Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

lenusaak
31. pro 2015

Holky uz treti den beru Proveru a objevilo se u me slabé špiněni..MS za cca 14 dni az..mate zkušenost?

ruzicka77
31. pro 2015

Dobry vecer vsem, chtela bych poprat vsem hodne stesticka v novem roce 2016, hodne zdravicka a at se vsem podari mico!!!! Me se to zatim nepodarilo, v unoru me ceka prvni IVF, mam z toho velky strach, ale budu doufat ve stesti. Krasny Novy rok preje Katka

kinos
1. led 2016

@lenusaak Hm, to nevím, ale mě třeba Texl říkal, že může MS přijít dřív v mém případě, protože jsem měla mít ještě zákrok, tak asi dřív to být může. Ale osobně zkušenost nemám a raději teda volej do Heliosu a poptej se.

kinos
1. led 2016

@lenusaak Jo a jinak ještě jeden dotaz. Bere se to vždy ve stejnou hodinu? Pamatuji si to dobře? Jako když vezmu v 9 ráno, tak pak v 9 večer?

ruzicka77
2. led 2016

Ahoj vsem, potrebuji poradit. Je mi 39 let, s manzelem se pomousime uz rok a pul o druhe mimco, mame doma triletou holcicku. Ta se podarila normalne. Mame za sebou dve neuspesne sterilizace, ted nas ceka treti a v unoru IVF. Jaka je sance, kdyz jsme oba zdravi, ze se to podari? Premyslim, jestli neni lepsi ICSI, ale manzel do toho chce dat jen dvacet tisic. A co reflexni terapeut? Poradite mi prosim, jake oplodneni zvolit a kolik vajicek oplodnit? Doktorka mi rekla, ze by oplodnila pouze jedno, protoze jsem rodila cisarskym rezem a jsou tu urcita rizika, tak co mam delat? Diky za radu vsem. Katka

jawuna
3. led 2016

@ruzicka77 Máš to trošku pomotané ;) Máš za sebou dvě neúspěšné stimulace, ne? Nebo fakt sterilizace? Myslím, že za dvacet tisíc toho moc nepořídíte 😒 Pokud vím, tak už ti IVF pojišťovna neplatí, 20 tisíc dáš tak minimálně za léky 😒 Pak tam je nějakých 30 tisíc za to ostatní, co platí pojišťovna, to je odběr vajíček, atd....a pak oplození, prodloužená kultivace, atd...to bude daleko daleko víc peněz...
A doktorka určitě myslela zavádět jedno embryo, ne oplodňovat jedno vajíčko, to je taky hodně velký rozdíl 😉

lenusaak
3. led 2016

@kinos tak uz nekrvacim, ale za to me poboliva podbrisek 😐 no mne nerikali at to beru presne ve stejny hodiny, takze to beru proste nekdy rano jak vstanu a vecer jak si vzponenu, nekdy ve 20hod, pak ve 21...ale u tech injekci mi rikali, ze musi byt kazdy den ve stejnou hodinu. Tak premyslim jaka hodina bude nejpraktictejsi?😊

merope
3. led 2016

@ruzicka77 Máš za sebou asi 2 inseminace, ne? Jinak pokud máš VZP, mělo se snad měnit a hradí taky jen do 39, tzn. z tohoto hlediska bys byla samoplátce, pak to bude kolem 40.000 za cyklus.

Jaký má manžel spermiogram? My nakonec do ICSI nešli čistě proto, že spermiogram je v pořádku.

Jinak vajíčka se oplodňují všechna, pak se nechají vyvíjet v laboratoři a podle toho, kolik embryí nakonec přežije, tolik se vkládá. Pokud jsi měla císaře, tak je asi opravdu lepší dát jedno a druhé/další případně zamrazit.

thebe
3. led 2016

@lenusaak Hm, tak u tech injekci mi nic takoveho nerikali a podle toho to tak vypada :/ Ted pres svatky jsme pichali kolem devate rano, od zitrka to bude tak v sedm.. Tak snad se s tim telo vy rovna. Zitra jdu na prvni odber krve, tak jsem zvedava.

ruzicka77
3. led 2016

Ruzicka 77 @ merope manzel ma spermiogram vyborny. Spermii ma hodne. Me je 36, tak to mi pojistovna neco prida ne? Ale kdyz se oplodni dve vajicka, tak je vetsi sance ne? A mam vubec nejakou sanci, kdyz dve inseminace nevysli? Ja uz tomu nejak prestavam verit....

ruzicka77
3. led 2016

Jawuna - nemam to pomotane. Mam za sebou dve INSEMINACE. A je mi 36 let. A pojistovna hradi do 39 let, tak mame jeste tri roky. Me doktorka rekla, ze IVF by nas melo stat od 5 do 20,tisic. Tak nevim.....

jawuna
3. led 2016

Tak to se podívej, cos psala předtím 😉

hajdulak
3. led 2016

@ruzicka77 inseminace je úplně něco jiného než IVF.
Při IVF ti "ve zkumavce" oplodní všechny tvé vajíčka... a do tvé dělohy vloží jen jedno a zbytek uchovají pro další pokus = vložení do dělohy. Takže o žádné oplodněné (zdravé) vajíčko nepřijdeš.
Jinak IVF běžně stojí 20-30tis. Kč... je to individuální. Ale může to být i víc.

kinos
3. led 2016

@lenusaak Aha - no vidíš jasně, to bude až u těch injekcí 🙂. No já to vidím na 6 nebo 7. Minule jsem píchla, a šla jsem ještě chrupkat, ale už si teda nepamatuju v kolik... 😉

merope
3. led 2016

@hajdulak Pokud to už není na pojišťovnu, tak běžně je taxa 26.000 + hormony (10-20) + případně prodloužená kultivace (2.500-7.000 dle CAR) + případně další věci jako ICSI (kolem 7000) a podobně.

ruzicka77
3. led 2016

Hajdulak ja vim, IVF nas ceka v unoru, Tak uvidime. Ted nas ceka treti inseminace a pak IVF.

lenusaak
4. led 2016

@kinos my se domluvili na 19, že to bude tak nejlepší , že se oba sejdeme v tuhle hodinu vždycky doma🙂 ta od zítra to začne 😀

lenusaak
4. led 2016

@thebe tak to je docela duležita vec, jak to nemohli říct? určitese s tím tělo nějak srovná ajak to ted zvládaš ty hormony? tak napiš jak dopadla krev.. snad to nebude mit velky vliv :-/ a to si už píchaš tu druhou injekci po MS ?teda ejslti máš dlouhy stimul.protokl ?

thebe
4. led 2016

@lenusaak Zatim jsem pichala jen ten Diphereline, menstruace pak prisla presne 30 DC, jak pisou. Dnes jsem byla z navstevy trochu rozpacita - nemohli najit mou kartu a v dobe, kdy jsem odchazela, ji stale jeste nemeli. Nova koordinatorka bohuzel asi nebyla dostatecne zaucena, protoze nevedela, jak si mam pichat 112,5 mj Merionalu (ty lahvicky maji vice), pry vyzjisti, az si budu volat odpoledne na vysledky. Chtela po mne 2000,-, a kdyz jsem se ji rikala, ze p. Texl rikal, ze si mam nachystat 5400,-, tak taky netusila, proc mi rikal takovou castku a to pry taky vyzjisti 🙂 ja pro to mam pochopeni, musi se postupne vsechno naucit, ale manzel se teda rozcilil poradne za takovy pristup.. uvidim po dnesnim telefonatu 🙂 Jinak zadne negativni ucinky po Dipherelinu jsem nemela, uvidim co ted po te druhe injekci. Vam zitra drzim pesti, at to pichani jde hezky od ruky ;)

kinos
4. led 2016

@thebe A neplatili jste už na začátku 3000 Kč. Vím že léky stály 5,5 tis. A teď jsme platili na začátku 3 tis. a to by tak odpovídalo, že se pak doplatí ty 2?

kinos
4. led 2016

@lenusaak Ať to jde jako po másle! 🙂

thebe
4. led 2016

@kinos Nene, jeste jsme nic jineho neplatili, pokud nepocitam spermiogram..

thebe
4. led 2016

Holky, nepichala jste si nektera / nebudete pichat 112.5 mj Merionalu? Nejsem si jista, jestli jsem ten postup spravne pochopila (jak to mnozstvi udelat ze dvou davek po 75 mj). Dekujii

lenusaak
4. led 2016

@thebe a na to naředení la ampulka má 1ml? jeslti jo bychazí mi to, že bys měla naředit jendu ampulku a z te druhe pouze pulku? jak ti to řekli ?
No jak říkáš človek je trpělivy s novými lidmi, ale jde celkem o citlivou vec a člověk chce mit k tomu zkušeny, zaučený lidi ve svym oboru , nehlede na to, že jde samozrejme o vytoužene dite ale taky o e malo penez , tak je fajn mit spolehlivý zaměstnance 🙂))

lenusaak
4. led 2016

@thebe jakože naředit obe dve -každou 1ml , jednu potom natahnout celou a z te druhe pouze pulku 🙂

thebe
4. led 2016

@lenusaak Jj, presne to mi rikal i manzel, jenze ja to neumim byt asertivni a neco rict.. Moje slaba stranka :/ Ju, myslim, ze s tim redenim mas pravdu.. Ja si to nejak rychle psala na papir a ted, kdyz to ctu, tak mi to nedava moc smysl ;)

lenusaak
4. led 2016

@thebe určite to tak bude 🙂 jsem zdravotní sestra a takovyhle ředení je na denním pořádku u nás 😀 ale je fakt ze jsem musela zapátrat trochu v paměti 😀 ( 3 mesice na neschopence dela svy 😀 ) když je 75 v 1ml jakoby tak 112.5 ( celkové množství) :75 (množství v 1ml) = 1.5 ml , ale je duležity i tu druhou lahvičku celou naředit tím jedním ml a až potom vlastne dotáhnout jen pulku 🙂
no ja jsem uplne stejná, taky si pusu moc na cizí neumm otevřít a taky me to pěkně štve :-/

merope
4. led 2016

@thebe Teda mě provést tohle, tak snad (asi teda od dalšího pokusu) měním CAR. Hlavně když do toho člověk sype takové prachy, tak chce mluvit s lidmi, kteří ví, co přesně dělají.

kinos
5. led 2016

@thebe Aha tak to asi popletli :(. My měli právě taky mladičkou, a Texl vlastně taky říkal těch 5tis. Ale slečna nebo paní po nás chtěla jen 3 tis. 😨 Tak jsem si myslela, že zbytek se bude doplácet. A proč 112,5 - podle krve? Asi to tak bude, ale jinak když tak volej koordinátorkám ať to znova vysvětlí.

thebe
5. led 2016

@merope No ju, uvidime, jak to nakonec dopadne.. Meli jsme na Helios jen same dobre reference, tak jsem ani nepremyslela, ze bychom sli jinam. Snad se ten spatny dojem jeste obrati v lepsi.