Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

zirafka1988
3. lis 2015

@veverka.terka tak dnešní HCG 901, tý jo, tak to je mazec 🙂 ve čtvrtek to bylo 181....takže rostéééé. a příští týden ve čtvrtek jsem objednaná na sono 🙂 jupíííí

veverka.terka
3. lis 2015

@zirafka1988 bezvaaaa,tak to je parádní hodnota mamino :-*

veverka.terka
3. lis 2015

@zirafka1988
@jawuna
@zirafka1988 diky holky 😉. Ja sem prave vubec netusila,na cem je ta doba zavisla,nikdo mi to nevysvětlil. Budu verit,ze to stihnem 🙂

zirafka1988
3. lis 2015

@veverka.terka jsem celá nějaká rozhozená, konečně mi to asi začíná docházet 😉

veverka.terka
3. lis 2015

@zirafka1988 😉 a mozna se ptam blbe,ale necetla sem příspěvky nejaky starsi,to je vase 1.IVF a 1.transfer?

zirafka1988
3. lis 2015

@veverka.terka ano ano, 1. mám vrozenou vadu srdce, takže jsme byli rozhodnutí toto podstoupit, aby byly naše děti zdravé a neměli v životě tolik omezení co mám já.

veverka.terka
3. lis 2015

@zirafka1988 tak to je super,ze se vam takto hned zadarilo,jen tak dale 😉 tak snad se nas ted tady sveze na te dobre vlne tehulkovani vic 😉

jawuna
3. lis 2015

@zirafka1988 To bylo jasnýýýýý 😉 Gratulace!

petruska87
3. lis 2015

@veverka.terka @renda12 tak držím palce, nech to vyjde 🙂 my to asi vyskúšame, znelo to zmysluplne 🙂 už sa ani nechceme nejak zdržovať, takže počkám na začiatok cyklu a ide sa na to, som zvedavá a dosť nervózna

renda12
4. lis 2015

Tak holky je to zamnou už ležím doma v posteli vše ok zůstává jen 2.0.2 utrogestan jinam nic a 12den mám dělat test. A otázka kdy mi ho doporučite vy? 🙂

jawuna
4. lis 2015

@renda12 12. den 😉
Běž na prochajdu, je tam krásně, ležení ti nepomůže 😉

veverka.terka
4. lis 2015

@renda12 souhlasím s @jawuna , frč se provětrat, při ležení se budeš akorát užírat myšlenkama....kdy testovat?! já sem asi blázen, ale testovala sem už 6. den a určo budu zase 😀 😀 😀 su děsně netrpělivá a prostě to dýl nevydržím...

já mám otázku kapičku z jinýho soudku. od kdy počítáte 1. den cyklu? už, když začnete hnedka špinit nebo až se spustí opravdu MS? já sme to dycky počítala už od toho špinění, mám to většinou 2 dny tak prostě kapinku a pak se to rozjede na plno, tak nevím, zda nedělám chybu. díky

a další věc, jak to holky řešíte v práci to IVF? @kinos si určitě vzpomíná, že sem to zde před těmi téměř 4 roky řešila, že u mě je to dost síla no....tedka su teda zatím na RD, ale pokud se nezadaří 1. KET, tak pujdu do práce a evemt. na 2. KET budu muset v pracovním procesu a nevím zase, jak to vyřešit. určitě musím jít na PN, dělám zdravotní sestru na směnný provoz, tahám lidi, bacily atd., ale nechcu PN z Heliosu, protože pak hned celá práce ví, že su zase na IVF....doufám, že to třeba klapne a nebudu to muset řešit, ale....
a co vaše okolí, rodina, ví, že chodíte na IVF? naše rodina to ví, staví se k tomu dobře, manželova rodina tu vůbec neví a manžel ani nechce, aby to věděli a nikdo z jeho známých to neví, on se za to děsně stydí. moje kamošky to ví skoro všechny, nevadí mi to. akorát to s nima nijak neprobírám, stejně tomu moc nerozumí, když neví, o co jde...
a co přítel/manžel, jak to celé snáší? u nás je to takové ticho po pěšině...manžel o tom doma nijak taky mluvit nechce, takže to nijak neřešíme a spíš to probírám jen já v sobě nebo tady s vama se dělím o svoje pocity...bohužel mi oporou moc není a někdy mě to hodně mrzí 😔

zirafka1988
4. lis 2015

@renda12 12 den, dělala jsem test 6 den, byl tam sice ducha, ale každý den jsem pak testovala dvakrát a byla vystresovaná, jestli je to silnější nebo ne....takže i když se to asi radí dobře, vydrž. já bych přiště věděla, že mám raději počkat opravdu aspoň těch 12 dnů.

renda12
4. lis 2015

@jawuna já mám vycházky až od pondělí nedal mi je ☹

renda12
4. lis 2015

Právě jsem hleděla že mi vycházky nenapsal a řekl že si tsm musím Pro ně dojet že mi je můj obvodak nemůže napsat jen ivf koordinátorka

lukjak
4. lis 2015

@veverka.terka 1 den cyklu mi bylo řečeno od koordinátorek,že se počítá od červené krve. Ptaly se mě jestli jsem to dostala dopoledne nebo odpoledne. V mém případě to bylo odpoledne kolem 19 hod, tak mi počítala menstruaci až od toho dalšího dne. Pokud špiníš od rána počítala bych to jako ten první den. 😉

renda12
4. lis 2015

@lukjak já to měla stejně ptala se na čas a pak to přiřadila od kterého dne to počítat

lukjak
4. lis 2015

@renda12 no joo,je to celé věda 😀

veverka.terka
4. lis 2015

@lukjak mne se na to prave takto nikdy nikdo zatim neptal...ja sem prave uz spinila od rana od pondeli,vcera trochu vic,ale stacily mi 3tampony za cely den a az dnes uz uplne normalne,tak nevim,co jim pak nahlasit pred KETem jako 1.den cyklu

lukjak
4. lis 2015

@veverka.terka já co si vzpomínám,tak já měla před ET po těch injekcích taky takovou divnou menstruaci,že jsem 4 dny špinila a pak se mi to teprv rozjelo na dalších 4-5 dní ,takže mi pak museli upravovat i ultrazvuky,abych tam nešla s menstruací. Ty před KETem naštěstí žádné injekce mít nemusíš,nemýlím-li se. To je pozitivní 🙂 Tak jestli od pondělka špiníš , úterý silnější špinění, středa silná menstruace,tak bych to počítala od úterka,že si to dostala. 😵

veverka.terka
4. lis 2015

@lukjak ok,diky 😉 nee pred KETem zadny inj.mit nebudu

lukjak
4. lis 2015

@veverka.terka budu držet pěstičky ,ať ti ket dopadne na výbornou a ujme se tě Texlík 😉

kinos
4. lis 2015

@renda12 Testuj až min. 10 den, nejlépe 12 🙂. My jeli minule po ET hned na dovču, zase bych to udělala tak ať přijdu na jiné myšlenky. Držím palušky!!!

kinos
4. lis 2015

@veverka.terka No s tou prací, taky nevím 😠 .Ale držím všechno, co mám, ať ti to vyjde. Jinak minule jsme to nikomu neříkali, jenom sestře, a to až byly dvě čárečky. Nakonec na to přišel i švagr (odjížděli jsme prostě brzo ráno, a jednou našel leták z realitky z Brna, a holt nejsme zase hned těhotní...), který mi to teď nedávno předhodil, že proč jsem je tím, jako zatěžovala, když ostatní to taky neví 😕. No comment. Manželovi rodiče to taky neví, ale to zase je jiný kafe. Ti nám zase pro změnu už dávno zakázali adoptovat děti, bez ohledu na to, že by věděli, že děti mít můžu nebo nemůžu, tak jsem si řekla, že jim nic nebudu říkat. No a manžel Teri, ten by už asi ani do dalšího ivf nešel, stačí mu Pavlík, taky je jedináček (manžel se zase bojí porodu atd.) - ale jo, když já budu ta statečná, a všechno zorganizuju, tak se přidá 🙂. No jo, nemáme to jednoduché 🙂

veverka.terka
4. lis 2015

@kinos diky za podporu 😉 no,manzelovi rodice zase zastavaji totiž názor,kdyz to nejde prirozene,tak ti tak asi ma byt a deti nemit. Takze proto taky nic nevi a manza jim to nechce rikat. Ja s nima vychazim,musim,ale jsou to ciste formalni vztahy,takže je mi ti vcelku vlastne fuk,co si mysli. Malou nam v zivote nepohlidali ani minutu,takze sou mi docela sumak,i kdyz bohuzel chlap na ne neda dopustit ...a dalsi IVF,no chlap by chtel treba 10deti,protoze se o ne nebude starat on ale ja,ale on si furt myslel,ze se to podari prirozene,ale Texk nam rekl,ze by to byl zazrak,protoze chlapuv spernio je spatnej uplne po vsech strankach,ze ani jedna potvurka neni uplne OK...no,tak,jak pises,vsechno zaridim,domluvim,objezdim ja a on jen to nejnutnejsi a bohuzel jako moje nervy,zda se to podari,taky nesdili...a ta prace,bo,zatim to netesim a mocmoc doufam,ze se to povede. Pokud ne,tak pak budu muset neco vymyslet a to zas bude stres navic ☹

jawuna
5. lis 2015

@renda12 Když půjdeš na hoďku ven, nic se nestane 😉 Kdyžtak řekneš, žes byla u dr

jawuna
5. lis 2015

@veverka.terka Počítá se to od prvního dne silného krvácení a když je to až odpoledne, tak až ten další. Ale u KETu to myslím tak nevadí, na utz asi poznají jak na tom seš 😉 Mně jednou brali i krev na progesteron a podle toho se to nějak posouvalo, ale tomu moc nerozumím 😒

renda12
5. lis 2015

tak hojly dnes jsem chtěla jít teda ven ale je tam tak hnusně mlha jak blázen že nejde vidět na krok a poprchá tak se vrhnu do vaření .musím říct zatím to nijak neřeším ani nad tím nepřemýšlím asi začnu kolem 8 dne jak to tak vidím 🙂

jawuna
8. lis 2015

@renda12 Tak dneska ;) dneska bude krááásně 😎

veverka.terka
9. lis 2015

Ahojky 😉 tak co tady novyho?je zde nejak mrtvo....:-/ my furt cekame,u nás nic.