Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

adriana1010
9. dub 2012

Aha, tak to je perfektní, protože dělám v obchodě a ihned jak nastoupím na neschopenku a zjistí proč, tak si najdou jiného a zpět už mě nevezmou, vím, že mě vyhodit nemůžou, ale už tady pro mě nebude práce a budou po mě chtít, abych ukončila pracovní poměr a tím pádem mi pak ani nic nepůjde.., pokud mi vyjdou v tomto vstříc a protáhnou mi to případně do dalšího transferu, tak je to super !!!

veverka.terka
9. dub 2012

@adriana1010 jj, určitě ti vyhoví.tak vidím, že nejsem sama, kdo to má v práci taky takový na prd....já sem totiž na neschopence vlastně tedka už něco přes měsíc a taky bych si to nejrači protáhla, ale když nejdu hnedka další cyklus, tak je to blbý být doma zbytečně ještě celej měsíc jen tak, ale taky mám dost obavy právě, že mě teďka vpráci vyhodí, jak nastoupím...je to zajímavý s tou prací ☹ úplně tě chápu a vím, o co jde, je to hnus že

adriana1010
9. dub 2012

Ani mi nepovídej, na jednu stranu chápu, že když někoho vezmou za mě, tak ji nemůžou několikrát vyhodit, ale hádej se pak s něma, že se nikam nehneš :D a že tě vyhodit nemůžou :D,... na to nervy nemám, ale oni ti dát výpověd nemůžou, musíš ji dát ty a v tom případě nemůžu ani na pracovní úřad, a mateřská mi nepůjde žádná, zkrátka to budu muset protahovat jak se dá 🙂, je to děs, taky sem si říkala, že takhle na houby to mám snad jen já 🙂. Je hrozný, že musíš tak čekat, já bych jim vlezla na tu kozu a neslezla bych, dokud by neudělali transfer znovu :D jak se znám. Chjo, nejhorší je to čekání ! A teď už jdeš na Ket? Máte zamražený?

veverka.terka
9. dub 2012

@adriana1010 no, mně klidně asi výpověď dát můžou-nějakej důvod se dycky najde, třeba pro nadbytečnost, nebo že neplním nějaký úkoly, u nás to tak chodí. už jednu kolegyni takto před pár rokama vyhodili, fakt svinstvo...jj, půjdu teďka na KET, máme jedno embryjko v mrazáčku, tak mocmoc doufám, že se to zdaří!!!!ale půjdu až někdy kolem 20.května, takže je dost na prd být doma takto dlouho ☹ kdybych mohla a nepotřebovali sme eníze, tak ybhc doma zůstala, ale hodí se nám každá koruna navíc, opravujem baráček, IVF taky není nejlevnější záležitost, takže to musím risknout a modlit se, že mě nevyrazí....

ivetka77
9. dub 2012

@adriana1010 Ahoj,neschopenku Ti v Heliosu urcite vystavi tak,jak budes potrebovat. Pani koordinatorky jsou super,domluvis se na vsem tak,jak potrebujes. Ja jsem mela prubeh vseho docela v pohode,takze jsem mela jen v den OPU a den po a v den transferu, to ale pak byl vikend,takze jsem byla dva dny doma.Ale delala jsem vse jako normalne,i praci bych urcite v pohode zvladla ;) Tak uvidis,jak se budes citit a podle toho si to nechas napsat... 🙂

ivetka77
9. dub 2012

@veverka.terka
@adriana1010
Jo, holky, s praci je to tady fakt naprd...Nezacneme podnikat?zalozime si nejakou spolecnou firmicku,kde nam nikdo nebude sefovat a nikdo nas nebude moct vyhodit 😀

veverka.terka
9. dub 2012

@ivetka77 to by bylo fajn 🙂 , už i nad touto možností sem přemýšlela kdysi taky, ale ty počáteční investice sou veliký a to si člověk musí oprvadu hodně promyslet, jestli se to vyplatí nebo nee....protože rozjet podnikání a pak krachnout je taky na prd ☹

ivetka77
9. dub 2012

@veverka.terka Terko tohle presne znamtaky shanim kazdou kacku,rekonstruovali jsme byt a jsem uplne na nule...tak abych pak na materske mela nejakou kacku do foroty...jako kdyz najdu...pocitam, ze vymenim komplet cely satnik 😀 uz ted zacinam nakupovat tehu veci a je to palka jako blazen...
Jinak do kvetna uz to utece neboj.Je dobre,ze si chvilicku odpocnes,pak budes mit urcite rasnou mekouckou perinku do ktery se mimisek zavrta jedna radost! 😉

ivetka77
9. dub 2012

@veverka.terka Sme holky kreativni,nas uz neco napadne ;) Treba bychom si mohly zalozit IVF konzultacni poradnu 😀

veverka.terka
9. dub 2012

@ivetka77 jj, my taky teďka cpeme právě všechny penízky na domeček a samozřejmě na miminko, to je na 1. místě, na to peníze prostě musí být! to si myslím, že těhu oblečení není zrovna levný,a le tak zase toho člověk nemusí mít kupu anbeo se taky dá sehnat od kamošek nebo někde v bazaru 😉 už abych to taky sháněla, božínku, kéž by se zadařilo!!!

veverka.terka
9. dub 2012

@ivetka77 tak to by nám šlo docela dobře si myslím 😀 už se v tom dost orientujem, tak by to nebylo špatný 😀

ivetka77
9. dub 2012

@veverka.terka Musi se zadarit! Muzu si prsty umackat uz ted!

ivetka77
9. dub 2012

@veverka.terka No nic, chlap me lanari na prochazku,tak se jdeme trochu vyvencit! Preji pekny den! 🙂

veverka.terka
9. dub 2012

@ivetka77 tak to já mám manžela ještě někde na mrskutu, takže dneska asi procházka nebude, samotné se mi nechce.hezky se projděte, je sice zima, ale pěkně 😉

adriana1010
9. dub 2012

@veverka.terka - A můžu se zeptat co jste měli za problém, že nemůžeš jít hned na další transfer?

veverka.terka
9. dub 2012

@adriana1010 začala sem 6. den po transferu špini a pak se to začalo rozjíždět v krvácení i přes injekce, který to měly zastavit a vlastně v té době sem měla pak i dostat měsíčky, takže sem krvácela dohromady 12 dní a tak prý rači mám dát pauzu a počkat na další regulérní měsíčky a až pak jít na další transfer. já sem totiž měla tzv.biochemický těhotenství-těhu testy byly pozitivní, i HCG, ale malá hodnota, embryjko se uchytilo, ale nchtělo se dál vyvíjet, tak proto to krávcení. vypadalo to i na mimoděložní těhu, to se naštěstí nepotvrdilo a embryjko odešlo s tím krvácením. tak proto je lepší pro tělo dát si pauzu
a u tebe je celkově problém v čem? máš po nějakých operacích? nebo to nejde kvůli potrácení, jaks psala, žes prodělala?

adriana1010
9. dub 2012

Tak to je mi líto, tak jetě, že máte toho mrazáčka 🙂, už se určitě těší jak se ohřeje 🙂
My máme techniky všechno ok, výborný spermio, štítnou žlázu, imuno, tombofilie, zkrátka vše, až na mou genetiku, mám jakousi 4% mozaiku chromosomu X, tudíž dvakrát po sobě samovolný potrat vždy okolo 6tt, ale jedno těhotenství proběhlo ve 21 letech a s jiným partnerem a to stejné, ale potrat jsem měla 24.12.2012, čili krásný štědrý den v Bohunicích v nemocnici a to se mnou na pokoji byla holka, které bylo asi 25 let, měla 6 dítě, její přítel ji zmlátil, a porodila v nějakém 29 týdnu, či tak nějak a pokoušela se mi jedno dítě prodat, že jich má dost..tak sem ještě ten den, asi 2 hodiny po revizi podepsala revers a šla domů, nezvládla bych s ní být na pokoji..., tak sem na štědrý den byla cca ve 23:00 hod po revizi už doma u televize..., doktoři to svádí na tuto příčinu, tak snad to už vyjde..

veverka.terka
9. dub 2012

@adriana1010 božínku, no, tak to sis teda prožila taky "pěkný" věci. člověk musí doufat a věřit, že bude líp. v heliosu jsou ale opravdu profíci a myslím si, že se snaží, aby se to opravdu povedlo. já vůbce nevím, co to je ta 4% mozaika chromozomu X?! to zbůsobuje ty potraty u tebe jo? tak to oni si tě v heliosu pořádně ohlídají a doporučí ti to nejlepší, aby se to podařilo 😉 a s náma tady seš taky v dobrých rukou 😉 , mně osobně teda to hrozně pomáhá, když si tady s holkama píšu a sou mi velkou psychickou podporou, protože ví, čím si člověk prochází a nejvíc ho pochopí 🙂

ivetka77
9. dub 2012

@adriana1010 Ahoj,teda nektere z nas to opravdu nemaji lehke...Ale ja verim, ze v Heliosu Ti pomuzou...ja mam za sebou taky nekolik potratu a ted se mimisek zatim uspesne drzi...tuk tuk tuk...
Ale husi kuze mi behala po zadech z toho pribehu z Bohunic...je mi lito i te holky, i tech deti...

veverka.terka
10. dub 2012

zase řeším další problémy, už fakt nemůžu, psychika je úplně v čudu ☹ v práci pořád řádí hodně inf.průjmy a personál je samozřejmě taky pochytal, některý holky mají i vysoký teploty k tomu, takže by bylo vhodný ještě zůstat doma....volala sem si do Heliosu, p.Vránová nebyla moc vlídná, ale že teda jo a v práci staniční řádila jak fůrie a myslím, že brzo poletím, že si z toho prý dělám holubník a nezajímá ji, že chci děti!!! bože, jak někdo může být tak strašně hnusnej!!!! ☹ ☹ ☹ já už tam prostě nechci, chtěla bych zůstat do dalšího transferu doma, i za cenu, že prostě v práci budou nadávat a peníze budou mizerný a mocmoc bych doufala, že se mimčo podaří a tím se všechno kapku uklidní, hlavně já ☹

daguli
10. dub 2012

@veverka.terka Ahoj,teda vy to v ty praci mate fakt drsny...to je mi lito:( Ale bud rada, ze Ti to pani Vranova jeste prodlouzila...akorat nevim,jestli ti to muze prodlouzit az do druhyho transferu, tobeto vychazi az na kveten,ze?Vis jak to ve zdravotnictvi je.Neschopenky jsou strasne hlidany.A jestli tam ted nechodis a s nicim se zrovna nelecis, tak uz vpodstate nemas duvod byt na neschopence a mam strach, ze v Heliosu Ti to protahnout nemuzou...tak mozna to je ted duvod,ze se ji do toho moc nechtelo...protoze ja jsem ji vzdycky zazila milou a ochotnou....

veverka.terka
10. dub 2012

@daguli ahojky, no, já právě vůbec nevím, jak to je...jj, mám jít na KET až v květnu, ale před těma 14 dnama, když sem zjistila, že se nezadařilo, říkala, že není problém zůstat klidně doma celou dobu....uvidím, dneska se tam zastavím a vysvětlím jí celou situaci a domluvím se, ale prostě sem úpně vyfluslá a už nemám sílu na žádný řešení situací, je to hrozný ☹

daguli
10. dub 2012

@veverka.terka uvidis,treba kdyz ji to vysvetlis,tak se na necem domluvite...Drzim pesti,at to s praci zvladnes...

veverka.terka
10. dub 2012

@daguli děkuju! 🙂

ivetka77
10. dub 2012

@veverka.terka Ahoj,souhlasim s Dasou,akorat mam lepsi napad🙂jeste mam v telefonu ulozene cilso na pani Vranovou na mobil. Tak ja Ti je poslu a Ty ji muzes zavolat osobne🙂 A nemusis tam chodit ;) Urcite se s ti domluvis,ja jsem se s ni taky dycky na vsem domluvila takhle;)

ivetka77
10. dub 2012

Holky, jak se ktera mate po Velikonocich?Takovy prodlouzeny volno celkem bodne,co? Daguli,jak je tehulko? Ja docela dobry... 🙂

veverka.terka
10. dub 2012

@ivetka77 Ivi, děkuju, ale manžel tam stejně už má naplánovanou cestu, tak se tam zastvavíme a uvidím, ale mám z toho všeho děs a prostě mi to přijde trapný se tam pořád takto domlouvat, ale v práci to fakt není jednoduchý, kdybych nemusela řešit takový věci, šla bych tam docela v klidu a byla v pohodě, ale tohle mi fakt klid nepřidává.....

ivetka77
10. dub 2012

@veverka.terka Tak uvidis,kdyz to nalezite vysvetlis,tak pani Vranova urcite udela, co bude v jejich silach 😉

veverka.terka
10. dub 2012

@ivetka77 uvidíme, ale z práce bych nerada, kdyby mě vyhodili, teďka v situaci, kdy se snad mimčo dřív nebo pozděj zadaří a taky, když opravujem baráček, by něbylo zrovna příjemný být na ÚP anebo hledat rychle něco novýho... ☹

ivetka77
10. dub 2012

@veverka.terka hm to chapu,to fakt neni prijemna situace. S praci to stoji za prd...
Ja myslim,ze je mimco urcite otazkou casu...podivej se na me nebo na Dagmar, prvni IVF, prvni transfer a uz jsme presedlali na tehotenskou modu 😉