Gennet Liberec. Jste tam spokojené?
Ahoj holky
chci se zeptat nechodíte některá do Gennetu v Liberci,a jak jste tam spokojení.
Stručné shrnutí
- Gennet Liberec poskytuje asistovanou reprodukci včetně vyšetření genetiky, spermio/spermiogramu, folikulometrie, IUI, IVF, OPU a ET; dříve se kvůli nedokončeným operačním sálům jezdilo na OPU a ET do Prahy, později už klinika provádí OPU i ET přímo v Liberci.
- Vyšetření spermia v Gennetu bývá objednáno často do týdne a výsledky pacientky uvádějí „za hodinu“ nebo „ten samý den“, genetická vyšetření a konzultace mohou trvat týdny (v diskuzi čekání na výsledek genetiky cca 4 týdny).
- Náklady a doba schválení pojišťovnou jsou variabilní; klinika posílá žádost VZP a lékaři odhadují 7–10 dní, pacientky však hlásily doby od 1 týdne až po téměř 2 měsíce, a běžné doplatky za ICSI 7 000 Kč, PK 2 500 Kč a zmrazení 2 000–4 000 Kč byly v diskuzi uváděny.
Nejčastější otázky
Q: Jaké zákroky a vyšetření mohu očekávat v Gennetu Liberec?
A: Gennet Liberec nabízí spermio/spermiogram, folikulometrii, genetická vyšetření, IUI, IVF, OPU (odběr vajíček) a ET (embryotransfer); v diskuzi uživatelky uváděly, že OPU a ET se zpočátku prováděly v Praze kvůli nedokončeným sálům, ale později se prováděly i v Liberci.
Q: Jak rychle jsou výsledky spermio a genetických testů?
A: Spermio/spermiogram jsou v Gennetu často vyhodnoceny „za hodinu“ nebo „ten samý den“, zatímco genetická vyšetření a následná konzultace podle zkušeností v diskuzi trvaly přibližně 3–4 týdny.
Q: Jak dlouho trvá schválení léčby pojišťovnou (VZP) a kdo žádost podává?
A: Žádost o proplacení léčby zasílá za pacienta klinika Gennet; lékaři v diskuzi uváděli obvyklou lhůtu 7–10 dní, pacientky hlásily zkušenosti od 1 týdne až po skoro 2 měsíce (příklad: žádost podaná 19.12. schválena 8.1.).
Q: Jaké léky a protokoly se používají při stimulaci a IVF v Gennetu?
A: V diskuzi jsou zmiňovány léky Clostilbegyt (častěji psáno Clostilbegyt), Puregon a Pregnyl a imunosupresivum Prednizon; používané protokoly zahrnují krátký, dlouhý i ultrakrátký protokol a protokoly „s antagonisty“, s léčbou zahájenou obvykle od 2. dne cyklu, OPU kolem 11.–14. dne a ET 2–5 dní po odběru.
Q: Kolik může stát jeden cyklus IVF včetně doplatků podle zkušeností z diskuze?
A: Konkrétní položky v diskuzi: ICSI 7 000 Kč, PK (preimplantation kit/PK) 2 500 Kč, zmražení embryí 2 000–4 000 Kč, doplatky za léky v příkladech 2 000–5 000 Kč; typický odhad souhrnné ceny uváděn v rozmezí cca 10 000–15 000 Kč, zatímco ojedinělé případy zmínily i 50 000–60 000 Kč.
Q: Co je KET a kdy se používá?
A: KET znamená transfer zmražených embryí (zamražené „mrazáčky“) a používá se při opakovaném pokusu bez nutnosti nového stimulovaného cyklu; v diskuzi mají některé páry v rezervě několik mražených embryí pro KET.
Q: Jak dlouho se čeká na první konzultaci v Gennetu a na zahájení stimulace?
A: Pacientky v diskuzi uváděly termíny první konzultace do několika dnů až týdne; po vyšetřeních a schválení pojišťovnou lze stimulaci zahájit v dalším cyklu obvykle od 2.–3. dne menses, přičemž reálná doba závisí na výsledcích krevních testů a volných termínech (příklady v diskuzi: objednání první schůzky do týdne, zahájení stimulace do 1–2 měsíců).
Závěry z diskuze
Shoda
- Gennet Liberec provádí komplexní reproduční vyšetření včetně spermia, genetických testů, IUI, IVF, OPU a ET.
- Personál kliniky je opakovaně popisován jako vstřícný a objednací lhůty bývají kratší než v některých pražských centrech.
- Klinika odesílá žádosti o proplacení léčby pojišťovně (VZP) jménem pacientky.
Sporné názory
- Některé pacientky uváděly, že kvůli nedokončeným operačním sálům musely dříve jezdit na OPU a ET do Prahy, jiné pacientky uváděly, že OPU a ET jsou v Liberci již prováděny.
- Doba schválení od VZP je uváděna jako 7–10 dní podle lékařů, ale v praxi se pohybovala mezi 1 týdnem a téměř 2 měsíci v závislosti na termínu podání a praxi pojišťovny.
- Hodnocení administrativní spolehlivosti kliniky se lišilo: v diskuzi byly zmíněny i chyby (zaměněné zkumavky, opomenutí podpisů).
Otevřené otázky
- Jaké jsou přesné dlouhodobé úspěšnosti (pregnancy rate, live birth rate) IVF/ICSI v Gennetu Liberec ve srovnání s jinými centry — v diskuzi nebyla uvedena statistika.
- Kolik bude stát konkrétní léčba pro konkrétní pár včetně doplatků na léky, ICSI a prodlouženou kultivaci — ceny v diskuzi kolísají a závisí na individuálním plánu.
- Jaké protokoly jsou pro koho nejvhodnější (krátký vs. dlouhý vs. ultrakrátký) a dle jakých přesných kritérií je lékaři volí — v diskuzi se uvádějí různé volby bez jednotného pravidla.
Zmíněné značky a firmy
Gennet Liberec, Pronatal, Sanus, Iscare, VZP, liberecká nemocnice
Zmíněné produkty a metody
Clostilbegyt, cloctylbegyt, Puregon, Pregnyl, Prednizon, ICSI, IUI, IVF, OPU, ET, KET, PGD, laparoskopie, hysteroskopie, folikulometrie, spermio, spermiogram, hormonální profil, ultrakrátký protokol, krátký protokol, dlouhý protokol, protokol s antagonisty, zamražení embryí (mrazáčky)
Místa a osoby
Liberec, Praha, Hradec Králové, divadlo F.X. Šaldy (Liberec), nová knihovna (Liberec), MUDr. Ivo Petr, primářka Bydžovská, primář Stejskal, Johanovská, Kraus, Lidák, Koudela, Vrkoč
my jsme se tam brali... to je už jako sto let 😀 😀
ale ta bolest je jako na menz. já se začínám bát, je ale fakt, že ji mám po tom KEt když dýl chodím .....
Nadi. co mám dělat? dnes je to 8. den, začala jsem už věřit od včera, že to bude a najednou příjdu dom a tohle... jsem na nervy a uplně je mi do breku... 😨
Jani mě bolelo břicho jako na mrchu od cca 3 dne po ET až do já nevím kolikátého týdne. A i teď se mi to sem tam stane. Vím je to hnusný. To úplně člověka vystresuje a čeká co se bude dít.
Nadi: no to teda... proč to sakryš tak je?
pustili jsme si s manžou Tudorovce DVD a leželi jsme u telky a už je to zase OK...
😀 😀 děkuju za podporu, snad to mám taky jen tak
😲
v tý televizi nic nedávaj večer.... dnes je v LBC Erotický ples... tam jsme byli vloni, moc hezkej, ale dnes (letos) smolíček... ☹
Jani před mrchou to tak bolí, protože je to před mrchou. Ale v těhu to prý je dost podobné,když roste děloha tyhle bolesti... Tak si vyber.. 😅
Jani erotický ples?? 😨 😀 Jak to vypadá na takovém plese?? 😀
Já budu koukat na Hodinu pravdy.. 😅 Někdy si příjdu jak důchodkyně u těch pořádů které sleduju. 😀
vlastně jako normální ples ale jsou tam nějaký striptýzy, dámský, pánský, a nějaký show takový... a tombola je taky vlastně taková erotická... 😀 😀 jinak normoš ples... 😵
my jdeme dokoukat ty Tudorovce... 😀
tak zatím papíínek a užij si večer
Dobrý večer Gennetky 😉
Ve čtvrtek jdeme s manželem na první konzultaci do Gennetu k dr. Petrovi. Mohla bych se k vám přidat a vyzvídat moudra od zkušených 🙂
O miminko se snažíme rok a osm měsíců. Těsně před Vánocema mi můj dr. zjistil problém na vaječnících - polycystický syndrom. A minulý týden mě po kontrole objednal do Gennetu.
Ahojky, jsem to dneska nejak driv nestihla nebo co 😀
Tady je uz nocni klid - to je dobre, jen odpocivejte...
veverusa: jasan, vitej, je tu prima particka a skoro samej odbornik, tady budes v dobrych rukach stejne jako v Gennetu - oboji dobra volba. Preju Ti at se brzicko zadari 🙂
ma.ja: tak super, dva bojovnicci uplne staci, to jsou ti nejsilnejsi, tak at se poradne zahryznou a nepustej, prdolkove, opatruj se...
ifet: tak zitra drzim pesti na // myslim na Tebe, at do dopadne 🙂
kapi: no panecku, to je urodicka, jsi teda radna snasecka, by Ti mohl kdekdo zavidet 😀 At se drzej, bojovnickove...
Dneska bylo krasne, jsem se sla projit prochazkou ke kamaradce a pochovat si prcka - hned bych si ho vzala domu, prdelku, ja uz taky chciiiiiiiiiiiiiiiiiii !!! MS porad nikde, vcera vecer takovy hnedy spineni a to bylo vsechno. To je fakt jak naschval, kdyz ji clovek nechce, tak dorazi - nekdy i s predstihem, a kdyz na ni ceka, tak si teda dava pekne nacas, mrcha jedna 😠
Preju vsem dobrou noc a hezke snilky - treba o spouste miminek, pusu, I.
Ahoj Děvčata!!!!!!
Tak ráno jsem se trochu zalekla....trochu jsem špinila...tak jsem si zase říkala,že je to v pytli....volala jsem primářce a říkala,že to bude v pohodě,že to je zřejmě ještě po OPU....tak doufám....
Nadis...cvičit nééé,já jsem teď nemožně líná...možná tak ještě lyže 😉
Veverusa...jasný,vítej,bude nás víc
Indriela...děkuju...já myslím,že jsem jich toliko snesla,že jsem před tím brala antikoncepci na srovnání cyklu...to tělo pak je jak utržené ze řetězu 😀 i Petr mi to říkal
Jani...jak to vypadá?
Nadi..jak jsme se potkaly na jiné diskuzi ohledně FSH...taky to moc nechápu...mám FSH v normě,ale anti muller nízký...dr.Petr mi to vysvětloval,že ještě to není úplně v pytli,ale že zásoba vajuch už je malá a je jen otázka času,kdy nebudou...a že normál anti mullera je tak kolem 5-6...ještě se ho na to musím optat jednou,ať mám jasno...nicméně 2 roky se snažíme a nic a to jsem měla podel UTZ a Pregnylu načasované snažení a nic...tak stejně je něco špatně 😠 😠
ahojda princezny... jej, vy jste už nějak rozjeli... 😉
Veverusa: zdravííím,... to jsi u správný partičky... 😉
holky já jsem včera měla trošku špinění... večer.... ☹ ☹ ☹ tmavý... a strašně maličko....
nevydržela jsem to a ráno jsem vstala a udělala si test... dnes je to 9. den, vypadá jako negativní, ta druhá čárečka je skoro neviditelná, ta první je tmavá, výrazná.... tak myslim, že to neni dobrý... i prsa mě uplně přestaly bolet.... ach jo... myslim, že je to v háji... ☹ ☹ ☹
jsem na dne... 😖
Ahojky Janičko...neboj se...nemusí být ještě nic ztracené...na testování je stejně brzo...a někdo špiní i v těhu...vydrž 😉
já myslím, že je .... nějak to cítím (a jsem od přírody spíš myslící na to nejhorší, než věřící 😢) ... naděje musí umírat poslední....
Taky jsem spíš pesimista...ale v těhle případech,co teď prožíváme tady všechny...musíme myslet pozitivně!!!!!I když to jsou zřejmě jen plky,tak i pan dr.Petr mi nakazoval,že pozitivní myšlení je polovina úspěchu 😀 😀
Kapi to je teda zvláštní s tím FSH u Tebe. Páč většinou na "přechod" příjdou nejdříve FSH a pak až dělají anti mullera. Ale reaguješ skvěle na léky.
Jani ale jestli tam je "duch" tak to je dobrý. Testni zas až pozítří a uvidíš jestli tam je rozdíl.
A špinění nemusí nic znamenat špatného. 😉 Dokud nebude negativní krev a není mrcha tak je to na dobré cestě!
Holky a já byla od ET tak pozitivní až jsem naštvala některé snažilky nä jedné jiné diskuzi. 😀 😝
hm... a mohla bys mi ho vyčarovat... ???? 😵
no uvidíme, slaboulilinkatá čárečka tam byla, buď bude zesilovat nebo se ztratí.... ach jo.... a s timhle zítra ráno do práce.... 😒
Jani...budu Ti držet pěsti a mimískům též!!!!!
Nadi..taky jsem z toho jelen...optám se zítra doktora,ať jsem v obraze...a dám vám echo...ať jsme chytřejší všechny...
Já právě taky nesnáším řečí typu...ale vydrž,povede se to příště nebo nesmíš na to myslet....blbosti...lepší nikomu nic neříkat...ale tady na diskuzi se podporovat musíme,pač tak podporujeme i sebe 😉
Mě někdo říct at na to nemyslim, že se to povede tak ho asi nakopu... 😀 (nemám vejcovody)
Kapi ono tam asi "nějaké riziko je"...Ale nedělala bych si s tím vůůůbec hlavu!
Ahoj holky, zdravim a preju krasnou slunickovou nedeli 🙂
nadis: Ty jsi dnes nejake ranni ptacatko, mamino 😀
janina79: ja bych taky nehazela flintu do zita, opravdu je jeste brzo a spineni v tehu - tim si prosla spousta maminek, to dopadne, neboj... Hlavne zadny stres a neprestavej verit!!!
ifet: tak kdepak jsi, netrpelive ocekavam // 😵
Ahoj holky,včera jsem se vůbec neozvala páč jsme slavili ty narozky, holky celej den jsem lítala a večer jsem myslela, že umřu, jak mi bylo zle.
Nové vítám.
Maje gratuluju ještě někomu za bojovníčky už nevim kdo to byl.
Jani, jak píše Naďa buď v poho. Já 9 den měla taky jenom ducha a ještě po limitu a jsem těhu.
Holky bobeš mi zas dává, zas mi je zle.
Dneska si dám asi jenom zeleninu, nemám vůbec na nic chuť, mám pocit, že jsem všeho přežraná.
Odpolko se chystáme do Jizerek fotit, manžel dostal ode mě statývek, tak ho jdem vyzkoušet. Je úplně nadšenej.
Dneska je venku tak nádherně, tak už se těšim.
no chodim jak tělo bez duše... bojim se i jít na velkou .... může, může se ztratit... ☹
je to brzo, ale udělám další už zítra... nevydržím to totiž.... jdu do práce a nechci tam být celý den jak mrak.... to radši vědět na čem jsem i když to nebude pozitivní, protože ta nejistota je horší než tohle...
Jani, zítra bude taky ještě slabá, ale postupně bude sílit, jukni se mi do albíčka. Hlavně, že tam je.
Péti mě Kája taky zlobí! Už 2 dny mě tak hroznym způsobem pálí žáha!! 🙄 😝 Taky bych jela někam na výlet.Je hezky sluníčko.
Jani uvidíš ráno. Ale pokud je duch tak to vidím dobře!! 😵
Indri jsem nedobrovolný ranní ptáče. 🙄 Od 6,45 jsem v práci... 😝
Ahojte berušky 😵 děkuju všem za palečky 😵
Janičko nevzdávej to!!!! I když ono se to hezky říká, přesně vím, jak ti je 😢
venku je tak nádherně, mam otevřený okno, ať může sluníčko za mnou, když nemůžu já za ním.
Jdu se nadlábnout, zatím pa
holky děkuju moc... až mi ukápla slza....
manžílek odjel pro našeho miláčka (Lucinku, malýho jorkšírskýho čertíka, která byla teď od pondělí u jeho rodičů na stříhání a na "prázdninách) už se na ni neskutečně těšim...
Ifet?? jak to vypadá u tebe?? testla jsi už? 😉
Nadi, tak se někam vydejte, sluníčko bude min. do 16.0
Petři, jdu mrknout... jenže ta moje se tam udělala asi až po 5ti minutách... a je to duch skoro neviditelnej.... vyfotim, tak mrkněte za chvíli 😒
Ahoj holky..tak jsem to testla ještě jednou...dneska je to 13. den od ET...a test má jen jednosměrku...už je to jesný, že z 1. IVF nic nebude...díky za podporu a doufám, že všechny dopadnete líp než já...

Jani to je "normoš" ta bolest. Há se tak těším na teplo jak mluvíš o tom Sychrovu. byli jsme tam v létě na prochajdě v tom parku a super.