Darovaná embrya. Máte zkušenosti?

andreanovosadova
22. únor 2011

Ahoj, jelikož jsem tu nenašla diskusi na toto téma, ale pouze na téma darovaných vajíček, tak ho zakládám. Uvažujeme s manželem, že půjdeme do darovaných embryí z důvodů genetické chyby u našich embryí ze kterých jsem nikdy nedosáhla těhotenství ani po mnoha IVF. Zajímalo by mne, pokud tu někdo je kdo absolvoval KET s darovanými embryi jaké má zkušenosti. Ráda bych se dozvěděla více kolem problematiky darovaných embryí, úspěšnost otěhotnění z darovaných embryí, zda jste měli čersvé nebo zamražené embrya atd.

japerinka7
29. kvě 2018

Holky mám dotaz, chtěla bych darovat oplodněné vajíčko kamarádce, jenže ona nemá chlapa, takže by neměla koho zapsat do rodného listu. Je to problém? Neřešila jste některá něco podobného?

katty77
29. kvě 2018

@japerinka7 ahoj, nemůžeš darovat vajíčka nikomu konkrétnímu, ani když s tím obě budete souhlasit - dárcovství vajíček, spermií i celých embryí je v ČR přísně anonymní. Navíc se darovaní čehokoli poskytuje neplodným párům, takže pokud je sama, tak nejspíš nepochodí... ☹

japerinka7
29. kvě 2018

@katty77 Děkuji za odpověd.

fonamor
30. kvě 2018

@lydiee
@mademoisell
Děkuji holky🙂

fonamor
7. čer 2018

Ahoj holky, tak jsem včera 8 den po transferu byla na krev a HCG 103, to je na 8 den dobrá hodnota, že ano?
Jinak břicho mě pořád pobolívá jak na mrchu, ale to už několik dní, tak snad se nic neděje..

lydiee
Autor odpověď smazal
Zobraz
fonamor
7. čer 2018

@lydiee děkuji, vůbec tomu nemůžu zatím uvěřit a doufám a modlím se, at to teď vydržíme spolu do konce🙂

lydiee
Autor odpověď smazal
Zobraz
fonamor
12. čer 2018

Ahoj holky, navyšovali vám při pozitivním testu estrofem nebo jste braly pořád 1-1-1?

lydiee
Autor odpověď smazal
Zobraz
fonamor
13. čer 2018

@lydiee Děkuji, už jsem se zkontakovala s carem. 14 den po transferu hodnota hcg 1662
Ty se mi s prckem taky drž, moc držím palečky. My se pokusíme taky se držet, ikdyž těch 13 týdnů bude o nervech🙂

lydiee
Autor odpověď smazal
Zobraz
fonamor
13. čer 2018

@lydiee Jééé, pošli fotečku, at se taky pokochám🙂... kdy máš termín? To by se člověk dokázala koukat celé těhotenství, že?🙂... jsem moc ráda, že vám to jde jak po másle, já jsem dost obezřetná, už jednou jsem měla sp v 7TT... takže si to moc zatím připouštět nechci.. Naštěstí mám teď jiné radosti,tak jsem ráda..
PS: jen mě drtí ten utrogestan, to je fakt noční můra🙂)

lydiee
13. čer 2018

@fonamor Jejda, já fotky vkládat neumím🤐 a taky si chráním dost své soukromí, tak bych své miminečko ukazovat na netu nechtěla, promiň...
Jsem 24. týdnů a něco, utíká to🙂ale je to moc fajn, užívám si tu odměnu🙂!!
No, toto byl můj 9 ET/KET, vše za vlastní penízky. Jednou jsem potratila v 5. týdnu dvojčátko a druhému přestalo bít srdíčku v 10. týdnu. A pak jsem spontánně potratila v 6.týdnu, vím, jaké to je...
Já se raduji potichu sama se svými nejbližšími a jsem také hodně opatrná, je to moje první a poslední miminko😘
Utrogestan??? Věř, že zažiješ v těhotenství jiné noční můry....ale to k tomu patří a je to prkotina podle mně, za to miminko to stojí a myslím, že jsme si tu všechny vytrpěly dost, že nás nějaký Utrogestan nerozhodí, ne?!?😉😈
Já třeba v začátku těhotenství měla akutní operaci, byla jsem v ohrožení života...a vše jsem s mojí lásečkou zvládla, nestěžovala jsem si a jen tiše věřila, že to moje miminko bude mít dost sil a bude mě dost milovat, aby u mě chtělo zůstat...a zůstalo. Miluju ho❤!!!
Takže vydržet a vše se snažit brát pozitivně🙂
Hodně štěstí🍀!!!

marion87
2. led 2020

Ahoj, rada bych obnovila tuto diskuzi. Najde se tu prosim nekdo, kdo by se podelil o svoji zkusenosti s darovanymi embryi? Uvazujeme o nich a nedari se mi najit moc informaci. Budu rada za jakekoliv zpravy ohledne ceny, CAR, uspesnych porodu, prijeti miminka atd. atd. Dekuju!

beata2018
Autor odpověď smazal
Zobraz
marion87
4. led 2020

@beata2018 Dekuju za odpoved a preju hodne stesti! Budu rada, kdyz mi pak napises jak jste dopadli a jakou mate zkusenost 🙂 Ja bych to rada resila behem nekolika pristich mesicu, ale zatim zacinam zjistovat informace... at se zadari 🙂

beata2018
Autor odpověď smazal
Zobraz
maja1111111
27. čer 2020

@marion87 ahoj take otom uvažuji ,,už jsi byla??

marion87
28. čer 2020

@maja1111111 Ahoj, ano byli jsme na KET zacatkem cervna, jsem tehotna, tak doufame, ze to tentokrat dobre dopadne.

macl77
14. črc 2020

@marion87 také chci jít teď na darované embryo. Prosím tě, stimulovala jsi nějak před KET? A na které klinice jsi byla?

maja1111111
4. srp 2020

@marion87 jee to je krásne ...to mam radost a nakolik te to vyslo?? a kde
uvažuji tomo,ale to je doba hrozna..tata v nemocnici a kovid ...nevim ..ale nemam cas je mi 42

marion87
6. srp 2020

@macl77 My jsme byli v Heliosu v Brne, informace maji kdyztak na strankach. Cena je tam vyssi (43 000 Kc), ale verim, ze embrya maji kvalitni. Nam to vyslo na poprve, jsem ve 12tt, tak doufame, ze se nam po 6 letech konecne podari dojit az do stastneho konce.
KET tam provadeji v prirozenem cyklu, pokud je to mozne. Takze jen Utrogestan od ovulace, nic jineho. V pripade, ze zene normalne funguje cyklus....

marion87
6. srp 2020

@maja1111111 Ahoj, jak jsem odpovidala vyse - Helios v Brne. Jakekoliv informace ochotne sdeli pres email/tel, pokud te neco zajima, pripadne cestou konzultace...Cena je vyssi, ale verim, ze kvalita je dobra. Drzim palce 🙂

maja1111111
14. srp 2020

@jelinek26 ahoj jak dopadla darovana embryjka?

maja1111111
14. srp 2020

byl nekdo v gennetu na darovanych embryich?

macl77
14. srp 2020

@marion87 já jsem teď měla z CUBE Praha. Cena 35tis. A nevyšlo to. Teď zkusim Sanus Pardubice. Cena 25tis.

marion87
14. srp 2020

@macl77 drzim palce!

katusinek
21. zář 2020

@macl77 ahojky, můžu se zeptat, jestli už jste byli v Sanusu na těch embryích? My tam teď byli na konzultaci, také chceme darované embryo...Pořád o tom přemýšlíme, mají sice dobrou cenu, ale doktorka nám řekla, že embrya nejsou geneticky vyšetřena, proto ta cena....

macl77
21. zář 2020

@katusinek ano, už jsme tam byli a dnes jsem byla na krvi a negativní.. vim, že ta embrya nejsou geneticky testována, ale většina klinik má embrya co nejsou gen. testována. Vysvětlují to tím, že embryo pochází od dárců, kteří jsou geneticky testováni a museji splňovat určitá kritéria. Když mají něco špatně, tak nejsou zařazení do dárcovského programu.
Co jsem pozjišťovala, tak pouze u Reprofitu maji v nabidce geneticky testovaná embrya..za asi 46tis jedno, nebo embrya netestovaná za 28tis.
A pak stejně i když je embryjko geneticky testované, tak to nemusí vyjít. Já jsem měla 1 moje geneticky testované a nevyšlo to. Pak jsem měla darované netestované z CUBE a nic. A pak 2embryjka ze Sanusu a zase nic.
Ve středu jdu znovu na konzultaci a potřebuji dodělat veškerou iunologii. Myslím že můj problém bude tam..