Institut reprodukční medicíny, Plzeň. Máte zkušenost?

hulda
12. říj 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli některá nemáte zkušenosti s tímhle CARem. Ja u nich v létě absolvovala ICSI a mám pocit, že jsem nevybrala dobře a že bych možná měla zkusit nějaký jiný.

lucijda
6. led 2008

Tak tohle jsou odpovědi, které člověka akorát srazí na kolena než aby dali trochu elánu do snažení. Mě taky dorazila moje teta, kyž mi řekla to chce čas. ona sama na mimi čekala 5let a hroutila se z toho, nebylo jí do smíchu a prošli si pořádnou manželskou krizí, ale zdá se mi že na to jak je to těžký hrozně rychle zapomněla. Teď mají krásné 2 zdravé děti a to druhé počali už přirozeně tak to se jim to mluví 😒

ramonaa
6. led 2008

Saruska...máš úplnou pravdu 😉 Já ted sice začnu cvičit Mojžíšovou, protože věřím, že by mi to mohlo příště pomoct udržet dítě...ale je jasný, že všemu to nepomůže. Že čas plodnosti letí, si bohužel uvědomuju až moc dobře a nejraději bych šla do IVF ještě letos, jenže by to vyšlo zas na léto a já nechci být těhotná v tom samém termínu, že by nějaká pověrčivost,takže asi počkám do zimy, ale přijde mi to úplně nekonečný čekání. No nevím, možná nevydržím tak dlouho ☹ A díky za těhotenský prskanec, at je u tebe všechno ok 🙂

kropinka
6. led 2008

tak to taky miluju ty reakce 😖 nesmíš na to myslet a jak to mám asi udělat?? 😒 pak taky to chce čas a půjde to...
a taky jsem slyšela že je IVF proti přírodě.... 😒 a říkají to holky co otěhotní ani neví jak...

hulda
autor
6. led 2008

Holky, když jsme byla týden po neúspěšným IVF, abychom se "odreagovali", domluvil manžel grilování u známých. Co myslíte, vytáhli UTZ ze 6. týdne těhotenství. Samozřejmě se jim to povedlo hned 1.měsíc snažení. Ta holčina se ptala, co my, tak jí to říkám, a ona nato:"Hm, tak dítě adoptujete, ne?" Myslela jsem, že jí jednu fláknu. Takovým se to dobře radí. Kdo to nezažil, nepochopí, to je jasná věc. Chjo chjo.
Saruško, díky za těhu bacílky, nasávám 😀 !

ramonaa
6. led 2008

Já jsem alergická na poznámky o dětech, těhotenství a pod. už téměř od kohokoliv, dokonce už se mi o tom nechce mluvit ani s rodinou, jakou mam někdy depku. Vždyt to všechny známe ☹

saruska1
7. led 2008

Dobré ráno, koukám, že chytráků máme kolem sebe všechny dostatek 🙄 . Mě stačilo, když mi můj bývalý gynekolog řekl loni v lednu, že máme ještě čas!!! No nevim, jestli je u ženy, které táhne na 30 "čas" na první dítě, když všude proklamují, že je z hlediska organismu ideální +/- 25. Naštěstí jsem následně narazila v práci na svého budoucího dr. a najednou se to všechno dalo do pohybu... Můj chlap to bere trochu jinak-vlažně, on tu mou "honbu" za těhotenstvím moc nechápal, ale i když trochu remcal, tak nakonec "udělal" to co měl a to je nejdůležitější 😉 .

Jak to máte s partnery vy, zda se můžu zeptat?

Mám jen já doma takovýho "brblala" a občasného prudiče, nebo máte všechny ostatní takové ty chápavé partnery, kteří se rozplývají nad dětským kočárkem a běželi by s vámi i na ultrazvuk?

...a ne, že mi všechny napíšete že jo, protože pak bych měla depku, co to mam doma 13 let za burana 😀 ...

ramonaa
7. led 2008

Hele saruska tak abych radši nepsala nic 😉 Nám je oboum okolo 30 a musím říct, že ten můj dítě chce moc a na utz se mnou poctivě chodil. Určitě ho trápí, že je to jeho vina, že to přirozeně nejde a tím pádem se snaží. Ale je fakt, že i když je milionovej, tak nechápe, že tolik pospíchám, že bych třeba ted chtěla honem honem zase být těhotná. Ale nemůžu si pomoct, hodiny tukají bohužel až moc. I když se ted snažím se rozptýlit myšlením na jiné věci, třeba dovolená, předělávky v bytě, cvičení atd., tak stejně to v podstatě beru jako at ten čas už uteče a můžu zase jít na IVF 😒
Jo a burana doma nemáš, většina chlapů je stejných jako ten tvůj, hlavně, že udělal co měl 😉

kropinka
7. led 2008

Saruška,ten můj to má asi tak - ochotně mě všude doveze,přiveze,počká ale má to tak trochu na háku 😀 ,taky trochu nechápe tu honbu ale já myslím,že chlapi to maj trochu jinak 😉 oni snad za to nemůžou 😉

holky dneska se mi přihodila taková divná věc, 4.12 genetika-že výsledky pošlou do konce roku, 20.12 opět genetika
na kontr.sper.-manžel dostal do ruky papír ve kterém je napsáno že výsledky budou v 1.pol.ledna 08 a vzhledem k tomu že jdu ve čt na gyndu tak jsem tam dneska volala,kdy to asi bude,že to potřebuju,víte co mi řekli???
Výsledky posílali 14.12.údajně k nám domů,tak tý sestře říkám,že mám v ruce zprávu z 20.12 a v ní napsáno že výsledky nejsou,jak to teda mohli poslat 14.12 a hlavně kam to poslali??!!! Tak teda mlčela pak řekla že neví...prý mi to pošle ještě jednou,tak jsem zvědavá co v tý zprávě bude a jestli vůbec bude naše,to tam teda mají ukrutnej bordel 🙄 nevím co si mám myslet 😠

snad je to trochu srozumitelný jak jsem to napsala ale jsem dost nas...z toho přístupu a potřebovala jsem si ulevit 🙄

hulda
autor
7. led 2008

Můj manžel už ztráci s těma mýma depkama trpělivost. Dnes jsem mu říkala, že když zjistim, že se to opět další měsíc nepodařílo, je zklamanej míň, než když prohraje Sparta 😅 . Hrozně se naštval, překvapivě. Asi je lepší, když je aspoň jeden z nás nad věcí, ale já mam pak pocit, že jsem na to trápení sama 😒 .

saruska1
7. led 2008

kropinka... to s těmi výsledky, normálně bych je tam seřvala, jak se můžou toulat někde tvé soukromé výsledky, to si v dnešní době nesmí dovolit!

kropinka...
můj chlap mě taky odveze (když může, nebo mi nechá auto), počká. Ale kdyby ho po mém OPU pustili ven, tak by se okamžitě zdejchnul někam do auta, jenže oni ho nepustili 😀 a po zákroku ho hned nahnali ke mě, aby si mě tam pěkně ohlídal. V takových světlých okamžicích mi i nandal ponožky a našel ještě jednu deku, protože jsem dostala zimnici, ale jinak... byl se mnou v centru všehovšudy dvakrát (1.podepsat souhlas s IVF,2.předat svůj díl při OPU), pak už jsem se tam dopravovala autem sama, jednou s kamarádkou (na transfer) a poslední návštěva s budoucím dědečkem (přítelovým tatínkem), no prostě jsme fakt exoti 😀.
hulda...
to taky moc dobře znám, výsledek těhu testů vzal na vědomí s ledovým klidem, žádný emoce, jen si mě pořád dobírá, že třeba sex nebude, že si nevezme na triko, abych někde vyklepala těch 16 tisíc a jiný narážky, celkově se drží docela zpátky, jsem zvědavá, jak moc se bude bránit, až ho budu nutit sáhnout si na "hejbající se" břicho 😀
Já už se smířila s tím, že na takový to naše ženský trápení mám kamarádku, protože jeho mužský svět některé naše myšlenkové pochody prostě nechápe a možná ani nechce, nebo se prostě nesnaží... 🙄

hulda
autor
7. led 2008

kropinka, to je fakt děsný, ti doktoři 😠 ! Taky bych měla strach, že mi nakonec přidělí a pošlou výsledky bůhví čí! Tak držim palce, ať je to v pořádku 😉

saruško, napsalas to moc hezky, přesně jsi to vystihla 🙂 . Mužskej svět je prostě jinej a oni některý naše stavy prostě nemůžou pochopit, i kdyby chtěli. A asi je to tak správně, kdybychom byli stejní, byla by to ještě větší katastrofa.
Ještě že si aspoň tady s vámi člověk může zanadávat a postěžovat úplně na všechno 😀

lucijda
7. led 2008

Ahoj holky debaty o chlapech mě vždycky ujistí o tom že je skoro všude stený, slovo chlap mi občas přijde spíš jako diagnóza 🙂 Ten můj už se k tomu začíná stavět docela dobře, jen si občas vyslechnu že ho nebaví chodit do honírny koukat na lolitky. Ale když vidí že je to třeba tak jde. jen ta iniciativa k tomu tenhle problém řešit tady trochu chybí. Prostě si počká až mu to pěkně naservíruju až pod nos. Prý to taky moc hrotím. Ženy tohle nesou prostě jinak jich se to dotýká mnohem citelněji než těch našich drahých poloviček 😀

kropinka
8. led 2008

Ahojky,tak výsledky dneska dorazili 😅 ale posílají nás ještě na hematologii na krevní testy,taky jste tam některá musela?? Nevíte o co jde ??

evamik
8. led 2008

kropinka: Ahoj, já jsem byla také na genetice (kvůli dědič. zátěži u manžela) a doc. Lošan mě šíleně vyděsil a poslal také na hematologii, kde se vůbec nic nepotvrdilo. Jsem na něj hrozně naštvaná, prot. jsem kvůli němu probrečela asi 3 dny - vylíčil mi, co pravděpodobně všechno mám a podával to jako skoro jistý... Držím palce, ale myslím, že to bude stejné - že tam posílají každýho, kdo má jen trochu něco "podezřelý"!

evamik
8. led 2008

Ahoj holky, tak jsem byla včera v Institutu a mám z toho takový smíšený pocity... Doporučili mi brát Clomifen - pro začátek a pak se uvidí... Napište mi, prosím, jestli s tím máte nějakou zkušenost... Mám pocit, že se tam dost tlačí do IVF...

kropinka
8. led 2008

Evi to jsi mi docela uklidnila,ta zpráva je šílená a přesně jak píšeš je to jistý že nemůžete mít zdravý dítě ,tak nějak to vyznívá...no prostě bych je nakopala 😠 ve čt jdu na gyndu a uvidíme co mudr řekne

Držím palce k tvé léčbě 😉

saruska1
9. led 2008

pro evamik...

ahojky, no nedá mi to a musím nějak reagovat na tvůj dotaz/naší zkušenost, že máš pocit, že tě v centru tlačí do IVF. Bohužel jsi nenapsala důvod (je to ta "špatná" genetika u manžela?), proč jste byli odesláni do centra asistované reprodukce, takže je pro mě poněkud těžší udělat si na to názor, nicméně můj pohled a zkušenosti jsou takové...
...než tě tvůj gynekolog odešle do centra asistované reprodukce, tak by mohl/měl nejprve sám zkusit, zda neotěhotníš s jeho pomocí tzn. zkusit např. stimulovat Clostylbegytem (to je právě ta látka clomyfen), pak šup na ultrazvuk, píchnout Pregnyl a ví přesně, v jaké dny na to máte doma hupsnout. Může partnera odeslat na spermio, zda má cenu toto vůbec provádět. Dále Ti může také odebrat krev na tvůj hormonální profil a nejprve se s tím zkusit "poprat" (mě třeba léčil 2 měsíce vysoký prolaktin). Pokud máš doktora, který se tímto z nějakého důvodu třeba nezabývá, nebo se zjistilo, že to pravděpodobně přirozenou cestou nepůjde(např. špatný spermio), pak následuje přeposlání do centra, no a pokud tohle s tebou nepodstoupil, jsou vlastně na začátku oni.
Jenže, jak sám název napovídá, oni se v podstatě zabývají opravdu hlavně a jenom tím, jak dostat co nejrychleji ženu do jiného stavu pomocí asistované reprodukce, a tak je pro ně samozřejmě nejjednodušší a nejúspěšnější možnost rovnou IVF (a to si nenahrabávají jako tady v Praze, tam by nás to stálo mnohem víc než tu v Plzni, už jenom za ICSI do víc jak jednoho vajíčka se většinou dost připlácí a tady to udělají do všech zralých automaticky). Mě také nabízeli zkusit jeden cyklus nejprve inseminaci (stimulace Clostylbegytem mi "nezabrala", resp. k oplodnění nedošlo), ale schválně si projdi nějakou diskusi, kolik holek mělo to štěstí, že jim to jen pomocí inseminace vyšlo...(ty šance jsou bohužel opravdu minimální, ještě menší procento úspěšnosti než v "přirozeném" cyklu, takže jsem i z časových možností odmítla). Mě osobně už bylo nějakých pár let opravdu jedno, jakou cestou se nám to podaří, nejsem z těch, co by se hroutila a plakala v ordinaci při informaci, že to přirozenou cestou nepůjde... hlavně že tu nějaké možnosti jsou!
Jinak když budu vycházet z toho, že to podstupujete hlavně kvůli té dědičné zátěži u manžela, tak mě napadá jediná šance, jak zjistit, aby bylo miminko zdravé je preimplantační genetická diagnostika, která ale jaksi nejde provést u embrya, pokud ho "nemají na stole", což jde jedině při IVF. Ale samozřejmě nejsem lékař, jen mám už načteno z netu snad všechno, co se problematiky otěhotnění týká 😀 . Osobně bych volila radši tuto možnost, než čekat, že otěhotním, v nějakém 12 týdnu mi udělají genetické testy (nebo se to snad dělá ještě později) a pak se dozvím, že pokud nechci mít postižené dítě, že se ho mám zbavit...

Hrozně se omlouvám za tak dlouhý příspěvek!!! Začínám zjišťovat, že nejsem schopná obsáhnout své myšlenky v pár větách 😅 ...

saruska1
9. led 2008

pro evamik...

ahojky, no nedá mi to a musím nějak reagovat na tvůj dotaz/naší zkušenost, že máš pocit, že tě v centru tlačí do IVF. Bohužel jsi nenapsala důvod (je to ta "špatná" genetika u manžela?), proč jste byli odesláni do centra asistované reprodukce, takže je pro mě poněkud těžší udělat si na to názor, nicméně můj pohled a zkušenosti jsou takové...
...než tě tvůj gynekolog odešle do centra asistované reprodukce, tak by mohl/měl nejprve sám zkusit, zda neotěhotníš s jeho pomocí tzn. zkusit např. stimulovat Clostylbegytem (to je právě ta látka clomyfen), pak šup na ultrazvuk, píchnout Pregnyl a ví přesně, v jaké dny na to máte doma hupsnout. Může partnera odeslat na spermio, zda má cenu toto vůbec provádět. Dále Ti může také odebrat krev na tvůj hormonální profil a nejprve se s tím zkusit "poprat" (mě třeba léčil 2 měsíce vysoký prolaktin). Pokud máš doktora, který se tímto z nějakého důvodu třeba nezabývá, nebo se zjistilo, že to pravděpodobně přirozenou cestou nepůjde(např. špatný spermio), pak následuje přeposlání do centra, no a pokud tohle s tebou nepodstoupil, jsou vlastně na začátku oni.
Jenže, jak sám název napovídá, oni se v podstatě zabývají opravdu hlavně a jenom tím, jak dostat co nejrychleji ženu do jiného stavu pomocí asistované reprodukce, a tak je pro ně samozřejmě nejjednodušší a nejúspěšnější možnost rovnou IVF (a to si nenahrabávají jako tady v Praze, tam by nás to stálo mnohem víc než tu v Plzni, už jenom za ICSI do víc jak jednoho vajíčka se většinou dost připlácí a tady to udělají do všech zralých automaticky). Mě také nabízeli zkusit jeden cyklus nejprve inseminaci (stimulace Clostylbegytem mi "nezabrala", resp. k oplodnění nedošlo), ale schválně si projdi nějakou diskusi, kolik holek mělo to štěstí, že jim to jen pomocí inseminace vyšlo...(ty šance jsou bohužel opravdu minimální, ještě menší procento úspěšnosti než v "přirozeném" cyklu, takže jsem i z časových možností odmítla). Mě osobně už bylo nějakých pár let opravdu jedno, jakou cestou se nám to podaří, nejsem z těch, co by se hroutila a plakala v ordinaci při informaci, že to přirozenou cestou nepůjde... hlavně že tu nějaké možnosti jsou!
Jinak když budu vycházet z toho, že to podstupujete hlavně kvůli té dědičné zátěži u manžela, tak mě napadá jediná šance, jak zjistit, aby bylo miminko zdravé je preimplantační genetická diagnostika, která ale jaksi nejde provést u embrya, pokud ho "nemají na stole", což jde jedině při IVF. Ale samozřejmě nejsem lékař, jen mám už načteno z netu snad všechno, co se problematiky otěhotnění týká 😀 . Osobně bych volila radši tuto možnost, než čekat, že otěhotním, v nějakém 12 týdnu mi udělají genetické testy (nebo se to snad dělá ještě později) a pak se dozvím, že pokud nechci mít postižené dítě, že se ho mám zbavit...

Hrozně se omlouvám za tak dlouhý příspěvěk!!! Začínám zjišťovat, že nejsem schopná obsáhnout své myšlenky v pár větách 😅 ...

saruska1
9. led 2008

jinak zdravim huldu, ramonuu, lucijdu 🙂

holky, teď jsem si všimla, že některé diskuse mají v názvu "snažilkování". Proboha, jsem možná divná, ale tohle je teda snad nejstupidnější výraz, co jsem v poslední době zaregistrovala! Mimísek mě taky zvedá ze židle (nevim proč, ale představím si vždycky tu potvoru z večerníčku Vydrísek nebo nějakou myš a takovýho prcka teda rozhodně nechci 😀), na těhulky jsem si už trochu ač nerada zvykla (ale kdyby mi tak někdo řekl, tak mu dám asi do zubů 😀), snažilky...to mi přijde úplně v pohodě (jak jinak nás "postižené" nazvat 😉) ...ale SNAŽILKOVÁNÍ, to je jak výraz 18letých holek... jak říkám... jsem asi divná a ne že mě za to zbijete... 😀
Možná je to z toho, že nemám žádný vycházky a už se doma koušu nudou 🙄.

tak pěkný den všem 😵

evamik
9. led 2008

saruska1: Díky moc za obsáhlou odpověď! 😉 Omlouvám se, že jsem nenapsala důvod - on vlastně žádný speciální není - prostě nemůžu otěhotnět a (zatím) není známá příčina... Manžel měl horší spermiogram, ale teď se to zase zlepšilo, takže to asi příčina nebude. Až v Institutu mi řekli, že jsem tenhle cyklus neměla ovulaci, ale předpokládám, že to neznamená, že ji nemám nikdy... Ta genet. zátěž se nepotvrdila, takže kvůli tomu to není.
Myslela jsem, že IVF je taková "nejzazší" možnost, takže mě překvapila ta rychlost, když vlastně nevíme, proč se nedaří...
Zajímalo mě, jestli právě někdo tady třeba bral clomifen - jak jste to snášely, jestli to pomohlo a tak... Omlouvám se, jestli je můj dotaz nějak "mimo"...

lucijda
9. led 2008

evamik tvů dotaz urřitě není mimo. já brala clostylbegyt zatím tři cykly a snášela jsem ho celkem v pohodě, ale již zmiňovaný časovaný pohlavní styk nevyšel a IUI také ne. Máme dost špatý spermi, a bez clostilu bych neovulovala, takže necháme ještě jednou IUI a pak IVF.

Hloky dneska mi umřel pejsek a já vůbec nevím jak se z toho mám vyhrabat. ještě ke všemu mojí vinou.

kropinka
9. led 2008

luci co se stalo 😢 povídej,já mám taky pejska ,svěř se uleví se ti,je mi to moc líto

lucijda
9. led 2008

Dnes v noci se popral a já ho našla až ráno. hledala jsem všude o 6 od rána ale našla jsem ho až v osm v tratolišti krve. Něměla jsem ho pouštět ven. Tohle se nemělo stát. Ještě ke všemu sousedka slyšela jak se v půl třetí ráno perou a nic neudělala, prali se o jejich fenu.

kropinka
9. led 2008

Je mi to opravdu moc líto...byl to člen rodiny,vid

lucijda
9. led 2008

To byl a ještě dlouho mohl být nebý mojí blbosti, měla jsem ho 12 let a na svůj věk byl opravdu čipera. Byl to rváč každý měsí jsme byli u veterináře bud na injekce nebo na šití, ale jak už byl starší tak na to nestačil. Chtělo by to nějaké pozitivnější téma, ale teď me žádné nenapadá.

kropinka
9. led 2008

Můžu ti poradit z vlastní zkušenosti-chce to nového pejska a co nejdřív ,pak to rychle přebolí a budeš koukat co je pozitivních témat 😉 mě ta naše taky drží nad vodou,když se zatím nedaří mít mimčo

lucijda
9. led 2008

Mám doma štěně, které jsme přivezli před dvěma měsíci když ho chtěli utratit ( to jsem nezkousla ) ted jsem byla v koupelně a koukám že ten změťour tam cupluje kobereček - sem se divila že je nějakej klid.

kropinka
9. led 2008

No vidíš 😉 a počkej co ještě zdemoluje 😀 manžel už nemá svatební boty a to se v nich jenom ženil 😉

kropinka
9. led 2008

Nevím jestli chodíš do pejskařek na beremese,já jsem tam pořád a je tam bezva pokec s holkama,aby jsme to tady nezablokovali 🙂 kdyžtak se přidej,já mám naší holku i albíčku 🙂

lucijda
9. led 2008

O.K. jdu se juknout 🙂