Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

danaho
4. srp 2013

Ahoj holky,přeji všem krásnou neděli. 😵

@danissa moc gratuluju a držím palce aby se chlapeček u tebe držel celých 9 měsíců 😉
@rakoska krásnou dovču a odpočiň si. 😉

danissa
4. srp 2013

@danaho Děkuji 🙂 Od včerejška mě zmáhá celodenní únava, Utrogestan se mnou začíná mávat, měla jsem to tak i u Sofinky. Ale co bysme pro prcky nevydržely, že 😉 ?

Taky všem přeji pohodovou neděli a hlavně, ať se v tom vedru neupečem. Sofinka s manželem jsou už v bazénu na zahradě a já se na ně můžu jen smutně koukat, doktor mi zakázal koupání, co se dá dělat ☹

jarmisek
4. srp 2013

@danissa Tak ja na Tebe ted budu myslet,a se prcek pekne zavrta-kdyz rikaji, ze vypadad pekne, tak je urcite velka sance 😵 😵

jarmisek
6. srp 2013

Ahoj holky, tak co je u koho nového?Me uz se to pomalu zacina kratit, uz se mi kvůli brichu zacina spatne spat...Kde jsou ty casy, kdy jsem si stezovala, ze porad spim 😀

raffaelo
7. srp 2013

Holky prosím Vás, budu ještě jednou otravovat. Nevíte jak je to s tím IUI v Heliosu? Nemělo by se počítat do pokusů IVF, tudíž by to měla hradit pojišťova, mimo léků, tak proč oni tam uvádí cenu a mají tam v jedné odpovědi, že to pojišťovna může brát jako pokus o IVF. Přitom v zákoně je jasně uvedené, že musí být přenos embrya. Zkusím napsat na pojišťovnu a do Heliosu, ale nejdřív zkusím vás tady jestli nemáte nějaké info. Jestli se to platí nebo neplatí.

dadakin
7. srp 2013

Hlásím že v pátek jdeme konečně na ten spermiogram+DNA a rovnou si domluvím schůzku s Texlem na termín IVF + žádost na pojištovnu.Mám skoro půlroční pauzu od posledního IVF tak hurá do toho.

danissa
7. srp 2013

Hezký den děvčata 😉 , to jsou vedra, že? Sice mám teplo ráda, ale už je to teda mazec, v noci se nedá spát. Malá je pořád v bazénu, jsem ráda, že se nemusím honit nikam na koupaliště, jsou přeplněný až hrůza. Jinak já jsem dnes 5. den od KET a už se nemůžu dočkat testování. Doufám, že to dobře dopadne. Zkusím testnout v sobotu, to bude 7. den, to už by tam dle některých holek z diskuzí mohlo něco být. Díky tomu Utrogestanu mám jakoby těhotenské příznaky, jenže to vůbec neni směrodatné, Utrogestan mi to dělal vždycky. Tak se necháme překvapit 😵

@jarmisek Už to uteče raz dva, mě to ke konci teda utíkalo rychle, byly častější kontroly, naplno jsem už chystala výbavu a nějak jsem se nestíhala nudit. A spalo se mi taky špatně, zato teď spím jako dudek 😀 Kde plánuješ rodit? Někde v Brně?
@raffaelo Toto bohužel vůbec nevím, neorientuju se v tom. Když napíšeš do Heliosu, tak se určitě dozvíš nejpřesnější informace 😉
@dadakin Tak hodně zdaru při dalším pokusu 😵 😵

raffaelo
7. srp 2013

@danissa děkuju pak tam písnu, nebo se zeptám jak tam pojedeme 🙂

jarmisek
7. srp 2013

@dadakin... A půl je hotovo!!!Držím pěsti ať jsou spermijky jedna báseň a ať je to šťastný pokus 😵 😵

jarmisek
7. srp 2013

@raffaelo Ráda bych poradila,ale také nevím, já jsem ztracený případ, pro nás IUI nebylo 😉 Mlžeš si tam třeba i zavolat, vždycky mi ochotně odpověděli

jarmisek
7. srp 2013

@danissa Myslím na Tebe 😉 a s testíkováním raději vydrž na ten desátý den,ať třeba zbytečně nestresuješ,pak už to bude jistota 😉 Jikdyž já vím, ruce pálí... 😵 😵

raffaelo
7. srp 2013

@jarmisek děkuji, já doufám, že se nám to podaří přirozeně, jen jsem chtěla vědět jak to je 🙂

dadakin
7. srp 2013

Holky děkuji bud a nebo je to můj poslední pokus do dalšího bych už neměla sil.Pokud to má vyjít tak to vyjde.

adrianne7
7. srp 2013

@raffaelo Byla jsem se tento tyden domlouvat v Heliosu na IUI a je to tak,ze VZP pocitala chvili IUI jako umele oplodneni do tech pokusu IVF kvuli chybe v zakone,ale uz je to opravene,info mam z internetu a potvrzene primo od Dr.Texla 🙂

raffaelo
8. srp 2013

@adrianne7 takže dělají IUI bez doplatku? 🙂 já mám teda ZPMV ČR 🙂

adrianne7
8. srp 2013

@raffaelo Je tam doplatek cca 400,- a leky

raffaelo
8. srp 2013

@adrianne7 tak to je to co jsem viděla na těch stránkách, tak aspoň že to není přes tu tisícovku. Ty 400 Kč nejsou taková hrůza.

adrianne7
8. srp 2013

@raffaelo Jo 400,-Kč nic není oproti nákladům za IVF. Jinak na stránkách je, že za první 3 pokusy IUI je doplatek 400,-Kč a IUI 4. a každá další inseminace je plně hrazená pojišťovnou. Hlavně, že už opravili tu chybu v zákoně a nepočítá se to do IVF 🙂

raffaelo
8. srp 2013

@adrianne7 oni to tam mají stejně pořád blbě napsaný. Mají tam umělé oplodnění a četla jsem, že IUI je považováno za umělé oplodnění a IVF za mimotělní oplodnění, což je šílený, že? 😒 jestli to tam bylo ještě hůř napsaný, tak se ani nedivím, že s tím byl zmatek. Jenom doufám, že ta ministerstva vnitra to má stejně jak VZP 🙂 jinak držím pěsti, aby vám to IUI vyšlo hned na poprvé 😵

adrianne7
8. srp 2013

@raffaelo Co vím, tak problémy dělala jen VZP, ale už je to opravené, prý taky ne moc šťastně, ale hlavně že pojišťovny mají jasno 😉

danissa
8. srp 2013

@jarmisek Já vím, u Sofinky jsem taky testovala 10. den a čárka byla sice světlejší než kontrolní, ale krásná. Ruce svrbí, až hrůza. V sobotu jdeme na akci, tak jsem chtěla vědět, jestli mám pít nebo ne, ale uvidím, třeba to vydržím a pít prostě nebudu, svět se nezboří 😉 Mě by to zase až tak moc nestresovalo, nejsem na to upnutá tolik, jako když jsme ještě Sofinku neměli, ale to víš, že bych byla šťastná, kdyby to vyšlo i teď 😉

jarmisek
8. srp 2013

@danissa Já si myslím, že nic nezkazíš, když si dáš sklenku vína nebo pivo-když se má zadařit, tak se prostě zadaří a pokud se "nezhulákáš" do němoty 😉 , tak bude mít prcek aspoň veselou maminku 😵 😵 Já se teda přiznám, že jsem tu a tam zhřešila 😀

jarmisek
8. srp 2013

@raffaelo K tem pojistovnam a IUIckam me ještě napadlo, ze tady mají kdyztakvyveseny cenik
http://www.sanatoriumhelios.cz/uhrady-pojistovn...

raffaelo
9. srp 2013

@jarmisek děkuju, už jsem ho také našla 🙂 jen jsme si nebyla jistá, jak ty ceny tam fungují 🙂

dadakin
9. srp 2013

Bré ranko devčátka, dnešní SPG+DNA test máme za sebou pro výsledky 20.8. k Texlovi a konzultaci na IVF. 😉

danissa
9. srp 2013

Dobré ránko, jelikož jsem si včera koupila těhotěnský test, tak jsem to samozřejmě už dnes nevydržela (6.den od KET) a musela jsem ho zkusit, Mám tam pididucha, takže buď je to ještě zbytek pregnylu nebo se embryjko zavrtává. Ovšem testovala jsem s Rapiclear Direct a s tím nemám žádnou zkušennost, recenze nic moc, no prostě uvidíme. Musím si koupit ty testy od Dr. Maxe, ty by snad měly být něco jako staré Mamatesty. No, buď to tam je nebo není, jiná možnost není 😀

@jarmisek Já vím, sklenka vínka nic nezkazí, u Sofinky jsem taky sem tam zahřešila 😵

jarmisek
9. srp 2013

@dadakin Tak držím pěsti ať máte výsledky v pořádku 😵

jarmisek
9. srp 2013

@danissa Ty jo 6. den po Ket, to jsi rekordmanka :D Ještě to vydrrrrž 😉 😵 😵

danissa
9. srp 2013

@jarmisek Nejsem rekordmanka 😀 , takových holek tady je 😉 Znám tady jednu holku, co měla // už 4. den od KET a pak fakt byla těhotná, ale to je spíš světlá výjimka. Já vím, jsem koza, já si prostě nemůžu koupit testy dřív než 10. den, protože ač si říkám, že to vydržím, tak vidíš, nevydržím 😀 😀

honzab
10. srp 2013

ahoj,
jsem mladý, zdravý muž z Brna a nabízím Vám pomoct při oplodnění. Zkušenosti již mám a mohu doložit svůj spermiogram, že jsem plodný. Nabízím a zároveň požaduji diskrétnost, zdravý, spolehlivost, nechci být zapsán v rodném listě.
Více po vzkazech.