Institut reprodukční medicíny, Plzeň. Máte zkušenost?

hulda
12. říj 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli některá nemáte zkušenosti s tímhle CARem. Ja u nich v létě absolvovala ICSI a mám pocit, že jsem nevybrala dobře a že bych možná měla zkusit nějaký jiný.

kropinka
11. bře 2008

Mikr, hezky si to užijte ! 😉

Renys,tvoje tchyně dělá ze sebe diblíka,jestli jsem to dobře pochopila. Já takový tipy moc nemusím. a že jich potkávám na ulici dost! 😀

Tetes,tak klobouk dolů před takovou tchyní! 🙂

renys
11. bře 2008

No manža o ní mluví někdy šíleně..až ho musim krotit 😕 . Ono jí to ale nějak leze na mozek, jak pořád sedí doma..procházky jí nebaví...kámošku má daleko..ona je svým způsobem chudák, kdysi dávno na ní chytly šaty, má hrozné poláleniny až po krk, ruce, dekolt...pak když se vrátila po půl roce z nemocnice, ze všeho se vyhrabala jí přepadla rakovina ☹ , prsa pryč, pak na svalech na zádech..je mi jí líto, moc se snažim s ní vycházet, ale někdy je pěkná protivka.

kropinka
11. bře 2008

Renys,tak má dost velký postižení... Nepomohl by jí pejsek ? To dokáže dělat zázraky,musela by s ním ven a měla by se o koho starat. Nebo aspon kočička.
Mě naše Pája moc pomáhá,říkám jí že je moje léčitelka. 🙂 Sama to znáš !

renys
11. bře 2008

Jojo, znám to dobře 😉 . Ona je bohužel tak trochu pohodlná 😒 , ona už nám i minulé léto odmítla na pár dní hlídat Arina, a vůbec nemá ke zvířatům asi valný vztah, ona je bývalá sestřička a když Ti řeknu, že ani nebyla několikrát schopná při žlučníkovém záchvatu babičky včas zavolat rychlou...

kropinka
11. bře 2008

Tak to nemáš jednoduchý. Není problém vytukat na mobilu pár čísel...Ona se asi tak trochu lituje,vid. Ale lidi žijou i s větším postižením. Já když mám depku,že se nedaří,tak se snažím zaměstnat,jdu na pozemek se psem,nebo vymýšlím co vyrobím,nejhorší je když se člověk uzavře a lituje se. Potřebovala by si najít něco co jí zabaví...
Asi jsem zbytečně chytrá,vid,moc to pitvám,klidně mi to napiš. 😉

renys
11. bře 2008

Nene, naopak!! Já jsem ráda za každý názor, přesně si to vystihla, lituje se...No a jakpak je na tom tvá tchýně? Nějaké zlepšení, doufám.

kropinka
11. bře 2008

Je stále na ARo v umělém spánku,prognoza nejistá. Ted musíme jen čekat co bude dál. Nesmím dávat nic nejevo před manželem,kdyby došlo k nejhoršímu,musím ho podržet. Minulý týden ho za ní pustili ,tak přišel hotovej. Takže se snažím,aby ho to tak nebolelo. Zaměstnávám ho kravinama a tak. Nic nezmůžeme ,od toho jsou doktoři.
Musíme to zvládnout.

dadulam
11. bře 2008

Kropi: tak se držte. Je to hrozný, když člověk má někoho v nemocnici a nemůže mu pomoct. ☹

renys
11. bře 2008

Kropi, to si dovedu představit, jak mu asi je, je to smutný ☹ . Ale Ty jsi silná a určitě má v Tobě velkou oporu. Tak to zvládněte.

evamik
11. bře 2008

Ty jo, Kropi, a jak už je tam dlouho???

kropinka
11. bře 2008

Holky,vy jste tak hodný...

Evi už je tam třetí týden a předtím ještě ležela na normálním pokoji dva týdny. 😒

Jsem zvědavá jak dopadla Mikir v Praze s dvojčatama. 🙂

tetes
11. bře 2008

No, doufám,že se jim v tom mořským světě líbilo,že nedostanu za tu radu pod zobák 😎

mikira
12. bře 2008

Ahoj holky, včera už jsem nestihla napsat. Přijeli jsme sice kolem 5., ale dětičkám se nechtělo spinkat.... 😖 Bylo to soper. Našemu tátovi ulítla dálniční známka hned na pumpě (naštěstí ji dohonil), děti se cestou porvaly o telefon a rozhazovaly dudlíky po autě (normálne je mají jen na spaní, ale teď jsem jim je dala, aby po cestě neječely 😀 - ječely stejně...). Když jsme přišli do toho akvárka, jeden prcek začal ječet (tma a cizí lidi okolo), druhej chtěl všude lítat a lézt do bazénku. Výsledek byl takovej, že oba začali dělat scény, tak mazali do golfek (normálně v nich nechtějí sedět, ale teď se jim to líbilo 🙂 . Tvážili se jako největší frajeři, před akvárkama různě kroutili hlavama (největší znalci 😀 ). Pak jsem je pořádně nakrmila (už jsem nevěděla, co s nima, protože zase začali blbnout) a najednou byl klid. Ukazovala jsem jim rybičky a ty ostatní potvory a líbilo se jim to 🙂 Za chvíli si ovšem vzpomněli, že chtějí rybička domů. Takže za řvaní dej dej dějěj (nejhorší to bylo u perutýna) jsme děti oblékli, usadili do golfek a rychle pryč 😀 😀 😀 . Ještě jsme pak prošli matějskou. A prckové se bavili... Čím větší kravál a ječení těch chudáků na atrakcích, tím větší zájem o to ti naši raubíři měli 😀 Když z jedné atrakce vycházel prozelenalý dav, řehtali se s tátou jako šílenci... 😀 Tak jsem jim koupila za hříšný peníz heliový balonek (největší, co jsme sehnali) a pádili jsme do Globusu. Kluci naštěstí celou cestu zpátky spali. Jo, zapomněla jsem napsat, že jsme museli ještě dát golfky a ten balón cestou k našim do auta, protože by se nám do kufru nevešly asi už ani rohlíky (a to máme kombíka 😀 ). Ale k tomu nákupu. Zatímco my s manžou jsme byli už úplně hotoví, naši malí pánové se sami z košů obsluhovali. A co nebylo v košíku, to si podali sami. Takže jsem vylítla na manžu, proč jim dává celý rohlík (mají přece připravené jídlo a nebudou to chtít). Chudák manža jen pokrčil rameny a oznámil mi, že on jim nedal vůbec nic... 😀 Podobně se snažili nakupovat alkohol, koření, jogurty a maso (alespoň tedy polovina mně svěřená 🙂 , ale manžel hlásil podobné zážitky 😀 ). Ale byl to hezký výlet! Díky, Tetesko!
😉 🙂 Kluci jevili i velké známky únavy, ale asi byli přetažení, tak vůbec nemohli usnout...

Ale jinak mám zprávu k původnímu tématu - takovou inspirující. Známá se před léty léčila na neplodnost (myomy atd.). Po 5 letech snažení počali přirozenou cestou zdravého kluka. V lednu známá vysadila antikoncepci s tím, že snad se do tří let podaří nějaké to dítko. A světe div, se jen co vysadila, na první pokus otěhotněla. Takže tady vidíte, že příroda si stejně dělá, co chce 😉 🙂

P.S.: Budí se mi děti, tak to po sobe nečtu = omluvte chyby a překlepy 😒

kropinka
12. bře 2008

Mikir, tak výlet se povedl! 😀 😀 😀

hulda
autor
12. bře 2008

Mikir, já bych se z takovýho výletu asi ještě týden vzpamatovávala 😀

mikira
12. bře 2008

Jj, výlet byl super 😉

Huldi (ale i ostatní), až se ti ten capart narodí, myslím, že se budeš divit, žes tohle někdy řekla 😀 To budeš najednou zvládat tolik věcí a ještě naráz, že ti nějaký takový výlet přijde jako sladký odpočinek 😀 😀 😀 Děti vymyslí děsný věci, obzvlášť, když k tomu mají tatínky 😀 😀 😀

kropinka
12. bře 2008

Ahoj Huldi,jak se máš? Když si sednu ke Koníkovi,tak si na tebe vždycky vzpomenu. 😉 Je všechno v pohodě? 😉

Mikir, ty naše optimistko! 🙂

mikira
12. bře 2008

Kropi, ono to jinak nejde 😀

kropinka
12. bře 2008

Mikir,máš IP 😉

tetes
12. bře 2008

tak to jsem ráda,že se výlet povedl 🙂

hulda
autor
12. bře 2008

Kropinko, díky, to je milý 🙂 . Jsem v 7tt a už pár dní mam celodenní nevolnosti, takže jsem dost ko. Ale holt nic neni zadarmo 😉 . V pondělí jsem byla na UTZ a už bylo vidět srdíčko 😅 . To víte, holky, že se pořád bojim, 7tt ještě neni nic, ale snažim se myslet pozitivně. A vás pravidelně nenápadně čtu a moc všem držim palce!!! Věřte, že vám to nakonec taky vyjde... 😉 😉 😉

kropinka
12. bře 2008

Huldi,tak moc moc držím palce!! Zase napiš,že je všechno v poho! Pomalu ale jistě nám tady přibývají těhulky a to je dobře!! 😉

mikira
12. bře 2008

Huldi, klídek a pohoda, mimčo máš jistý, to je přece jasný! Držím palce!!! 😉

hulda
autor
12. bře 2008

Díky, holky 😉

evamik
12. bře 2008

Huldi, taky moc držím palce! Určitě to dobře dopadne!! 😉

tetes
12. bře 2008

hulda: nestresovat, užívat si to a ono to dobře dopadne 🙂

renys
12. bře 2008

Ahoj holky,

Mikirko, opět zábavné počteníčko 😀 , to si asi ani nedokážeme představit, co je to fofr a tóčo okolo dvojčátek na výletě 😀 .

Huldi, jsem moc ráda, že vše zdárně pokračuje, moc moc držim palečky!! A to, že je Ti špatně je dobré znamení - máš hodně těhu hormonů 🙂 .

hulda
autor
13. bře 2008

Holky, díky za povzbuzení! 🙂

kropinka
13. bře 2008

Ahojky,protože se chystám příští týden do CARu,tak se budu ptát. Od kdy se začíná se stimulací? Od kdy se píchají injekce? Mě si pozvala Krmníčková na 18.3 ale to budu mít ovulaci,já myslela že píchá někdy při menses.
Řekla mi že v dubnu budem zavádět.
Holky,budu ráda,když poradíte! 🙂 Už chytám trochu nerva,do ted jsem byla celkem v klidu. 😉

renys
13. bře 2008

Kropinko, já měla dlouhý protokol a bylo to takhle:

v březnu jsem dostala hormonální antikoncepci Mervalon(nebo tak nějak), aby přesně podchytili menzes, pak jsem si přišla pro "plán" - asi od 9 DC jsem začala píchat 1 x denně do bříška Decapeptyl + já ještě Fraxiparin na ředění krve, no a za 14 dní jsem šla na kontrolu, zkoukli jak rostou vajíčka, pak píchala asi ještě pár dní, no a když byly vajocha pěkná, tak domů Pregnyl - přesně Ti řeknou v kolik hodin aplikovat. No a za další den či dva na OPU, ráno nalačno, dojdeš se tam nejdřív vyčůrat, pak na sále, kde už čeká operační tým, za plentou sundat kalhotky, triko si necháš, no a píchnou ti včeličku a pak se probereš ještě na sále, sestřička Ti pomůže slézt a obléct kalhotky a odvede Tě napokojík, kde leží více žen, je to odděleno plentou, máš kapačku a asi hoďku si tam poležíš. Pak se odšouráš domů, dostaneš antibiotika (ty už se začnou preventivně brát den předem), začneš píchat Agolutin kvůli dělož. sliznici a Estrofem - jo a musí se denně vypít alespoň 4 litry vody 😕 , předchází se tak hyperstimulačnímu syndromu. Druhý den s napjatým očekáváním zavoláš pro výsledek - kolik se oplodnilo vajíček, pak prodloužená kultivace na 5 dní - a výsledek se člověk dozví až přímo v ten den transferu, takže nervíky...no a pak na gyn. lůžko a miminko bude za chvilku v bříšku 🙂 .