CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

ruda
2. bře 2012

@fiallinka to je super, takových příběhů je naštěstí docela dost...jak tělo vybičují hormonama, tak to pak jde přirozeně...

lukr
3. bře 2012

@kikina9 Aho já mám zkušenost s minimálkou tu nejlepší.Máme díky ní holčičku. 😉 🙂
Jinak všechny zdravím,taky sem jen občas nakouknu.A všem držím moc palce ať se dočkají. 🙂

janii
3. bře 2012

Zdravím všechny, díky tamním lékařům jsme momentálně těhotní po prvním IUI 🙂 Byli jsme naprosto spokojení s přístupem, prostředím, prostě se vším 🙂

kikina9
4. bře 2012

@lukr ahoj, tak to je super, že se vám to s minimálkou podařilo, moc jsi mě potěšila 🙂 A můžu se zeptat, jak to probíhalo, jaké množství léků a jakých jsi brala, kolik bylo vajíček atd....Moc by mě to zajímalo, abych věděla, na co se připravit 😉

kikina9
4. bře 2012

@fiallinka jé, tak to je super, že to známé tak krásně vyšlo. To muselo být překvápko 🙂 U nás to ale asi díky špatnému spermiogramu manžela bohužel nehrozí ☹ I když je pravda, že zázraky se někdy dějí 🙂

kikina9
4. bře 2012

@janii ahoj, gratuluji k těhotenství 🙂 To je super, že to vyšlo hned napoprvé 😉
Co se týká kontrol, tak co vím, tak o víkendech nechodí, ale přes týden můžou bohužel chodit už od 8:00 do cca 21:00 hod, takže prakticky celý den ☹

plumeria
4. bře 2012

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Začínám stimulovat před 1. IVF. Chodím také do Zlína.

plumeria
4. bře 2012

Ráda bych se zeptala, jak je to s injekcemi. Na první čtyři dny stimulace jsem dostala pouze Gonal. Rovnou mi ale dali i několik balení Citrotide, s tím, že se o něj zatím nemám starat a že mi k němu něco řeknou, až bude čas. Jsem ale zvědavá. Jak to tedy je? Kolik dní se aplikuje Gonal a kolik Citrotide? Aplikují se některé dny stimulace oba současně? Děkuji za odpověď.

fiallinka
4. bře 2012

@plumeria už nevím přesně, který den se začíná píchat Cetrotide, ale je to zhruba pět?? dní ke konci stimulace, a aplikuje se to zároveň s gonalem - Gonal má zaručit, aby vajíčka dál rostly, a Cetrotide, aby nepraskly... na závěr si pak ještě píchneš injekci Pregnylu, ten zajistí, aby praskly včas 🙂.

lukr
4. bře 2012

@kikina9 Ahoj,samo,že se můžeš ptát.Já jsem brala 5 dnů Clostilbegyt a pak jsem nějaké dny dopíchavala Menopur,využil se ten,co mi zbyl po inseminaci,plus jsem si nějaký přikupovala.Ale já celkem dobře reaguji na stimulaci,spíš až moc. 😀 Jinak to bylo mé druhé Ivf,první se nezadařilo.Byly z toho tři vajíčka,všechna oplodněna Icsi a nechala jsem si zavést všechna tři.Trochu jsem zariskovala. 😉
@fiallinka Moc zdravím.

fiallinka
5. bře 2012

@lukr ahoj 🙂. Co takhle nějaká fotka malé 🙂?

plumeria
5. bře 2012

@fiallinka Díky za odpoveď. Dvě injekce naráz - už se těším 😉 Mi dělá problém i ta jedna.

fiallinka
5. bře 2012

@plumeria no, ty dvě ještě jdou, ale ten Pregnyl, ta je drsná 🙂 a velikááááá... ale co, ty výsledky stojí za to 🙂.

plumeria
8. bře 2012

@fiallinka Pregnyl jsem si už jednou píchala a dalo se to, tak snad to bude v pohodě🙂

z4401
20. bře 2012

Zdravím vás holky. Tak já dnes také zahajuji stimulaci a bude to me 2. IVF. Tak snad bude uspesne a dockam se pak //

z4401
20. bře 2012

@janii Moc blahopřeji, krásně se to čte, že někdo otěhotněl pomocí IUI na první pokus. Je to krásnéééééé. Držím palce až do konce ať je vše vpořádku 🙂

z4401
20. bře 2012

@plumeria Ahojky, čtu, že jsi začátkem března začala stimulovat. Jak to dopadlo? Doufam, ze se ukázaly //

janii
20. bře 2012

@z4401 Díky, ke kterému dr. chodíte?

z4401
20. bře 2012

Chodím ke Křenkovi a jestli to nevadí, tak můžeš mě klidně tykat 🙂)) Jinak jsem tam vystřídala už 3 doktory. Nejdříve jsem chodila k Annovi, pak k Horvatovi´= oba uz tam nejsou a ted chodim ke Křenkovi.

janii
20. bře 2012

@z4401 Já jsem chodila k dr. Rumpíkovi na konzultace atd. Když jsem ale před IUI přijela na ultrazvuk on tam nebyl - měl nějaký kongres nebo co 🙂 takže mě přiřadili ke Křenkovi. Přiznám se že jsem mu z počátku moc nedůvěřovala, asi proto že mě překvapilo jak je mladý. Udělal mi UTZ i IUI a asi věděl co dělá protože nám to společně vyšlo 😀

z4401
20. bře 2012

@janii No ja si na nej nestezuji, me je simpaticky a take mu věřím. Já když jsem u něj začala před Vánocema stimulaci ohledně KETu tak nam to take vyšlo, ale bohuzel v 7 tt se zjistilo, ze se chytla obe dve embryjka a tak se to muselo vzit. Tak snad nam to i tentokrat vyjde. Prozatim pokazde kdyz me vratili do delohy embryjka tak se chytla 🙂)) tak si zatim ani nepripoustim, ze by to nemelo tentokrat vyjit. Tak uvidime cca do mesice 🙂

z4401
20. bře 2012

@janii No a IUI jsme take zkousely, ale u me byl problem srusty (endymetrioza) a tudiz se nevedelo jak jsou vejcovody funkcni. Nicmene uz je u nas mozne jen prave IVF, o oba vejcovody jsem prisla (2x mimodelozni tehu) ☹

janii
20. bře 2012

@z4401 Tak budu držet pěsti ať jsou brzy // 🙂 Jinak centrum ve Zlíně mi přišlo moc fajn, až budu chtít 3tí tak se tam ráda vrátím.. 😀 😀

z4401
20. bře 2012

@janii Dekuji moc

kikina9
20. bře 2012

@z4401 ahoj, tak držím palce, aby to vyšlo 🙂 Já jsem teď zkoušela minimální stimulaci, v neděli jsem byla na ET, tak teď už jenom budu čekat na výsledek 🙂 Zatím jsem v klidu, ale tak za týden už budu pěkně nervozní 🙂
Vkládali mi osmibuněčné embryjko, bohužel bylo jenom jedno, tak snad to vyjde 🙂
Jinak já jsem chodila ke Křenkovi, ale nějak mi nesedl, tak jsem přešla ke Slovákové, a s tou jsem spokojená maximálně 🙂
A tobě museli vzít obě embryjka, když se chytla obě? Nešlo vzít jen jedno? A dvojčátka jsi nechtěla?

z4401
20. bře 2012

@kikina9 Ahojky, tak tfuj tfuj pro stesti at jsou tam // drzim palecky. Budes testikovat? Ja jsem vzdy testovala, nevydrzela jsem 🙂))))
To druhe embryjko pak doktor uz nenasel, ze nejspis po 6 tt zaniklo a misto toho objevil prave to druhe ve vejcovodu, ale i tak si myslim, ze kdyz jdes pod narkozu, ze ti musi ukoncit tehotenstvi tak i tak.

kikina9
20. bře 2012

@z4401 to víš, že budu testíkovat, nevydržela bych to 🙂 Ale už teď se vidím, jak tu noc před prvním testem nebudu spát, a jak budu celá rozklepaná 🙂 🙂 🙂
Tak to je jasné, pokud embryjko objevil u vejcovodu, tak s tím asi nešlo nic děla a muselo vzít, aby to neprasklo ☹ Ale jinak vím, že holky, které čekají třeba trojčata, tak můžou jít na redukci plodů, ale to se asi nedělá pod narkozou ☹

z4401
20. bře 2012

@kikina9 Tak tak redukce neni pod narkozou a pak i ta je rizikova ze sebou to jedno embryjko stahne i dalsi :( No ja sama osobne nevim, co bych delala kdybych mela ted cekat dvojcata. U prvniho pokusu jsem chtela, to by me nevadilo, ale ted kdyz mame uz Nellinku tak 3 deti v dnesni dobe poradny mazec. No ale co by, kdyz by se zadarilo, tak bychom to nejak zvladly a byla by dvojnasobna radsot :D ne?

z4401
20. bře 2012

@kikina9 A kolikátý den to zkusíš? Já testíkovala nejdřív 11 den a pak jak blbka každy další abych měla jistotu, že čárečka sílí a sílí a že tam pořád je :D

kikina9
20. bře 2012

@z4401 No já po tom všem, co už mám za sebou, bych dvojčátka i brala 🙂 Říkám si, že pořád je lepší tři děti, než jenom jedno 🙂 🙂 🙂
Posledně jsem taky testíkovala už 11. den, ukázal se tam duch, který každý den sílil. Taky jsem testovala každý den, abych viděla, že ta druhá čárka zesiluje 🙂 🙂 🙂
Bohužel z toho bylo ale v 9.tt zamlklé těhotenství a prý to byla jednovaječná dvojčata, ach jo ☹