Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

danaho
6. dub 2013

@jawuna Jasně že spaní je říznak. prospíš se do jara a pak už bude líp 😉 Než jsem přecházela do Heliosu tak jsem si také hledala veškěré informace a Helios mě jako jediný přesvědčil a teď po zkušenostech musím říct,že tu nejsou jen od toho aby z nás tahali peníze. Najednou jsem nemusela mít ty nejdražší metody oplodnění jako v minulém CAR a embryjka to taky zvládla. To jak to dopadne dál je věc jiná. Jsem tu ráno psala,že jaro klepe na dveře a od té doby tu prší 😀
@trefulka Mě právě v Gennetu v Lbc udělali obyčejnou kryokonzervaci,přesto že jsem chtěla vitrifikaci. A museli jsme mít PICSI,přestože nám stačí ICSI.
@dadakin po pravdě Jani já ještě vylehávala nachlazení a přítel to chytil na cestu do Brna,tak jsme to tam strávili na hotelu v posteli s čajem a lékama na rýmu a bolest v krku. Divím se,že to v té budce vůbec dal 😅 Takže z Brna znám jen lékárnu v Olympii,hotel a Helios 😀

trefulka
6. dub 2013

@danaho Nám zase v Pze řekli, že ICSI nepotřebujeme, tak jsme oocyty nechali oplodnit přirozeně, a v Heliosu nám řekli, že ICSI bude potřeba.
Můžu se zeptat, čím a v jakých dávkách jsi stimulovala a v jakém protokolu?

danaho
6. dub 2013

@trefulka na 1 IVF jsem musela na OPU taky do Prahy na Letnou. Měla jsme v papírech od Mudr.napsaný PICSI,ale přišel embryolog a řekl,že nám stačí přirozený oplodnění a to byla katastrofa,potože se nám ze 7 oplodněných 6 přestalo hend druhý den vyvíjet. Dalčší IVF už bylo v LBC a s PISCI. To sice bylo dobrý na počet embryjek,ale stejně to neklaplo. A v Heliosu jsme měli ICSI,měla jsme krátký protokol kvůli věku. Starším prý dávají krátký. Začínala jsem 225j,pak jsem měla asi 2 dny 150 j a pak zase 225j. Stimulovala jsem Dipherilenem a Menopurem.

danielahe
6. dub 2013

@trefulka presne tak 😉 , oba kluci 🙂 no a snad se nam do tretice zadari ta holcicka 😅

trefulka
6. dub 2013

@danaho Mně právě nabídli menopur (prý bez doplatku) nebo merional (s doplatkem), se kterým mají lepší zkušenosti než s menopurem, aspoň tak nám řekla koordinátorka.

trefulka
6. dub 2013

@danielahe Tak to budu drržet palce 🙂 Na kdy ji plánujete?

jawuna
6. dub 2013

@trefulka já jsem měla taky krátký a taky myslím Menopur, ale teď si nejsem úplně jistá...

trefulka
6. dub 2013

@jawuna @danaho ups - holky teď jsem zmatená jak luční koník, lepší zkušenosti mají s merionalem, ale vás stimulovali menopurem... jak se pak mám sakra rozhodnout 😒

danaho
6. dub 2013

@trefulka Nejdříve mi dali Menopur do počtu jednotek co platí pojišťovna a pokud to nestačí,tak dají Merional a ten si doplácíš. Nejsou tu u stimulace ale vysoké dávky,takže já měla doplatek za 2 lahvičky merionalu něco přes 800 Kč, to minule v Gennetu kolem 6-8 tisíc. Tam do mě narvali o třetinu víc hormonů.

danaho
6. dub 2013

@trefulka Menopu a Merional je jedno a to samé. Tak je mi divný že by ti řekli,že je lepší.

trefulka
6. dub 2013

@danaho No fakt, bylo nám řečeno, že s Merionalem mají lepší zkušenost, akorát že je s doplatkem. No a já jsem od přírody děsně nerozhodná, a zvlášť v tomhle případě chci jen to nejlepší 🙂

danaho
6. dub 2013

@trefulka tak jsem zvědavá jaký názor na to budou mít ostatní holky. Já to opravdu sylším poprvé.A to ti řekli v Heliosu?

trefulka
6. dub 2013

@danaho Jo, teď v pátek.

danaho
6. dub 2013

@trefulka A kdo ti to přímo říkal? To by mě totiž od nich mrzelo,kdyby mi po tom všem co mám za sebou tohle neřekli a dali automaticky lék se kterým mají horší zkušenost. KOukala jsme na internet a všude čtu že to je stejný.

trefulka
6. dub 2013

@danaho Jedna z koordinátorek :/

trefulka
6. dub 2013

@danaho A možná že druhá by zase doporučila Menopur... Ale neptala jsem, v čem konkrétně by měl být lepší.... Hoď to za hlavu, vždyť si nakonec píchala oba přípravky 🙂

danaho
6. dub 2013

@trefulka to je fakt. Menopur nebo Merional,hlavně aby to konečně vyšlo. 😉

ilonar
6. dub 2013

Jo Dani tím si vůbec nelam hlavu,hlavně aby všechno klaplo. Oni by si to určitě nelajzli takhle riskovat,kor u někoho,kdo toho má tolik za sebou,bohužel ne moc povedeného. Hlavně buď v klidu. To je takové to jedna paní povídala. Můžu se tě zeptat, při té stimulce sis teda omluvila kontroly u svojí gynekoložky? Vyšla ti vstříc? Kolikrát jsi měla kontrolu v krátkém protokolu? Ja jsem mladší a to dávají dlouhý viď. Tak jsem zvědavá,kolik bude při stimulce kontrol. Odběry ti dělali taky na gyndě? Výsledky sis volala do Brna sama? Já myslím,že moje dr mi vstříc nevyjde,je to taková protiva a nechápala,proč car v Brně a ne u ní ve městě. Koza jedna. Napadlo mě napsat Texlovi,zda v našem okrese nemá nějakou spřátelenou doktorku na kontroly a odběry při stimulce.

danaho
6. dub 2013

@ilonar U krátkého protokolu jsme měla 3 kontroly. Ty první 2 mi naštěstí vyšly na středu a pátek,tak jsem mohla jít tady u nás. První byla jen krev a ta duhá krev + UTZ. Ten ultrazvuk mi udělala ochotně moje gynekoložka,ale krev jsem si zařídila v nemocnici přes kamarádku abych věděla výsledky včas. Ty jsem pak volala do Brna a tam mi řekli jak mám upravit dávky léků. Protože u té mé doktorky si nebyly se setrou jistý,jestli by věděly výsledky hned ten den. .To si všechno raději zjisti dopředu. Ale poslední kontrolu už chtějí v Brně.Dlouhý protokol teď končí @katuleb tak ti určitě napíše jak to bylo s těma kontrolama přesně. A myslíš že ta tvoje doktorka by ti to neudělala? Za napsaný dotaz nic nedáš,tak to zkus. 🙂

katuleb
7. dub 2013

Krásnou neděli přeji holky....neuvěříte co tu dnes vidím z okna...........SLUNÍČKO 🙂 🙄 😎

@trefulka tak mě zase řekli že většinou dávají menopur protože se většinou nic nedoplácí ,budu jen doplácet 3 ampule merionalu-poslední dávku na dnes.A říkali že to je stejné. A je mi divné proč by byl u marionalu doplatek když ve finále je levnější než menopur... 😕 😕 Každopádně bych se menopuru nebála je super....
@danaho tak jak je dnes u vás?? Jaro už dorazilo??
@ilonar ahoj tak u dluhého protokolu ,byla první kontrola odběr krve -po vysazení provery a dostavení se ms-začátek stimulace,pak další 5 den stimulace-zase krev,pak 9 den -krev a uzt a pak má být 12 den opět krev a utz....a pak konec
já měla první kontrolu u nás,další bohužel vyšlo na sobotu -takže krev v Brně,další krev a utz u nás zase na gyndě ...pak už HELIOS,jen jsem jela 11 den protože se doktor divil,že mi moje doktorka našla teka velké folíky,ale nebylo to uplně tak,ale nakonec jsem se domluvili na dalším po výsledku krve a ted už naštěstí jedeme až na opu...Ale vše je individuální podel krve jak budeš reagovat muže se to občas o den lišit....no a záleží zda ti uděljí u vás krev tak aby byly ještě ten den hotové výsledky....holky na krev chodili třeba i ve fakoltkách do laborek....jde si najít kde berou krev na netu u vás a poptat se zda to tam tak jde....

Uf jsem se rozkecala,snad ti to pomohlo,když tak se ptej.... 😉 😉

katuleb
7. dub 2013

TAK HOLKY POSLEDNÍ DVE VČELKY NA STIMULACI MÁM ZA SEBOU A VEČER UŽ JEN INJEKCE HCG A V UTERÝ HURÁ NA OPU.
TAK TED JSEM SI UDĚLALA ČTENÁŘSKOU PAUZU A PROČETLA JSEM OBA LETÁKY -MENOPUR X MERIONAL....A HOLKY ZA MĚ......JSOU NAPROSTO STEJNÉ....JEN SE ASI LIŠÍ VÝROBCE TO JE JEDINÉ.TAKŽE ZA MĚ ,CO JE LEVNĚJŠÍ BERU......JE TO JEDNO...

jawuna
7. dub 2013

Ahoj holky, tak jsem měla docela vzrůšo, začala jsem slabě krvácet a tak jsem ráno byla v Heliosu...ale prý je to poměrně běžné, vzali mi ještě krev na hodnotu hcg a píchli mi nějakou injekci, tak asi teď zůstanu v klidu doma, ale na ultrazvuku je to prý všechno ok...ale vystrašilo mě to teda hodně ☹ ☹ ☹
Jinak teda holky nedalo mi to a ptala jsem se doktora Šuly na ty léky, protože jsem se dívala do svých papírů a měla jsem poprvé Merional a podruhé Menopur, prý je to teda fakt stejný, alespoň podle složení, ale vyrábí to jiné firmy a že prý to teď nějak úplně čerstvě vyhodnocovali za poslední období a vychází to trochu líp ve prospěch Merionalu, ale prý podle věkové skupiny pacientek, snad u mladších Merional a u starších Menopur, ale že ty rozdíly nejsou tak velké a prokazatelné, že to rozhodnutí nechávají na pacientce, jestli s malým doplatkem nebo bez...úplně se mi kouří z hlavy 😀
Takže buďte v klidu 😉

katuleb
7. dub 2013

@jawuna ahoj tak super že máme čerstvé info o lécích...
Jsem ráda že jste s prckem v pořádku a vše určitě bude ok...kdy budeš vedět hodnotu hcg?? A nevíš co to bylo za injekci??
Já tak přemýšlím o tom kam já bych jela v případě problémů?? Do Heliosu by to asi nemělo smysl jet 2 hodiny autem...jen se občas obávám aby jinde měli stejný přístup...

danaho
7. dub 2013

@jawuna Ahoj,hlavně že jsi v pořádku. Hlavně teď odpočívej,bude to dobrý 😉
@katuleb Kači něco jako slunce se mtam vykukuje 🙂 Ty i já by jsme museli jet jedině do nemocnice na pohotovost. Do Heliosu je to opravdu moc daleko. Ale na takový věci teď vůbec nemysli. 😉

katuleb
7. dub 2013

@danaho rozkaz nemyslím a nebudu...taky si to slunce tak trochu tady dělá legraci a jen tak pokukuje...jak se člověk o něm zmíní tak se schová...stydlín jeden...

jawuna
7. dub 2013

@katuleb Něco na A? Agutin nebo tak něco, nevím :( No já to mám do Heliosu kousek, tak jsem tam ráno v 7 hned volala a řekli mi, že mám hned přijet. Výsledky by měly být kolem poledne, prý mi zavolají jak je budou mít, byla jsem docela vyklepaná, ale už jsem se docela uklidnila, věřím, že to bude dobrý...

katuleb
7. dub 2013

@jawuna jasně že to bude dobrý ....tak pak dej vědět a jinak pěkně ležet a odpočívat... 😉

jawuna
7. dub 2013

@katuleb jj, ležím, s noťasem na břichu 😉

dadakin
7. dub 2013

@jawuna a odkud jsi Brnando????

jawuna
7. dub 2013

@dadakin no z Brna 🙂