Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

hanyas
27. čer 2017

@jeanne_g Ahojky 🙂 to je dobrá zpráva, že vám nabídli další vyšetření a že máš dobrý pocit. To je základ! 🙂 Já mám na testu ducha, jsem 7. den, ale od včera slabě hnědě špiním a bolí podbřišek jako na mrchu. Takže mám spíš strach, než abych se radovala...

linusha
27. čer 2017

@wendissek Vendi kde jste všude byli na konzultacích?
@jeanne_g Kampak plánujete jít? To je fajn že z Reprofitu máte dojem dobrý 🙂 To imuno by Vám udělali přímo v Reprofitu nebo byste museli do Prahy?

My byli na konzultaci v Repromedě a udělal na nás velmi dobrý dojem. A díky vašim ohlasům na Reprofit tak uvažuji že bychom zašli i tam.

tomik1234
27. čer 2017

@hanyas Ducha, tak to je nádhera! A moooc přeju ať to vyjde, špinění nevadí, já dokonce i krvácela 19. den a mimo se zatím drží 🙂 🙂 a doufám, že nepustí 🙂.

hanyas
27. čer 2017

@tomik1234 dekuju moc. Jen mi to dost napadne pripomina mimodelozni, co jsem prodelala pred rokem. Taky zacalo 6.den spinenim. No, uvidime... taky ti preju, at je vse OK 🙂

jeanne_g
27. čer 2017

@hanyas Haniii, to je super!! Každopádně je to nadějný 🙂 Prosímtě, nestraš s mimoděložním, takovou smůlu dvakrát mít nemůžeš!!! To bude dobrý!
@linusha Ještě jdeme do Repromedy a Reprogenesis. V Reprofitu jsme byli u Vrány a můžu jen doporučit. Tu imuno poslal do Prahy výsledky mého vyšetření, dr mu to zkonzultuje mailem a popřípadě doporučí podrobnější nebo nasazení imunosupresiv. V Repromědě jste byli u koho? Já si myslím, že brněnská centra jsou hodně kvalitní, ale každé má trošku jiné postupy a každému sedne něco jiného. Co vám doporučili v Repromedě?

linusha
27. čer 2017

@jeanne_g díky za info. V Repromedě jsme byli u pana primáře Veselého. No chce udělat znovu pro začátek hormonální profil, SPG a taky AHM a pak ještě nějaké vyšetření. Přistupují k nám jako úplně k novým pacientům a chtějí vědět proč vůbec nám bylo doporučeno IVF. A dle toho se rozhodne co bude dál a co pro nás bude nejlepší. Doporučil nám genetiku embryí, jelikož moje pojišťovna to neproplácí tak v Repromedě jsou schopni nechat vyšetřit 4 embrya na pojišťovnu manžela. Taky si pan primář myslí že jsem byla přestimulovaná a proto to nevyšlo (měla jsem docela dlouho nejvyšší dávky hormonů co vůbec jde), tak říkal že by jsme to udělali přesně naopak od nejvyšších dávek po nejnižší ale to se domluví až dle výsledků.

linusha
27. čer 2017

@jeanne_g Jinak co se Repromedy týče tak jsem nadšena z jejich objednacích lhůt cca týden až 14 dní. Jen teď tam pan primář není a manžel chce jít k němu tak musíme čekat až bude, tudíž jsme odložili i jednotlivé odběry. Jinak nám řekli že nevidí důvod třeba půl roku rok čekat na další IVF kdežto v heliosu nám řekli že si máme dát delší pauzu. V heliosu nám nabídli jen krátký protokol, žádné další vyšetření. Když jsem se v heliosu ptala na lázně či cvičení tak to byl ,,problém,,. Když jsem se na to samé optala v Repromedě tak to problém nebyl naopak to schvaloval.

jeanne_g
27. čer 2017

@linusha Tak s tou stimulací říkal v podstatě to samý, že je lepší nasadit víc na začátku, že nějaký zvýšení to nezachrání. Právěže mě moc nenadchlo, že mi napodruhé v Heliosu doporučili stejný protokol s tím, že to třeba na tentokrát zabere - no dopadlo to víceméně stejně. Já myslela, že tu pauzu jste chtěli vy...Tak je fajn, že vám řekli, že nemusíte čekat, na co taky...

hafrol
27. čer 2017

Ahoj holky,ctu si vase prispevky a rada bych vam k tomu neco napsala...mam ted po prvnim cyklu IVF,ted cekam,jestli se bude delat et nebo pak az ket....Vim,ze touha po miminku je hrozna,kdyz se pro to clovek rozhodne,ale kdyby to ted nevyslo a musela bych podstupovat celej ten cyklus znovu,urcite bych si dala delsi pauzu...Ty hormony jsou velikej zahul,lekari moc neinformuji o tom,co to muze zpusobit za par let...ale mam par znamych,kteri delaji na zlutaku..a souvislost tam urcite je...Tak je na to potreba myslet i takhle,nase deti nas budou potrebovat mit zdravy...

jeanne_g
27. čer 2017

@hafrol Njn ☹ I proto chceme jít do minimálky. Já chodím na kontroly na Žluťák jako samoplátce. No, život je holt rizikový podnik, co naděláme :-P Každý si to musí rozmyslet po svém a určitě je dobré zvážit i všechna negativa. Každopádně přeju, ať to klapne a nemusíš to absolvovat znova 🙂

hafrol
27. čer 2017

@jeanne_g ja si taky rikam,at to dopadne jakkoliv..v budoucnu taky budu chodit jako samoplatce...Ohledne ty minimalky..mozna nekdy min je vic,budu moc drzet pesti!!verim,ze se vsechny dockame🙂)

hanyas
27. čer 2017

@jeanne_g ja musim mit vzdycky neco extra... tak jsem zvedava ☹

wendissek
27. čer 2017

@linusha Káji já sem prostě spokojena v heliosu a je to můj poslední pokus a jak v tepromede tam reprofitu nás tlačí ještě do toho at to zkusime sami baz dárkyně ale ani jeden nechceme a pokud mužů doporučit plnez je lepší imuno než Praha me byl ted doporučen medrom beru 1tbl denne

wendissek
27. čer 2017

@jeanne_g kocko jenže já jako sestra vim ze minimalka je ještě horší Narvou te právě clostikem čím ze svinstovo a nikde ne informují ze se může max 4x za zivot

wendissek
27. čer 2017

@linusha kaji me právě do lázní porad cpou ale já zatím nechci amh atd me dělali bez problémů i tu hádanku do te Plzně zkusili na me.krátký i dlouhý přítok prvně bud nizzsi dávky a pak se přidávalo a nebo obrácené ze začátku vysoké dávky a pak se snižovalo ono je to hodně o psychice jak se každému kde líbí a věnují já mam v heliosu perfektní přístup z jejich strany i tu hystero sem si nemusela vynucovat

jeanne_g
27. čer 2017

@wendissek Jo to vím s tím Clostilem, zjistila jsem už kdysi dávno, když mi ho chtěl můj gynekolog nasadit naslepo a ja to odmitla. Nicméně i tak chceme tu minimalku zkusit. Medrol ti napsali v Heliosu? Nebo ta Plzeň?

linusha
27. čer 2017

@jeanne_g taky jsem v Heliosu měla 2x stejný protokol a bez úspěšného výsledku.
@wendissek Vendi, já mám helios ráda jen nevidím u nás od nich žádný výsledek. Je to o psychice to je jasné. K čemu je ten Medrol prosím?

wendissek
27. čer 2017

@jeanne_g Plzeň i když se na to texl netvaril nechal mi ho 🙂
@linusha Káji u nás se vždy snažili udělat změnu i když výsledek stejný a medrol je na potlačení imunity

jeanne_g
28. čer 2017

@wendissek Právě výstup imuno je, že buď ti kortikoidy nasadí, nebo nenasadí. Já bych je chtěla, moje mama dostala Prednison poté, co se jim druhé nedařilo spoustu let, výsledek jsem ja😊 no v Heliosu mi je predepsat nechtěli.
@hanyas Tak jak to pokračuje, kočko? Držím palce😘

hanyas
28. čer 2017

@jeanne_g nechci nic zakriknout, ale zatim testiky sili. Zvedla jsem davku utrose a (natajno) pridala ascorutin a spineni je o poznani slabsi.🙏

jeanne_g
28. čer 2017

@hanyas No já bych špiněni brala spíš jako dobrý znamení, že se zavrtává🙂

hanyas
28. čer 2017

@jeanne_g ja po tech predchozich zkusenostech moc ne 🙂 radsi zadny spineni, jen pekny testiky 🙂

wendissek
28. čer 2017

@jeanne_g no ja je mam ted tak uvidíme 🙂 me je nasadili v Plzni a pak me je píše moje obvodní

jeanne_g
28. čer 2017

@wendissek A v Plzni jste byli u Ulčové-Gallové? A jak jste se tam dostali - na doporučení, nebo nějak sami? A jaká čekací doba?

wendissek
28. čer 2017

@jeanne_g normálně přes svého praktika na hádanku a cekacka tak dva měsíce

jeanne_g
29. čer 2017

@wendissek Jak dlouho už ten Medrol bereš a jakou dávku? a pocitujes nějaké nežádoucí účinky? To se muze jen tak půl roku max, ne?
@hanyas Jak se cítíš, nějaké tehu příznaky? Viděla jsem ty testiky a myslím, ze tam je vidět, ze sílí. Zitra je první ofiko testovací den, to už budeš mít pěknou čárku 😊

hanyas
29. čer 2017

@jeanne_g ahojky 🙂 Občas se mi pomotává hlava, občas pobolívá břicho jako na MS. Jinak nic. Prsa už nebolí, nafouklá nejsem... tak fakt nevím.. 😕

wendissek
30. čer 2017

@jeanne_g nepočítají nic a medrol či prednisonu jsou kortikoidy můžou se klidně delší dobu ne jen pul roku 6x za život se může clostik ale tyto léky SR používají u artroz atd takže klidne i déle

jeanne_g
30. čer 2017

@wendissek Díky 🙂
@hanyas Hani, tak jak to dnes vypadá?

hanyas
30. čer 2017

@jeanne_g ahojky 🙂 dnes testik poskocil. Tak doufam, ze vse bude v poradku 🙂