrzutá, pořád nechtěla do pelechu, 3x jsme byli přebalovat, trochu prdíkovala no a tak se jí ptám - bolí tě něco? bříško, zoubky? ona na to : ano, ano, oubky, a ukazovala si do pusinky. Tak dostala panadol čípek a usnula pak během chvíle. A tak to má už od doby kdy jí začaly růst.

fial, čepečku, držím vám palce na ultrazvuky, aby vše bylo v pořádku a tak jak si přejete!

krupice
13. dub 2010

Bee, já píchala od 1.dne cyklu 9 dní Puregon a zároveň s tím +1 den navíc stříkala 2xdenně ten Synarel a k tomu jsem ten poslední den ke stříknutí do nosu píchala 10.000Pregnylu 🙂. Ještě že jsem našla ten protokol, protože bez něj si to nepamatuju...

krupice
13. dub 2010

Fial, mooooc držím palce na zítřejší kontrolu. Jsem hrooozně zvědavá kolik prcků bydlí u tebe v bříšku 😉

fiallinka
autor
13. dub 2010

Beebo, Juráš je lepší - neblil a jedl kus banánu, piškoty, trošku sunaru, takže aspoň něco. Teplotu ale pořád má - teď ji měl sraženou, tak byl čilý až hrůza, ale už teď slyším, jak se vrtí a mluví ze spaní a je mi jasné, že noc bude ještě výživná. A klubou se mu dva špičáky, ještě je docela možné, že to má z toho, ale nezdá si mi to zvracení a tak velký průjem - vždycky to zatím bylo mnohem mírnější...

Chiw, já ani nevím, co si přeju víc...z dvojčat mám hrozný strach, ale brala bych je, i když si uvědomuju, že bych na všechny měla málo času - Jurýsek je ještě malý - a asi bysme se hodně dlouho nedostali z domu... jedno dítě by bylo asi po všech stránkách jednodušší, ale ono je to stejně jedno -nějak to bude a i kdyby tam zítra byly dvě, tak za pár týdnů tam být nemusí, dyť to znáš 🙂

Krupi, slovo bříško se k mému břuchu nehodí 🙂

iwuska19
14. dub 2010

Holky moje tak se hlásím z hnusných zapršených studených Kobeřic u Brna.To počasí mě fakt s...e 😖 do slova a do písmene.Nastali jisté změny přítel se ptal napřesnou částku za IVF apod.Já mu hned řekla že už mámt ermín kdy na to chci jít ,asi byl mírně zaskočen ale rychle to rozdejchal a pokračoval v hovoru......Huráááááááááááááááááááá 😀 Jinak pevné nervy všem maminkám nemocných dítek ať ta viroza rychle odezní. 😉 Čepečkovi a Fiallince moc štěstíčka 🙂

krupice
14. dub 2010

Ahoj Iwus, tak to je super, že se přítel už takhle vyptává a zajímá 🙂. U nás počasí taky nic moc, ale neprší, tak snad nezačne až budeme na procházce...
Dneska zkouším ty jablečné koláče, které byly dnes v TV Tescoma s chutí, tak jsem zvědavá, jak to dopadne 🙂
Fial, já už se nemůžu dočkat novinek z kontroly...