Clostilbegyt - úspěšnost a rizika? Prosím o zkušenosti

strawberr
4. zář 2015

Ahoj snažilky a maminky,
V tomto jsem prakticky nováček, nějak jsem ani nepočítala s tím, že by došlo i nam mne. Dle všeho jsem naprosto zdravá, první těhotenství bylo naprosto bez problémů, následně jsem do 2 let kojila. MS pravidelně od 1 roku po porodu, ovu průběžně. Duben/květen jsem otěhotněla, ale nedopadlo to. Od té doby žádná ovu. Po ztrátě miminka jsem byla u MUDr pro svůj dobrý pocit, domluvily jsme se na bylinkách a sledování cyklu. Bohužel doteď žádná ovu, ani podle UTZ se nechystá. Vyfasovala jsem Clostil... a trochu se toho bojím. Mnohočetného těhotenství se nebojím, spíš naopak - že vajíčka budou, ale nepovede se ani jedno... a pak případných vedlejších účinků a možných rizik... Prosím, jaké máte zkušenosti? Co to s vámi udělalo? A pomohlo?

konik28
4. zář 2015

Ahoj prvni cyklus se nepovedl,druhy zadne vajicka nedozrali a treti uz se zadaril,jsem 39 tyden😀

strawberr
autor
4. zář 2015

@konik28 Děkuji 🙂 a nějaké nepříjemné vedlejší účinky při používání? 🙂 nám by se hodilo, kdyby se povedlo listopad/prosinec 😀 narodila/y by se v červnu a já stihla i promoce koncem června 🙂 Le samozřejmě aby se povedlo zdravé mimi... 🙂

strawberr
autor
4. zář 2015

Právě se bojím, že teď se nepovede a já zbytečně přijdu o několik vajíček ☹ dle utz mi jich přišlo málo ☹

thalia
4. zář 2015

Tři měsíce se mi zdá málo po neúspěchu, dala bych víc času přirozenému průběhu a bylinkám, ty snad nemohly ještě ani zabrat. Jinak já měla clostík 2x po třech měsících a bez úspěchu. Ovulaci sleduješ jak? Měřením BT?

strawberr
autor
5. zář 2015

@thalia pila jsem kontryhel s občasnými přestávkami skoro rok. Pak jsem ještě měla nějakou sypanou bylinkovou směs, ale nic to se mnou neudělalo.
Ovu jsem sledovala podle BT, ovu testů, čípku i hlenu. Ale nejpřesnější bylo vždycky píchání v boku. Jenže tyto všechny údaje se sešly jen málokdy.
Já jsem to moc neřešila, říkala jsem si, že je ještě čas, aby se to srovnalo, ale pak přišel ten květnový nezdar. Následně jsem se po MS objednala k MUDr na kontrolu, jestli je všechno ok. Vyzpovídala mne, v dalším cyklu jsem šla na utz kontrolu ovulace a chtěla vidět ty moje zápisky. Nelíbilo se jí, že z tolika záznamů jsem měla ovulaci jen přelom listopad/prosinec (22DC), leden (23Dc) a v březnu sice jeden skoro pozitivní ovu test byl, ale nějak to nešlo ani s BT a ani pichání nebylo.... cyklus mám 28 dní. Akorát ta květnová byla ok (17DC).

strawberr
autor
5. zář 2015

@thalia taky mne překvapilo, že mi dala clostil tak brzy, očekávala jsem, že zkusíme ještě něco dalšího, ale hned po utz v 10dc mi řekla, že se opět nic nechystá, tak dáme clostil a prijdu zase na utz a pak mi dá něco dalšího...

Hlavně se tedy obávám zbytečného plýtvání s foliky ☹ . A že mi po tym bude zle... ☹

thalia
5. zář 2015

Tak vždy se nemusí sejít všechny příznaky, řekla bych, že nejspolehlivější je při správném měření BT. Asi bych ještě zkusila aspoň tři měsíce něco jiného z bylinek, jeřáb ptačí (ten jsem užívala teď při snaze o druhé), drnek, taky jsem kdysi četla dobré zkušenosti s přípravkem FEM+. Jinak ten clostil ale rozhodně pod dozorem dr, jestli to něco dělá, protože pokud to nezabere během 3 měsíců, je zbytečné to brát dál.
Ještě se dívám, že máš docela dost krátkou luteální fázi, na to bych zkusila pyridoxin 4 tbl denně dlouhodobě. A při clostíku by po ovulaci bylo asi dobrý brát třeba duphaston, ať je čas na uhnizdění (já ho tehdy brala 19-26 dc).

Ještě čtu tu novou zprávu, přijde mi, že z jednoho utz 10 dc něco soudit je brzo, když jsi ovu měla často až 22 dc.

strawberr
autor
5. zář 2015

@thalia taky jsem říkala, ale prý tam není ani náznak, že by se něco dělo. A je fakt, že BT taky nic ☹ zatím... u toho clostilu mi řekla, že jakmile dostanu MS, tak jí zavolám a domluvíme si termín kontrol a od 3dc do 7dc budu brát 1 ráno a 1 večer. A podle těch termínů budu docházet na utz a kontroly, jak to snáším. A pak podle výsledků mi dá něco, co by mělo podpořit uhnízdění a udržení, ale co přesněji neřekla. Tak uvidíme... každopádně prý pokud nebude tělo mít snahu reagovat, tak se poradíme na něco jiného.
Ještě jsem se s MUDr zase domluvila, že začnu pravidelně plavat a snad to půjde 🙂 ( u prvního snažení bylo po necelých 2m zaděláno 🙂 )

thalia
5. zář 2015

Plavání je dobrá terapie 🙂, na všechno, mně se bohužel pravidelně nedaří chodit, teď zas budu kojit, tak uvidíme tak za rok, už to mám snazší s hlídáním, snad to půjde líp.
Po té ovu ti dá asi ten duphaston nebo utrogestan, to dávají nejčastěji. Je dobře, že chce vše kontrolovat, můj na to kašlal a já si bohužel sama tehdy dostatečně nenačetla, takže jsem to v podstatě brala naslepo. Tak ti přeju, aby clostil zabral a aby to vyšlo, hlavně nezanedbávat snahu i další měsíce po vysazení, kdyby to nevyšlo hned, ono se to může povest se zpožděním. Já teď místo clostilu zkoušela na podporu ovu soju tři měsíce a zadařilo se až druhý cyklus po vysazení. Ovu jsem sledovala testy, všechny měsíce mi vycházely pozitivní, takže zbývalo se včas posnažit a pak jen doufat. I když teda jsem samozřejmě otěhotněla v cyklu, kdy jsem si byla jistá, že jsme ovu propásli 🙂 a ještě jsem to normálně dostala, takže to stejně bylo překvapení 🙂.

didlinka33
5. zář 2015

Já clostyl brala 3 cykly, pak pauza, pak další cyklus..a výsledek? ovu nikde a nakonec mi udělal cystu,což si přečteš i v příbalovém letáku,že je může způsobit..
Jinak se nesmí brát déle než 3 cykly za sebou, tak bacha na to..
Já ho mám kvůli tý cystě zakázaný...

strawberr
autor
5. zář 2015

@thalia ja jsem si naplanovala nedelni kurz, kdy nejsem ve skole a muze hlidat na 2h chlap nebo babicka 🙂 mela jsem to jako radu uz driv, ze se mam venova i sama sobe a ne jen zit pro peci o syna, nemocneho chlapa, domacnost a skolu (a ta mne demoluje fest :( ) a plavani je pro mne vzdy chvile, kdy nemyslim na nic, jen jak spravne dychat 🙂 a svet je pak hned lepsi 🙂
moje mudr je skvela. Povedla se mi vybrat na prvni pokus O🙂 je velice pecliva a radeji si pacientku pozve 4x nez neco zanedbat 🙂 . Mam ji moc rada, snazi se kazdemu dat maximum 🙂

strawberr
autor
5. zář 2015

@didlinka33 toho se prave bojim, nikdy jsem zadne problemy nemela... ale mudr rikala, zr by se to davalo jen 3 m, pak pauza a pak asi neco uplne jineho.... doufam, ze to probehne pohode a jediny nasledek bude jarni/letni pobyt v porodnici 🙂

didlinka33
5. zář 2015

@strawberr v to tady doufáme asi všichni..i když já už v to moc nevěřím..Ale nechtěla jsem tě strašit,tobě třeba pomůže 🙂Jen ses ptala i na negativní příklady, tak jsem ti to napsala 🙂

strawberr
autor
5. zář 2015

@didlinka33 však ono je potřeba znát i reálné negativní vlivy... leták je jen leták.... 🙂 a držím palce, ať se povede i vam 🙂

konik28
5. zář 2015

Me ho nasadil po roku a ctvrt prirozeneho zkoušeni,vedlejsi ucinky vubec zadne.,bala jsem se pribirani ,moznost vicecetneho otehotneni a vubec nic.Ale je fakt ze po trech mesicich neuspechu se mi to zda fakt hodne brzo,preci jenom to jsou hormony.

petanevesta
5. zář 2015

já ho bralav r. 2012 dva měsíce, první měsíc nepůsobil(1prášek denně), pak mi zvýšili dávku na dva denně, udělali se dva folikuly, ale neotěhotněla jsem a třetí cyklus jsem ho nebrala, udělal se mi sám jeden folikul a z toho máme dcerku 🙂
nyní ho beru znovu, mám za sebou první cyklus s ním - dva prášky denně a vedlejší účinek bylo šílené motání hlavy v noci po 4 dnech užívání...byla jsem ve čtvrtek na inseminaci, tak doufám, že to vyjde,abych Clostil nemusela znova brát :-/ jinak po ovulaci mi dali na zavádění Utrogestan 😉

strawberr
autor
6. zář 2015

@petanevesta mne docela zarazilo, že mi rovnou nasadila takovou "radikální" léčbu - clostil jsem očekávala až tak za čtvrt roku, když stále žádný výsledek nebude... a rovnou mi dala 2 prášky denně... (i v příbalovém letáku píší zprvu 1x denně) . tak snad s tím nebudu moc trpět. 🙂 bohužel počítám s tím, že něco z toho přijde (i u paralenu od dětství trošku trpím ☹ )
držím vám pěsti, ať se podaří 🙂 (a třeba i chlapeček, ať máte pár 🙂 )

strawberr
autor
6. zář 2015

@petanevesta
@konik28
@didlinka33
Holky, jaký jste měly "režim" užívání clostylu? Mě napsala 3.-7.DC a v letáku píší od 5.DC

petanevesta
6. zář 2015

To jo,mohla ti zkusit dat 1 denne,kazdej na to reaguje jinak..svagrove se udelaly hned po prvnim cyklu 2cysty a bere ted nejaky Tamoxifen 🙂
Jo chlapecka bych rada,i kdyz nejak mam tuseni,ze u nas budou spis holky 🙂

petanevesta
6. zář 2015

@strawberr jako ty,mela jsem 3.-7.dc a diky tomu jsem snad poprve mela ovulaci 16dc..ja ji mivala vzdy nejdriv 20dc a dal 😉

alcar
6. zář 2015

U me zabral uz prvni cyklus, kdy jsem mela 1 folikul. U druheho jsem mela tri a zadarilo se. 🙂 K tomu jsem mela i Pregnyl. Davkovani jsem mela 3.-7. den cyklu tusim jednu tabletu denne. Ja mela akorat navaly horka a strasne bolestivou ovulaci, kdy jsem si nemohla pomalu ani sednout. Jinak vse ok. Manzelka meho bratrance ale mela po Clostilu (kdy otehotnela) sileny OHSS, doslo u ni k selhani jater a skoncila na JIP, nakonec doslova utekla hrobnikovi z lopaty. Takze u kazdeho reakce proste jina. U uzivani je opravdu velmi dulezite chodit na folikulometrii a idealne tu lecbu doplnit Pregnylem na vyvolani ovu. Nekdo ma k tomu jeste i Utrogestan na udrzeni embrya a oddaleni ms.

lenca79
6. zář 2015

u mě dvojčata 🙂

strawberr
autor
6. zář 2015

@lenca79 jedno nebo dvouvaječná? 🙂

strawberr
autor
6. zář 2015

@petanevesta já právě dávala doktrce svoje záznamy ovu - když už přišla, tak taky kolem 20DC, ale klidně i později, přičemž cyklus jen 28dní, takže mimčo nemělo moc šancí ☹ (akorát ten květnový byl 16.dc a povedlo se, ale nedopadlo to ☹ ). Tak snad clostil pomůže srovnat ovu, aby mělo mimčo šanci (a třeba i holčička/holčičky pro nás bude/budou 🙂 )

lenca79
6. zář 2015

dvou už jim je 7 let 🙂

petanevesta
6. zář 2015

@strawberr ja mela od ledna ovulku jen jednou,jinak anovulacni cykly silene dlouhy..z prirodnich preparatu mi nezabrala Sarapis soja ani Gynex,tak Clostil beru jako spasu i a jeho plusy a minusy :D

sandi777
6. zář 2015

Máme prcka po prvním kole 😉 a žádné nežádoucí účinky, diagnostikovana anovulace bez zjevné příčiny . 2 tablety 3-7 DC 😉 takže za mě super

didlinka33
7. zář 2015

@strawberr já brala od DC 1-0-0 první měsíc, další dva pak dávku 1-0-1...
ale pak v caru my ten čtvrtý cyklus ho napsala už od 3DC,takže je to možný 🙂

strawberr
autor
7. zář 2015

@sandi777 dekuji 🙂 at se vam dari 🙂
@petanevesta ja s tim pocitala uz kdysi, ze u mne bude tehotenstvi zazrak... a mozna i vysledek ivf... . no, tim spis se mi podlomilo sebevedomi, kdyz jsem se dozvedela, ze znami cekaji dalsi dite (paradoxne nikdo z toho neni nadseny, protoze ona neni schopma se postarat o prvni dite, furt ji prekazi a leze na nervy... a na makajiciho manzela usila takovou boudu) a jako bonus se ted bojim, ze se hned povede a v rodine bude obdobny vyraz odporu (postarat se umim, i kdyz studuji, ale M je dlouhodobe na PN :( )

strawberr
autor
7. zář 2015

@didlinka33 jak vidim, co doktor, to nazor 🙂 hlavne aby byly vysledky 🙂