Gest Praha. Jste spokojené?

zuzulik
12. říj 2007

Prosím napište o vašich zkušenostech v Gestu v Praze, jak ste spokojené, jaká je tam starostlivost a vše s tím spojené. Nedaří se nám otěhotnět a je mi již 31.
Předem děkuji!Zuzka

petronela82
16. bře 2010

wrtulka - taky chodím Dr. Alexandrovi - je moc hodný, vůbec všichni tam jsou moc příjemní - super prostředí ani si nepřipadám jako u doktora

wrtulka
16. bře 2010

petronelo fakt tak to moc děkuju..
upřímně se tam dost bojím jít.. mám toho dost zasebou i blbý zkušenosti s doktory..ale i dobrý samo..
a navíc sem viděla jeho fotku na webu Gestu a dost sem se lekla jako že mi nebyl podle fotky simpatickej..navíc mě trošku zarazilo že je slovák.. nebo se pletu?
Ještě se zeptám první úvodní schůzka prý je na hodinu co se tam všechno řeší? Já jen my už dost vyšetření a hlavně 2IVF máme za sebou..

petronela82
16. bře 2010

wrtulka - je to simpaťák, manžel sice tvrdí že je trochu zženštělej, ale fakt hodný a na vše ti odpoví vše vysvětlí. Ze slovenska je mluví tak česko-slovensky.
A ta první schůzka: asi se Vás zeptá proč k nim jdete, co už máte za sebou - v čem je problém, vezme si Vaše nacionále a tipla bych si že i krev a manžela asi pošlou na sperniogram - klasika /asi budou chtít svoje (aktuální) výsledky. Koukám že máte za sebou 2 IVF - co se stalo že to nevyšlo (a jaký máte problém) - předpokládám že tedy do IUI nepůjdete tak že Vás asi bude čekat třetí IVF - tak že žádost na poj. a od 2DC stimulace - ale to znáš.

Fakt se tam nejboj - prostředí úplně super - jak už jsem psala ani si nebude připadat jako u doktora, všude čisto, ochota všech - udělají vám kafe nebo čaj - co budete chtít, pro děti je tam malý koutek na hraní .... a sestřičky jsou super - sama uvidíš - a hlavně určitě vám pomůžou - držím palečky

wrtulka
16. bře 2010

petronelo my nechceme teď ..dlouho na IvF.. takže naopak IUI..
tý brďo ale že by mi udělali kafe nebo čaj to bych u doktora vůbec nečekala.. to se tam snad i "těším"
no on se mnou na té první schůzce nebude manža..má novou práci takže to nejde.. ale tak snad to neva .. a na spermio bude moct jít i později.. kor když víme že je to pořád stejně blbý...

petronela82
16. bře 2010

wrtulka - já na první návštěvě byla taky sama - je to v pohodě a na krev a sperciogram může přijít kdykoli následující dny - oni vám obou vyjdou maximálně vstříc

sophiejane
16. bře 2010

tak to ja tedy s dr.Al. moc dobré zkušenosti nemám, nic zásadního, spíš o přístupu...ale jinak ostatní všichni skvělí

wrtulka
16. bře 2010

sophiejane a proč jste si nesedli?
No tak já tam jdu s poměrně jasným názorem.. nicméně samozřejmně chci od něj slyšet názor, možné varianty řešení... a ne jen jediná cesta IVF.. protože hormony nechci teď dlouho vidět
😔

mick
16. bře 2010

Já se přiznám, že mě dr. Alex. taky moc nesedí, ale jak píše Sophie, spíš jeho přístup. Já chodím k dr. Černýmu a jsem s ním moc spokojená. Původně jsem chodila k dr. Vicenovi, ale ten už na Praze 5 není, tak jsem přešla k dr. Černýmu, protože mi seděl ze všech nejvíc.

wrtulka
16. bře 2010

Aha no tak uvidíme..
mě nedali moc možnost vybrat si.. navíc mě objednali až za měsíc což mě po přečtení těhle stránek trošku překvapilo sem to čekala dřív ☹

mick
16. bře 2010

Wrtul, mě poprvé taky objednali až po měsíci, ale když už tam jsi, tak s objednáním není sebemenší problém. A k těm doktorům, moc se mi nechce k dr. Šulcovi, který po našem prvním neúspěšném IVF řekl, no a kdyby to příště nevyšlo, tak by pro vás byl asi dárce, ale to předbíháme, což mě fakt hodně překvapilo. Obzvláště, když dr. Černý řekl, že má manža sperma jak za Rakouska-Uherska. A dr.Alex. mě po KET, když jsem i u nich měla pozitivní test vyděšil, že se může jednat a o mimoděložní a přitom se tam váček objevil až za týden při kontrole a já celý týden byla jen na nervy... objevil se v děloze, ale bylo to zamlk.těhotenství. Tak asi tak, ani jeden to určitě nemysleli zle, ale v našich stavech, když si všechno berem s veeelkou citlivostí nic moc. Mám pocit, že jsou si centra všechny podobná a v konečnym důsledku si asi fakt moc nevybereš... Všude je něco.

wrtulka
16. bře 2010

Mick to chápu..
v našich stavech nás rozhodí úplně všechno.. upřímně já už se hormonů děsím 😔
Tak uvidíme..ještě se zeptám nevíte někdo dělají se tam IUI jindy než ráno? Jde o to že nám by to vyhovoalo odpoledne třeba kolem 16h.. mají napsanou pracovní dobu do 19 tak sem si říkala..že by mohli vyjít vstříct když nejsme z Práglu..

sophiejane
16. bře 2010

wrtul já tam byla na IUI 5x a myslím že jí dělají spíš dopoledne, protože ráno musí přijít chlap, pak se to upravujea a vklada, tak myslim, ze maximalne po poledni, ale uvidis

sophiejane
16. bře 2010

jinak já chodím hlavně k dr.Koreckému a ten je moc příjemný

mick
16. bře 2010

Wrtul, my tam byli na IUI 6x, taky spíš dopoledne, ale i tak v cca 14 h. Myslím, že Vám vyjdou vstříc, když dojíždíte, abyste si nemuseli brát v práci dovču.

wrtulka
17. bře 2010

Mick děkuju doufám že nám vyjdou vstříc..tak uvidíme..
holky a IUI jste měly se stimulkou nebo bez? a nevyšla ani jedna?

mick
17. bře 2010

Wrtul, my měli první 2 IUI bez stimulace, protože u nás nebyl zjevný problém. Pak ty další 3 jsem měla s clostyl.a pregnyl a poslední jenom s pregnylem. Tu jsme zkusili mezi IVF, bohužel IUI byli neúspěšné 😒 , ale aspoň se něco dělo a byla jsem za to ráda. Taky se mi líbilo, že nás v Gestu hned nehnali na IVF. Sám dr. říkal, že je IVF náročné jak fyzicky, tak finančně, tak proč nezkusit IUI, která nic nestojí 😉 .

katchik
17. bře 2010

Ahoj Wrtul, taky přidám svojí zkušenost. Můj ošetřující dr. je také Alexandr a přiznám se, že mě nesěděl už od začátku. Jak píšou holky je to o přístupu. Každýmu sedne něco jiného. V Gestu mám za sebou 6IUI a byla jsem na něm i odpledne cca kolem 15 hod. tak že myslím, že se jde domluvit. Jinak jedna iui byla bez stimulky ostatní za pomocí clomhexalu. Ani jedna nevyšla.

Sophie tak jak to s tebou vypadá? Držím moc palce. 😉

steffi13
17. bře 2010

Ahojky holky,já chodim do Gestu nejvíc jsem chodila k doktorovi Koreckému a občas k Černýmu vše vysvětlí jsou oba super nedám na ně dopustit akorád Korecký je tam už občas spíš dělá někde jinde teď nevim kde přesně..chodila jsem hlavně k doktorům..s jednou doktorkou nemám moc dobrou zkušenost ale jinak všichni fajn i sestřičky.. 😉 ale teď tu čtu že je nějaká nová doktorka Lazarovská tak tu ani neznám..já tam chodim od 2008

steffi13
17. bře 2010

můžu se k Vám přidat ani jsem se nezeptala a v trhla 😉 Jo a s doktorem Alexandrem mám zkušenost jen u transferu a moc mi tak fajn nepřišel nevim ale je fakt,že každýmu sedne někdo jiný...

mick
17. bře 2010

Ahoj Steffi, dr. Lazarovskou taky neznám. My chodíme do Gestu taky od r.08. Dr. Černý je tam taky na zkrácený úvazek, asi je už v důchodu. A Vy máte přímo nějaký problém? U nás bohužel nic neobjevili. Jsme idiopati 😒 .

petronela82
17. bře 2010

ahoj - vy my tady nějak Dr. Alexandra hatíte 😀 ale chápu že každýmu je sympatický někdo jiný. Já byla i u Dr. Šulce a Černýho a ty byly taky super akorát Dr. Korecký mi moc nesedl

wrtulka
17. bře 2010

Holky já si stejně udělám vlastní názor a uvidíme buď si sedneme nebo ne no 😉 já jen že se bojím.. kdo ví jeslti to bude změna k lepšímu nebo jak.. 😔

mick
17. bře 2010

To je jasný Wrtul, jsme lidi a každýmu sedí něco jiného 😉 . Určo Gest zkus, udělaláte si svůj názor a uvidíte s manžou, jak na vás bude působit. Doufám, že dobře, tak nám pak podej info 🙂

wrtulka
17. bře 2010

Mick určitě napíšu jedu tam v dubntu takže je ještě časík 😉
ale tím že mám za sebou dobrý i špatný zkušenosti tak je to takový jako že už se bojím no..

katchik
17. bře 2010

Steffi dr. Lazarovská snad nedělá v Gestu?
Wrtul to je jasný třeba zrovna vám bude sedět. Pak písni dojmy.
Holky a jaký máte ted plány? Já se chystám na KET, měla jsem jít předminulý týden jenže mi nenarostla sliznice. ☹

mick
17. bře 2010

Katchik, já se chystám tady ten cyklus na KET. Jsem 2 DC. V lednu jsem byla taky na KETu a byla jsem poprvé těhu, bohužel se embrouš nevyvíjel, jak měl. Vyvíjel se pomaleju. Dr. Černý říkal, jedině, že bych byla srna, že jsou taky oplodněný na zimu, ale v zimě poznají, že není správný čas na růst plodů, tak to nějak zastaví a vyvíjí se až později. Tak jsme se zasmáli, jedině, že bych byla v minulém životě srna, ale já byla spíš masovej vrah 😀 , když se pořád nedaří.
A máš na tu sliznici na příště ten lék, nevím jak se jmenuje, tuším od E? Já se snažím pít kontryhel, je to brekeke, ale sliznici jsem měla pěknou.

katchik
17. bře 2010

Mick jsem taky 2DC 🙂 na sliznici jsem dostala estrimax, ale od neděla mám nějakou virozu, tak jsem ho nezačala brát. Zkusím jít na utz i tak. Nikdy jsem se sliznicí problém neměla až ted. Tak třeba to klapne. A když tak půjdu až další cyklus. O tom kontryhelu jsem slyšela zkusím si ho koupit. Od kdy do kdy se pije? Já jsem loni v lednu taky otěhu po ketu, ale bohužel to také nedopalo.

sophiejane
17. bře 2010

ahoj katchi 🙂 no já jsem 9.den po IVF, ale mám už asi tři dny děsný probnlémy s trávením, nejdřív total nadmutá a dnes už i křeče v žaludku, dost děsivý, podezírám prednison který ted beru, protoze utrous uz jsem mela nekolikrat a tohle mi nedelal...tak asi budu muset zavolat do gestu, co mam delat, stejne se to bere jen do prokazani tehu...ja si jinak moc tehu nepripadam, myslim, ze to opet neklaplo a máme jen 3 embrya zamrazene které nám zamrazili v jedné dávce aniž by se nás predtím zeptali, to me teda pekne nastvali 😠

katchik
17. bře 2010

Ahoj Jani, ještě nehaž flintu do žita. 🙂 třeba ty problémy souvisejí s těhu. Kolik bereš toho prednisonu? Jak starý máš zmražený embrya? Oni jedno moc nemrazí. Mě teda při 1. ivf zmrazili jen jendo, ale asi protože to byla blastocysta. Ted po 2. IVF jsem měla dvě dávky po 2 a jednu dávku po 1, ale to byla zase blastocysta. Tak možná jestli byla embrya mladší, tak nechtěli mrazit jen to jedno. Každopádně se asi měli zeptat.

katchik
17. bře 2010

Holky nenabízeli vám to embryo glue? O kterém píší na stránkách.