Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

renda12
9. lis 2015

Já momentálně taky čekám mám ještě čas na Test jsem teprve 6den změna žádná břicho bolí takže nevíme nic

jawuna
9. lis 2015

@renda12 Já jsem měla pocity jako před MS, to trvalo snad do 14. týdne, furt jsem se chodila dívat na záchod, jestli nekrvácím, takže změna žádná být nemusí ;) Držím palce!

ruzicka77
9. lis 2015

Ahoj, ja jdu pristi tyden na ultrazvuk a na iseminaci. Kez by se to povedlo! Ale moc tomu neverim......

kinos
9. lis 2015

Mám dotaz, když jsme objednaní na první konzultaci, dělali vám hned nějaké vyšetření. Nebo jste se nejdříve domluvili na vyšetření (krev, spermio) a až pak jste šli na konzultaci s výsledky. A pak ještě berou krev např. i o víkendu, asi jo, že?

jawuna
9. lis 2015

@kinos První byla konzultace a krev a spermio, pak byla další konzultace s výsledkama a plánování. O víkendu myslíš jako při stimulce? Určitě jsem měla kontroly i o víkendu

kinos
9. lis 2015

@jawuna No, my zas pojedeme ve "zkráceném režimu", jsme totiž "dálkaři", a na ty se počítá tak se čtyřma návštěvama 🙂. Minule jsme první konzultaci nafasovali léky (s tím, že jsem jasný případ, když nemám vejcovody), pak jsme tam jeli až na poslední ultrazvuk, na druhý den OPU, a pak až ET. Ani nám nedělali žádné testy, krev nabrali až u OPU. Ale tentokrát bych právě chtěla ať nám taky udělají testy, tak nevím jestli třeba nezajít na testy dřív než bude konzultace.

renda12
9. lis 2015

@kinos neboj vše si pohlidaji určitě si Vem papíry co máš i jak tě stimulovali a oni se podívají a uvidíte ale určitě udělají vyšetření co se dají tak se těšte 🙂

zandi
9. lis 2015

Holky co vse plati pojistovna k IVF??? Trosku se v tom nevyznam a nevim co vse se deje kolem, kolik stoji cca leky apod. Chodim do Heliosu.

renda12
9. lis 2015

@zandi tak já platila se vším všudy 25 000kca bylo v tom Mag, léky, mraženi, picsi do 8 embrya jsem u VZP a byl to 3pokus gen byla zdarma

zirafka1988
9. lis 2015

@zandi tak my jsem se vyšplhali někde na částku kolem 50 tisíc, a to hlavně kvůli tomu, že jsem měli oplodnění 28 vajíček, takže tam to bylo nejvíce peněz, no a pak samozřejmě ty léky.

jawuna
9. lis 2015

@zandi U nás nějakých 25-30 tisíc myslím. Záleží kolik si necháš oplodnit vajíček a kolik pak máš embryí na mražení

zandi
9. lis 2015

uf to jsou castky ☹ :O:O:O a to je tedy vlastni kapsa nebo pojistovna?

renda12
9. lis 2015

@zandi vlastní kapsa

veverka.terka
10. lis 2015

@renda12 juu a drzis se s testovanim?😉

veverka.terka
10. lis 2015

@ruzicka77 drzim pesticky 😉 ale muj nazor je,ze IUI je fakt dobra,jen kdyz jsou oba zdravi a jen se proste nedari...

veverka.terka
10. lis 2015

@kinos ahojky,ja sem na 1.konzultaci zrovna sla na horm.profil,ale jen diky tomu,zecsem zrovna mela MS a byla to vhodna doba,vyfasovala sem proveru a diphereline inj.,manza mohl jit na spermio,ale nechtěl,jel tam pak sam extra.

veverka.terka
10. lis 2015

@zandi my sme se tentokrat vysplhali ke 40tis. ☹ a to nam PGD plati pojišťovna. Nechali sme si oplodnit všech 19 vajicek,tak to bylo hodne a pak metoda ISCI a MACS. A zbyly jen 2embryjka. A castka neni jeste konecna, pokud bude neco na zamrazeni,tak jeste to....Sou to velky palky :-/

veverka.terka
10. lis 2015

@zirafka1988 jo,my tentokrat taky dost doplaceli za leky...

zirafka1988
10. lis 2015

@zandi to je to, co jsme platili my, kolik toho ještě doplácela pojišťovna nevím. ale chci si na konci roku nechat vyjet výpis od pojišťovny, abych se podívala, kolik je to stálo.

renda12
10. lis 2015

@veverka.terka zatím se držím testy nemám tak to nechávám jednou jsem to tiž od 8 dne zkoušela a je to děsný takhle jsem v pohodě hladím mimi a doufám že to dopadne 🙂

hajdulak
10. lis 2015

@kinos na první konzultaci nám testy nedělali... byli jsme v Heliosu v odpoledních hodinách a to už např. neberou krev. domluvili jsme se na postupu a termínech, kdy na které odběry/testy jít.

renda12
10. lis 2015

holky mám dotaz 16 to je 12 den a to jim mám zavolat a pujdu na krev i kdyby to nevyšlo nebo jak ve zlíně jsem jela automaticky tady se musí zavolat a co když si test udělám v sobotu a zavolám jim a domluvím se na pondělí na krev.

hajdulak
10. lis 2015

@zandi vše může být individuální...
* ale v Heliosu se určitě doplácí na injekce ke stimulaci (vychází to cca 5 tis. Kč);
* nejdražší položkou je kultivace embryí - zde záleží, kolik ti odeberou vajíček. Pokud budeš mít vajíček tak kol 10 ks (pochopila jsem, že je to standard), tak tě to vyjde cca 20 tis. Kč. Čím víc vajíček, tím dražší je kultivace... a pro mě to současně znamenalo větší šanci;
* Pak se platí ještě pár tisíc za zamražení.... ale to už je pak člověk rád, že je co mrazit 😀
Celkem nás to vyšlo na 24-25 tis. Kč.

hajdulak
10. lis 2015

@renda12 máš zavolat jen kvůli objednání = aby o tobě věděli a připravili si rovnou kartu do odběrovny. na test se má v Heliosu chodit vždy. objednat se můžeš kdykoliv. já se objednala hned ten den po KET a taky to bylo 🙂
jen nevím, jestli v sobotu bude někdo na vrátnici... raději se objednej už v pátek, o víkendu si můžeš doma testovat a v pondělí si zajdeš na krevní test do Heliosu.

renda12
10. lis 2015

@hajdulak díky moc

renda12
11. lis 2015

Holky a ještě dotaz když mi ráno vezmou krev kdy mi řeknou výsledek? Vybec jsem se nepoptala

veverka.terka
11. lis 2015

@renda12 myslim,ze odpoledne

veverka.terka
11. lis 2015

Zitra to bude 14dni,od zacatku vysetrovani embryjek na PGD. Su dost nervozní z vysledku a jestli se stihne ten transfer, pokud bude nejaky embryjko v poradku,v tomto cyklu...chjooo....

jawuna
12. lis 2015

@renda12 Odpoledne jsem volala. Už se ti to blíží, držím palce!!!

jawuna
12. lis 2015

@veverka.terka Určitě stihne, neboj 😉