Gest Praha. Jste spokojené?

zuzulik
12. říj 2007

Prosím napište o vašich zkušenostech v Gestu v Praze, jak ste spokojené, jaká je tam starostlivost a vše s tím spojené. Nedaří se nám otěhotnět a je mi již 31.
Předem děkuji!Zuzka

beatrice7
6. dub 2010

katchik, tak moc klíďo už asi ne 🙂 30 % není moc. Taky jsem tam viděla jenom jedno 😀 Ale vyloučený to prý není. Asi by to se mnou kleplo kdybych měla dvojčata 🙂 Neumím si to představit.
Nevíte proč embryolog jednou rozhodne zavést embryjka po 48 hod, jindy po 72 ? My jsme chtěli prodlouženou kultivaci ale rozhodli se transferovat dřív, po 72 hod.

beatrice7
6. dub 2010

Další utz mám až 23.4, to už by mohlo být vidět srdíčko, tak jsem natěšená 🙂

katchik
6. dub 2010

Mick tobě mrazili všechny embrya po těch 24. hod?

katchik
6. dub 2010

Bea no klído asi ne, ale šance tam pořád je. 🙂 Mě by dvojčata asi nevadily docela bych je brala.

beatrice7
6. dub 2010

Holky, mně je hrozně, je mi na zvracení, teď jsem si dala vajíčkovou pomazánku a to jsem asi neměla 😅

mick
6. dub 2010

Katchiku, jo všechny jsou zamražený po 24 hod. Právě to vůbec nechápu. 6 jich zamrazili po 2 kouscích a těch zbylích 9 nechali na misce kultivovat do 5 dne a vydrželi jen 2. Tak teď na druhou stranu přemýšlím, jestli je ta prodloužená kultivace vůbec dobrá a jestli těm embryům třeba není líp rovnou v děloze. Včera jsem tuto teorii začala vymýšlet před manžou a ten na mě už kouká jak na blázna, ať to nechám na nich, že to vědí nejlíp. No jo no, pořád vymýšlím teorie 😀 .

Beat, oni prodlouženou kultivaci dělají jenom u těch, co mají hodně embryí, když jich je málo, tak nechtějí riskovat, aby tu PK vůbec přežili.

beatrice7
6. dub 2010

Katchi, ty jsi doma nebo taky jako mick v práci ?

mick
6. dub 2010

Beat, já bych brala dvojčata i nevolnosti 😉 . haha, vajíčková pomazánka je teď asi všude. My jí měli včera, taky mi moc nejela, ale já naní jenom neměla chuť 😀 .

katchik
6. dub 2010

Mick přiznám se, že mě to taky vrtá hlavou. Měli jsme zmražených 5 embryí ( 1 po 5 denní kultivaci a 4 po těch 24.hod.) A dvě po 5 denní kultivaci zavedli. Tak si říkám, proč ty 4 mrazili hned a jedno nechali 5 dní....taky si říkám jestli není lepší ten transfer dřív. Že v misce třeba nevydřží, ale v děloze se ujmou. Je to záhada, člověk aby měl doktorát, aby to pochopil. 😀 Musíme jim holt věřit, že vědí co dělají.

Bea jsem v práci, bohužel. Radši bych si už užívala na mateřský. 🙂

beatrice7
6. dub 2010

mick, pokud by se to tentokrát povedlo, zústala by jsi doma ne neschopence ? Já to právě řeším, Šulc mi říkal, že mě doporučí do poradny jako rizikové těhotenství ale jestli půjdu do práce, je na mě. Jo a zůstaly mi 4 cysty na vaječnících po odběru ☹ A zapomněla jsem se zeptat jestli samy zmizí.... ach jo.

katchik
6. dub 2010

Bea a chceš zůstat doma nebo jít do práce? Myslím, že ty cysty by měli zmizet samy.

beatrice7
6. dub 2010

Katchi, já ti nevím, holky v práci s tím počítají, že se už neobjevím 🙂 Kamarádky mi taky radí ať radši zůstanu doma. Jenomže já jsem trošku takový workoholik. A nevím co bych doma dělala 🙂 Cesta do práce mi trvá 1 hod, jedu vlakem a pak mhd... no fakt nevím. A co ty ? Jak to budeš řešit ? Předpokládám, že děláš v kanclu ? Já taky.

mick
6. dub 2010

Katchiku, to embryo po 5 denní kultivaci to byl asi zbytek z misky, co zbyl při transferu po OPU. Měla jsi jich taky dost, tak ti ty 4 rovnou zmrazili.

Bea, já vůbec nevim, asi podle toho, jak by mi bylo. My máme výhodu, že jakmile jdeme na IVF, tak můžeme jít na rizikáč. Já bych asi chodila do práce určitě ty 3 měsíce do testů, abych měla klid, že je všechno OK a pak bych asi zůstala doma, tak by se mi to líbilo nejvíc. 🙂

katchik
6. dub 2010

bea jj dělám v kaclu. Taky ještě nejsem úplně rozhodnutá. Někdy si říkám, že budu určitě doma, pak zase proč bych měla být doma když mi nic nebude. A co budu doma dělat, ale zase na druhou stranu po tom všem bych asi doma zůstala.

katchik
6. dub 2010

Mick pěkně jsi to vymyslela. 🙂 a oni nejsou všechny v jedný misce?

beatrice7
6. dub 2010

Tak holky, mějte se, jdu něco vařit, vrátil se mi syn ze školy a má děsnej hlad 🙂 ...Nevím jak to dopadne, když se mi jen z pohledu na jídlo zvedá kufr 🙂

katchik
6. dub 2010

Bea měj se a ať zvládneš vaření bez nehody. 🙂

katchik
6. dub 2010

Sophiiiii tak coooo? Už jsem napnutá jak kšandy. 😀 si nám měla poslat sms 🙂 takhle nás napínat. 🙂

mick
6. dub 2010

Vymyšlený to mám, akorá to těhotenství chybí 😀 , jakmile bych špinila nebo by byl nějaký problém, tak bych určitě doma byla. Horší je, že ta moje práce je samostatná a kolegyně ví základy, takže bych nejdřív potřebovala někoho za mě sehnat a trochu ho zaučit. Nechci odejít ze dne na den. Zase mi vycházejí hodně vsříc.
No, to by mě taky zajímalo, jestli jsou na jedný misce. Já myslim, že spíš jo, tak máme další teorii 😀

katchik
6. dub 2010

Mick ale už se k tomu těhu pomalu blížíš. 🙂 A v práci vědí o IVF? asi budou na jedný misce, to by byl pak děsnej bordel. 😀

mick
6. dub 2010

No snad budou na jedný misce, aby s nima nehráli skořápky nebo jak se to jmenuje, tady jsou, tady ne, tak paní vyhrála 2 kousky expandujících blastocyst 😀 . Už mi fakt hrabe. V práci to ví kolegyně a přímo můj šéf, jinak ne. A co tvoje práce, tam by problém nebyl, když jim řekneš, tak nastupuju na nemocenskou a už mě neuvidíte?
Jsem na Sophie, taky moc zvědavá. Přeju jí, aby tam měla už srdíčko, ono zase čekat dalších 14 dní, jestli bude..., další nervy.

katchik
6. dub 2010

mick ted si mě teda pobavila...nehráli skořápky. 😀 U nás to nikdo neví, šefka asi ví, že chci otěhu. Jak jsem měla to mimoděložní, tak to jsem jí řekla, pže sem nevěděla jak dlouho budu v nemocnici a co bych si vymyslela. Neví, že to bylo po IVF. V práci by asi úplně nadšený nebyli, kdybych skončila ze dne na den. Ale my se tady tak navzájem zastupujeme, když má někdo dovču atd. Tak že všichni vědí co dělat, tak že zas tak strašný problém by to nebyl.

mick
6. dub 2010

Tak to je dobrý, že se zastupujete. Ono by se to tady taky dalo, akorát bych jim sem třeba sjela udělat DPH a uzavřít sklady, jinak tu běžnou práci by tu taky kolegyně zvládla. Mě se akorát ostatní kolegyně ptají, tak co mimčo? Tak pořád říkám, že stavíme, tak až to bude hotový. Asi si myslí, no aby se taky pak dočkala 😒 . Nu což, musíme věřit, že tady ten rok pro nás bude úspěšný, teda jaro 😉

katchik
6. dub 2010

tady mám jen chlapy, tak že se naštěstí nikdo neptá. 🙂 stačí mi to od kamarádek. 🙂 Jasnačka jaro je naše. 😉

mick
6. dub 2010

Tak to máš dobrý, u mě to kamarádky vesměs vědí, protože to těhotenství nikdo neměl hned, takže jsme to řešili. I když už všechny chovaji nebo jsou těhu ☹ . Naše heslo: Jaro je naše!!! I léto berem!!! 😀 . Katchiku, pro dnešek se loučim. Doma určo juknu, jak dopadla Sophie. Měj se krásně.

katchik
6. dub 2010

u mě to taky většina vědí, akorát všechny byly těhu téměř hned.
Měj se a pěkný zbytek dne. 🙂 Jaro je naše!!! I léto berem!!! 😀

sophiejane
6. dub 2010

ahoj holky, tak jsem zpět a je to v pytli, v děloze mám cosi mrnavého co není ani váček a už vůbec ne srdíčko, které by už mělo být. znova mi nabrali krev na hcg a zítra se uvidí, co dál. nejspíš nepostupující těhu nebo i mimoděložní. pořvala jsem si a vidím, že ani sílící čárka na testu nic neznamená. ted už se ale vážně nedám a budu chtít genetické testy, které prý až po "2.neúspěšném ivf"...jsme z toho hrozně smutní, asi nebudeme z těch, co se dočkají hned. navíc korecký tam nebyl a byla jsem u toho v..a Alex...

sophiejane
6. dub 2010

mick, ty jsi něco takového zažila, vid...

beatrice7
6. dub 2010

Ahojky Sophi, jukla jsem se sem podívat se co ty... prosím tě, nepostupující těhu ? Ale není to na 100 %, viď ? Bože, to jsou věci. Člověk opravdu pořád na něco čeká a nemůže být v klidu...

mick
6. dub 2010

Ahoj Sophie, to je v pr... Přesně jako u mě, ach jo. Byla tam tečka v děloze, když už mělo být srdíčko. Tak už víme, že dokud není srdíčko, tak nám jsou i ty testy na prt 😒 . Hlavně, že ho nemáš chycený ve vejcovodu. Já si z toho vzala, že aspoň to tělo reaguje a není problém ve mě, že bych to embryo nedokázala přijmout, to je dobrý znamení 😉 . No upřímně, ty genetický testy jsou dobrý, že ti zjistí, jestli ty chromozomy máš, tak jak mají být, ale když zjistí, že tam je něco špatně, tak ti akorát doporučí PGD nebo jak se to píše a to taky odhalí jenom ty základní vady. Musíme bojovat dál. A řekl ti, jestli musíš na revizi nebo jestli to odejde samo? Mě to poznal dr. Černý podle klesající sliznice, že to odejde samo.