Embryotransfer 2012

lokiska
29. led 2012

Ahoj Holky, je tu některá, co podstoupila ET v lednu nebo v brzské době ji čeká?

papuchalk
10. únor 2012

@annie29 A kontrolu máš za jak dlouho? U nás je to tak, že máme testovat po 17-ti dnech, když bude negativní test, léky vysadit. Žádná kontrola vlastně není. Kontrola by byla, až kdyby ten test byl pozitivní, byla by potom za tři týdny od KETu.

A holky, chci se zeptat, jak poznáte, jak jsou ta embrya stará při vložení? Mně nic takového neřekli, řekni jen, že to byla blastocysta a morula.

darazv
10. únor 2012

@papuchalk vraj je tam bylinka čo neprospieva v tehotenství,čítala som jedna ženská skončila v nemocnici krvacala pila kontryhel 2krat denne ale chvalabohu mimi prežilo a ako náhle prestala pit ten čaj bolo všetko oki,,ja so sliznicou problemy ani tak nemam ale vraj velmi pomáha červeny grep 😉

annie29
10. únor 2012

@papuchalk ja musim prijit na kontrolu s moci po 17 dnech od transferu. Vetsinou to zkontroluji na utz. Embrya normalne pocitas dny od OPU a oplozeni do transferu

darazv
10. únor 2012

@papuchalk čo viem je najprv prvojadro,morulka,blastocysta a embrya ale vždy majú v sebe kolko sú bunečne a podla toho sa určuje kvalita,takže ak ti nepovedali kolko su bunečne tak ti asi neporadíme 😉 ja som napriklad mala 6 a 8 bunečne embrya a morulky som mala tiež 8bunečné vždy vraj kvalitné no a prd z toho ☹

twininky
10. únor 2012

@papuchalk morula je většinou 4denní embryo a blastocysta 5denní 😉

papuchalk
10. únor 2012

@darazv Ty jo, tak já pila kontryhel s Vojtíškem tak do půlky těhotenství 😝 .

@darazv @twininky Aha, tak mně neříkali nic o tom, kolikabuněčná embrya to jsou. Jen jako že když je zamrazovali, tak nezamrazovali ještě embrya, ale jen oplodněná vajíčka a teď že to byla PK a že mi budou vkládat blastocystu a morulu. Akorát teda nechápu, když je obě dvě rozmrazovali zároveň, tak jakto, že jedno je blastocysta a jedno morula, když jsou stejně stará? 😲 Je to věda... 🙂

twininky
10. únor 2012

@papuchalk ale oplodněná vajíčka jsou už embrya...vajíčka bez oplodnění jsou oocyty, a ony se ty embryjka vyvíjí nestejnoměrně, některé jsou pomalejší...ale nikdy to není na závadu...každé embryo je originál.... 😉
já vždycky říkám, že ty pomalejší jsou kluci, že jsou líní 😀

papuchalk
10. únor 2012

@twininky No, ale mně právě embryoložka říkala: "My jsme zamrazili vajíčka ihned po oplodnění, ještě to vlastně nebyla embrya, byli jsme překvapení, že se to rozmrazení povedlo...". Takže asi je tam ještě nějakej mezistupeň, než tomu začnou říkat embrya.
Jinak holky, k tomu kontryhelu, kdyby Vás to zajímalo: http://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=7675 Jsou tam různé názory. Docela mi připadá zvláštní, jak paní psala, že je i v těch těhotenských čajích.

jahodnice
11. únor 2012

zkusila jsem další testík, opět sněhobílý. Nic, náladu si zkazit nedám. Dnes mi začínají prázdniny, zajdeme na dobrý oběd do oblíbené restaurace, v pondělí so bjednám ke kadeřnici, prostě si ty prázdniny užiju a další pokus nechám tak na červen

go
11. únor 2012

@jahodnice presne tak, nevzdame to 🙂 . Ja uz mam take skoro jasno. Me priznaky mestruace jsou jasne kazdy mesic stejne, migrena 3 dny pred prichodem. Bohuzel vcera vecer migrena zacala, tak v pondeli ocekavam krvaceni misto dvou carek na testu ☹

lokiska
autor
11. únor 2012

@jahodnice je dobře, že to bereš tak sportovně, příště to určitě vyjde! 🙂

jahodnice
11. únor 2012

@lokiska
co jiného mi zbývá, než to brát sportovně...byl to teprve druhý pokus, vždy ket, tam je úspěšnost jen 25%

twininky
11. únor 2012

Holky, co to tady zase čtu za předem hozené flinty do žita...už jste byly na krvi?? Děvčata ještě pořád je nějaká naděje.... 😉
Pokud ne, tak samozřejmě je dobře, že to takhle berete sportovně.... 😕 Pak vám držím pěstičky na další pokus...
Ale myslím, že je ještě brzy na závěry.... 😉

jahodnice
11. únor 2012

@twininky
Naděje možná ještě nějaká je, na krev půjdu v úterý, na Valentýna

twininky
11. únor 2012

@jahodnice tak vidíš...ještě pořád je naděje...
já mám dnes trošinku špinění, tak se bojím jak blázen... 😕

lokiska
autor
11. únor 2012

@twininky to nic nééni, jak to není sytě červená, tak je to ok. Mně pobolívá podbřišek, asi se roztahuje děloha, prsa bolí pořád, v noci, jak jsem šla na záchod jsem myslela že je neunesu. Vidělas tu tabulku, tam jsou hodnoty den po dni. kdy že jdeš na UZ?

twininky
11. únor 2012

@lokiska no nééni, bojim se i tak....mě taky pobolívá a občas píchne, tak mam velký strach..na HCG jsem včera koukala, ale dnes se tak bojím, že doufám, aby tam bude to miminečko aspoň jedno a vpořádku.. ☹

lokiska
autor
11. únor 2012

@twininky určitě bude, na začátku těhu. špiní víc jak 20% žen

lokiska
autor
11. únor 2012

@twininky kolik bereš utrogestanu?

twininky
11. únor 2012

@lokiska 2-2-2 proč?? něco myslíš že je špatně???

lokiska
autor
11. únor 2012

@twininky já beru 4-0-4, zvyš si to na 3-2-3, příčina může být nízká hladina progesteronu, v tvém případě by to tím mohlo být. A šupni ty kulindy tam hned 🙂

twininky
11. únor 2012

@lokiska no zkusit to můžu, snad tím nic nezkazím že jo?? 🙂

lokiska
autor
11. únor 2012

@twininky nene, to ti jedině pomůže!! 🙂

twininky
11. únor 2012

@lokiska ve dvě beru dávku, tak tam loupnu 3 😀

lokiska
autor
11. únor 2012

@twininky jasan! twini a tmavnou ti bradule? 😀 mně né. a píšou že by to teď mělo začít.

twininky
11. únor 2012

@lokiska mě nějak přijdou pořád stejný 😉 ....já už netrpělivě čekám na ten UTZ...aby to tam hlavně bouchalo..... 🙂

lokiska
autor
11. únor 2012

@twininky a kdy 13.2.? Jestli jo tak to je brzy vidět tlukot ne? To až v 7.týdnu

lokiska
autor
11. únor 2012

@twininky proto mě tak objednali, až na 21.2. aby to bylo vidět

twininky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lokiska
autor
11. únor 2012

@twininky váček určitě, ale srdéčko asi ještě ne