Chystá se někdo na IVF v září-říjnu? přidejte se.

jaruska111
26. črc 2011

Kdo se chystá na IVF na podzim na ZÁŘÍ A ŘÍJEN. Najdu někoho?

petrajda
9. zář 2011

katko - děkuju

katka1311
9. zář 2011

@petrajda 🙂 budeš mít dlouhý protokol?Tady se vyptávám asi každého jak to probíhá 😀

mufinka26
9. zář 2011

@petrajda ahojky vítám tě mezi náma 😀

mufinka26
9. zář 2011

holky já mám tak nateklý nožky ☹ a to stojím na místě teprve krásných devět hodin 😅 no do devíti ještě hafo hodin, to bude prýma až si sednu do auta, to už se z něj ani nehnu 😅 ještě dva dny to nějak budu muset přežít no 😒

petrajda
9. zář 2011

katka - hele poprvé jsem měla klasika krátký. Takže vím jen takové schrnutí. 19-22 den cyklu ti píchnou injekci decapeptylu (vyřaděj ti provozu vaječníky)a za 14 dní jdeš na utz,kde na základě toho co tam zjistěj ti udělaj stimulační plán,kde stimuluješ už léky,jakými při krátkém.Nevím zda už jsi ńěkdy byla na ivf,tak se dyžtak omlouvám.
Já to mám tak 22 den Decapeptyl, za 14 dní utz, následovat bude stimulace Merionalem-dávky dle toho kolik budu potřebovat,ale obvykle prej jsou potřeba vyšší dávky.Já teda poprvé měla vyšší dávky i Gonalu, mám nízké FSH, a od prvního dne stimulky budu brát Pentomer a Predmison. U dlouhého protokolu ti růst folíků musej nahodit uměle hormonama,jinak se ti nevytvořej,protože Decapeptyl ti vlastně způsobí takovej umělej přechod.U krátkého protokolu se ti folíci tvoří sami a hormonama podpořej jen množství.

petrajda
9. zář 2011

mufinka - děkuju za přivítání

mufinka26
9. zář 2011

@petrajda neni zač, a kdyže to začneš stymulovat? asi si to sem už psala 😅

vannilie
9. zář 2011

ahoj slunicka 🙂

mufinka26
9. zář 2011

@vannilie ahoooooj 😀 jak se dneska vede?

petrajda
9. zář 2011

mufinka já jdu na utz po decapetylu až 19.9, takže dle toho co na mě,tedy ve mě 🙂 uviděj,tak pak...takže zatím netuším,ale punkce a Et by měli bý zřejmě koncem září. Budem mít PICSI.

katka1311
9. zář 2011

@mufinka26 umím si to představit taky tak pracuji 😖
@petrajda Jj byla jsem už na 1IVF a měla jsem krátký protokol,teď teda na 2IVF mi doporučuje dr.dlouhý protokol.Proto se ptám. 😉

katka1311
9. zář 2011

@vannilie ahoj 🙂

vannilie
9. zář 2011

@mufinka26 jde to a co ty

vannilie
9. zář 2011

@katka1311 ahojky 😉

mufinka26
9. zář 2011

@petrajda aha tak to jo, to já v tý době, kdy ty půjdeš na UZ budu testíkovat 🙂
@katka1311 už by to zase chtělo dovolenou 😀 s kamarádem utrogestanem je to v práci dopcela sranda, když si ho zavedu, tak sem jak vygumovaná 😀 😀 a strašně unavená, na mě musí být pohled, asnad se mě ty děti moc nebojíí 😀 😀

mufinka26
9. zář 2011

@vannilie už se vidím holka doma v pelíšku z nohama hore 😀 😀 😀

vannilie
9. zář 2011

@mufinka26 jo to verim

vannilie
9. zář 2011

@petrajda ahojky vitam te

mufinka26
9. zář 2011

😀 @vannilie ale zase, at si boban pěkně zvyká, do práce bych chtěla chodit pak co nejdéle, tada, jestly se to povede 😅 😀

petrajda
9. zář 2011

mufinka - no tak paráda..to budou dvě kolejnice
Utogestan beru,holky, po několikáté,ale nikdy tyhle příznaky nemám, jako ospalost a podobně. tedy ospalost ano,ale to mám i bez utroše 🙂
vannile - děkuji 😵

mufinka26
9. zář 2011

@petrajda já už ho beru cca 5let ☹ a až ted vždycky po transféru mám tu únavu, no možná to dělá i ten estrofem a počasí 😅 😅

petrajda
9. zář 2011

mufinka - počasí a taky psychika. Po té injekci mi taky říkali,že budu mít návaly, bolení břicha a nevím co ještě,ale nic z toho se nekoná. Návaly jsem trochu měla,ale to bylo spíš z dusna a jedinou změnu ,kterou jsem zaznamenala je změna váhy směrem nahoru 😀 .

mufinka26
9. zář 2011

@petrajda já měla krátkej a návaly po injekcích sem měla zdatný... jinak váhový přírůstek snad radši ani nekomentuji 😀 😀 😀 a ta váha se my zvedá i při stymulce na KET 😀 ale to asi stymulkou nebude 😀 😀 😀

mpetula
9. zář 2011

Ahoj holky, doufám že nevadí, že vám sem takhle lezu. S manžele se snažíme o mimčo (mám za sebou dva MA) a teď jsme měli ještě takovej ,,poslední" měsíc co jsme se snažili ,,normálně" 🙂 V červenci jsme byla na laparce a profuku vejcovodů, ale bohužel to nezabralo no a v ponělí se budu objednávat k lékaři co jezdí k nám do nemocnice z caru - mám i doporučení od mého dr.
Holky, chtěla jsem se zeptat, vím že je to asi individuální, ale přeci... jak dlouho trvalo, když jste začali chodit do caru, než se začalo opravdu něco dít? A taky co ta první návštěva, nevím na co se mám připravit - jako že to bude asi spousta otázek a tak, ne? 😅 Děkuji 🙂

galigula
9. zář 2011

Ahoj holky, delsi dobu jsem tu nebyla, meli jsme neschopny pocitac, tak se omlouva, ze budu psat asi mimo msu, nebot vas docitat, to by bylo na den 🙂

@mufinka26 Ahoj, tak jak jsi na tom s testovanim? Me uz svrbi ruka, i kdyz to je teprve 5 dnu a tojem si rikala, ze minimalne az 10. den 🙂 Pro jistotu jsem si byla dnes uz pro testiky, vzala jsem radsi dve baleni 😀 Jsem magor... Ale stejne si myslim, ze to nevyjde. Pri Jirikovi jsem to vedela uz tak treti den, rezalo me v podbrisku a proste jsem to tak nejak citila,ted citim prd a uz vubec ne bolesti, takze se s tim pomalu smiruji ☹ A mas muj obdiv, ze jdes do prace a navic stat cely den na nohou, smekam!

petrajda
9. zář 2011

mpetula - já jsem loni v červenci byla poprvé na konzultaci, srpen první iui, září hysterskopie a říjen druhé iui. Ivf jsem měla leden-únor letošního roku. ono to je opravdu individuální, záleží i na diagnoze a objednacích termínek v jednotlivých carech bych řekla.

galigula
9. zář 2011

@mpetula Ahoj, no u nas to bylo tak, ze jsme se objednali, coz byla nejdelsi etapa, cekacka byla snad 4 mesice, pak uz to slo docela rychle. Ale u nas to bylo tim, ze ja jsem zdrava a manzel blby spermiogram, takze tam byla pricina jasna a trvalo to asi 2 mesice, prvni mesic me sledovali jak a co funguje a druhy uz jsem stimulovala 🙂 Drzim palce, at se u vas co nejdrive neco deje, protoze to cekani je nejhorsi....

mufinka26
9. zář 2011

@galigula no mě strašně svrbí ruka, normálně bych snad už testila, ale vím, že je to moc brzy a byla bych strašně sklamaná 🙂 no já jediný co nasobě pocituji tak my dva dny docela vadí jízda autema a busem, ale to spíš připisuji těm hormonům co do sebe cpu 🙂 jinak mě vždycky bříško bolí a ted nic, až se divím 🙂 něco je jinak, no uvidíme, zatím je to předčasné řešit 🙂 🙂 ono v tý práci to docela ujde, sme super kolektiv, takže přijdu na jiný myšlenky, jenom ty nohy a ty záda... bolí moc ☹ ale to je tím, že jsem dneska na kase a musím stát 12hod. na místě 😉

galigula
9. zář 2011

@mufinka26 no ja jako spoleham na tebe, ze si rikam, ze kdyz ne ty, tak ani ja ne 😀 takze jdu ty testy nekam hoooodne hluboko schovat 🙂

mufinka26
9. zář 2011

@galigula schovej a vytáhneme je až příští týden 🙂 já mám nutkání nejlépe ve středu testíkovat 😅