Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

fiallinka
autor
14. dub 2010

Jani, a dál to netušíš - budou to ty holky, tentokrát? Jinak Ondrášek byl taky ten větší, oni ti malí prďolové se nezdají 🙂.

A řeknu ti, Juráš taky někam pořád padá, občas mi sebere něco jako nůž...no jsem na infarkt.... ale pokud ho budu každou vteřinu hlídat, nic neudělám (no, i tak moc neudělám 🙂)...

Jani, a nezměnila jsi značku pracího prášku, nezavedla novou potravinu nebo tak něco? Jinak Janka žádné alergie nemá?

jani2
14. dub 2010

..no teda ja len pridávam a pridávam 😉
Fialinka - aj u mňa je priorita teraz deti, tiež ako som na materskej nehrozia žiadne dovolenky, žiadne veľké nakupovanie handričiek pre mňa či pre manžela a o dorábkach na záhrade či okolí domu už ani nehovorím...proste žijeme tak nejak od výplaty k výplate, a bohužiaľ teraz nič neušetríme....ale nevadí mi to, viem, že až sa raz vrátim do práce, tak zas budeme žiť trošku na vyššej nohe 😉 ...ale kľudne by som sa ešte nejaké ďalšie 3 roky uskromnila 😉

beeba
14. dub 2010

Jani, Janka je pěkný čísílko, ale je to o strach, neustále dětičky hlídat, ale co se dá dělat... 🙂 ☹

jani2
14. dub 2010

fial - jedno dievčatko tam podľa mňa určite bude a možno aj dve...ale skôr to bude párik! 😉
...nuž žiadne iné alergie som u Janky nikdy nepostrehla....tiež som teraz uvažovala nad nejakou zeleninou, ale už druhý týždeň jej nedávam skoro žiadnu a prechádza to veľmi pomaly....tiež som už všetky jej veci oprala ešte raz v Lovele....no neviem čo zaberá ale ustupuje to...ale ako píšem - pomaly 😒 Fakt neviem z čoho to mohla mať, vyrašilo jej to doslova zo dňa na deň - dosť rýchlo a prudko. Doktor vravel, že to musel byť silný toxín 😢
...a s tými úrazmi je to u Janky fakt des....je až moc živá a aj keď som pri nej, tak sa mnohokrát nedá pádom zabrániť...ona sa proste potkne o vlastné nohy, alebo mi doslova nabehne na moje koleno a ja ju mojím pohybom zvalím....minule sedela na veľkej stoličke pri stole a tak prudko sa odrazila rukami do stola, že sa stolička preklopila aj s ňou dozadu - bola by poriadne padla, ale našťastie som ju zachytila...no a toho by bolo na vyprávanie! Ja sa už celkom bojím tej škôlky, predsa len doma sa snažím ju mať stále na očiach ( i keď dnes to tak nevyzeralo 😒 ) , ale čo potom v škôlke....sa bojím, že budem mať samé telefonáty, ako a kde zas spadla! 😢

beeba
14. dub 2010

Holky s prachama je to všude stejný, my jsme se taky museli poté, co doběhla mateřská a začala chodit rodičovská (mám jí na 3 roky, nevím kdo by mi malou od 2 let hlídal) a manžel přijal jiné místo od ledna 2010 (takže 1 měsíc bez příjmu, 3 měsíce zkušební doba) značně uskrovnit. Mám teď peníze rozpočítaný a nesmím překročit limit. Jenomže do toho zasahují Erwiní školní aktivity, školní lyžák, lyžák o jarních prázdninách, škola v přírodě, akce sportovního šermu, teď IVF a jedna letní dovolená, 2 Erwiní tábory letní tábory a to tisíce lítají... Ale já to beru sportovně. Někdy mě štve, že si nemohu "dělat radost" jako v době kdy jsem chodila do práce a vydělávala slušný peníze, ale já naštěstí nejsem značková, takže jsem si třeba dneska koupila jeansy u naší milé Vietnamky, k tomu troje krásný gaťky a jedny boty u Bati (na ty jsem si ale šetřila od vánoc). Udělala jsem si takovou radost, že jsem si připadala po zbytek odpoledne jako velká dáma. Říkala jsem si, že mi botky budou slušet, až půjdu na kliniku. Už se mi to blíží, břicho mě fest pobolívá. Ach ten přemenstruační syndrom ☹

beeba
14. dub 2010

A Fiall, Janka píše, že plánuješ holčičku, to je pěkný, ale já nevím proč, já si typuji že to budou krásní dva kluci 🙂 Ne, dělám si srandu... A máte už nějaký jména?

fiallinka
autor
14. dub 2010

Holky, já taky uvažuju pozitivně a dnes jsem si koupila gatě, které můžu použít dost dlouho jako těhotenské - mají pružný pás 🙂

Beebo, já neplánuju nic, mně je to už jedno (minule jsem z kluků byla ale opravdu zděšená), jen že Jani už je několikátá, kdo holčičku předpovídá 🙂. Líbila se mi vždycky Karolína, ale kdoví, jak budu uvažovat teď - a hlavně mám strach o tom uvažovat reálně. A třeba Vojtíšek.... ale já fakt nevím...

beeba
14. dub 2010

Fiallinko, neboj, musíš do toho jít naplno a začít se s tím pomalu ztotožňovat 🙂 . Karolínka a Vojtíšek jsou krásný jména 🙂

lenkace
14. dub 2010

no ešte trošku k tej finančnej situácii, vidím že ste sa viaceré k tomu vyjadrili, je pravda že záleží aj od šťastia každého jednotlivca, my sme žili päť rokov v Plzni a teraz po návrate domov to bol pekný pád ale je to tou krízou nás postihuje už dva roky nieje tu dosť práce na ten odbor ktorý má práve manžel ale aj napriek tomu chceme ísť do dalšieho mimča, roky utekajú a peniaze budú hlavne že detičky budú vyrastať, tiež sa uskromníme je nám to prednejšie ako nejaký komfort kebyže to tak nieje tak zostaneme žiť v Čechách žilo sa tam omnoho ľahšie aj strava bola lacnejšia k neporovnaniu, manžel mi to dodnes vyčíta že načo sme sa sem vracali, ale ja som sa chcela vrátiť za babičkami, sestrou a neterami a neľutujem je mi prednejšia rodina ako peniaze do tých sa snád dostaneme časom, no a aj tie ceny ivf sú tu dvojnásobné v ČR sme platili cakomprásk 17 000ČK a tu písali ženy že ich to vyšlo 40 000SK a to nepočítam čo prevozíme na cestu do Blavy, má tu niekto z vás skúsenosti s ivf v Bratislave na Záhradníckej 42?

fiallinka...to mi je fakt ľúto čo sa ti stalo nechcem si to ani predstaviť nieto ešte zažiť ale človek si nevyberie a musí sa so všetkým nejako vyrovnať je to strašne nespravodlivé a ak sa môžem spýtať to Jurášek pochádza z tých dvojičiek?díky

beeba...díky za privítanie, chystáme sa do tej Bratislavy ako som už písala, práve teraz v piatok tam ideme prvý krát a tá naša copana sa volá Nikol

chiwule
14. dub 2010

ahoj holky, tak jsem si byla vyčistit hlavu s kámoškama 😉 fakt nevím, co si o tom myslet. V podbřišku mě bolí jak na menzes, prsa se mi nalejvají jak před menzes, ale ta mrcha nikde. My se teda s manžou nijak nehlídáme ani neomezujeme ani extra nesnažíme - vždyť Anetku máme z IVF, tak nebyl důvod 😅
Testík jsem si samozřejmě hned koupila a udělala, jenže v té naší pidi lékárně měli jen nějaký noname a ještě jsem ho dělala v průběhu dne, takže logicky nic neukázal - teda, jen tu kontrolní čárku... A taky prej u normálního těhu je nutný testovat nejdříve 7 den po vynechání mrchy, jsem koukala jak blázen, to jsem nevěděla. Při IVF jsem testovala přesně v den očekávané mrchy a byly tam //. Je teda pravda, že z dvojčátek, ale stejně... No takže pokud se zítra dostanu do velké lékárny, tak koupím mamatest a nejdříve v pátek ráno budu testovat. Musíte to se mnou vydržet 😎 Je to 50:50, buď těhu nebo mrcha, nic mezi tím 😵

ejviska
15. dub 2010

Fialli, to je bomba!! Tak at je vse OK preju!
Cepecek, taky super zpravy.
Lenko, Moravske Lieskove, to ani neni na |Slovensku, ne? ;) My jsme z Uherskeho Hradiste a babicka bydlela tam u vas nekde.My jsme tam jezdili na chalupu, ale uz si to nepamatuju, to jsem byla mala.

Chiwule, tak at to vyjde!! Jsem zvedava! Kazdy mesic jedna mamina 🙂

evaav
15. dub 2010

Dobré ránko všem.
Fiali,Čepečku super to je fajn,že to tak pěkně dopadlo.
No a u nás konečně dnes dorazila mrcha tak zítra ráno do Sanusu na vše vyšetření a už se to snad konečně pohne k tomu vytouženému miminku.Sice je to ještě pořád kus cesty,ale alespon malí krůček už bude 🙂
Já ted moc nepsala asi před příchodem mrchy jsem neměla nejlepší náladu tak jsem to tu jen pročítala a prosila at mě taky potká štěstíčko mě bude bohetě stačit jedno miminečko a budu nejštastnější člověk pod sluncem.
Tak pěkný den

chiwule
15. dub 2010

eviku, neboj, určitě se povede, dřív nebo později to dobře dopadne 😉 krůček za krůčkem a za chvíli jsme tam 😎

fiallinka
autor
15. dub 2010

Ejvis - ahoj, kde jste teď?

Lenka: ano, Jurášek je to druhé dvojče... a Jani2 se stalo skoro to samé, bohužel tu s dvojčaty moc dobré zkušenosti nemáme. Ale teď to bude jinak 🙂

Chiw, příznaky máš dobré 🙂, akorát kup radši nějakou citlivost 20, ten mamatest (to dvojbalení) je 50. Ono pokud nesleduješ ovulaci, může být na dvě čárky fakt brzo 🙂, mohla být později.. ale obecně většinou na testech píšou, že ode dne vynechání menstruace může být čárka vidět 🙂. Držím palce, bylo by to super!

chiwule
15. dub 2010

fial, ty umíš vždycky potěšit a podpořit, díky! Pomalu si začínám připouštět, že by to třeba fakt mohlo být těhu... jinak když budu testovat týden po ms tak by to měl i mamatest zvládnout v pohodě ne?
jo a jak jste tu popisovaly ty příznaky 😵 😉 tlak v podbříšku se stěhuje z pravé strany víc k prostředku dolní části pupíku a začínám mít pocit, jako kdyby mě tam někdo škrábal nebo okusoval 😅 prostě takový dloubání nebo jak to nazvat 😅 ale nebolí mě celkově celý podbřišek ani dolní část vnitřku jako když má přijít mrcha, takže třeba to fakt bude ono 😨

chiwule
15. dub 2010

a ještě vám povím jak začínám blbnout - jsem si udělala orientační výpočet datumu porodu a vyšlo mi krásné číslo 21.12 😎

fiallinka
autor
15. dub 2010

chiw: no jestli se ti chce čekat... nebo netušíš, kdy by mohlo dojít k případnému početí 🙂?

septim
15. dub 2010

omlouvam se ze vam sem lezu ale chtela jsem pogratulovat fiallince chodila jsem s vami na dvojcata, je super ze vse se dari jak ma moc vam drzim palecky. A taky chiwuli ze drzim moc palce a snad to dopadne zakladala jsi myslim tenkrat dvojcata a myslim ze jsme to meli stejne a z Pronatalu. 😉

ejviska
15. dub 2010

Fialli, jsme porad v Thajsku, na Ko LAntha, ale zitra odjizdime na Ko Samui. TAdy je to raj, poloprazdny hotel, strasne mily personal, bungalow na plazi, pro deti jak delane. Maly kousek do bazenu i restaurace, takze muzu nechat malou v bungalowu a jist klidne veceri a vse mam pod kontrolou.

lenkace
15. dub 2010

fiallinka...a ako je to s tebou tebe vkladali aj prvý krát aj teraz druhý krát dve embriá?

jani2...a tebe tiež vkladali dve embriá? a teraz si bola druhý krát na ivf? len sa chcem dostať do obrazu, dík

fiallinka
autor
15. dub 2010

septim, ahoj, napíšu ti IP 🙂

Lenkace: ano, vždy po dvou... první ivf nám vyšlo, pak KET nevyšel, teď ivf zas jo...

lenkace
15. dub 2010

takže vy ste mali zamrazené embriá a teraz pred ivf ste skúšali najskôr z tých zamrazených dobre to chápem? a to nevyšlo tak si musela podstúpiť druhé ivf

lenkace
15. dub 2010

a ešte sa spýtam tak sprosto prečo ste si dali aj druhý krát vložiť dve, nemyslím to v zlom len ja sa budem musieť tiež rozhodnúť či pre jedno alebo zasa dve aj ked to záleží od okolností, možno budeme mať ten istý prípad ako v prvom raze že nebudeme mať tak silné embriá na zamrazenie tak nám doporučia radšej dve aby sa aspon jedno ujalo ale kebyže si môžem vybrať radšej idem do jedného, ja sa tých dvojičiek trošku bojím asi preto že nemám nato manžela ktorý by to zvládol už pri jednom kriku mu vlasy stáli dupkom a nieje ani ten typ aby mi vedel v tom pomôcť, všetko by som si musela robiť asi sama, možno by ho to potom donútilo neviem si to predstaviť, aj ked som mu včera o vás hovorila že tu čakáte väčšinou dvojičky tak len očami gúlal

katy2
15. dub 2010

Ahojte 🙂
Davno som tu nebola a vidim, ze je to poriadne plodna tema 😵 😵 Vsetkym tehulkam gratulujem....
Ja sa na KET chystam koncom maja.... Dufam, ze to vyjde....

fiallinka
autor
15. dub 2010

katy2, tak to musíš chodit častěji, taky to frčí 🙂, a budeme držet palce...

Lenka, musela by sis přečíst naši diskuzi pozpátku, tam jsme se o počtu vložených embryí dost bavili. U mně to je jednoduchá kalkulace - průměrně je to tak, že při vkladu dvou embryí je úspěšnost cca 50%, při vkladu jednoho cca 30%... a to nemluvím o srdeční akci, tam je to ještě horší, taky nepočítám počet potratů, těch je taky kolem 15%...

Pro mne dvojčata nejsou problém z žádných jiných důvodů než zdravotních. Jani ti k tomu napíše svoje, ta to má zas jinak.

A zajimalo by mne holky, co je to s tím Jurim - včera už byl téměř ok, jen jednou za den řidší hovník... a dnes ráno vyblil zas mlíko, a teď asi 4x průjem...ale je čilý, teplotu nemá, dokonce dnes snědl už i dietní oběd, něco pije - tak se mi k MUDrovi nechce, co myslíte? Ale začalo to už v pondělí...

beeba
15. dub 2010

Fiall, u nás to začalo v pondělí pozdě odpoledne a skončilo v pátek, přes víkend byla ještě Terka unavená, od pondělí je zase ve své kůži

lenkace
15. dub 2010

ked bude čas užaj idem nato lebo toto ma zaujíma aby som nabrala nejaké vaše skúsenosti, díky

beeba
15. dub 2010

Fiallinko, když jsi teď stimulovala, co jsi ještě měla krom puregonu?

krupice
15. dub 2010

Ahoj holky, už jsem vás dočetla navečer, napsala jsem i hooodně dlouhý komentář, ale Peťula ho jedním zmáčknutím klávesy ESC vymazal těsně před odesláním...takže stručně...
celý den jsme zase měli "napilno". Dopoledne plavání+hernička, pak doma jen oběd a spinkání a už jsme jeli na návštěvu 🙂.

Chiv, to by bylo super, kdyby to takhle hezky vyšlo přirozeně - moooc držím palce!

Jinak Vás všechny mooc zdravím, držím palce marodům, ať je všem brzy lépe. Jdu dohánět domácí práce...

fiallinka
autor
15. dub 2010

Beebo - nic, jen pak ten orgalutran a pregnyl...

Holky, já už jsem týden zavřená doma a už mi hrabe 🙂, s výjimkou středečního Zlína...