CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

kikina9
21. led 2012

@ruda Máš úplnou pravdu, taky mě to s těma vycházkama docela štve, ale co se dá dělat. Já plánuju jít IVF teď na jaro, a pokud to vyjde a otěhotním, tak si neumím představit být celé léto zavřená doma, nehledě na to, že už mám starší dcerku, a tu taky doma držet nemůžu 😒
A chodit do práce si netroufnu, mám za sebou již 2 neúspěšná IVF, takže bych opravdu byla šťastná, kdyby to vyšlo, a práci bych už neriskovala. Po minulém IVF jsem chodila do práce, a potratila jsem. Možná bych potratila i kdybych byla doma,to se už nedozvím, ale do dneška si to vyčítám ☹

z4401
22. led 2012

@kikina9 Ahojky, jo jo už jsem si tu vyhlášku četla. Tudíž jsem rozhodnutá, že raději budu chodit do práce, než být tak omezovaná!!!!!!!!!
Jinak já s darovanýma vajíčkama zkušenost bohužel nemám, ani niho neznám :( tudiž neporadím, je mě líto

z4401
22. led 2012

@hanny83 Tak to je fakt naprd, to bych nemohla ani vozit dceru do skolky :( desny ten novy zakon. Ale co nadelame ze. Kdyz to nekteri zneuzivaly tak at za to ted platime vsichni!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :(

hanny83
22. led 2012

@z4401 Dřív dávali od 8 do 20, ale teď už je to bohužel tak, jak to je...

fiallinka
22. led 2012

@kikina9 vím je o své kamarádce, s darovanýma jí to vyšlo na poprvé...

z4401
23. led 2012

@hanny83 je to fakt blbé, já před 3 roky měla hned od začátku stimulace neomezené vycházky a teď to ubli :(((( Ale neva, aspon pujdu do prace a bude nejaka kacka navic

ruda
25. únor 2012

sem nikdo nechodí?

fiallinka
27. únor 2012

@ruda je to divné, že? 🙂 Jenom staré páky ze zvyku..

ruda
28. únor 2012

@fiallinka hmmm, možná je založeno jiné téma...

fiallinka
28. únor 2012

@ruda myslím, že ani ne, spíš jsou všichni na e-miminu, tam je taky podobné téma, nebo lidi vlezli do jiných diskuzí, ostatně tady to moc nikdy nefrčelo. Ale docela by mne zajímaly novinky z kopce...

ruda
28. únor 2012

@fiallinka máš pravdu, mě taky...a jedete na sraz, když nás pozvou?

ruda
28. únor 2012

@fiallinka a malého máš už ve školce? Jak se vede?

fiallinka
28. únor 2012

@ruda na srazu jsem ještě nebyla - nejdřív mi Jurča připadal malý, že si ty aktrakce neužije, a vloni jsme byli na celý víkend pryč... tak letos uvidíme, ale v létě pořád někde trajdáme, teď opravujeme chalupu, takže vždycky se najde něco "důležitějšího" 🙂

No a Jurča chodí od září do školky, je tam spokojený a já tím pádem taky, protože ten klid je k nezaplacení, on je jinak dost náročný 🙂. Kája je v tomhle fakt lepší, hlavně se už teď aspoň na chvíli dokáže zabavit sama, no prostě ženská 🙂. Takže si nestěžuju, naopak...jen ta "mateřská" dovolená mne ubíjí, nejradši bych to nějak nakombinovala s prací, ale to z více důvodů nejde... bohužel.

ruda
28. únor 2012

@fiallinka no se dvěma to je hukot, aspoň ta školka, že je. Já někdy v práci fakt odpočívám, není to pořá okola, to mě ubíjelo...tak třeba se tam potkáme, jak se to přiblíží, dáme si vět...opatrujte se

fiallinka
28. únor 2012

@ruda ty, já ti nevím, já mám pocit, že s Jurčou je to hukot pořádný, a že by byl i bez Káji skoro stejný - naopak oni si už občas i spolu zahrajou, tkaže je chvíle klidu a on má konečně někoho, s kým se zabaví, i když zatím jsou to jen ojedinělé světlé chvilky 🙂... nápor je to ze začátku, ale teď už super. Si říkám, že třetí dítě by možná znamenalo ještě víc klidu 🙂

ruda
28. únor 2012

teda na fotce jako andílci 😀 a letí to děsně!!!!!už si budou víc a víc hrát...

rendas
29. únor 2012

@ruda
@fiallinka
ahojky zdraví další stará páka 😉 já sem chodím často mrknout ale nikdo nikde a u mě stejně nic nového 😔 tak nepřispívám,pořád si říkám že sem napíšu až budu těhule ale jestli někdy budu to nevím 😒
na kopec jezdím ale už druhý rok jen dolů na gyndu....
mějte se 🙂

kikina9
29. únor 2012

Ahojky, moc lidiček sem opravdu nechodí. Já jedu na kopec v pátek, budu začínat minimální stimulaci, tak jsem zvědavá 😉 Ale bojím, bojím, aby z toho vůbec něco vzešlo, a nebyly to jen vyhozené peníze ☹
Už nějak přestávám věřit tomu, že se někdy dočkám //. Máte některá zkušenosti s minimálkou?

taknevim
29. únor 2012

@kikina9 ahoj já byla taky,hlavu vzhuru a žádné špatné myšlenky.taky sme nemohli otěhotnět ,chodili sme tam něco přes rok a museli sme na umělé opl.dokonce nám řekli,že těžko by se nám podařilo mít dítě bez pomoci.No a pomohli nám k Elišce.po 2 letech jsem měla problémy s antikoncepcí,šetřila jsem 3500 na tělísko,byla jsem bez antikoncepce jen 2 měsíce,dávali sme dozor a v červnu čekáme mimi,ani sme už nechtěli.Z vlastní zkušenosti říkám,největší problém je v hlavě 🙂

ruda
1. bře 2012

@rendas budeš, uvidíš a jáse na tomoooc těším
@kikina9 bohužel, já měla klasickou stimulku...a pak IVF? kolikáté?držím palce
@taknevim týýý jo taky si "jen" dáváme pozor a dnes se mi zdálo o // ,ale tak máme jen jedno, tak kdyby něco, žádná pohroma..jen ještě není v plánu...

taknevim
1. bře 2012

@ruda já to třetí neměla vuuuuuuuuubec v plánu,ale už si na tu myšlenku ,že bude zvykám 😀

ruda
1. bře 2012

@taknevim jo to není druhé,ale třetí???? tak to bych i taky musela zvyknout....téééda, mělo to tak být a dvě jsou po IVF?

kikina9
1. bře 2012

@ruda Ahojky, já mám za sebou již 2 IVF, při prvním nedošlo ani k ET, při druhém IVF jsem měla 4 vajíčka, nakonec jenom jedno schopné embryo, podařilo se mi otěhotnět, bohuže v 9.tt těhotenství z toho bylo zamlklé těhotenství☹
Já špatně reaguji na hormony, i po vysokých dávkách mám málo vajíček, tak Dr.Slováková radí zkusit ještě tu minimální stimulaci, je cenově výhodnější než klasické IVF, nevyčerpám si pokus na pojiš´tovnu, a výsledek prý může být u mě stejný jako u klasického IVF, tj. 1 - 4 vajíčka. Pokud nevyjde minimálka, tak je pro mě šance snad už jenom darované vajíčko. Je super, že je i tato možnost, ale pořád se nějak vnitřně nemůžu smířit s tím, že by dítě nebylo geneticky moje ☹ Navíc darované vajíčko vyjde zhruba na 50000,- a to s příspěvkem pojiš´tovny, je to hrozná pálka ☹
@taknevim asi to bylo překvápko, že i přes údajnou neplodnost čekáte neplánovaně třetí dítko, ale věřím, že se na miminko začneš brzy těšit a budeš za ně moc ráda 🙂 Já bych teď brala klidně i dvojčata, jenom aby dcerka nezůstala jedináček 😉

taknevim
1. bře 2012

@ruda nee první nečekaně ve 2 a když sme měli jedno tak sme chtěli i druhé.No nešlo to a po 4 letech sme to začli řešit klinikou crm ve zlíně.Nedám na ně dopustit,všichni úžasní.I to jednání super.2x inseminace a pak mi na genetice přišli na špatnou srážlivost krve,a na klinice ,že mi nedozrávají vajíčka,tak sme investovali do umělého a vyplatilo se vajíčka sme nadopovali,oplodnili uměle a je z ní 3letá Elinka.No a ted sme k tom přišli ani nevíme jak 😀 .Píchám si od zjištění těhu fraxiparin na srážení krve a jde to,píchala sem si to i u Elinky

taknevim
1. bře 2012

@kikina9 a bylas na genetice?třeba je problém někde jinde:mě kdyby tam neodeslali,tak nemáme Elču dotet,protože ta srážlivost by ji ohrozila a jinak by mi na to než na genetice nepřišli

kikina9
1. bře 2012

@taknevim ano, na genetice jsem byla, a všechno v pořádku. Doktor mi tam řekl, že když máme jedno zdravé dítko přirozeně, tak nevidí problém, proč by to nemělo jít i podruhé.
Ale mě zjistili v CRM nízké AMH, to znamená, že už mám málo vajíček, prý předčasné ovariální selhání 😖
To se bohužel léčit nedá ☹ I při vysokých dávkách hormonů je vajíček málo, ach jo.

ruda
1. bře 2012

@taknevim asi to tak mělo být, tak vás bude pět...
@kikina9 můžu se zeptat, kolik ti je let? něky se to hold stává, že už tělo tvoří málo vajíček...proto mám raěji v mražáčku a jsem za ně ráda

kikina9
1. bře 2012

@ruda Teď mi bylo 35 let, ale to předčasné ovariální selhání mi zjistili už v 32 letech ☹
Byl to pro mě docela šok, menstruace chodí pravidelně, ovulaci mám taky každý měsíc, tak mě nenapadlo, že bude problém tady....Ale prý i když ovulace je, tak vajíčka už nejsou moc kvalitní ☹ A navíc má manžel i špatný spermiogram, tak spoléhat na nějakou náhodu, že bych otěhotněla přirozeně, nemůžu 😒
To je jasné, že je velká výhoda, pokud zbyde něco na zamražení 🙂 Kdy plánujete pořídit prckovi sourozence?

fiallinka
1. bře 2012

@kikina9 aspoň tě trošku potěším - známá byla v 39 letech ve Zlíně na dvou ivf, a nikdy nedošlo ani k transferu, jak byla vajíčka špatná, doporučovali jedině dárkyni... a ejhle, dva měsíce po tom druhém otěhotněla přirozeně 🙂. No, zázraky se prostě dějí.

ruda
2. bře 2012

@kikina9 aha, tak ještě, že jsou centra reprodukce...zatím druhé neplánujeme...uvidíme, jestli, měla jsem zdrav. problémy v těhu a po porodu..tak nevím,,.