Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

thebe
5. led 2016

@kinos Tech 112.5 mi rovnou predepsal Texl pri konzultacich.. asi podle diagnozy, krve? Tady to mnozstvi mam predepsane na prvnich 5 dnu do dalsi kontroly, tak pak se to treba zmeni, uvidime. Ty davkujes jake mnozstvi?

thebe
5. led 2016

@lenusaak Dekuji moc za radu, dnes tak aplikovano 🙂 Tech 1,5 ml uz nejak dlouho trva pri vstrikovani, tak se mi to pichani zacina nelibit 🙂 U Vas zacinate dneska, vid?

thebe
5. led 2016

@thebe Tak jsem jeste byla "donucena" manzelem zavolat koordinatorce a overit si to mnozstvi a nakonec je to tak, ze toho roztoku se ma nasat celkove jen 1 ml, aby sis toho nemusela strikat moc (nasat prvni ampuli a smichat, pulku vystriknout bokem, zbyde 0,5 ml a k tomu dosat z druhe ampule uz jen pulku do 1 ml a to zredit s druhym praskem). Takze predpokladam, ze mnozstvi te potrebne latky zustava, jen je to zredeno v mensim mnozstvi roztoku. Ty uz vis, kolik si budes pichat Merionalu?

thebe
5. led 2016
lenusaak
5. led 2016

@thebe jo nebo to jde i takhle a to je fakt, že je to lepší , protože to bude menši množství, to mě hned nenapadlo.( my na JIP dáváme všehno do žil než do podkoží, takže nemyslíme moc na tu šetrnost vuči pacientovi v tom množství, tak me to hned takhle nenapadlo 😀 ) Ono je vlastne jedno kolikati naředíš tu první, kde aplikuješ cely ten prášek, duležity je pak spíš správne vypočítat tu druhou a dobře naředit aby se ti to dobře počítalo, že budeš davat jen pulku z toho . Tak hlavně že je to objasněno všehno už a človek tak může být v klidu 🙂 Ja jsem teprve na začátku , dneska pícham teprve prvni Diphereline, takže za tyden cca asi MS tak pak ten Merional🙂 a to Diphereline to píchaš dál že? zaroven s tim přidanym Merionalem ? ja budu dnes zaškolovat drahého a bude mi to píchat on , ja jsem poseroutka 😀 🙂

thebe
5. led 2016

@lenusaak Jj, stale i Diphereline, ktery mam pichat stejne jako ten Merional, takze obe jsou sfouknuty ve stejnou dobu. Ja bych to asi taky nedala pichat si to sama (pokud bych k tomu nebyla opravdu vnejsimi okolnostmi donucena). I tak mam hlavu odvracenou a tezce to prodychavam 🙂

kinos
5. led 2016

@thebe Já mám 150 j. Ale možná to změní podle krve. Já začínám Diph. od pátku.
@lenusaak Já vás obdivuju 🙂, já bych si to od manžela nedala píchnout 🙂 🙂 🙂. Když to dávám sama, přijde mi to hlavně rychlejší, manžel by to asi hodinu připravoval 🙂 🙂 🙂.

thebe
5. led 2016

@kinos Hihi, Ty obdivujes nas? 🙂 Kdepak, to ja smekam pred Tebou. Dlouho trvala u nas jen ta prvni injekce, kdy jsme na to oba s muzem koukali a vsechno Honza delal hrozne opatrne. Ted uz mu to jde hezky od ruky a ja prijdu uz k hotovymu 🙂

kinos
5. led 2016

@thebe Máš šikovného manžela nebo přítele. Tomáš se na to nemůže ani podívat 😅. Ale popravdě asi by to dal, ale i takové vytahování klíštěte je u nás na půl hodiny, tak injekci si nedovedu představit.

lenusaak
6. led 2016

@kinos včera to zvládl bravurne 😀 myslím, že u toho zustaneme 😀 ja bych se dlouho přemlouvala🙂 ale je mi jasny, že určite přijde den kdy doma nebude moct být a ja si budu muset poradit 😀

lenusaak
6. led 2016

@thebe a jak to provadíte? píchnete dvakrat nebo nechate jehlu v břiše a jen vymenite strikačky? to bude čoro ty dve 🙂 ja bych radši kdyby se to píchalo třeba do paže , jsem na to břicho takova hakliva🙂

lenusaak
6. led 2016

holky jak je to v Heliosu? kdo děla vyšetření před narkozou tzv. ,,předoperační vyšetření " ? dela si to sam Helios u pacientek nebo si musíme zajit za nejakym internistou? ja abych se kdyžtak už objednala k te me doktorce, protoze je u ni čekačka snad dva dyny.. na každy předoperačni jsem si k ni volala s předstihem 🙂

zirafka1988
6. led 2016

@lenusaak já jsem žádné předoperační vyšetření nemusela mít. před zákrokem přišel jejich anesteziolog a vyptal se mě sám na co potřeboval.

zirafka1988
6. led 2016

@lenusaak určitě na každý lék novou jehlu i stříkačku.

lenusaak
6. led 2016

@zirafka1988 aha zajimavy🙂 tak asi jim to stačí jenom takhle 🙂

zirafka1988
6. led 2016

jinak holky k těm injekcím, já mám od mala panickou hrůzu i z odběru krve, takže byl pro mě horor, ale po pěti injekcích jsem byla jak profík a už se to stalo rutinou. pak jsme jela jak kdybych to dělala od mala, nevím jak jste na tom s množstvím kůže a tuku v okolí pupíku, ale pomohlo, že čím víc kůže jsem si zmáčkla, tím míň mě to bolelo. držím palce ať to zmáknete.

thebe
6. led 2016

@lenusaak Pichame dvakrat, s tou jehlou v brise me to ani nenapadlo 🙂 Kazdou na jednu stranu a taky mi ten "vpich a vstrik" 🙂 nedela uplne nejlip. My se prave rozhodli pichat rano, kdy je snad jistota, ze vzdycky budeme spolu. Musime! 🙂

lenusaak
6. led 2016

@zirafka1988 jojo čím vetši řasa tím lip 🙂 ono na tom není nic složitého, jen ten pocit do sebe něco píchnout 😀 já se v práci přemlouvám dobu k tomu se jen píchnout do prstu na kontrolu cukru 😀 natož do břicha , na to jsem opravdu nejako haklivá. Třeba když mi píchali ve špitále injekce na ředeni krve do paže , tak to bylo uplne skvely, pohodička, ale to břicho mi nejak vadí 🙂 no ale ty injekce to je to nejmenší 🙂 tobe se zadařilo napoprvé IVF?

lenusaak
6. led 2016

@thebe musíme to zvládnout 🙂 už se nam to pomalu bliži ke konci 🙂 ty si psala že máš taky ten dlouhy stim.protokl že? nepozorovala si na sobe nejakou unavu velkou když se překryvala provera s Diphereline tech pár dní? ja jsem jak praštena přes hlavu , unavena , slaba , nejradši bych spala..byla jsem na procházce delši s pejskem a vrátila jsem se hotova jak kdybych dobela maraton ...

zirafka1988
6. led 2016

@lenusaak já jsem to musela před každým píchnutí prodýchat, pak jsem zadržela dech a píchla 🙂 takže manžel se pokaždé při pohledu na mě začal smát.
Ano, zadařilo se nám napoprvé. i přes to, co všechno jsem musela projít tak mě texl řekl, že mě obdivuje, protože jsem byla přestimulovaná, měla odběr 34 vajíček, což je fakt hodně, vaječníky měly v průměru 16 cm, nechytla jsem OHSS a celkově se tělo s tím popralo dobře.

lenusaak
6. led 2016

@zirafka1988 ja myslela, že tomu přestimulovani se práve předchází těma pravidelnýma kontrolama UZV a krve 😕 nebo to šlo hodne rychle? 34 vajiček je opravdu moc, prumer je tak okolo 9-12 že? .. to te muselo bolet celý břicho , hlavně že to cely dobře dopadlo a nestala se nejaka břišni nehoda 😨 mne se vajička moc extra netvoři, při lečbe clostilbegytem jsem utvořila pouze dvě , tak jsem zvedava , kolik toho naplodím ted 🙂

thebe
6. led 2016

@zirafka1988 Tak to moc gratuluji, ze se podarilo napoprve. Takove zkusenosti mi dodavaji optimismus 🙂

zirafka1988
6. led 2016

@lenusaak no ze začátku to bylo v pohodě, pak zjistili, že mi nedozrávají folikuly tolik, kolik by potřebovali, tak mi zvýšili dávku injekcí, no a pak začaly růst zase rychle, takže jsme to zase snížili, takže mi v tom udělali pěkný bordel. mě taky normálně tak uzrály dvě tři. břicho mě bolelo nejvíc den před odběrem a v den odběru, to jsem si nemohla ani pořádně sednout. no a to podotýkám, že jsem dojížděla dvě hodiny až z Opavy. i cesta zpátky byl horor, ale zmáklo se to. takže vše zlé, je k něčemu dobré.

thebe
6. led 2016

@lenusaak Nene, prave ze na sobe vubec nic nepozoruji. Zadna unava ani jine vedlejsi ucinky.. verim, ze to bude az par dni pred odberem tech vajicek, snad 🙂 ted v sobotu jdu zase na krev, tak jsem zvedava. Zrovna v patek pred tim mame ale firemni vecirek, tak se mi to moc nehodi 🙂 i kdyz na druhou stranu jsem moc rada, ze uz je to vsechno v procesu a neni to zase obdobi cekani. U Tebe ta unava snad bude zpusobena jen prvotnim sokem pro telo a za chvili se zase otrepes ;)

thebe
6. led 2016

@zirafka1988 A chodila jsi celou dobu do prace? Ja si neplanuji brat zadne velke volno krome samotneho odberu.. da se to zvladnout?

zirafka1988
6. led 2016

@thebe děkuji, já naštěstí nemám žádné problémy, myslím gynekologického rázu. mám bohužel jen vrozenou vadu srdce, takže z toho důvou jsme podstoupili genetiku a výběr zdravých embrií. takže byl u mě velký předpoklad, že se zadaří. já jsem si vlystně od samého začátku říkala, že to musí dobře dopadnout, pořád jsem se nabíjela pozitivní energií a vyšlo to.

zirafka1988
6. led 2016

@thebe odběr jsem měla ve čtvrtek, v pátek jsem si vzala volno a v pondělí jsem šla normálně do práce, ty dva tři dny jsem opravdu jen ležela, pila 6 litrů vody a valila do sebe hrozně moc bílkoviny a ještě jsme dostala tři injekce, které mi píchly na pohotovosti, aby se mi práve nerozjel ten hyperstim.syndrom.
v práci mě pak ještě břicho trochu píchalo, ale rychle jsme se z toho vyhrabala, i když jsem pak už tvaroh a jogurty nechtěla vidět.

thebe
6. led 2016

@zirafka1988 Tak presne takto to mam zatim taky.. uvnitr verim, ze to vyjde a vubec si nepripoustim jinou variantu. I kdyz to mozna taky neni uplne nejlepsi.. 🙂 Ale pozitivni naladeni je dulezity, tak se toho drzim zuby nehty 🙂 Tak ja uvidim, na ktery den mi vyjde ten odber a podle toho se zaridim.. v idealnim pripade budu pocitat tedy se dvema dny. Moc dekuju za sdileni zkusenosti ;)

lenusaak
6. led 2016

holky a ješte dotaz .. kdo s rozhodoval mazi PICSI a MACS co ste si vybrali? nam doktroka říkala, z ji je sympatičtejší MACS a vysvetlila proč , taky vam to spíš nabizeli?

jawuna
7. led 2016

@thebe Mně trošku bolelo břicho hned po odběru, ale ani ne jak při MS, do večera jsem o tom nevěděla. Asi má každý jinou reakci a jiný práh bolesti. Ale normálně jsem chodila do práce 😉