Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

chiwule
14. dub 2010

fial, to je jasný, však stejně nezbývá než počkat to zítra 😎 teda jsem napnutá jak kšandy!
iwuš, to je skvělý posun, asi fakt potřeboval víc času na vstřebání úvodních informací 😉
jinak rehabilitace byla skvělá, sice jsem tam musela s Anet, ale dalo se to. Nejdřív jsem dostala cviky na uvolnění svalů, stahují mi páteř do špatného směru, za týden mi udělá mobilizaci a pak budu cvičit na zpevnění svalů v nové poloze. Tak uvidíme jak to půjde 🙂 už jen z toho vyšetření mě bolela záda přesně na těch mých místech, že jsem dlouho nemohla usnout 😀

cepecek
14. dub 2010

Ahoj holky, já jsem dneska byla na krvi, a objednat se na ten UTZ a když se zeptali kolik mám miminek , tak jsem řekla že nevím, že možná tři, tak se ne mě podívali i dnes a na 90% tam jsou jen dvě. Huráááá jsem šťastná a doufám, že nic zlého už nás nečeká. Jo a ten UTZ jdu 27.4.

chiwule
14. dub 2010

svělé cepecku, to jsou dobré zprávy! "jen" dva mimískové 😉 určitě se ti hodně ulevilo viď 😵 držím palečky na UTZ, to uteče jak voda a hned budeš mimísky vidět v celé kráse 🙂

beeba
14. dub 2010

Ahoj cepecku, skutečně to jsou skvělé zprávy, takhle budou mít miminka víc prostoru a nebude to pro tebe taková zátěž, než kdyby tam byla tři. Super, tak si to teď krásně užívej. 🙂

iwuska19
14. dub 2010

Děvčátka moc děkuju,Cepečku přeju 2 miminka dohromady s Maruškou budete mít tři a to na starost myslím bohatě stačí. 😅

beeba
14. dub 2010

Iwusko, to je dobře, že partner je pro dobro věci příjemně naladěn, holt chlapům to dochází pozdě. Myslím, že to zvládne hravě a s úsměvem. V pozdějších letech bude o odběrech legračně mluvit a až se miminko podaří, nikdo nepochybujeme, že to bude hned na 1. IVF ET, tak se z toho pos..... 😉 A bude chtít další..... 😉

beeba
14. dub 2010

Tak čekáme netrpělivě na zprávy od fiallinky? 🙂

fiallinka
autor
14. dub 2010

A aby tu nebyla nuda, tak Fialinka má dnes hcg 11320 a vidět jsou dva váčky, jeden 9 a druhý 7 mm. Nicméně do 12. týdne se opravdu budu snažit vůbec neuvažovat o tom, že by to fakt byly dvojčata.

Čepečku, to je super!

fiallinka
autor
14. dub 2010

Asi jsem trhla v CARu veškeré rekordy...

iwuska19
14. dub 2010

fiall no BOMBA 😀

beeba
14. dub 2010

Fiallinko, přijmi obrovské gratulace, to je nádherné 😀 A to si piš, že to dvojčata jsou a jak vyšitý 😀

cepecek
14. dub 2010

Fial gratuluju, tak holky která se k nám přidáte a máte zájem o dvojky??? Teď budeme tu mít samé dvojky když jsme to s Fial tak pěkně rozjeli🙂)

fiallinka
autor
14. dub 2010

Čepečku, taky bych řekla, že jsme zatím dost úspěšní 🙂
A zájem nezájem 🙂., nevadí mi - ale mám hrozný strach, byla bych s jedním klidnější, a taky moc nevím, jak to budeme zvládat 😉

beeba
14. dub 2010

Cepecku, ó jak rády bychom se k vám přidaly, to mi věř, i když já bych byla ráda za jedno mimčo, když by se zadařily dvě...a to ví jednom hvězdy, tak bych to musela taky zvládnout 🙂

lenkace
14. dub 2010

Čaute žienky neviem či som dobre pochopila vašu tému, bavíte sa tu o dvoch deťom naraz alebo sú tu aj také prípady čo už jedno majú a chcú ďalšie ale tiež cez IVF?

lenkace
14. dub 2010

Čaute žienky neviem či som dobre pochopila vašu tému, bavíte sa tu o dvoch deťoch naraz-dvojičky alebo sú tu aj také prípady čo už jedno majú a chcú ďalšie ale tiež cez IVF?

fiallinka
autor
14. dub 2010

Lenka: myslím, že jsi to dobře pochopila - my všechny už jedno dítě máme (většinou po ivf) a teď jdeme do dalšího kola, takže vidím, že k nám ideálně patříš (mmch. mám stejně staré děti 🙂).

Akorát se nám z toho jednoho dalšího dítěte nějak stávají dvě další děti 🙂

lenkace
14. dub 2010

ahoj fiallinka to znamená že ste mali predtým dvojičky alebo jedno sa podarilo normálne a jedno po ivf?

lenkace
14. dub 2010

fiallinka tak už som si prečítala že máš asi len Juráška ale prečo píšeš že máš stejne staré deti to ma zmiatlo

lenkace
14. dub 2010

jani2...to si tu len ty slovenka? čítam že si tu píšete samé češky je vidieť že je tam lepšia ek.úroven než u nás tu nato nemáme

krupice
14. dub 2010

Fial a čepečku - super zprávy 🙂 hrozně moooc Vám oběma gratuluji!!! Mě by teda dvojčátky nevadila, tak koukejte pořádně prskat ty dvojtěhu bacílky 😀

krupice
14. dub 2010

koukám, že zase píšu jako Tatar....jednou rukou píšu a druhou čteme s Péťou knížku 🙂

chiwule
14. dub 2010

fial, ty jsi teda rekordmanka 😉 9 a 7mm to jsou krásný míry, pěkný bublinky, jen co je pravda 😉
já uvidím na začátku příštího týdne, ale možná se k vám taky přidám, i když asi jen s jedním mimískem - zatím jsem nedostala menzes 😵 nikdy se mi neopozdila, tak uvidíme čím to může být 😉 jsem se ptala své obvoďačky, jestli by měla vliv tetanovka co jse dostala v březnu a prý rozhodně ne 🙂 tak buď je to mimísek a nebo nevím, může to být cokoliv jiného 😎

fiallinka
autor
14. dub 2010

Lenkace, mně tam vypadlo E - chtěla jsem napsat máme stejně staré děti. Já mám jenom Juráška, ale už jednou jsem čekala dvojčata a jedno mi umřelo před porodem.

A jinak Slovenky vítáme 🙂, fakt 🙂. Jen nevím, co jsi přesně myslela tou ekonomickou úrovní (teda já nezpochybňuju, že může být horší) - nemáte na ivf nebo na dvojičky?

Teď jsem srovnávala míry z minulého ultrazvuku, který byl dělaný v podstatě ve stejnou dobu a tam jsem měla dvě bubliny po 7 mm... ale kdo měl dvojčata - asi to ze začátku nemusí být stejné, že? Holky, já se stejně nemůžu zbavit uvažování o nich, ale fakt si nechci připouštět, že je fakt budeme mít, zas bych byla hodně zklamaná - přitom manžel už tu řeší, do jakého auta se vlezem (kde na něj vezmeme, to neřeší 🙂)

beeba
14. dub 2010

Fiallinko, pokud to půjde, tak si nepřipouštěj nějaký obavy, myslím že tak velký mimouši dávají jasně najevo už teď, že se s nima musí počítat, že to dotáhnou až do konce. Je mi jasný, že to co jsi prožila budeš mít už navždy před sebou, ale věř tomu, že tentokrát tě budou doktoři sledovat jako oko v hlavě. Navíc, ty máš spoustu zkušeností z předchozího těhotenství, takže máš o proti jiným obrovskou výhodu. A historie se neopakuje! To by bylo!

Jaký auto chcete koupit? Nějaký 5 či 7 místný?

beeba
14. dub 2010

Samozřejmě vítáme lenku. Zajímalo by mně, kdy se chytáte na stimulaci, či jak jste na tom s plány na početí miminka. A jak se jmenuje ta princezna s culíčky?

Jinak, to že je zde více českých maminek než slovenských je způsobeno tím, že diskuzi založila česká maminka fiallinka na českém koníkovi. Jak jsem se koukala na slovenského koníka, tak tam jsou stejný maminy se stejnými problémy jako máme my v ČR. Je to prostě touha, naděje a zklamání, překvapení a vůhví co ještě. Ekonomická situace je po několika stimulacích tristní v domácnostech jak v ČR tak v SR. Neřekla bych, že jsme na tom podstatně lépe než lidé na Slovensku. Shodou okolností je celá manželova rodina z jižního Slovenska a naše problémy jsou stejné.... Snad jenom na venkově je méně práce, ale i v Čechách lidé dojíždí za prací kolikrát docela daleko.... Nevím....

beeba
14. dub 2010

Jani, jak je na tom malá s exémem?

Chiw, to si děláš p...že jsi v tom? To by byla paráda 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

fiallinka
autor
14. dub 2010

Beebo, já jsem tu diskuzi schválně založila i na Slovenském Koníkovi (jako společnou), právě kvůli holkám ze Slovenska, které tady na Koňovi vždycky ráda potkávám, baví mne slovenština i to srovnání...

Ono s tou ekonomickou situací to tam určo o něco horší je, ale záleží člověk od člověka, jako všude... Ale třeba my máme teď o dost větší mateřskou, jak psala Jani...

Já si fakt nemůžu stěžovat - mám tu nejvyšší mateřskou a pokud mi to těhu vyjde, tak to vyjde úplně přesně za ty dva roky... měla jsem výbornou práci, ale zase jen chvíli před mateřskou, a manžel je učitel, to žádná sláva není, žijeme ve starém panelákovém bytě... ale te´d jsou pro mne priorita děti, tak holt nejezdíme do ciziny, nespravujeme byt, to nové auto je samozřejmě spíš sranda 🙂, ale vůbec mi to nevadí...

Chiw, jestli si těhotná, tak to je fakt prdel 🙂. Ježiš, já bych ti to tak přála.. hezky si udělej test, jo?

Přesně to jsem si říkala, že tu některá bude mít dvojčata, některá otěhu přirozeně... a Jani holt vyjde ten KET, když jí HA 🙂

jani2
14. dub 2010

fialinka - tak já som to dobre tušila, asi bude zo mňa bosorka! 😉 ...a ja si pamätám, že už na začiatku tehu som mala obe bublinky rôzne veľké a vždy bolo jedno dvojčiatko v raste dopredu....no a podľa veľkosti to bola pravdepodobne Julinka! 😒 ...no ale týmto som chcela povedať, aby si sa netrápila nad rôznymi veľkosťami, však vieš že každé embryjko má svoje tempo, podívaj Janka bola menšia a aký je to živáň!
cepecek - tak to je fakt super správa, dvojčiatka sú celkom v pohode a tie riziká sú už zanedbateľnejšie oproti trojičkám...nuž a hlavné je, že už sa aj ty budeš cítiť v pohode! 🙂
...ale na mňa potom predsa len s tými dvojčiatkovými vírusmi tak napolovicu 😉 ...vy máte zdravé podbrušká, ale ja sa predsa len tých dvojičiek stále bojím!
beeba - už sa jej ten ekzém lepší, ale ešte do včera to bolo len horšie a horšie...ja raz neviem z čoho to môže byť! 😢 ...v júni idem na kontrolu na imunologiu, tak sa tam popýtam, či by jej nemohli urobiť nejaké testy na alergie.
chiw - takže by sa to tu s tehulkami rozsypalo!?....a ja beriem antikoncepciu, bé 😖 ...ale vážne: nech len postupne tehulkujeme a do Vianoc túto tému presunieme do Tehotenstva!
lenka - vitaj medzi nami, aspoň tu nebudem sama zo Slovenska....a s tou ek. situáciou to snáď u nás nebude také zlé! 😉
Inak dnes som asi 5x infarktovala pri Janke.....keď som vešala prádlo, tak skákala po gauči a ani neviem ako, len som počula pád a bola na zemi....o 15 minút na to som išla do práčky dole ešte po ďalšie prádlo a počula som rachot hore na schodoch a Janku som našla na bruchu na piatom schode s odratou bradou a pritom po schodoch chodí už tak pekne!, ale zabavila sa s loptou a pravdepodobne stúpila do prázdna....no a večer na záver dala ešte miernu čelovku do dverí na záchode 😨 ...a to nerátam nejaké tie drobné pády vonku 😒 ....no ja neviem čo to bol za deň, ale až ma brucho bolelo od strachu, čo všetko sa mohlo stať, ale našťastie nikdy to nevyzeralo na veľký úder do hlavy, aj tak som ju stále sledovala a vypadá to, že je všetko v poriadku...no ale aj tak, julinka - ten jej anjelik strážny má pri nej fakt čo robiť!

jani2
14. dub 2010

..a keď sme ešte pri tej ekonomickej situácii, tak na Slovensku sa rodičovské zvyšovalo od Nového roku zo 4 700 Sk na ca. 8 tisíc......no ale len do 2 rokov dieťaťa, nás to tesne obišlo 😖 ...takže pomalinky sa to lepší aj tu 😉