Inseminace, máte zkušenost? Oba jsme zdraví

ruzicka77
31. říj 2015

Dobry den. Potrebuji poradit prosim. Chodim s muzem na genetiku a ceka nas inseminace. Manzel je v poradku a ja take nemam zadne zdravotni problemy. Snazime se ale rok o miminko a to poctive, ale bohuzel, nedari se nam to. Ma nekdo zkusenosti s inseminaci? Muzu otehotnet, kdyz jsme zdravi? Nevim, jestli mam doufat nebo to rovnou vzdat. Dekuji vsem za vasi radu. Preji krasny den. Katka

pistalinda35
31. říj 2015

@ruzicka77 inseminaci jsme absolvovali jen jednou, bez úspěchu... Povedlo se až 1. Ivf - se současnou léčbou Prednisonem (snížení imunity)...

lena_1
31. říj 2015

@ruzicka77 Já byla na čtyřech IUI. První se povedlo, ale mimí se přestalo v 9.tt vyvíjet, takže jsem musela na revizi. Další IUI už nic. V roce 2013 se mi narodil syn z 1.IVF a teď čekáme dvojčátka z 2.IVF. Vím o jedné holčině, co se jí zadařilo 9.IUI. Určitě bych nic nevzdávala. Držím palce. 😵 😵

1lenuska1
31. říj 2015

@ruzicka77 Inseminaci jsme absolvovali třikrát. Dvakrát nic, potřetí pozitivní rostoucí HCG, ale neudrželo se.

lumixii
31. říj 2015

@ruzicka77 po 3 letech snažení jsme podstoupili IUi, neuspesne. Pak jsme si řekli že počkáme. A z cista jasna Uplne necekane jsem tehotna a to bez léků a prirozenou cestou. Oba jsme byli taky v pořádku. Neztracej hlavu. Urcite to vyjde.

cepanka
1. lis 2015

Snazili jsme se 4 roky, oba zdravi...v prubehu jsme podstoupili 3x iui - bez uspechu...po 4 letech se zadarilo spontanne...je to o psychice...

ruzicka77
autor
1. lis 2015

Tak to je pekne v haji! Zkusim tedy inseminaci, pani doktorka mi rekla, ze ji absolvuji dvakrat a po treti me ceka IVF. Toho se strasne bojim, uz jen proto, ze je to pod narkozou. Je mi 36 let, tak dlouho moc cekat nemuzu. Ja na to myslim hlavne pred menstruaci a po menstruaci tri dny brecim. Z hlavy to nemuzu vubec dostat. Premyslim, ze bych jeste zkusila cviceni na uvolneni panevniho dna. Mate s tim nekdo zkusenost?

lumixii
1. lis 2015

@ruzicka77 Mě se do IVF taky nechtělo, proto jsme to odložili. A je mi 37. 😉
jak tady už psala @cepanka určitě je to hodně o psychice.
Ale ono se to lehko říká, nemysli na to.. ale hůř se to dělá: (to moc dobře znám)

1lenuska1
1. lis 2015

@ruzicka77 To je snad na Tobe, kolikrat zkusite inseminaci,ne? To by vam asi nemela Dr. urcovat...
A jinak za me-anestezie pro me byla u obou IVF to nejmensi,co jsem resila:-/ ale rozumim Ti,z hlavy to opravdu dostat nejde. Preji hodne stesti!

cepanka
1. lis 2015

@lumixii tak tak...nesnasela jsem tuhle vetu...clovel na to musi prijit..my si poridili stene , tim padem jsem mela ,,miminko"..dalsi mesic jsem otehotnela... Nechapu dodnes...ale jsem opravdu presvedcena, ze je to psychikou.. a to jsem zdravotni sestra, nyni mi veskera medikace prijde zbytecna, kdyz jsou oba ok...

cepanka
1. lis 2015

@ruzicka77 iui mas hrazenou pojistovnou 6x....ale vetsinou udelaji 3pokusy a dale se to resi ivf...je to o penezich...a o tvem rozhodnuti..
Ja mam zkusenost se vsim...Mojzisovka, caje, cinska medicina, ajurveda, hormony, citaminy, bylinky, bazalni teplota, ovu testy, gely na podporu....dal nema smysl pokracovat...je videt, ze to mas zafixovany v hlave...ale pokud budes ipravdu verit necemu, co ti pomuze, tak by to mohlo mit vliv na tvou psychiku a mohlo by to pomoc..ja neverila nicemu a tak mi nic nepomohlo...az pejsek - v tu chvilk jsem prestala touzit po mimcu..a ejhle..

lumixii
1. lis 2015

@cepanka presne. 😉 Ja si našla jinou práci a jak jsem ae zaobirala jen ji tak se podařilo. V nove práci jsem nakonec byla jen 8 dni. 😀 😀

ruzicka77
autor
1. lis 2015

Ja mam materskou do cervna 2016, tak jeste mame cas. Budu si muset najit nejakou praci, abych na to nemusela myslet. Ale do te doby stejne budeme jezdit na genetiku a zkouset do dal. Musim asi verit....ze se to podari.....zacnu cvicit a upravim si jidelnicek. Caje Mojzisove i cviceni Mojzisove jsem zkousela pul roku, ale nepomohlo mi to. Tak jsem se na to vykaslala. Ted beru jen Mamavit.

lejla29
1. lis 2015

@ruzicka77 jestli se bojíš narkózy, tak jdi místo do IVF do nativu. V přirozeném cyklu ti odeberou to jedno vajíčko, které normálně tvoříš (odeběr je bez narkózy a je to malé píchnutí). A hlavně je to bez hormonů. To vajíčko oplodní a za 3 dny ti dají vyvíjející embryo. Je to mnohem větší šance než inseminace, protože víš, že vajíčko bylo oplodněno. Já otěhotněla hned po druhém nativu. První se nepovedl, protože došlo k ovulaci dřív než ho stihli odebrat, ale to se holt stává, za to se pak nic neplatí a další měsíc hned jdeš znova, takže není, co ztratit. Vlastně se mi to povedlo hned na první pokus. Cena je ale asi 10.000,- (podle caru a podle metod). Já platila 17 tisíc, ale jen proto, že my měli špatný spermio a tak jsme připláceli 7.tisíc za vpíchnutí spermie do vajíčka (na druhou stranu máš jistotu, že se se vajíčko oplodní). Za mě daleko lepší než IVF, tohle je téměř bez bolesti, bez hormonů a celkově víc pohodový 😉

zdenka35
1. lis 2015

Musis vzdy verit i kdyz jecto tezke a mela jsem dny kdy jsem viru nemela.Ja geneticky zdrava,manzel tez,iui nedarilo se,tak 1 ivf nic,1 ket nic,vsechna vysetreni naprosto v poradku,pak imunologie Praha ja mirne oslabenou bunecnou imunitu,brala jsem Prednison,pul roku doporucen sex s kondomem.Pila jsem caje na neplodnost, cvicila Mojzisovku i s fyzioterapeutem a nic.Doktor rikal nevysvetlitelna sterilita,hysteroskopie v pořádku,2 ivf nic,2 ket nic.3 IVF NIC 😒 pak jsem si zaridila Frantiskovy lazne na 3 tydny a po nich sla na ket,meli jsme 2 mrazacky a chytla se obe 🙂 jsem 15tt 🙂 a predtransferem jsem chodila na akupunkturu,ale ja vim a verim ze me pomohli hroznety lazne

ruzicka77
autor
1. lis 2015

Vi nekdo, jak probiha celkove IVF a ICSI? A kolik vubec stoji to ICSI? Je alespon trochu pravdepodobne, ze otehotnim? Ma to vubec nejakou uspesnost?

zdenka35
1. lis 2015

@ruzicka77 úspěšnost mavse3.Ale kazda jsme jina to nejde srovnavat,isci vsude jinak,každé centrum ma sve ceniky,u nas asi cca 80000 jen isci,leky pokazde jinak podle toho jak to meni pojistovny

zdenka35
1. lis 2015

A Ivf je mozne 4 krat od pojistovny do necelych 40 ti let za předpokladu ze prvni 2 IVF se vloží vzdy jen jedno embryo,ale stejne si leky dosti doplacite,pak zakroky viz ceníky center.Nas treba 1 ivf pdes pojisto nu vyšlo na 20 a další ctvrt rok uz jen 14 tis......