Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

dadakin
15. srp 2013

@katuleb takže o vánocích?????

katuleb
15. srp 2013

@dadakin no asi to tak zase vyjde....

danissa
16. srp 2013

Ahoj holky, tak výsledky krve 13. den po KET hodnota HCG 670j. UTZ bude už za týden 🙂 Tak se moc těším 🙂 Ještě můj dnešní test ve srovnání s předešlými (6,7,10 a 13 den) Všem přeju pěkný den a snažilkám brzkou radost 😵 😵

rakoska
16. srp 2013

@danissa yeeeeeesssssss 😉 😎 boží!!! já chci takyyyyyy :D

jarmisek
16. srp 2013

@danissa Bezva!! Zpráva dne🙂 Gratuluju a přeju ať nám píše pořád takové krásné zprávičky 😵 😵

danissa
16. srp 2013

Děkuji moc 😵 😵 Jinak jsem překvapená, že si mě na UTZ pozvali už za týden, to jsem docela překvapená, u Sofinky to bylo až 14 dní po krvi, aby bylo už srdíčko. Za týden bude vidět asi jen dutinka. Ale zase je fajn, že je člověk pod drobnohledem, pro klid v duši 😎
@jarmisek Doufám, že i nadále bude mimčo tak šikovný. Taky si ještě určitě živě vzpomínáš, jaký to bylo ze začátku, pořád jenom čekání, jestli bude pozitivní test, potom krev, první UTZ... 😉 A teď už to máš za pár 😉
@rakoska Brzy budeš taky mít takové krásné zprávy, moc ti to přeju 🙂 Teď jsi dobře odpočatá a připravená n a mimčo, úspěch zaručen!! V Helisou to prostě umí 😉

dadakin
16. srp 2013

@danissa 😵 😵 😵 😵 😵 super zprávička dne 😵 😵 😵 😵 😵

danissa
16. srp 2013

@dadakin 😵

rakoska
16. srp 2013

@danissa Díky, kéž bys měla pravdu, ale ty si toho názorným příkladem, jsou borci 😉

rakoska
18. srp 2013

Holky tak co, jak se máte? Já už zase začínám mít to nervní bublání v břichu... to brzo 😀

jawuna
18. srp 2013

@rakoska Neboj, stejně to nemůžeš nijak ovlivnit, embryjko je vyšetřené a zdravé a určitě to dopadne dobře 😉 Teď jsem si vzpomněla, jak nám dr. Texl kreslil nějaký obrázky a vykládal o tom, jaký je embryo "parazit", že si vezme co potřebuje ať chceš nebo ne 😀

rakoska
18. srp 2013

@jawuna 😀 😀 😀 parazit? to je dobrý 😀 no ale asi je to fakt...tak snad to dopadne, já vím, že to nemůžu ovlivnit, ale mám nervy z toho, že je jenom jedno a když to nedopadne, zas to budeme muset celý podstupovat znovu 😝 ale zase jsem straně ráda, že jsme se dostali dál, než jsme před pár měsíci vůbec doufali.
To je strašný, takový životní kolotoče...první jsem řešila sebe, pak se zjistilo, že nejsou spermie, tak jsme řešili dárce, pak zas spermie byly 🙂 ... je to strašně psychicky náročné a vůbec jsme nebyli připravení na informace, které jsme se dozvěděli...Je fakt, že to prostě není v životě tak, jak si to člověk naplánuje a hrozně jsem se z toho poučila 🙂 a taky jsem ráda, že jsem natrefila zrovna na Helios, protože jak tak čtu občas příspěvky v jiných diskuzích o transferech několika embryí druhý nebo třetí den a porovnávám s tím, co jsem se dozvěděla v Heliosu, jak to má všechno svou logiku...úplně mi je z toho blbě 😝
Ale abych nebyla tak negativní 😉 ...páč jsem ještě před pár dnama byla hrozně pozitivní 😀 ...to prostě zvládnem!!! 😉

danissa
18. srp 2013

@rakoska T oje jasný, že máš nervíky. Člověk se strašně těší a zároveň se bojí, jak to dopadne. Vy jste tu cestu měli trnitější, ale podívej, jak to nakonec všechno dobře dopadlo, jedno zdravé embryjko je skvělý úspěch 😵 😵 Teď je to trošku o stěstí, aby se chytilo a už se tě nepustilo, a věřím, že se tě bude držet jako klíště 😉 Je dobře, že jsi pozitivně naladěná, to je hodně důležité, miminko chce spokojenou maminku 🙂 Dobře to dopadne 😵 😵
Jinak souhlasím s tebou, že v Heliosu jsou fakt odborníci a ne žádní fušaři, kteří chtějí provést embryotransfer za každou cenu a neřeší kvalitu embryjek. I já jsem se s tímto setkala ve svém minulém Caru (celkem 4 neúspěšné embryotransfery), rok jsem jim důvěřovala, po roce jsem utekla díky bohu do Helisou a 100% úspěšnost! Přístup se vůbec nedá srovnat, ty pravidelné kontroly během stimulky, odběry krve, ultrazvuky a snaha vybrat opravdu to nejlepší embryo, podrobný popis toho, co nás čeká, pohovor s embryologem....to opravdu nikde jinde není a jsem šťastná, že jsem za včasu udělala správné rozhodnutí. Takže neboj zlato, jsi v nejlepších rukou 😵 😵 !

danissa
18. srp 2013

Jinak holky, užívejte krásného letního počasí, já miluju léééééto 🙂 !!!

danaho
18. srp 2013

@danissa Moooc gratuluju,to je nádhera.
@jawuna parazita nám taky kreslil 😀

jawuna
18. srp 2013

@rakoska Zvládneš to, skoromatko, neboj 😉

rakoska
18. srp 2013

@jawuna Dik 🙂

jarmisek
20. srp 2013

Ahoj holky, jak se mate? Koukam, ze jste tu krasne pozitivne naladene, to se bude tehulkovat jedna radost!!! 😵 😵 Co me se tyce, jak jsem se nedavno bala porodu,tak uz se na nej pomalu zacinam tesit 😅 jako to bricho je fakt mazec, jsem jak hroch...Ja fakt nevim,jak to pak budu zhazovat...ale to je vedlejsi,hlavne at se ma mimco dobre 😵 😵

danissa
20. srp 2013

@jarmisek Dobré ránko, to je jasný, teď to tady bude jedna těhule za druhou 😵 . Tvé obavy z porodu chápu, ale zvládneš to na jedničku 😉 Já si to vlastně nějak nepřipouštěla a porod jsem neřešila. Nakonec, když mně začaly bolesti, tak jsem si říkala, že to přece není možný, že bych už fakt rodila, že už je to tady (a to už jsem přenášela), byl to zvláštní pocit. Byla jsem rozhodnutá pro epidurál, nakonec jsem si ho nedala a nelituju. Ale to je samozřejmě na každé z nás, jak to cítí 🙂 A navíc u mě to fakt zafungovalo tak, že když jsem měla malou v náručí, tak jsem na bolest okamžitě zapomněla a neodnáším si z porodu žádné negativní pocity. Jasně, bolí to jak sviňa, ale stojí to za to 😵 😵 !! A jinak já měla megabřicho a dlouho se mě stahovalo, samo to rozhodně nešlo, musela jsem hodně cvičit, aby to pak nějak vypadalo. Já jsem celkově spíš normální - štíhlá a to vytahaný břicho bylo jak pěst na oko ☹ Ale dá se s tím něco dělat, takže pak zacvičíš a zase to bude OK 😵 😵 Důležité je, že konečně budeš maminka a budeš mít krásné zdravé miminko 😵 😵 !!

rakoska
20. srp 2013

Tak jo, holky, už se těším na porod 😀 😀 😀

jarmisek
20. srp 2013

@danissa Děkuji za povzbudivou zprávu, je to opravdu zvláštní, když člověka prostě čeká něco, čemu se nevyhne, každým dnem se to blíží a nedá se dělat nic jiného, než se s tím smířit 😅 A už teď mám smíšené pocity-částečně strach, částečně radost, že už budu mít miminko, tak teď jsi mě krásně uklidnila, doufám, že tím také takhle propluju a za pár měsíců se tomu budu smát 😵 😵 A to břicho hold je asi bojem každé z nás-a já se taky porvu,ať má mimčo hezkou mamku, no ne? 😀

jarmisek
20. srp 2013

@rakoska Však ono Ti to také uteče 😀

katuleb
20. srp 2013

@dadakin ahojky tak jak dnes výsledky a co konzultace??

zuzzu11
20. srp 2013

Ahojte holky 🙂 . Ja si vas tu len tak citam co mate ktora co noveho 🙂 . Ja mam vysledky z imunologie a teda no nedopadla som nejako dobre 😒 . Reprodukcni imunolgie je v poriadku aj manzel, ale zistili mi ze ja nemam skoro ziadnu imunitu proti infekciam. Bola som u dr. MAlickovej v Prahe. Super doktorka. A musim nasadit nejaku liecbu aspon tri mesiace pred ketom 😒 . A aj pocas celeho tehu aby si mimi dokazalo odo mna vytvorit imunitu.Takze ja to vidim u nas na ket tak v breznu az ☹ . Ak by som otehotnela a nejaka hodnota by klesla pod 6 tak by museli ze aj mimi podavat nejake lieky ale neviem s predstavit ze ako by mu to pichali este ked by bolo u mna 😖 . Idem 10.9 na pokec k dr.Texlovi. No je mi z toho trosku dost smutno ☹ . Nemali ste niektora s tym skusenost ze vasa imunita bola oslabena?

jawuna
20. srp 2013

@zuzzu11 Ahoj Zuzi, vůbec nemám zkušenost 😒 a dá se to nějak léčit?

zuzzu11
20. srp 2013

@jawuna Liecit sa to da. Liekmi alebo to co mi navrhla dr.nejakymi injekciami. Len je to no svinstvo na organizmus. Musim najst nejakeho imunologa ktory mi to cele vysvetli 🙂 .

danaho
20. srp 2013

Ahoj holky 🙂
@jarmisek určitě to zvládneš na jedničku.Když se to konečně podařilo dostat dovnitř tak ven to musí. Za chvilku nám tu budeš ukazovat fotky miminka a to štěstí bude konečně naplněné. 😵
@zuzzu11 Zuzi to mě moc mrzí,ale zase je lepší,že víš o problému a je to řešitelné i když se to všechno posune. Ale asi má všechno svůj čas. A tobě v Heliosu nedělali imunologii? Mě tam na to brali krev,ale asi jen na něco. U té doktorky Malíčkové je to asi daleko podrobnější. A neboj ona je vyhlášená a určitě ti s ím problémem pomůže.

dadakin
20. srp 2013

ahojky babulenky,tak k tomu SPG 165mil. pohyblivost přes 40% takže kvalita na dárce ovšemže my měli i to DNA a morfologie 27% což je špatenka je to skoro na PICSI,ale nebude bude PGD s tím jsme počítali,nafasovala jsem menopur a dipherelin a čekám na tu MS a začneme jdeme na to.Ještě jsem šla na krev na karyotip.

danissa
20. srp 2013

@jarmisek Jsem ráda, že jsem tě povzbudila a trošičku uklidnila 🙂 Obavy máme každá, ale pak ten pocit, když máš mimi v náručí - to je přesně TO, proč my ženy dobrovolně trpíme u porodu 😵 😵
@rakoska Těš se, taky ti to uteče 😵 !
@zuzzu11 Taky je mi líto, že výsledky nedopadly úplně na 1, ale důležité je, že to víte a můžete to řešit 😉 Chápu, ono to čekání je nekonečné, ale zase potom budeš vědět, že je vše v pořádku a že jsi pěkně připravená na těhu. Uvidíš, co na to ještě Mudr. Texl. Nebuď smutná, třeba nebudeš muset čekat až do března, moc držím pěsti, aby jsi se co nejdříve přeléčila a KETík byl co nejdříve to půjde 😵
@dadakin Myslím, že morfologie 27% není nic hrozného, my máme 3% 😉 a měli jsme teda pokaždé ICSI a stačilo to. PICSI jsme nikdy neměli. PGD je super, na to já nedám dopustit 😉 Tak ať MS brzy přijde a hurá na stimulku 😵 😵

dadakin
20. srp 2013

@danissa a co testíky testuješ??nová fotečka testíku by nebyla 😉 máš jít na UTZ ted někdy že jo???