Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

veverka.terka
7. dub 2012

@onno 440kč na 1 balení a měla sem celkově 2 balení, ale to záleží na tom, kolik si budeš píchat jednotek. já sem si píchala 150j.ale ty si přece nebudeš píchat Merional ne, když byste šli znovu na KET?

veverka.terka
7. dub 2012

přeji všem příjemně prožité Velikonoce a hlavně netěhulkám spoustu sil do snažení o miminko a těhulkám spoustu radosti z mimoušků🙂

janijacek
7. dub 2012

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla-co je noveho? At to nemusim vse docitat;)

janijacek
7. dub 2012

k Gratuluji vsem tehulkam a ostatnim drzim pesti! Urcite to brzy vyjde! 😉

janijacek
7. dub 2012

Daguli,Ivetko,vam obema moc gratuluju,vas si jeste pamatuju,kdyz jsem sem chodila, koukam, ze se vam celkem brzy zadarilo-tak to ma byt, ja to mela taky rychly 😵 😵

janijacek
7. dub 2012

@veverka.terka I Tobe krasne Velikonoce!! 😉

zdenallicka
8. dub 2012

AHoj holky, mohly byste mi, prosím, popsat vaše zkušenosti? Jak to probíhá od začátku, co potřebuju, kam volat, kam jít... mohla bych si přečíst 85 stran, ale bohužel mi na to moje kapacity (časové i jiné) nestačí... 🙂 Díky za váš čas, rady a zkušenosti.. 🙂

adriana1010
8. dub 2012

Ahoj holky,

jsem tady dnes nová, ráda si pročítám Vaše diskuze a sbírám informace, tak sem si řekla, že už se rovnou zaregistruju 🙂, s přítelem jsme akorát na začátku, máme spermiogram - všek naprosto OK, imunologie, štítná žláza , hormonální profil, tromb. mutace taky vše ok, jen já mám problém v genetice 4% mozaiku choromosomu X, tak snad to není to nejrhoší, ted se chystám na 1. IVF s PGD a právě do Heliosu, chodím tam snad už od 14 let, tak přeci jen jistá důvěra je a zatím mě v ničem nezklamali, tak se docela těším, čekám už jen na datum, kdy můžeme začít 🙂, bože jak bych si přála, aby to vyšlo napoprvé 🙂))

janijacek
8. dub 2012

@zdenallicka Ahoj,ja si myslim, ze nic nepotebujes,proste si tam zavolej a objednej se na konzultaci a nechte si rovnou udelat spermiogram-my jsme do Heliosu sli taky bez zadanky,protoze nas moje gynekolozka tlacila jinam a ja jsem tam nechtela...tak jsme sli do Heliosu na vlastni pest a naprosto v pohode...a zadarilo se...napoprve...jsem stestim bez sebe...uz mi zbyva jen par tydnu a nas poklad bude na svete 😵 😵

janijacek
8. dub 2012

@zdenallicka http://www.sanatoriumhelios.cz/telefonicke-kont...
tady maji telefoni cisla.Ja bych zavolala na recepci,a nechala se obednat do IVF poradny...tam se pak uz domluvis,jaka vysetreni pro Tebe budou vhodna;) Jo a jestli muzu doporucit,chtej k doktoru Texlovi,je fakt super 😉

janijacek
8. dub 2012

@adriana1010 Budu moc drzet pesti...me teda taky v nicem nezklamali,zadarilo se nam s jejich pomoci lepe, nez jsem cekala...

danielahe
8. dub 2012

Ahooj, holky, vsem preji krasne velikonoce, vcera jsme meli v oslavu jirulovych narozenim...celkem mazec nacpat 9 deti( z toho 8 kluku a 1 holka) do mini bytu. Staroch se radeji zdejch a ja na to byla sama 😠 , naste tu byla segra, tak pomahala, jinak bych spachala dobrovolne sebevrazdu 😀 😀 😀 . Ted delame s jirulou pisanku, krapet stavkuje, tak ji bude psat asi do vecera... 😖 , jsme si ho nejak rozmazlili 😎

Vsem novym prichozim, vitejte 🙂
@zdenallicka Staci si zavolat chtit k panu doktorovi textlovi a spolu uz se domluvite so a jak 🙂 . Pan doktor je fakt super, takze se niceho nemusis bat.
@adriana1010 budu drzet palecky, aby to vyslo, ale kdyby ne, tak na podruhy to vyjde 100% 😉 , ja jsme oho dukazem 😀

zdenallicka
8. dub 2012

@janijacek
@danielahe

Děkuji, kočky..🙂 Oběma vám přeju, aby všechno dobře dopadlo.. 😵

adriana1010
8. dub 2012

JANIJACEK, DANIELAHE - Děkuju moc 🙂, opravdu ta podpora potěší, jsem psychicky připravená jít do všech 4 pokusů a zároveň si připouštím, že to nemusí vyjít napoprvé, což je asi lepší, než na to sázet všechny karty 🙂.
Mám po dvou potratech, oba v 6 tt. Ale časově daleko od sebe, jednou ve 21 letech a s jiným přítelem a s nynějším o 5 let později znovu potrat, tak snad do třetice to vyjde 🙂. Přítel je na tom psychicky snad hůř, než já :D, je vidět, že ženská vydrží všechno a chlapi se klátí 🙂) 😀

adriana1010
8. dub 2012

Ještě se Vás chci zeptat, četla jsem spoustu názoru, zda je lepší si nechat zavést dvě em., či jedno..., co je lepší? Pochopila jsem, že dr. Texl upřednostňuje jedno, ale já bych strašně chtěla dvojčátka, kdyby se zadařilo 🙂

jananovacek
8. dub 2012

@adriana1010 Cau Adri, vítej u nás 😉 Začnu od konce...jedno je větší šance na narození zdravého mimča než dvě, lepší další zamrazit do foroty (našel by se tu nejeden příklad, že to vyšlo až z KETů...), taky mám mozaiku v X a vyšlo mi to napoprvé, takže buď v klidu 😉
Jinak bež určitě k panu primářovi Texlovi, je božíííí 😎

jananovacek
8. dub 2012

@zdenallicka Ahojky, taky t u nás vítám...mně někdy stačí dočítat 2 dny a už jsem ztracená, holky to tady smaží jak kdyby nic jiného nedělaly 😀 Určitě správná volba CARu, nám to v Heliosu klaplo napoprvé 😵

jananovacek
8. dub 2012

Jinak teda všem hezké Velikonoce...snad nám ti koledníci nezapadnou ve sněhu 😖

adriana1010
8. dub 2012

Jana - Děkujuuuu 🙂, o to víc si mě teď potěšila, dobře teda..., když se zadaří, asi je lepší zamrazit 🙂, už aby to bylo, 17.4.2012 jdeme na domluvení kdy začít stimulovat atd. myslíš, že to nasměrují hned na další měsíc? Už nechci čekat ani den 🙂

adriana1010
8. dub 2012

Dám asi hloupou otázku teď, ale nezjistila jsem stále co to je ten Ket..?To je pouze implantace oplodněného zamraženého vajíčka? A proč to nejvíc vychází právě z toho?

zdenallicka
8. dub 2012

My jsme kdysi byli v Heliosu na spermiogramu.. ale od té doby jsme tam nebyli.. Musím to řešit přes gynekologa nebo můžu jít rovnou tam?

ivetka77
8. dub 2012

Ahoj holky!Vsem pekne svatky!
Vitam novacky 🙂

ivetka77
8. dub 2012

@zdenallicka Pres gynekologa to vubec resit nemusis🙂 rovnou si tam zavolej,my jsme sli be zadanky;)

veverka.terka
8. dub 2012

ahojky, vítám holky nově příchozí 🙂 je fajn, že sou další lidičky do party, budeme se všichni navzájem psychicky podporovat a bude to dobrý 😉
@adriana1010 ahojky, KET je zavedení zamraženýho embryjka, který vám zbyde po transferu čerstvýho. při odběru se oplodní vajíčka, která jsou zralá, kultivují se do 5.-6- dne, pak zbydou jen ty zdravá a odolná embryjka a 1(2) ti zavedou a zbytek si můžete nechat zamrazit a potom při neúspěchu nebo při dalším mimi nechat přímo zavést to zamražený embryjko a nemusíš absolvovat celý IVF znovu 🙂 a jinak s tou stimulací-my sme začínali hnedka, jak nejdřív to šlo, určitě tě zasměrují hnedka na další cyklus 😉hodně štěstíčka
@zdenallicka ahojky, taky sem vůbec nic přes svýho gynekologa neřešila, zavolala rovnou do Heliosu a už to frčelo, při 1. konzultaci nám hnedka řekl Texl, co by bylo dobrý provést za vyšetření a hnedka se to rozběhlo.

jinak všem kásný zbytek Velikonoc, my sme dneska byli s manželem na vel.jarmarku, ale byla pěkná zima, takže sme to brzo zabalili 🙂

jananovacek
9. dub 2012

@zdenallicka Pres gynekologa se akorat zbytecne zdrzis, zadanku v Heliosu nepotrebuji

jananovacek
9. dub 2012

@adriana1010 Jak uz psala Veverka, pri KETu ti zavedou uz hotovy rozmrazeny embryjko. Ja jsem mela treba jenom KET, cerstvy transfer se vubec nekonal, protoze jsme meli na embryich takove vysetreni, ktere se delalo v Australii, takze se vsechno mrazilo a embryjko se zavadelo az v dalsim cyklu.
Embryolozka mi to vysvetlovala nejak tak, ze to jejich mrazeni neubira nic na kvalite toho embrya, takze by melo byt uplne stejne kvalitni jak pri cerstvym transferu, no a pak pry to snad nejak negativne ovlivnuje ta stimulace, kdy si pichas hornony a tak...rikala neco ve smyslu, ze se o tom mluvi v odborne literature...a podle me se taky pak trochu zklidni telo, hormony, psychika...a zavadi se embryjko vlastne v prirozenem cyklu...Pry se i premysli nad tim, ze by se vsechno mrazilo a teprve pak transferovalo, ze by to melo mozna vetsi uspesnost. I kdyz ta sance asi neporoste do nebe 🙂 Na fejsu pisou, ze meli v unoru po cerstvym transferu 60% a davaji jenom jedno embryo...kdyz jsem ted chodila na kontroly, byly tam samy tehule po IVF, myslim, ze uz jsem to tady psala, pan primar se smal, ze za chvilku nebudou mit praci, ze jim vsichni otehuli 😀

jananovacek
9. dub 2012

Jinak teda všem ještě jednom krasne mrazivé Velikonoce...ale je krásně 😎

adriana1010
9. dub 2012

@jananovacek Děkuju za vysvětlení 🙂, už jsem to konečně všechno pochopila, chci tam jít trošku připravená, abych se nevyptávala na 100 otázek a zbytečně vše nezdržovala, tak už snad vím všechno a můžeme jít do boje 🙂, ještě se zeptám jak ste to měli s neschopenkou? Mě chcou dát rovnou na rizikový, to mi neschopenku dají až při transferu? Nebo se přitom nedává a dává se až je dívka těhotná? A když se nezadaří, tak se zase ruší a dává se další při dalším transferu, nebo se to protahuje rovnou do dalšího, když je to hned příští měsíc?

veverka.terka
9. dub 2012

@adriana1010 ahojky, s tou neschopenkou to záleží hlavně na tobě, v helisou jsou ochotní a vystaví ti ji podle tvých potřeb.já sem si ji brala už pár dní před odběrem vajíček, protože to mám složitější s prací, ale koordinátorky mi říkaly, že si holky běžně berou PN při odběru vajíček a pak jsou doma až do těhu testu a do krví a pak zůstanou doma nebo, pokud se nezadaří, tak pak jdou do práce.ale pokud se nezadaří, klidně to můžeš protáhnout a zůstat doma do dalšího transferu, když bys ho měla hnedka další měsíc. já sem si třeba myslela, že budu mít taky hnedka další měsíc, ale raději prý mám počkat 2 měsíce, ale to individuální, já sem totiž dost krvácela, každý to má kapku jinak. taky jsou holky,, který nemají PN vůbec, myslím, že Daguli zrovna je tady příkladem 🙂 ale opravdu ti vyjdou vstříc, jak budeš chtítí ty a není s tímto vůbec problém. a jiank se Texla zeptej na cokoli, ochotně ti odpoví. já sem si dycky tak jaksi už předem přibravila, na co se chcu ptát , abych se tam dlouho nerozmýšlela 🙂 hezký den.

veverka.terka
9. dub 2012

a jak si užíváte velikonoční pondělí? 🙂 já docela v poklidu, u nás se to až tak nějak nepřehání-pár známých a kluci od sourozenců a hotovo. a zítra už poslední den na PN a "hurá" do práce ☹ njn, penízky se musí vydělávat. kéž by napodruhé při KETu miminko vyšlo, dala bych za to cokoli!!!!