Druhé dítě s pomocí lékařů a dárcem spermií

happinesss
11. led 2019

Ahoj, mam dceru (temer 7 let) z predchoziho vztahu. Nyni s partnerem chceme miminko, ale po partnerove vylecene rakovine v batolecim veku neni jine cesty nez pouzit darce spermii.. V unoru jsme poprve objednani na spermiogram (vicemene zbytecny, kdyz vysledek zname z drivejsi doby), ale ja vubec nevim na co se pripravit. Zdravotni problem zadny nemam..
Mate nektera zkusenosti ci rady?

Dik

merope
11. led 2019

V tomto případě je ke zvážení, zda budete chtít klasické IVF nebo inseminaci. Ale to bych probrala v centru. Cena za "cizí" spermie je tuším cca 2000. Inseminace je zdarma na pojišťovnu (pokud ji CAR zdarma nemá, jiné mají) - tedy do jistého věku (39 let), ale šla bych do ní asi jenom, pokud jsi mladší (tak pod 30).

hermij
13. led 2019

Spermie nemá partner vůbec, anebo jen menší počet? K početí je třeba jedna zdravá spermie! Takže bych neztrácela naději. Určitě ať začne užívat výživu - Sarapis pro muže, Selzink nebo něco podobného. A důležitá jsou i režimová opatření - volné spoďáry, sprchovat studenou vodou, omezit cyklistiku, snažit se víc hýbat atd. Víc o vás dvou nevím, tak to jsou takové obecné rady 🙂

merope
13. led 2019

@hermij Já teda z popisu pochopila ("spermiogram zbytečný"), že výsledek je čistá nula. Takže partner se může stavět na hlavu a stejně nic nevyřeší.

happinesss
autor
14. led 2019

Presne tak, spermie zadne zivotaschopne... (vysledky 8 let stare s byvalou partnerkou) Ale tak objednala jsem ho na spermiogram...co kdyby nahodou se neco malo zmenilo a byla sance mit jeho dite..
Jen ja teda procitam ruzne metody a postupy a pripadam si jak Alenka v risi divu...nikdy jsem prave zadne informace o reprodukcnich zpusobech nevyhledavala a nepotrebovala..tak nevim co od toho vseho cekat a jsem vykulena...

vavrovamichaela
14. led 2019

@happinesss Tak to si ještě počteš.Ja jsem taky hodně infa a takový přehled získala tady.Myslim,ze je dobrý být v obraze,aby pak člověk vedel o čem mluví v CARu.

happinesss
autor
14. led 2019

@vavrovamichaela no ctu a ctu jen celkove o problemech, proc to nejde... Ja zatim takovy zadny verdikt nemam (a vnitrne jsem si rekla, ze ani mit nebudu 🙂 ) , tak vlastne ani nevim po cem patrat. 🙂 vicemene sprtam jen rozne zkratky a nazvy 🙂)))

merope
14. led 2019

@happinesss Má zkušenost - něco málo načti, ale mnohem víc než nějaké info o centrech a věcech kolem se hodí nastudovat si dobře celý cyklus ženy - prostě klasická biologie. Tzn. kdy se jak co kde tvoří, jde vaječníky, hnízdí / nezahnízdí. A pak se hodně hodí seznámit se s ženskými hormony a jak by který měl kdy být.

Dost ti toho potom vysvětlí v rámci první schůzky v CAR - většinou je ta schůzka na dlouho a tam ti právě řeknou vše možné kolem toho. A mívají tam i obrázky právě toho cyklu a hormonů a tak.

happinesss
autor
16. led 2019

@merope dekuji za rady...urcite se vice zamerim na sve telo a nastuduji vse potrebne. Tak nejak z toho zacinam byt nervozni, uz abychom tu prvni dchuzku meli za sebou.. 🙂 ten cas vubec neutika 🙂)

merope
17. led 2019

@happinesss Tak on nejdřív neutíká vůbec, pak se absolutně zastaví mezi embryotransferem a těhotenskými testy 😀. Pak po negativních člověk má pocit, že mu někam ten čas naopak utekl, protože už dávno všichni mají děti a on nic. Pak se to zase zastaví... a tak pořád dokola 🙂.

A na závěr si vůbec neumíš představit, že to je už půl roku, co jsi držela v ruce ten pozitivní těhotenský test / co ti sestřička řekla, že to vyšlo. A cítíš se okopaná ze všech stran a začneš si říkat, že za 3 měsíce tu bude mimčo a zda to všechno zvládneš 😀.